Автор Гілка: Linux-аналоги windows-програм.  (Прочитано 13602 раз)

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Linux-аналоги windows-програм.
« : 2004-07-14 22:10:24 »
Назвався грибом - лізь у борщ, як кажуть в нашому селі. Отож, викладаю на ваш розсуд так би мовити версію 0.01 приблизного списка лінуксових аналогів популярних віндових програм. Але спершу такий необхідний вступ.
Перш, ніж пробувати взагалі проводити якісь аналогії варто знати кілька речей.
Вінда і лінух - це РІЗНІ операційні системи. З різними підходами до реалізації однакових речей, що призводить до того, що іноді в лінуху просто-напросто немає тих програм, які так популярні у вінді в силу її глюкавості. Це стосується в першу чергу різного роду оптимізаторів, вичищувачів реєстру і т.п. З іншого боку вінді наразі не потрібно здогадуватися про існування тієї маси кирилічних кодових сторінок, якою оперує лінух (ну, за винятком своєї СР866 окрім рідної 1251) і, як наслідок - не потрібні утиліти для оперування ними. Окрім того, в *ніксах інший підхід до реалізації роботи взагалі. Робота розбивається на окремі маленькі завдання, з кожним з яких чудово справляється одна маленька програма. По-різному комбінуючи кілька десятків команд можна швидко і якісно реалізовувати задачі, для яких у віндах або існують здоровенні і дорогі програмні пакети, або вони взагалі там не практикуються в силу складності реалізації. А наслідок - якщо хочеш бути лінуксоїдом - вчи команди консолі.
Звісно, до цього тебе ніхто не примушує, просто спершу ти зауважиш, що "tar -zxvf" - це значно швидше, аніж мандри по контекстних меню, потім - що скомпільований власноруч mplayer витворяє такі чудеса, котрі у вінді неможливі в принципі (хм... здається я про це вже писав :о)), а потім сядеш за вивчення shell'a.
А тепер - обіцяний список. Маю велике прохання - доповніть і відредагуйте його на свій розсуд, розставивши програми (номери) так, як використовуєте їх ви. Буде з одного боку рейтинг, а з іншого - своєрідна збірка, обмін враженнями і досвідом.
І останнє - рубрикація програм "здерта" з сайту listsoft.ru, як накращого, НМД, сайту у своїй категорії і дещо підправлена з огляду на вищенаведене. Вона також, звісно, всього лише imho і теж мабуть потребує вдосконалення.
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Linux-аналоги windows-програм.
« Відповідей #1 : 2004-07-14 22:24:15 »
1. Iнтернет
1.1 HTML-редактори
1.1.1 Quanta
1.1.2 DigiLite
1.2 Броузери
1.2.1 Opera (X)
1.2.2 Lynx(C)
1.2.3 Mozilla (X)
1.2.4 Galeon (X)
1.2.5 Firefox (X)
1.2.6 Likns(C)
1.2.6 Konqueror
переваги:
-українізований;
- інтегрований багатофункціональний менеджер закачки (kget);
- можливість роботи з вкладками;
- можливість змінити ідентифікацію (наприклад на іе/віндовз)

1.3 Прискорювачі
1.4 Новини (цебто групи новин)
1.5 Закачка
1.5.1 wget(C)
1.5.2 kget
- можливість поновлення закачки
- роз'єднання та вимкнення живлення після закачки

1.6 Розробка (ява, php etc) (!)
1.6.0 Linux
1.7 Пошук:
1.8 е-мейл
1.8.1 MozillaThunderbird (X)
- фільтри повідомлень та захист від спаму
- можна створювати списки розсилки
- можна залишати повідомлення на сервері, в т.ч. протягом певного часу (наприклад, тиждень)
- можна налаштувати декілька профілів для різних користувачів

