Автор Гілка: Проблема з запуском існуючої системи на іншому "залізі  (Прочитано 16217 раз)

r00t x

  • Гість
Це ядро! Але відразу, негайно неможу відповісти.

---
[size=9]Копали та закидували яму на цвинтарі, мені потрібен відпочинок.[/size]

r00t x

  • Гість
На скріншоті ядро просить правильно вказати root=. У вашому lilo.conf root=/dev/hda7, а, серед наведених ядром доступних варіантів — /dev/sda7

Олександре, (???) hda7 та sda7 це одне й те саме. У кнопікс та мандріві воно зветься sdaХ, а в Слеку hda7. Але можливо в останніх дистрах Слека hda7 змінилось на sda7 - ?, я не зна.
---
Ото що я вище писав про primary extendet: У користувача ТРИ первинних розділи (по віндятському це буле так - диск С, диск Д знаходяться на  1 та 2 ПЕРВИННИХ розділах. А також існує 3 пеовинний розділ, КОТРИЙ ЯВЛЯЄТЬСЯ extendet, на якому можна створювати багато дисків. АЛЕ це до вирішення проблеми дуже прямого відношення не має.
---
Для підтвердження моїх слів надайте нам вивід командиfdisk -l(це я користувачу).

---
Ну пызныше я відповім.

r00t x

  • Гість
Олександре, (???) hda7 та sda7 це одне й те саме. У кнопікс та мандріві воно зветься sdaХ, а в Слеку hda7.
sdaХ, а в Слеку hdaХ.

---
помилочку виправив, щоб не засміяли

Відсутній IPeter

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • ...
grib, відповідаю по-порядку.  :)
- Повідомлення, що вказане на скріншоті, з`яляється при будь-яких конфіґураціях fstab та lilo.conf;
- hdb - це ATA накопичувач;
- sda - SATA накопичувач.
r00t x абсолютно правий, на цьому диску якраз така конфіґурація розділів. Це підтверджує нижчеподаний результат виконання fdisk -l:
root@1[knoppix]# fdisk -l

Disk /dev/sda: 160.0 GB, 160041885696 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 19457 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytes

   Device Boot      Start         End      Blocks   Id  System
/dev/sda1   *           1        1020     8193118+   b  W95 FAT32
/dev/sda2            1021       19457   148095202+   f  W95 Ext'd (LBA)
/dev/sda5            1021        1100      642568+  82  Linux swap / Solaris
/dev/sda6            1101       15633   116736291    b  W95 FAT32
/dev/sda7           15634       19457    30716248+  83  Linux
 ::)

Відсутній grib

  • Новачок
  • *
  • дописів: 35
  • Карма: +0/-0
Ви правили lilo.conf та /etc/fstab змінюючи hxxx на sxxx?

Відсутній IPeter

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • ...
grib, так. Це було зроблене в першу чергу.
В першому повідомленні я, випадково, додав замість поточної версії lilo.conf, резервну копію, яку створив при внесенні змін вперше.
Я змінив hda на sda всюди, де знав. Пробував відключати решту дисків, пробував всі можливі налаштування для SATA в BIOS... Зателефонував до товариша, який вже років 10 адмініструє сервери на FreeBSD та Gentoo...  Сюди вже почав писати після того, як стандартні дії не дали жодного результату.  При будь-яких змінах в конфігураційних файлах та BIOS бачу те, що видно на фото. Інше повідомлення бачу лише у випадку відключення модуля мережевої плати.  Але це справи не стосується. Відключав (фізично і логічно) всі решта дисків, які є в ПК.
При спробі перезапиати конфігурацію системи за допомогою диска з дстрибутивом, на етапі зміни кофігурації  Lilo, я отримав відповідь про якусь помилку і неможливість зміни конфігурації. Фото не робив - вважаю, що там не було жодної корисної інформації (якщо потрібно можу й це зафіксувати й показати).  
Може ще щось десь потрібно змінити, а я про це не знаю?
« Змінено: 2011-10-06 22:45:35 від IPeter »

Відсутній grib

  • Новачок
  • *
  • дописів: 35
  • Карма: +0/-0
Спробуйте так поправити lilo.conf
image = /boot/vmlinuz
root = /dev/sda7
initrd = /boot/initrd.gz
label = Linux

Схожа помилка може бути викликана неспроможність ядра визначити файлову систему /.
Перевірте чи /boot/initrd.gz існує.
Якщо це не допоможе то я не знаю :-/
« Змінено: 2011-10-07 14:05:16 від grib »

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Ага, і про всяк покажіть узагалі:
ls /boot

r00t x

  • Гість
[Зателефонував до товариша, який вже років 10 адмініструє сервери на FreeBSD та Gentoo...  Сюди вже почав писати після того, як стандартні дії не дали жодного результату.  
... 
Може ще щось десь потрібно змінити, а я про це не знаю?

