Автор Гілка: Шось з модемом  (Прочитано 7191 раз)

Відсутній karmeljuk

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Шось з модемом
« : 2009-01-27 21:13:15 »
Сьогодні сталася цікава історія.

 Я маю "ОГО" від Укртелекома та стандартний їхній модем Зіксіль. Так от, сьогодні, коли я спокійно ходив по сторінках інтернету та тим часом через Кторент скачував фільм, неочіковано все вимкнулося - модем запищав і погас а компютер перезавантажився. "Мабуть, шось з електрикою в будинку або , може, хтось виконує зварювальні роботи",- подумав я. Тим часом компютер перезавантажувався (а він в мене примірно 3 хвилини виконує дану процедуру) і вмикається СюЗі. І тільки вона ввімкнулася, як  знову те нещастя - модем гасне, компютере перезавантажується. Швидко зорієнтувавшись, я тисну "Delete", входжу в БІОС та тисну кнопку "Павер" на блоці компутера - це все, аби ненароком шось не зламалося чи то згоріло. Далі я дізнався, шо проблем з електрикою не було в будинку, всі прилади нормально працювали. Чого ж тоді компютер тухне - я не знав, подумав, шо може то з проводкою шось чи то з поздовжувачем.
А воно ось, що виявляється - зателефонував до сусідів, а вони мені розказали, що в них вчора те саме цілий день було і Вінда повністю полетіла. Виявляється, Укртелеком цим часом якийсь ремонт своєї мережі робив.

Так от, в мене таке питання, як вберигти свій компютер в подальшому від подібних випадків, бо виявляється, коли захоче Укртелеком  - то може і мій комп поламати

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Шось з модемом
« Відповідей #1 : 2009-01-27 22:35:49 »
А вмикати комп'ютер без модему ви пробували?
А зараз все працює нормально?
Якщо зголодніли - зателефонуйте в техсапорт Укртелекому, вони забезпечать вас макаронними виробами у великих кількостях.  ;)
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній karmeljuk

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Шось з модемом
« Відповідей #2 : 2009-01-27 22:43:10 »
А вмикати комп'ютер без модему ви пробували?
А зараз все працює нормально?
Якщо зголодніли - зателефонуйте в техсапорт Укртелекому, вони забезпечать вас макаронними виробами у великих кількостях.  ;)

Ні, так компютер без модему нормально працює. І взагалі, через декілька годин по тому вмикнув модем і все було добре, ніяких глюкив. Питання в тому, як оберегти себе від подібного в майбутньому, тобто щось поналаштовувати в модемі чи в Лінуксі.

Михайло Даниленко

  • Гість
Re: Шось з модемом
« Відповідей #3 : 2009-01-27 22:45:09 »
o_O

У вас модем використовується як брідж? Переналаштуйте у роутер - тоді принаймні машина може не буде вимикатися. Принаймні у мене нічого такого не було, хоча модем кілька разів хвилин по 15 розмірковував перед тим як встановити ppp-з’єднання. (хоча я хз що це має таке там трапитися, щоб машина перезавантажилася... якщо модем через usb підключений - може захавав занадто багато енергії, хоча й не повинен - активний пристрій, власне живлення ніби має...)

Відсутній karmeljuk

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Шось з модемом
« Відповідей #4 : 2009-01-27 22:51:24 »
У мене модем працює як роутер. А зєднаний з компютером через езернет

Михайло Даниленко

  • Гість
Re: Шось з модемом
« Відповідей #5 : 2009-01-27 22:59:07 »
Гм... dhcp ввімкнено?

Відсутній karmeljuk

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Шось з модемом
« Відповідей #6 : 2009-01-27 23:06:22 »
Гм... dhcp ввімкнено?