1.8.2 Sylpheed (X)
1.8.3 KMail (X)
1.9 Aнтиспам
1.9.1 Mailfilter
1.10 фтп
1.10.1 ftp (C)
1.11 дозвон
1.11.1 ppp
- у патченій версії підтримує колбек
- 2 строки ініціалізації
- безліч можливостей налаштувати параметри модему

1.11.2 kppp
1.12 Повідомлялки (ну, пейджери, ICQ)
1.12.1 Gaim (X)
1.12.2 centericq  (X)
1.12.3 kopete (X)
1.12.4 Licq (X)
1.12.5GnomeICU
- бере список контактів із серверу icq
- можливість встановити користувацьке кодування (наприклад cyr1251)

2. Офіс
2.1 Пакети
2.1.1 ОpenOffice.org (X)
- добре розуміє формати мс офісу
- може швидко створювати пдф-файли (щоправда нема можливості налаштувати роздільну здатність)

2.1.2 KOffice (X)
2.2 Редактори
2.2.1 Vim (C)
2.2.2 Emacs (*)
2.2.3 Kate (X)
2.2.4 Joe (C)
2.3 Aнтивіруси
2.3.1 DRWeb
2.3.2 AVP
2.4 утиліти (запис КД ітп)
2.5 Файл-менеджери
2.5.1 Midnight commander (C)
2.5.2 Linux Commander (X)
2.5.3 krusader
2.5.4 Gnome commander (X)
2.5.5 Konqueror
- можна налаштуватикласичний файловий інтерфейс на 2 панелі
- зручно організовуються закладки
- зручніший ніж mc для пошуку музики/відео/фото
- функція розпакування архіву (права клавіша миші - дії - вибрати сюди)

2.6 Архіватори
2.6.4 tar (C)
2.6.2 arc(X)
2.7 Запускалки-нагадувалки
2.7.1  cron (C)
2.8 Бухгалтерія, фінанси.
2.8.1 GnuCash
2.9 Наука
2.9.1 GnuPlot(С)
2.9.2 KCalc(Х)
2.9.3 Octave(C)
2.9.4 SciLab
2.10 CAD-системи
2.10.1 Oregano
2.10.2 gEGA
2.10.3 QCad
2.10.4 VariCAD
2.10.5 ANSYS
3. Мультимедія
3.1 Графіка (перегляд)
3.1.1 GQView
3.1.2 KView
3.1.3 KuickShow
3.1.4 Showimg (працює разом з digikam)
зручна переглядачка для зображень/фото
- має вбудований навігатор по файлах
- прості функції редагування (яскравість/контраст, перевертання зображень)
- зручний режим показу слайдів

3.2 3D
3.3 редактори
3.3.1 Gimp
3.4 скріншоти
3.4.1 KSnapShot
3.5 Відео (перегляд)
3.5.1 MPlayer (*)
3.5.2 Xine (X)
3.5.3 Totem (X)
3.6 Аудіо (прослуховування)
3.6.1 Xmms (X)
[color]дуже подібний до winamp
- 10-полосний еквалайзер
- можливість перемішувати/грати довільни треки
- скіни (жупани)[/color]
3.6.2 Apollo
3.6.3 Zinf
3.7 Кодування-перекодовування (відео, аудіо)
3.8 Прикраси (теми, скрінсейвери, обої)(!!)
3.9 Ігри
4. Система (!!!).
4.1 Захист/паролі/доступ
4.1.1 Linux ;o)
4.2 Шифрування
4.3 Локальні мережі (моніторинг, робота, чати...)
4.4 Віддалене керування
4.4.1 telnet (C)
4.5 Програмування
4.5.1 gcc (C)
4.5.2 kylix (*)miwa: А навіщо його вирирати?
4.5.3 FreePascal (C)
4.6 Бекап, діагностика, моніторинг (!!)
4.6.0 Linux
4.6.1 top (C)
4.6.2 gkrellm(X)
(!!!)
До розділу 4, а тим паче до пункту 4.6 мабуть більше як до інших відноситься твердження про те, що складна робота - це набір простих операцій. Якщо хтось зацікавиться - хай майстри розпишуть детальніше.
(!)
Те ж саме стосується пункту 1.6.
(!!)
І те ж саме стосується пункту 3.8. Взагалі - оптимізація (в тому числі і зовнішнього вигляду) лінуха - це дуже цікава тема, в освоєнні котрої я б не відмовився від допомоги ;о))
« Змінено: 2004-07-16 21:13:01 від miwa »
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Linux-аналоги windows-програм.
« Відповідей #2 : 2004-07-14 22:28:38 »
Ти йо, мало не забув.
Застосовувані скорочення:
(Х) - програма для графічного режиму, цебто для іксів
(С) - програма для консольного режиму
(*) - а програмі пофіг ;о)) (цікаво подивитись відео в консолі, правда? ;о)) - це я до пункту 3.5.1)
Читайте документацію - вона кермує.

