Автор Гілка: Не працює перемикання роскладок у KDE  (Прочитано 3117 раз)

Відсутній inote

  • Новачок
  • *
  • дописів: 16
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Усім привіт.
Маю таку проблему: не працює перемикання роскладок у KDE.
Редагував /etc/x11/xorg.conf (здається так), не допомагає. Тоді знайшов налаштунки перемикання у Центрі Керування.
Після того як я там встановив, що роскладка повинна перемикатися через Alt-Shift я очікував побачити ці зміни в xorg.conf,
але Центр Керування іх туди не вніс. У мене таке передчуття що принаймі налаштунки мов звідти не считуються.
Підкажіть будь-ласка, що я не так роблю, або куди дивитись треба ?

В xorg.conf я прописував наступне:

Option "XkbLayout" "us,ru,ua"
Option "XkbOptions" "grp:alt_shift_toggle"

Praporshic

  • Гість
Re: Не працює перемикання роскладок у KDE
« Відповідей #1 : 2007-05-14 11:44:20 »
1. Центр керування КДЕ - налаштування саме для КДЕ. Воно дуууже рідко лізе у конфіг іксів.
2. Я не знаю чому, але мені ще жодного разу не вдалось налаштувати перемикання розкладки без допомоги миші у КДЕ. Лише правка конфігів іксів.

Відсутній inote

  • Новачок
  • *
  • дописів: 16
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Не працює перемикання роскладок у KDE
« Відповідей #2 : 2007-05-14 12:00:44 »
1. Центр керування КДЕ - налаштування саме для КДЕ. Воно дуууже рідко лізе у конфіг іксів.
2. Я не знаю чому, але мені ще жодного разу не вдалось налаштувати перемикання розкладки без допомоги миші у КДЕ. Лише правка конфігів іксів.

Ну так саме правку іксів я в правильному місці роблю ? Я правильно задав параметри ?

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Не працює перемикання роскладок у KDE
« Відповідей #3 : 2007-05-14 14:42:04 »
Параметри ви задали вірно. Якщо у вас в КДЕ все рівно не працює перемикання при Alt+Shift - повимикайте всі галочки, що стосуються клавіатурних розкладок, у вищезгаданому центрі керування (секція "Локалізація та доступність").
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Не працює перемикання роскладок у KDE
« Відповідей #4 : 2007-05-14 14:48:02 »
І до речі, я б на вашому місці використовував
Цитата
Option "XkbLayout" "us,ru(winkeys),ua(winkeys)"
- значно зручніше, коли крапка і кома зліва внизу на одній клавіші, а не shift+6 i shift+7.


Думаю, до чого ж це ЩОДО причепився, що поміняв написаний мною текст, а я у слові shift передостанню літеру пропустив. Двічі редагував повідомлення, поки зрозумів  :)
« Змінено: 2007-05-14 14:50:36 від miwa »
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній cadca

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 955
  • Карма: +0/-0
  • free like beer
Re: Не працює перемикання роскладок у KDE
« Відповідей #5 : 2007-05-14 16:43:56 »
2. Я не знаю чому, але мені ще жодного разу не вдалось налаштувати перемикання розкладки без допомоги миші у КДЕ. Лише правка конфігів іксів.
В центрі керування налаштувати власний перемикач для груп (напр. Pause, за замовчуванням він Att+ISOPreviosGroup+K - залежить від розкладки  :))
Ubuntu 20.04/18.04; CentOS 7.x

Відсутній inote

  • Новачок
  • *
  • дописів: 16
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Не працює перемикання роскладок у KDE
« Відповідей #6 : 2007-05-14 17:32:32 »
Параметри ви задали вірно. Якщо у вас в КДЕ все рівно не працює перемикання при Alt+Shift - повимикайте всі галочки, що стосуються клавіатурних розкладок, у вищезгаданому центрі керування (секція "Локалізація та доступність").
Вони були вимкнені, все одно не працювало.
Стривайте... А як вручну добавити декілька роскладок ? Я просто в KDE добавив якійсь апплет (роскладку показує флагом відповідної країни), а в xorg.conf правлю клавіши для перемикання.... Це ж неправильно, так ?.. Я щось заплутався...
« Змінено: 2007-05-14 17:33:31 від inote »

