Автор Гілка: ATI ALL-IN-WONDER RAGE 128 PRO  (Прочитано 2015 раз)

Відсутній CrazyDiam

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0
ATI ALL-IN-WONDER RAGE 128 PRO
« : 2009-04-25 11:00:09 »
Доброго вам всім дня.
В мене наступний трабл, чи задача така.

В мене є відеокарта (ще та)))) з вбудованим тв-тюнером ATI ALL-IN-WONDER RAGE 128 PRO. під віндовозом працювало все нормалдьно і чудово. А от під убунту 8,04 налаштуватися ніяк не можу. скажіть, бідь ласка, які мені драйвера використоівуввати, куди їх тикати, тот яким ПО користуватись щоб можна ьбуло дивитись ТВ.

якщо можна то поясчнюйте якомога детальніше, тому що тільки приєднався до геніїв і ще не дуже лабаю )))

Відеокарта в мене працює ноормально.


Дякую ))))

Відсутній karmeljuk

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: ATI ALL-IN-WONDER RAGE 128 PRO
« Відповідей #1 : 2009-04-25 11:22:41 »
Шановний CrazyDiam, чому так багато помилок, можливо Ви дуже поспішали при написанні тексту



Доброго вам всім дня.
В мене наступний трабл, чи задача така.

В мене є відеокарта (ще та)))) з вбудованим тв-тюнером ATI ALL-IN-WONDER RAGE 128 PRO. під віндовозом працювало все нормалдьно і чудово. А от під убунту 8,04 налаштуватися ніяк не можу. скажіть, бідь ласка, які мені драйвера використоівуввати, куди їх тикати, тот яким ПО користуватись щоб можна ьбуло дивитись ТВ.

якщо можна то поясчнюйте якомога детальніше, тому що тільки приєднався до геніїв і ще не дуже лабаю )))

Відеокарта в мене працює ноормально.


Дякую ))))


Тепер до справи. Вказали б  що робили для запуску ТВ-тюнера.
А краще всього - гугл у допомогу  :) :)
« Змінено: 2009-04-25 12:59:53 від topinambur88 »

Відсутній CrazyDiam

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0
Re: ATI ALL-IN-WONDER RAGE 128 PRO
« Відповідей #2 : 2009-04-25 11:36:30 »
Цитата
Тепер до справи. Вказали хоча б який Убунту, що робили для запуску ТВ-тюнера.

вибачте, я думав що інформацію - убунту 8.04, достатньо, якщо ні, то скажіть будь ласка шщо саме треба.

для запуску тюнера робив наступне: http://forum.radeon.ru/viewtopic.php?t=31297

робив все що там описано, крім останнього, ще не встиг )) причому перші спроби були для системи напівфатальними ))))) потім довго мудохався з xorg.conf

Відсутній CrazyDiam

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0
Re: ATI ALL-IN-WONDER RAGE 128 PRO
« Відповідей #3 : 2009-04-25 11:38:23 »
Цитата
А краще всього - гугл у допомогу  Усмішка Усмішка

вибачте, але пан Гугл мені не добпоміг навіть коли я під віндовоз шукав драйвера. а тут тимпаче, знаходить все крі\м того що треба

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3630
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: ATI ALL-IN-WONDER RAGE 128 PRO
« Відповідей #4 : 2009-04-25 12:36:17 »
Драйвери система мала визначити сама. Це відкриті драйвери ati. Якщо все показує, значить все гаразд.

1) Для задіяння тюнера вам знадобиться завантажений драйвер bttv. Перевірте, чи завантажено цей драйвер командою
sudo lsmod|grep bttv
Якщо у виводі було показано якісь рядки, наступний крок пропустіть.

2) Якщо модуль не завантажено, спробуйте налаштувати його за допомогою графічних інструментів дистрибутива. Якщо хочеться все зробити простіше допишіть до /etc/modprobe.conf рядки
alias char-major-81 bttv
options bttv card=63
а до /etc/modprobe.preload рядок
bttv
Перезавантажте систему.