dusoft

  • Гість
Re: Linux-аналоги windows-програм.
« Відповідей #3 : 2004-07-15 01:02:16 »
Я думаю, краще перекласти оцей документ, аніж вигадувати велосипед ;-)
http://linuxshop.ru/linuxbegin/win-lin-soft/table.shtml
« Змінено: 2004-07-15 01:05:01 від dusoft »

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Linux-аналоги windows-програм.
« Відповідей #4 : 2004-07-15 09:27:15 »
Тьху ти... Звісно, що краще. І де ж ви відразу були?
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній shafff

  • Новачок
  • *
  • дописів: 11
  • Карма: +0/-0
  • wtf is halt
Re: Linux-аналоги windows-програм.
« Відповідей #5 : 2004-07-15 11:15:40 »
програвач - amarok.kde.org

Відсутній Vouck

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Linux-аналоги windows-програм.
« Відповідей #6 : 2004-07-15 14:05:29 »
Ну ти розсмішив :). Більша частина з наведеного списку взагалі не дотягує до звання нормального софту. Так, поробки студентів. Хіба OpenOffice чи Mozilla/FireFox, але хто розпочинав ці проекти думаю відомо. Все, що можна зробити під Linux, можна зробити (у быльшосты випадків - куди легше)  під вінду. А тепер додай до списку: 1. програми-перекладачі під лінух. 2. Розпізнавачі тексту рівня файнрідера (так, є версія движка під лінух, але движок - то не повноцінний пакет) 3. Програми для роботи з БД (рівня IBExpert чи  SQLNavigator) 4. Нормальні CASE засоби.
Я вже не кажу про убожество під назвою Гимп.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Linux-аналоги windows-програм.
« Відповідей #7 : 2004-07-15 16:27:37 »
Цитата
1. програми-перекладачі під лінух.

Дай нормальні програми-перекладачі під вінду, після яких мало що треба чистити. Утопія. Голова -- найкращий інструмент. Ну, подай хоча б перекладач російська<->українська (бо простіше), але не кажи, що прагма, бо накопаю по самі помідори (я її пробував, жах один).

Цитата
2. Розпізнавачі тексту рівня файнрідера (так, є версія движка під лінух, але движок - то не повноцінний пакет)

Факт. Тільки кому, окрім тих самих студентів, воно буде справді потрібне в першу чергу... А студенти й на файнрідер грошей не мають (аргументи про диски за 20 грн. котяться в сад).

Цитата
3. Програми для роботи з БД (рівня IBExpert чи  SQLNavigator)

Якщо у Вас нема голови, то й навороти не допоможуть. Якщо голова є, ці навороти не скажуть нічого нового. Вчитися, вчитися й ще раз вчитися.

Цитата
4. Нормальні CASE засоби.

Впізнаю знаного професіонала широкого профілю. І з БД, і з CASE, і тексти розпізнає, і... А що таке "нормальний"?

