Автор Гілка: Проблема з запуском існуючої системи на іншому "залізі  (Прочитано 16255 раз)

Відсутній IPeter

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • ...
Трохи пробував вчора, трохи - сьогодні.
Вчора то все закінчилося на тому, що при спробі виконати chroot, мені видавало повідомлення, що ядро - застаре. Сьогодні взяв найостаннішу версію Кноппікса і запустив її. chroot - виконало. make dep - не виконало. Згадав про mount /sys & mount /proc... Отут в мене почався ступор.  ::)

Що це таке і як це зробити?

r00t x

  • Гість
Сьогодні взяв найостаннішу версію Кноппікса і запустив її. chroot - виконало. make dep - не виконало. Що це таке і як це зробити?

root@darkstar:/usr/src/linux# make dep
*** Warning: make dep is unnecessary now.
root@darkstar:/usr/src/linux#
Сіє значить, що НЕ потрібно виконувати наведену команду. Ядерна компіляція і установка ядра вже не потребує цієї команди. АЛЕ за всі дистрибутиви я не знаю, та і до чого тут ядро до дистрибутива  :-/ ;D . Маю на увазі що з якоїсь версії  :-/ ядра, його компіляція та встановлення відбувається без  make dep .

r00t x

  • Гість
Згадав про mount /sys & mount /proc... Отут в мене почався ступор.  ::)

Що це таке і як це зробити?

root@darkstar:/usr/src/linux# umount /sys            
umount: /sys: device is busy.                        
        (In some cases useful info about processes that use
         the device is found by lsof(8) or fuser(1))      

Це я хотів відмонтувати, але воно матюкнулось...
Для примусового відмонтування є пареметр -l

root@darkstar:/usr/src/linux# umount -l /sys  
Ура!!! Получилось.

Для монтування /sys потрібно

root@darkstar:/usr/src/linux# mount -t sysfs none /sys
root@darkstar:/usr/src/linux#

ну і так само для монтування /proc

root@darkstar:/usr/src/linux# mount -t proc none /proc

А навіщо все це потрібно???
Після того як ви увійшли chroot до нового кореня, НЕмонтуючи sys та proc спробуйте виконати, наприклад, коману ps
root@darkstar:/usr/src/linux# ps
Error, do this: mount -t proc none /proc
root@darkstar:/usr/src/linux#

АБО... або в результаті виконання ps ви взагалі нічого не отримаєте.


Чому ото таке вони  :) пишуть? Тому що у /proc "живуть" всі процеси. Як вони живуть*, і що до чого (які в них сусіди, pids  ;D та інше), то ви і самі можете дізнатися, якщо захочете.

/sys містить інформацію про пристрої ... http://en.wikipedia.org/wiki//sys

Про /proc тут http://en.wikipedia.org/wiki//proc , але ви можете самі знайти потрібну інфу.

бла-бла http://multilinux.sakh.com/lfs/chapter06/proc.html

Є питання: Ви у ядрі не зустрічали отого дивного параметра, що я згадував десь на ПОЧАТКУ цієї теми? Я забув де він, і як називається. АЛЕ ж я його бачив.

Я не рекомендую виконувати відмонтування /proc /sys на робочих, стратегічних серверах.

---
* - талант у мене  :P

---
Мод: (я до Мод.) Видаліть попереднє моє повідомлення. Ну нема у мене тут паролю, тому і доводиться бути "ним" (поіксованим root`ом ;D).


r00t x

  • Гість
Що це таке і як це зробити?
Ну, якщо компіляцію і встановлення ядра можлива і без ... то виконувати і не обов'язково. Але краще дотримуватись принципу "наукого адміністрування".

r00t x

  • Гість
...при спробі виконати chroot, мені видавало повідомлення, що ядро - застаре. Сьогодні взяв найостаннішу версію Кноппікса і запустив її. chroot - виконало.
Щось я не дуже зрозумів цього? Якщо можна - детальніше.
Чи можливо через годин 10 яі сам зрозумію, бо зараз я тут %).

Відсутній IPeter

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • ...
Що я не пробував, в мене виходило лише щось на кшталт того, що в додатку...
Починаю думати про бекап домашніх папок і встановлення системи заново...