3) Якщо ваш комп’ютер досить слабкий (а я підозрюю, що все так і є  ;) ), скористайтеся для перегляду tvtime. Для запису програм можна використовувати mencoder. Зробіть такий скриптик (наприклад, tv.sh):
# ! /bin / bash
DATE="`date +%H%M%d`"
PH=/home/yurchor/Documents

mencoder -tv driver=v4l2:width=512:height=384:device=/dev/video0:\
norm=PAL:buffersize=256:fps=25:brightness=10:contrast=0:hue=0:\
saturation=0:\
audiorate=48000:alsa:forcechan=2 \
-oac mp3lame -lameopts vbr=4:br=96:q=9:mode=0 -o mult5.avi \
tv:// \
-o $PH/$DATE".avi" \
-ovc lavc -lavcopts \
vcodec=mpeg4:vbitrate=1000:vme=4:vqscale=3:vb_strategy=1:keyint=300 \
-vf pp=lb
Приберіть пробіли з перешого рядка скрипту.
Надайте йому права на виконання (права кнопка миші, властивості, можна виконувати). Підрихтуйте так, щоб не вилітали кадри. Запис запуском скрипту, завершення запису — вбивством скрипту (все у консолі, щоб максимально скористатися потужністю процесора).

Якщо вас цікавить лише комфортний перегляд, поставте kdetv, якщо цього не забороняють ваші релігійні переконання або канал інтернету. У GNOME подібних програм немає (там люди серйозні і «ящик» не дивляться). ;)
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній karmeljuk

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: ATI ALL-IN-WONDER RAGE 128 PRO
« Відповідей #5 : 2009-04-25 13:02:40 »
Цитата
Тепер до справи. Вказали хоча б який Убунту, що робили для запуску ТВ-тюнера.

вибачте, я думав що інформацію - убунту 8.04, достатньо, якщо ні, то скажіть будь ласка шщо саме треба.


для запуску тюнера робив наступне: http://forum.radeon.ru/viewtopic.php?t=31297

робив все що там описано, крім останнього, ще не встиг )) причому перші спроби були для системи напівфатальними ))))) потім довго мудохався з xorg.conf

Вибачте за мою неуважність, своє повідомлення  щодо дистрибутива виправив.
Щодо відеокарти - то скорше-всього доведеться її налаштовувати вимкнувши Х-си, примірно так я оновлював драйвер на свою відеокарту.

Відсутній CrazyDiam

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0
Re: ATI ALL-IN-WONDER RAGE 128 PRO
« Відповідей #6 : 2009-04-25 13:02:42 »
2 yurchor  дякую за вичерпну відповідь. прийду додому буду пробувати. одне тільки скажіть, бідь ласка, 1 - якими саме графічними методами ? менеджер прогрпамм чи драйвери пристроїв ?. 2 - драйвер про який йдетьтся мова він універсальний ?

функціїї захвату відео мені не потрібні, мені б просто подивитися.


а система дійсно слабенька - 800мегаГц

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3630
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: ATI ALL-IN-WONDER RAGE 128 PRO
« Відповідей #7 : 2009-04-25 13:09:34 »
2 yurchor  дякую за вичерпну відповідь. прийду додому буду пробувати. одне тільки скажіть, бідь ласка, 1 - якими саме графічними методами ? менеджер прогрпамм чи драйвери пристроїв ?. 2 - драйвер про який йдетьтся мова він універсальний ?

функціїї захвату відео мені не потрібні, мені б просто подивитися.


а система дійсно слабенька - 800мегаГц
1) Вибачте, я у цьому питанні «плаваю» (кдєшник+Mandriva  ;) ). Здається, це називається Device Manager (Диспетчер (Менеджер) пристроїв).
2) Так, це універсальний драйвер для чипсету вашої картки (справа лише у виборі його параметрів, а так має все працювати).

P.S. У мене була така картка (але без tv-тюнера, він був окремо). Все працює досить добре, але у іграшки не дуже пограєшся + була проблемка з зберігачами екрана: вони показувалися на півекрана. Вирішив, але вже забув як (збільшував буфер під картку до 64МБ). Якщо цікаво, пошукаю.
« Змінено: 2009-04-25 13:16:21 від yurchor »
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law