1 - Всім мовчать! Я сьогодні у себе поколупаюсь і спробую допомогти. Я ж написав, що у мене таке було.

2 - Невже root_x розум... Я не знаю, що з ним (товаришом) не так.  ;D

r00t x

  • Гість
Ага, і про всяк покажіть узагалі:
ls /boot
і ш0?
---
Ладно буду перевзуватись та колупатися.

Відсутній IPeter

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • ...
Доброго вечора шановному паньству!
Перепрошую за мовчанку - в нас була невеличка "карпаратівна" забава, після якої троха шумить в голові та крутить в шлунку.  :D
ls /boot зараз не покажу, бо то троха тєжко, але точно вам вповім, жи /boot/initrd.gz в мене в системі відсутній. Зовсім.  :D
З товаришом - все гаразд, в неділю будемо з ним разом пити горівку на Дні Народження в ше єдного нашого товариша, який теж адмініструє усілякі БЗДури, але з ним ми про то не говоримо, бо він - начальнік того першого товариша, і нам обидвом встидно біля нього роззявляти писка на такі теми. Тому підемо до "Криївки", будемо пили медовуху і розмовляти про зовсім інакші теми...
Йой! Щось мене занесло в кущі.... Нехай модератори вибачєють...

Вміст папки /boot  можу подати в іншому вигляді, який, можливо, буде сприйнято не зовсім адекватно, але інакше зараз не можу...

Заким то писав, побачив файл README, з якого я троха зрозумів, що таке цей initrd.gz...  :D Я так розумію, що мені без нього нічого не світить?
« Змінено: 2011-10-07 23:15:59 від IPeter »

r00t x

  • Гість
Та ні, ні!!! То ядро! І я вище написав, що я був шокований. АЛЕ я не можу знайти САТЕ той пареметро.
---
В чому ШОК? Тому що ДЕСЬ і make menuconfig є параметр у підказці* якого написано?

... bla-bla... if you want access to devices ... bla-bla... say N
У мене по замовчуванні було N, так же само як і вас., АЛЕ я пішов всупереч написаному і поставив галочку в тому параметрі, і о чудо у мене все завантижилось і запрацювало.

Я вчора шукав, шукав той параметр але не зміг знайти. Є питання: У яких файлах записані підказки* до параметрів ядра?

---
* - підказка, це те що виводиться при натисканні на HELP у вікні конфігурування ядра. Ото МЕНІ потрібно пошукати в тих файлах підказок, шоб зясувати що то за параметр. Я оновлював ядро і також дуже довго "мучився".

r00t x

  • Гість
... троха шумить в голові та крутить в шлунку.... ls /boot зараз не покажу, бо то троха тєжко,...
Я б сказав що не троха  ;D (але ж я тихенько  ;D)

... бо він - начальнік того першого товариша, і нам обидвом встидно біля нього роззявляти писка на такі теми.
З дитинства ненавиджу начальників.

Тому підемо до "Криївки", будемо пили медовуху і розмовляти про зовсім інакші теми...
ай-йа-йа, і вас же дитині вже 6 років, чи можливо я помиляюсь(?). Рекомендую змінити Криївку на щось менш безпечніше, і навіть корисніше.

Йой! Щось мене занесло в кущі.... Нехай модератори вибачєють...
Та, да, але я бачу світло вкінці.  :D Скоро очікується вирішення вашої "проблеми". Я буду перебирати\переглядати кожен параметр ядра. Десь воно у Block devices, IDE devices, MISC devices - у мене ж таке було і я на першій стор. цієї теми вже писав, і ви підтвердили це фотографією.

... з якого я троха зрозумів, що таке цей initrd.gz...  :D Я так розумію, що мені без нього нічого не світить?
:D Якщо що, то я підсвітю.

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0

r00t x

  • Гість
а-а-а, та я мав на увазі на локальному компі при конфігурування ядра, але благодарствую. Бл****, я ж колись вирішив проблему (у себе) і забув що до чого. А якщо знову у мене таке буде, що робити?

---
От за те і не люблю Лінукс!(?). Якщо один раз всі вірно налаштуував і все працює, і буде працювати. А "проблеми" забуваються. Точніше шляхи вирішення проблем забуваються.

---