Цитата
Я вже не кажу про убожество під назвою Гимп.

Мені його вистачає по горло. Запитання назустріч: то Ви ще й займаєтесь поліграфією? (бо інакше не бачу причин попускати гімп) Вас часом не Леонардо звуть? :DD

Взагалі, то все типові ЛОРівські балачки (та й контингент упізнається). До речі, все вищеозначене опрограмування -- чи було б так Вам потрібне, якби не продавалось на радіобазарах? Ви ще скажіть, що Вам 3DS Max не вистачає. Це буде справді "ну й ну".

Відсутній Vouck

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Linux-аналоги windows-програм.
« Відповідей #8 : 2004-07-15 18:07:21 »
Перекладач - Плай 5. Лажа звісно, але ж краще аніж нічого.
Файнрідер потрібен (часто) по роботі.
Засоби по роботі з БД не потрібні? Ну-ну. Можна звісно процедури й функції Оракла писати в SQL Plus, як ви мазохіст. А той же IBExpert взагалі безкоштовний.
CASE - Rational Rose. Але зовсім забув, лінуксоїди ж пишуть на С, нащо їм це.
Гимпом хотів підправити свої фото (чи мо' ви таким не займаєтеся). Прийшлось встановити фотошоп. А для більш прозаїчних цілей достатньо XnView/
Взагалі, типова відповідь фанатика. По типу "Ти дурень, ні в чому не розбираєшся, молокос". Синку, я на компі вже давно гроші заробляю. І мені потрібна саме зручна платформа. А не проблеми з 6 кодуваннями кирилиці.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Linux-аналоги windows-програм.
« Відповідей #9 : 2004-07-15 19:14:30 »
Цитата
Гимпом хотів підправити свої фото (чи мо' ви таким не займаєтеся). Прийшлось встановити фотошоп.

Займаємось, і з успіхом. І в гімпі, якщо так цікаво...

Цитата
Взагалі, типова відповідь фанатика. По типу "Ти дурень, ні в чому не розбираєшся, молокос".

Зовсім ні. Це нормальна реакція на необгрунтований випад. Зокрема на такий BS, перепрошую на слові:

Цитата
Все, що можна зробити під Linux, можна зробити (у быльшосты випадків - куди легше)  під вінду.

Цитата
Синку, я на компі вже давно гроші заробляю. І мені потрібна саме зручна платформа. А не проблеми з 6 кодуваннями кирилиці.

Якщо вам потрібна зручна платформа, купуйте Mac, зручнішої не знайдете. Та хто ж змушує користуватись... А взагалі топік був про те, в який бік тому, хто йно пересів на Linux, дивитись, для пошуку програм з такою-то функціональністю. А не говорити, що о! Це -- фе, бо воно не 100% аналог.

До речі, зручний==до якого звик. Ergo, якщо вам потрібен Windows, Photoshop, FineReader і іже з ними, ви знаєте, де їх шукати...
« Змінено: 2004-07-15 19:18:38 від JaFd »

dusoft

  • Гість
Re: Linux-аналоги windows-програм.
« Відповідей #10 : 2004-07-16 01:44:44 »
Мдя... оце нарешті завітав якийсь віндузятник... може це Ірсі вивчив українську мову вже?  :D

 3. Програми для роботи з БД (рівня IBExpert чи  SQLNavigator)
 - Оце вже ви розсмішили пане... ну це хохма йо майо... :D :D :D Дійсно, якщо вам потрібні якісь ще такі програми, то що тут казати.. вам не допоможе і читання документації.. бо ви нелюбите напевне читати документацію.. вам подавай кнопочки та рюшечки... (як кажуть на ЛОРі пєрдєлки, свістєлки, та щось там ще :))))

А з приводу Rational Rose... Довелося мені встановлювати цю штуку(або програму цієї компанії(не поглиблювався у тонкощі назв виробника та самого продукту)) місяць тому десь.. неозброєним оком видно пропрієтарність і бажання грошей, бо навіть правильно промальовувати деякі деталі не могло воно.. (накладувалися лінії одна на одну, або щось таке, вибачте, не пам'ятаю точно, але дефект був як то кажуть російською, на обличчя..).. а взагалі-то зауваження оце моє з приводу Rational Rose, у вашому стилі.. бо можливо десь вона дійсно корисна, але перше враження - фігня повна, бо платна, а баги лізутб на перших секундах роботи...

