Автор Гілка: Лаптоп під Linux  (Прочитано 2282 раз)

Відсутній Max

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Лаптоп під Linux
« : 2008-12-24 18:19:02 »
Маю намір купити собі лаптоп (інакше ноутбук). Щодо моделі ще не вирішив, має бути щось недорого (до $700.-) і якісно, відтак не конче швидкодіючий і потужний. На машинці планую поставити Linux.

Позираю в бік Dell (Vostro 1000, Vostro 1500,  Inspiron 1525) та HP (6735, 6720). Що з цього ліпше надається під Linux? Що має витриваліше батарею? менше гріється?

Буду вельми вдячний шановному панству за поради і підказки (бажано з власного досвіду).


Praporshic

  • Гість
Re: Лаптоп під Linux
« Відповідей #1 : 2008-12-24 20:13:58 »
Мав справу з Vostro 1510 та Inspiron 1501. Обидва без жодних проблем працюють. Хіба що на Vostro у openSUSE 11 чомусь вимикалась клавіатура (зараз там живе ALT). На Inspiron теж все добре, от тільки якщо відео не з вільним драйвером - чекайте проблем з Suspend2RAM (Suspend2Disk працює без проблем).

IMHO, ідеальний лептоп - на чипсетах від Intel. Все інше зазвичай особливих труднощів не створює.

Відсутній Max

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Re: Лаптоп під Linux
« Відповідей #2 : 2008-12-24 20:46:13 »
Мав справу з Vostro 1510 та Inspiron 1501. Обидва без жодних проблем працюють. Хіба що на Vostro у openSUSE 11 чомусь вимикалась клавіатура (зараз там живе ALT). На Inspiron теж все добре, от тільки якщо відео не з вільним драйвером - чекайте проблем з Suspend2RAM (Suspend2Disk працює без проблем).

IMHO, ідеальний лептоп - на чипсетах від Intel. Все інше зазвичай особливих труднощів не створює.

Вельми дякую. У згаданих мною моделях відео інтегроване: Intel GMA X3100, крім HP 6735s -- там ATI Radeon HD 3200.

Відеодрайвери на Intel GMA X3100 є пропрієтарні чи відкриті? А на Radeon HD 3200?

Praporshic

  • Гість
Re: Лаптоп під Linux
« Відповідей #3 : 2008-12-24 20:52:22 »
Відеодрайвери на Intel GMA X3100 є пропрієтарні чи відкриті? А на Radeon HD 3200?
У тому й перевага Intel, що там відкриті драйвери. А от для того радеону доведеться використати або комерційний, або забути про 3D-прискорення (забавки усілякі, Google Earth...)

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1926
  • Карма: +4/-0
Re: Лаптоп під Linux
« Відповідей #4 : 2008-12-24 22:57:57 »
у мене зараз Dell Studio 15 на Мандріві (2009 та cooker), здебільшого все гаразд, з невеличких проблем:
1) при вмиканні навушників не вимикаються вбудовані динаміки, виправлення є лише в останніх знімках alsa
2) відяха Radeon HD 3450, закриті драйвери, не запускається другий сеанс X-ів (схоже щось з DRI - не було часу розбиратися)
3) драйвер wifi (802.11 b/g/n) довелося звантажити з сайту broadcom, але працює на ура
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній Вуйко з полонини

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 181
  • Карма: +0/-0
Re: Лаптоп під Linux
« Відповідей #5 : 2009-01-29 22:51:54 »
У мене Debian Lenny на Dell Inspirion 1501. Користуюся вже рік. Працює - все, при чому ідеально і набагато швидше ніж у вінді.

Скажу своє "ФЕ" в сторону Делля - не дрма його в Штатах вважають низьким класом (про це навіть згадується на UrbanDictionary). Батарея через рік має 1113 mAh (з початкових 4400 mah), з'явилися люфти по всьому корпусу.
 