Відсутній IPeter

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • ...
Нині мене трафило і я, зробивши резервну копію домашніх папок, встановив систему на чистий диск.  Вже наприкінці того всього, зрозумів, в чому була проблема. Можна було й не робити того, що було зроблено.
А проблема виявилася ось в чому. Наводжу цитати.
Цитата
Тут так само присутні IDE контролери і є SATA контролер, диск на якому впізнається як sda. Але в списку пристроїв в БІОС він присутній як контролер №3.
Цитата
До IDE0 підключений жорсткий диск, що раніше був на місці hdd. Основний жорсткий диск підключений до SATA3, привід КД - до SATA4. SATA1 i SATA2 на платі відсутні.
Цитата
lilo прописаний в MBR.
... І я був на правильному шляху -
Цитата
щоб спробувати завантаження без диску на IDE0
... Але не спробував перезаписати конфігурацію системи за допомогою диску з дистрибутивом. Сьогодні, на етапі конфігурування lilo була та сама помилка! Відключив (фізично) диск, підключений до IDE0 і - вуаля!!! lilo прописало! Система завантажилася!

Тепер - увага! Якщо я десь буду неправий - поправляйте, чекаю критику.
lilo повинен бути прописаний в MBR (master boot record) ПЕРШОГО (фізично) диску в системі. А в моєму випадку - sda є другим диском в системі. Що й було сказано -
Цитата
в списку пристроїв в БІОС він присутній як контролер №3.
. ::) І ніхто мене не послухав...  ;)
В решті решт - винуватий сам. Можна було спробувати зробити те, що я вже згадував і не треба було б мордуватися з перевстановленням і переконфігуруванням (зі злості не зберіг жодного конфігураційного файлу  :-[)).
Ще висновок - підозрюю, що мій SATA контролер не призначений для основної роботи, він призначений для простих рейд-масивів.

Всім, хто відписували - велике спасибі! Увесь час я відчував, що не залишився сам на сам з проблемою. Через що і люблю цей ресурс.  :)

r00t x

  • Гість
Щось я не зрозумів  :o  :-/
Ви коли небудь компілювали ядро?
---
Надайте вивід  команди ls -l /dev/null А також pwd у теці в якій запускали команду.
А також  :-/ id---
Куди ви підмонтовували / , перед тим як туди зробити chroot ?

make
Я так ядро ніколи не компілював.


Для його компіляції make bzImage
make modules
make modules_instal
make install

Здається так. Помилку я спеціально допустив  [smiley=36.gif] тому, що я в [smiley=35.gif].

---
Off-topic:
Оце так прикол...

Відсутній IPeter

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • ...
Того всього показувати вже нема сенсу - тої системи вже нема.  :'(
Проблема, насправді, була не в системі. Прблема була - в залізі.

І ще таке - я стільки часу приділив відновленню системи, що за той час я б вже кілька разів перевстановив і налаштував нову систему.  ;D

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Проблема, насправді, була не в системі. Прблема була - в залізі.
А ядро як би завантажувалось? Якщо завантажувалось lilo, то значить контролер розпізнавався. Тому змушений розчарувати — ви недарма перевстановили систему. ;)

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Якщо завантажувалось lilo, то значить контролер розпізнавався.
Аж ніяк. Завантажувач працює лише якщо контролер розпізнався на рівні BIOS, тобто повний generic й таке інше. Коли сам контролер несе якусь дурню про себе ядро може завантажитись але не почати з ним працювати.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній IPeter

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • ...
Я знаю, що  - недарма. Крім МП змінився процесор і відеокарта (з нВідії на АТІ). Зараз буду мати кохання з драйверами до відео...  :)

Ага, тобто - таки проблема була в ядрі.  :)
Мені інше цікаво - чому lilo  не хотів інсталюватися з підключеним диском на IDE0, а вантажитися - хоче?

r00t x

  • Гість
Зараз буду мати кохання з драйверами до відео...
[smiley=flag.gif]  Приємного ;D , Хоча якщо у вас Слек, то slackpkg search x86щось_там_іще
або заходьте http://slackfind.net/ru/


Зараз буду мати кохання з драйверами до відео...  
Ага, тобто - таки проблема була в ядрі.  :)
Мені інше цікаво - чому lilo  не хотів інсталюватися з підключеним диском на IDE0, а вантажитися - хоче?

А мені цікаво Що то було!?

r00t x

  • Гість
А ну ж виконайте grep CONFIG_BLK_DEV_SX8 /boot/config і подивіться на те що після знаку =
---
Повинно бути "y". Ото і вся "проблема". Розвели тут...  [smiley=angry2.gif]

Відсутній IPeter

  • Новачок
  • *
  • дописів: 43
  • Карма: +0/-0
  • ...
Ї-і-і-і-і-дять мене мухи!!!  :o І дійсно!!!

bash-3.1# grep CONFIG_BLK_DEV_SX8 /boot/config
CONFIG_BLK_DEV_SX8=y

І дійсно, п. idontremember був правий на всі 100!  :)