І взагалі, навіть якщо далі по вашому тексту, в мене є зауваження, то не буду їх приводити, бо вважаю це марнуванням часу, і навіть те що я написав - то занадто, користуйтеся якимось віндовсом, і буде вам щастя, ніхто ж вас не змушує? Правда? Тому, і ви, йдіть будь ласка на відповідні форуми.. :) бо щось конструктивних зауважень з вашого боку не видно..

Ой, ну щось мене прорвало.. ну не можна так.. може людина пожартувати вирішила, а в мене така бурхлива реакція, дійсно, щось не те.

Відсутній Vouck

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Linux-аналоги windows-програм.
« Відповідей #11 : 2004-07-16 10:50:04 »
Мдя... Пан не працював з серйозними проектами... Йому накладання стрілок заважає розуміти бізнес процес... А SQL Navigator то взагалі лажа... Студент, що поробиш... Плани запитів для вас що кажуть? Власне, типова позиція - немає, то й не треба - воно відстій. Удачі.... Так і будете зі своїми 2,5 відсотками...

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Linux-аналоги windows-програм.
« Відповідей #12 : 2004-07-16 11:43:41 »
Чесно кажучи я зустрічав і не раз "розробників" крутяків, які починали працювати з юніксом/лінаксом і теж крутили носом типу Вас. Нічого... пообтерлись... виявляється, що насправді найкращим SQLнафігатором для Sybase таки є або sql-mode або sqsh. І ніякі красиві картинки нікому не потрібні.

(зразу вставлю п'ять копійок -- я не студент, і комп'ютером теж гроші заробляю).

Бачив я такою як крутяки на віндовзах пишуть скрипти на перлі з таким самим крутим дебагером. Блін! панове! Це ж курам на сміх! Та я маючи тільки баша і 'perl -d ', це роблю в 5 разів швидше і в 13 разів надійніше.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Linux-аналоги windows-програм.
« Відповідей #13 : 2004-07-16 12:10:28 »
2dusoft:

Ні, це точно не Ірсі, бо він точно не росіянин, і думає, що раз він працює з Огакулом у "розкрутій" софтовій фірмі, то це його виносить на Парнас і дозволяє трин^H^H^H^Hговорити, аби тільки сказати.

Зауважу ще одне.

Справжні лінуксоїди справді пишуть на C. Тому, що коли їм чогось не вистачає, вони це дописують. Так, як зручно їм, а не так, як вирішили маркетологи, чи як там зручно середньодесктоповому лузеру. І не біжать нити в форуми ("які му**ки ці девелопери, ай-яй-яй, студенти зі своїми поробками..."), а виправляють... Наприклад, коли в мене не збирався gtk2 під фреймбуфер, то мені вистачило 20 хвилин, щоб побачити, якої функції бракувало, й дописати її, а не вимахуватись між людьми про те, як опенсорсні "падєлкі" стоять каменем поперек горла серйозному програмерові. Це незважаючи на те, що я вже дуже давно на C нічого не писав...

Так от.

Всі, кому кортить потри... побалакати про свою крутість і про убожества програм для Unix/Linux, можуть іти на ЛОР і робити це, скільки їм влізе. А тут форум для того, щоб вирішувати проблеми й нормально спілкуватись, а не робити бардак.

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Linux-аналоги windows-програм.
« Відповідей #14 : 2004-07-16 18:12:21 »