Автор Гілка: Проблема з запуском існуючої системи на іншому "залізі  (Прочитано 16256 раз)

Відсутній IPeter

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • ...
Доброго здоров'я, шановне паньство!

Як то кажуть - "Не мала баба клопоту й купила порося!".
Був в мене старенький компутер з процесором Атлон 1800+, який собі жив на материнській платі з чіпсетом нФорс2. До того всього був підключений жорсткий диск з інтерфейсом SATA.
Контролер SATA, що був на цій платі, працював лише в якомусь незрозумілому режимі - вмикався лише тоді, коли вимикався перший IDE. Тобто, жорсткий диск називався - hda. :-?
Кілька днів тому мені перепав комплект плата + процесор, який я виріший використати замість старого. Нова плата називається - NF3250K8AA. Тут так само присутні IDE контролери і є SATA контролер, диск на якому впізнається як sda. Але в списку пристроїв в БІОС він присутній як контролер №3.
І тут - проблема! Не вантажиться Slackware! Я вже переконфігурував lilo.conf, fstab. Так само не вантажиться. Каже, що не може знайти root, пропонує вказати правильний шлях до root і вказує перелік доступних розділів.

Ще раз повторю - змінив налаштування в lilo.conf, fstab.
Що з цим робити? Так не хочеться вбивати стару систему! Але, на разі, іншого шляху не бачу. Порадьте щось!  :)

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
root — /dev/sda1 або якась інша цифра замість 1. Пробували вказати?

Можна lilo.conf?

Відсутній IPeter

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • ...
Вказував.
lilo.conf додаю.

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Стоп. Якщо ви міняли залізо, то ядро може не мати потрібних драйверів. Вам усе одно потрібно буде перезібрати ядро. Коли маєте /home і / на одному розділі — то тут важко чимось зарадити.

Відсутній IPeter

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • ...
Хм... Сумніваюся, що це ядро не має. Дистрибутив - Slackware 13. Не супер свіжий, але й "новий комлпект" так само вже трошки "з душком" - Socket754.  :) Оце все й дозволяє мені стверджувати, що з модулями повинно бути все в порядку. Система ж починає вантажитися, підключає всілякі там "юесбе", "етеаш" і теде...
Пробував дивитися в dmesg - там залишився запис про запуск системи, що стався ще до цього "чорного" дня. Якщо є ще якийсь "лог" де щось можна побачити - кажіть, покажу.
До речі - на IDE0 є підключений в режимі "slave" жорсткий диск. Може в мене через це проблеми? Диск, з якого я вантажуся підключений, як я раніше згадував, до "сата".

Вже була думка - завантажитися з "кнпікса", скрутити в архів /home і поставити систему з початку. Але цей варіант використаю лише у випадку, якщо зовсім нічого не допопможе.

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Справа не в ядрі, а в його налаштуванні. Вам треба переінакшити /boot. Словом, у диску зі Slackware має бути параметри відновлення або оновлення системи, спробуйте цим способом.

Відсутній IPeter

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • ...
Ага. Дякую за пораду! Справді, колись я таким методом відновлював систему, але з іншою проблемою.
Спробую і відпишу...

Відсутній IPeter

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • ...
Не відновлює... При спробі поновити lilo, видає помилку.

Здається, я вже знаю, в чому проблема. Поправте, якщо я не правий.
На "старій" материнській платі SATA був, по суті, не SATA, а IDE. Тобто - він запускався лише тоді, коли був повністю відключений IDE0. Відповідно - він був першим диском на першому IDE контролері (hda). На IDE1 був підключений жорсткий диск (hdd) і привід КД.
Тепер є - IDE0, IDE1, SATA3 (!) і SATA4 (!). До IDE0 підключений жорсткий диск, що раніше був на місці hdd. Основний жорсткий диск підключений до SATA3, привід КД - до SATA4. SATA1 i SATA2 на платі відсутні. Є місце, підписане ними, але роз'ємів і мікросхеми біля них нема.
lilo прописаний в MBR.
Завтра прийду скоріше додому і буде можливість розібрати системник щоб спробувати завантаження без диску на IDE0...

Отаке...

idontremember

  • Гість
Каже, що не може знайти root, пропонує вказати правильний шлях до root і вказує перелік доступних розділів.