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1925
  • Карма: +4/-0
Re: Не працює перемикання роскладок у KDE
« Відповідей #7 : 2007-05-14 19:07:07 »
Стривайте... А як вручну добавити декілька роскладок ? Я просто в KDE добавив якійсь апплет (роскладку показує флагом відповідної країни), а в xorg.conf правлю клавіши для перемикання.... Це ж неправильно, так ?.. Я щось заплутався...
в КДЕ3, на жаль, конфігурація xkb з xorg.conf та перемикач клавіатури мають мало спільного, проблема в тому, що kxkb перемикає layouts (через setxkbmap), а основне задумка xkb - перемикати групи (всередені layout map яка складена із декількох group з різних layout files  :-?, тобто один раз компонується розкладки типу setxkbmap us,ua,ru і потім між ними перемикає вже рушій xkb), історія довга і заплутана, але для вас тут варіанти три:
1. користуватися лише kxkb (типовим перемикачем), для цього заходите в Центр керування/розкладки клавіатури, додаєте потрібні розкладки та варіанти, для кирилиць ставите галочку "Включати латинську групу", потім ідете в Центр керування/скорочення клавіатури, і для "Перемикання розкладки" вибираєте скорочення, на жаль так задати скорочення лише з модифікаторів (типу Ctrl+Shift) неможливо,  (типове Ctrl+Alt+K, я вживаю Ctrl+Menu, оскільки це найближче до Ctrl+Shift).
В конфігурації розкладок у вкладці "Опції Xkb" можна дещо похачити, але це для просунутих користувачів і знову ж таки не інтегровано в індикатор.
2. Поставити інший перемикач (тут не допоможу - не ставив)
3. Вживати налаштування з xorg.conf, але тут індикатором будуть лише лямпочки клавіатури (якщо додати опцію) і вони будуть показувати лише альтернативну групу, тобто якщо у вас us,ua,ru то лямпа буде світити для обох ua та ru

В КДЕ4 перемикач добряче покурочено, так що він буде більш інтегрований в перемикання xkb і можна буде задавати як звичайні скорочення КДЕ так і скорочення лише з модифікаторів...
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Не працює перемикання роскладок у KDE
« Відповідей #8 : 2007-05-14 22:28:58 »
3. Вживати налаштування з xorg.conf, але тут індикатором будуть лише лямпочки клавіатури (якщо додати опцію) і вони будуть показувати лише альтернативну групу, тобто якщо у вас us,ua,ru то лямпа буде світити для обох ua та ru

А що заважає на додачу встановити KKBSwitch?
Linux. The future is open.

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1925
  • Карма: +4/-0
Re: Не працює перемикання роскладок у KDE
« Відповідей #9 : 2007-05-14 23:07:07 »
3. Вживати налаштування з xorg.conf, але тут індикатором будуть лише лямпочки клавіатури (якщо додати опцію) і вони будуть показувати лише альтернативну групу, тобто якщо у вас us,ua,ru то лямпа буде світити для обох ua та ru

А що заважає на додачу встановити KKBSwitch?
див. п. 2 :)
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Не працює перемикання роскладок у KDE
« Відповідей #10 : 2007-05-15 22:31:26 »
3. Вживати налаштування з xorg.conf, але тут індикатором будуть лише лямпочки клавіатури (якщо додати опцію) і вони будуть показувати лише альтернативну групу, тобто якщо у вас us,ua,ru то лямпа буде світити для обох ua та ru

А що заважає на додачу встановити KKBSwitch?
див. п. 2 :)

Так, але це як на мене незовсім перемикач, він по п. 3 налаштовуеться... :)
Linux. The future is open.

Відсутній nickson

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 66
  • Карма: +0/-0
Re: Не працює перемикання роскладок у KDE
« Відповідей #11 : 2007-07-08 20:48:45 »
У мене ця проблема вирішилася зміною параметра Switch to Next Keyboard Layout=default(Ctrl+Shift_R) у /home/~username~/.kde/share/config/kdeglobals

Відсутній Andy Borovy

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 139
  • Карма: +0/-0
  • Працюю там, де цікаво
Re: Не працює перемикання роскладок у KDE
« Відповідей #12 : 2007-07-10 15:57:11 »
І до речі, я б на вашому місці використовував
Цитата
Option "XkbLayout" "us,ru(winkeys),ua(winkeys)"
- значно зручніше, коли крапка і кома зліва внизу на одній клавіші, а не shift+6 i shift+7.

Ну це справа смаку :-) Мене саме наявність на одній клавіші і коми і крапки не влаштовує :-) Мені на Шифт-6 і Шифт-7 зручніше. Але це лише моя думка.
Без уст я іронічний жах,
Що упирем ікластим став би
З очима ніжними кульбаби,
Якби не очі в дзеркалах.