А взагалі правильно налаштований Linux на лептопі показує просто дива в автономній роботі.
« Змінено: 2009-01-29 22:52:48 від body »
"Don't waste your time or time will waste you" Matthew Bellamy

Praporshic

  • Гість
Re: Лаптоп під Linux
« Відповідей #6 : 2009-01-29 23:08:22 »
Скажу своє "ФЕ" в сторону Делля - не дрма його в Штатах вважають низьким класом (про це навіть згадується на UrbanDictionary).
Хм, якщо Dell - низький клас (хоча, для Low-End серії Inspiron це так і є) то що ж тоді високий?

Відсутній raven

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • linux kettle
Re: Лаптоп під Linux
« Відповідей #7 : 2009-01-29 23:13:16 »
Скажу своє "ФЕ" в сторону Делля - не дрма його в Штатах вважають низьким класом
Ви правда маковод? Слово честі, я нікому не скажу=)

Відсутній Вуйко з полонини

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 181
  • Карма: +0/-0
Re: Лаптоп під Linux
« Відповідей #8 : 2009-01-30 02:28:55 »
Ви правда маковод? Слово честі, я нікому не скажу=)
Ні, Ви що?!?! Я не глямурний. Але останнім часом більше довіряю НР ніж Dell
"Don't waste your time or time will waste you" Matthew Bellamy

Відсутній funtik

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 138
  • Карма: +0/-0
  • Linux... because life is too short for reboots!
Re: Лаптоп під Linux
« Відповідей #9 : 2009-01-30 10:43:02 »
Ні, Ви що?!?! Я не глямурний. Але останнім часом більше довіряю НР ніж Dell
+1
Стикався уже не з одним НР, причому доволі близько, ведуть себе чудово. Але причин не довіряти Dell теж не бачу.
« Змінено: 2009-01-30 10:43:24 від funtik »

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Лаптоп під Linux
« Відповідей #10 : 2009-01-30 12:32:08 »
ці всі бренди — повна фігня. залежить все від заводу, де воно виготовлене. Делл має заводи в Ірландії (Лімерик) та Польщі (Лодзь), а окремі компоненти самі знаєте де робляться. Ті Делли, які продаються в Україні, надходять до нас з Польщі, здається. У зв’язку з кризою завод в Ірландії зачиняється, все виробництво буде в Польщі + буде ще якийсь завод у ПАР. Плакати з цього приводу не варто, бо польський завод новіший (збудовано в 2007 році) та сучасніший.

про НР знаю тільки те, що в них буває як жахливий брак, так і якісні ноути. В мене акурат HP Compaq, півтора року без збоїв наразі.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Praporshic

  • Гість
Re: Лаптоп під Linux
« Відповідей #11 : 2009-01-30 12:37:46 »
Минулого року стикнувся з виробленим в Ірландії 1501. Стикнувся через вихід з ладу батареї. Поспілкувавшись з інженерами Dell я дізнався дві речі:
1. Вони самі не знають що робити з нашими СЦ, бо через них отримують купу рекламацій на сервіс.
2. Inspiron 1501 був відверто невдалим і дуууже швидко знятий з виробництва. До речі, проблеми у нього здебільшого з живленням.
Обладнанню HP довіряю не більше за Dell, бо обслуговую не один десяток їх серверів (PAL не дасть збрехати). Після останньої закупівлі можу сказати: кияни з Entry збирають просто чудове обладнання.

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Лаптоп під Linux
« Відповідей #12 : 2009-01-30 17:22:18 »
Цитата
Обладнанню HP довіряю не більше за Dell, бо обслуговую не один десяток їх серверів
не касетні часом (blade servers) обслуговуєте? ну і так то не до порівняння, бо зовсім інша технологія.

Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Praporshic

  • Гість
Re: Лаптоп під Linux
« Відповідей #13 : 2009-01-30 22:21:00 »
І їх також. Але я казав про довіру до обладнання виробництва HP взагалі. Якщо старе обладнання - просто супер, то більш сучасні пристрої (як периферія так і ЕОМ) змушують засумувати.