Яке повідомлення? Типу "бла-бла-бла... нерозпізнано х:7
-
х означає extendet patrition (розширений (додатковий)  розділ диску). Цифру 7 я взяв з lilo.conf
---
Завантаження системи доходить до моменту монтування /  і далі видає помилку? Яким чином "вказує перелік доступних розділів"?

Система ж починає вантажитися, підключає всілякі там "юесбе", "етеаш" і теде...

Як це так "починає вантажитись, підключає..." Може це етап розпізніавання пристроїв?
-
root_x знає, що у процес завантаження входить етап розпізнавання пристроїв.

Пробував дивитися в dmesg - там залишився запис про запуск системи, що стався ще до цього "чорного" дня. Якщо є ще якийсь "лог" де щось можна побачити - кажіть, покажу.

Ну так там повинно бути вказано з якого root система вантажилась. (я первзуюсь і покажу приклад, а то зараз я у неправильній системі)

/var/log/messages Можете пошукати у логах з якого root у вас вантажилась (вантажились) системи.

До речі - на IDE0 є підключений в режимі "slave" жорсткий диск. Може в мене через це проблеми? Диск, з якого я вантажуся підключений, як я раніше згадував, до "сата".

Можливо щось наплутали з джамперами на дисках або з каналами (ide, sata)? а-а-а, ні, бо тоді б диски і в біосі не були видні.

Вже була думка - завантажитися з "кнпікса", скрутити в архів /home і поставити систему з початку. Але цей варіант використаю лише у випадку, якщо зовсім нічого не допопможе.

Так, я вмію вправляти Мосок  ;D (модераторам та адміністраторам також  :D)

Стоп. Якщо ви міняли залізо, то ядро може не мати потрібних драйверів. Вам усе одно потрібно буде перезібрати ядро. Коли маєте /home і / на одному розділі — то тут важко чимось зарадити.

Почекаємо відповідей. А може користувач і сам уже всь0 сдєлал - у нього ж Слек.

Справа не в ядрі, а в його налаштуванні. Вам треба переінакшити /boot. Словом, у диску зі Slackware має бути параметри відновлення або оновлення системи, спробуйте цим способом.

З приводу відновлення системи з диску - нема такого в Слеку, бо то система не для  "нєвєрних користувачів", що користуюься  :-X ("краще слухати, чути та розуміти мовчання мудрих, ніж базікання інших" - тому і  :-X ,  ;D )

Якщо домашня тека і / на одному розділі, то очевидно і /boot у користувача на тому самому розділі.

Що з цим робити? Так не хочеться вбивати стару систему! Але, на разі, іншого шляху не бачу. Порадьте щось!  :)

Ну слово "вбивати" можна змінити на "перероджувати" - так звучить краще і без криміналу. І буде не вбивати, а переродити - а це приємно. То у мене такий підхід до "проблєм", які не являються проблемами.
---
Всього найкращого. Чекаємо, що ви нам повідомите.
« Змінено: 2011-10-03 23:05:43 від idontremember »

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Упускаю руки: не знаю ні слаки, ні ліло й не пам'ятаю вже ці аспекти з робою на апаратному рівні.

Відсутній IPeter

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • ...
Чекаємо, що ви нам повідомите.

Можливо цей кавалок скріншоту фотоапаратом дасть більше відповідей на численні запитання?  :)

Чесно кажучи, за останніх кілька років в мене змінилися пріоритети з "життя для комп'ютера" на "комп'ютер для життя". Бракує на все часу. В зв'язку з чим я став в багатьох задачах орієнтуватися досить поверхнево. Але моя симпатія до "Слаки" залишилася...  :)

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
На скріншоті ядро просить правильно вказати root=. У вашому lilo.conf root=/dev/hda7, а, серед наведених ядром доступних варіантів — /dev/sda7. Завантажтеся з будь якого диску типу Ubuntu livecd та поміняйте.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній IPeter

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • ...
piktor, дякую за підказку!
До цього повідомлення приєднаний виправлений конфіг, при якому отримую той самий результат. :o

Відсутній grib

  • Новачок
  • *
  • дописів: 35
  • Карма: +0/-0
У fstab значення також правили?
Якщо проблема актуальна, то покажіть  ще знімок екрану після правки lilo.conf

hdb - це ATA накопичувач?
sda - SATA?

r00t x

  • Гість
Я знаю! Саме тому і запитував.
У мене таке було... І я був дуже-дуже шокований.

---