Та наче ввімкнено. В терміналі я виглядаю як
 dhcppc0:/home/xata #

SkyTod

  • Гість
Re: Шось з модемом
« Відповідей #7 : 2009-01-27 23:11:26 »
А ви придбайте зовнішню мережеву на розетку і через usb-порт=)
У мене також ОГО, але такого Ого у мене не спостерігалось, хоча підключено аналогічно як і у вас. Львів.
Видно Укретелеком вас закидує рідкими, але потужними розрядами струму=)
Це на грані фантастики=) Ви за Інтернет заплатили?=)

Михайло Даниленко

  • Гість
Re: Шось з модемом
« Відповідей #8 : 2009-01-27 23:12:09 »
Тоді переналаштуйте на статичний ip - наприклад, 192.168.1.20. Про всяк випадок.

Відсутній cadca

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 955
  • Карма: +0/-0
  • free like beer
Re: Шось з модемом
« Відповідей #9 : 2009-01-27 23:13:29 »
...неочіковано все вимкнулося - модем запищав і погас а компютер перезавантажився. "Мабуть, шось з електрикою в будинку або , може, хтось виконує зварювальні роботи",- подумав я... Далі я дізнався, шо проблем з електрикою не було в будинку, всі прилади нормально працювали. Чого ж тоді компютер тухне - я не знав, подумав, шо може то з проводкою шось чи то з поздовжувачем.
А воно ось, що виявляється - зателефонував до сусідів, а вони мені розказали, що в них вчора те саме цілий день було і Вінда повністю полетіла. Виявляється, Укртелеком цим часом якийсь ремонт своєї мережі робив.

Так от, в мене таке питання, як вберигти свій компютер в подальшому від подібних випадків, бо виявляється, коли захоче Укртелеком  - то може і мій комп поламати
У окремих моделей ББЖ є спеціальний захист від стрибків напруги в телефонній лінії (тобто телефонний кабель після спліттера в UPS, а з нього вже в модем). Правда, невідомо, як цей захист буде працювати для високочастотного сигналу (високочастотні імпульси можуть банально "обрізатись"). :-/
Ubuntu 20.04/18.04; CentOS 7.x

Відсутній karmeljuk

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Шось з модемом
« Відповідей #10 : 2009-01-27 23:18:00 »
А ви придбайте зовнішню мережеву на розетку і через usb-порт=)
У мене також ОГО, але такого Ого у мене не спостерігалось, хоча підключено аналогічно як і у вас. Львів.
Видно Укретелеком вас закидує рідкими, але потужними розрядами струму=)
Це на грані фантастики=) Ви за Інтернет заплатили?=)

За інтернет я заплатив. Користуюсь місяць. Проживаю в Черкасах.
Цікаво, чи можна якось без фінансових вкладань вирішити проблему, шось там позмінювати.



Відсутній karmeljuk

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Шось з модемом
« Відповідей #11 : 2009-01-27 23:20:13 »
Тоді переналаштуйте на статичний ip - наприклад, 192.168.1.20. Про всяк випадок.

Порадьте, як саме мені переналаштуватися на статичний ір чи це в Укртелекома замовити за окрему плату?

Praporshic

  • Гість
Re: Шось з модемом
« Відповідей #12 : 2009-01-27 23:29:50 »
Порадьте, як саме мені переналаштуватися на статичний ір чи це в Укртелекома замовити за окрему плату?

Це лізете у YaST та налаштовуєте мережу.

Михайло Даниленко

  • Гість
Re: Шось з модемом
« Відповідей #13 : 2009-01-27 23:30:53 »
Ну, я мав на увазі змінити адресу комп’ютера, вона існує лише між комп’ютером і модемом, це дозволяє вимкнути dhcp, і це єдина відмінність моїх налаштувань від ваших (хоча щоб це було причиною перезавантаження, іще й повторюваного уявити майже неможливо (інші варіанти виглядають набагато імовірніше), але софту без помилок нема...). Як воно у с’юзі налаштовується - не знаю, у деб’яні це /etc/network/interfaces.

SkyTod

  • Гість
Re: Шось з модемом
« Відповідей #14 : 2009-01-27 23:31:17 »
Цікаво, чи можна якось без фінансових вкладань вирішити проблему, шось там позмінювати.
Фінанси ні до чого, це був жарт. Гадаю, потрібно в налаштуваннях модему копатись, але я зараз й не підкажу що саме, давно то було. Втім не розумію, як там можна налаштувати струм, який і є причиною того. :-/