Автор Гілка: Що за дивина з root?  (Прочитано 3138 раз)

Відсутній nickson

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 66
  • Карма: +0/-0
Що за дивина з root?
« : 2007-05-05 13:13:45 »
З лінуксом познайомився нещодавно. Зараз поки-що встановив на віртуальну машину XPressLinux, і намагаюсь її опанувати. Начебто багато чого виходить. Але з єдиним певно проблема. Це суперкористувач. Я ніяк не можу збагнути, як увійти ним у систему. Через логінування при запуску системи не хоче входити, з консолі (уже в системі) пишу команду "su", потім з'являється запрошення "Password:", але при введенні нічого не відбувається. На одному форумі в інтернеті дізнався, що це так і треба, пароль-таки воодиться, просто його не показується. Я ввожу, натискаю Enter - з'являється на мить порожній рядок, а потім пишеться "su: Autentification failure Sorry". І це все. Можливо там інший пароль (тобто, той що я ввожу є невірним тоді), при встановленні я вводив пароль лише до свого користувача "nickson", а коли заходив з лінукса, і намагався змінити пароль для користувача root (знаходячись під своїм користувачем), то нічого не виходило. Поясніть мені, будь-ласка, що це відбувається, бо вже немає сил, обдивився декілька книг і нічого не знайшов.
Дуже вдячний  ;)

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1925
  • Карма: +4/-0
Re: Що за дивина з root?
« Відповідей #1 : 2007-05-05 17:56:40 »
якщо у вас убунту, то до рута добиратися можна лише через sudo, як правило це "sudo <команда_яку_треба_виконати_рутом>" (після цього ввести свій пароль), а якщо зовсім треба, то можна сказати "sudo sh" і після цього жити, як справжній рут :)
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній rangel

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 281
  • Карма: +0/-0
  • Python programmer
Re: Що за дивина з root?
« Відповідей #2 : 2007-05-05 18:06:33 »
XpressLinux базується на KUbuntu, тому не виключено, що політика щодо користувача root в цьому дистрибутиві аналогічна.

Про політику щодо root в KUbuntu написано [i=https://help.ubuntu.com/6.10/kubuntu/desktopguide/C/root-and-sudo.html]тут[/i]

Якщо лінь читати, то щоб отримати рутовий термінал спробуй виконати
sudo -i
Roman Suprotkin

Відсутній nickson

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 66
  • Карма: +0/-0
Re: Що за дивина з root?
« Відповідей #3 : 2007-05-05 23:22:19 »
Дякую за домомогу! Все дійсно-таки працює!
Я так розумію, що саме у цьому дистрибутиві неможли зайти як root. Але в інших дистрибутивах це певно є. Десь мені траплялась інформація, що начебто увійти рутом з графічної системи логінування не можна, а лише з консолі, а коли з'являється запит для логінування до системи, потрібно натиснути якусь комбінацію клавіш.. А от яку саме, не пам'ятаю. Чи може я щось наплутав?
« Змінено: 2007-05-05 23:26:55 від nickson »

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
Re: Що за дивина з root?
« Відповідей #4 : 2007-05-06 01:28:05 »
Ctrl+Alt+F1

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Що за дивина з root?
« Відповідей #5 : 2007-05-06 10:33:42 »
Ctrl+Alt+F1

Зазвичай він вже там буде в першій консолі. Може краже F2, F3, F4, ...
Linux. The future is open.

Praporshic

  • Гість
Re: Що за дивина з root?
« Відповідей #6 : 2007-05-06 10:37:58 »
Далеко не завжди. Більш того, у нормальних дистрах рут ніде автоматично не з'являється. Живчики до нормальних дистрів я не відношу.

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Що за дивина з root?
« Відповідей #7 : 2007-05-09 16:49:23 »
Цитата
якщо у вас убунту, то до рута добиратися можна лише через sudo
нічого подібного, треба в ґномi змінити пароль рута через System -> Administration -> root password, і тоді можна заходити й через su.
« Змінено: 2007-05-09 16:49:34 від noddeat »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1925
  • Карма: +4/-0
Re: Що за дивина з root?
« Відповідей #8 : 2007-05-09 17:20:46 »
Цитата
якщо у вас убунту, то до рута добиратися можна лише через sudo
нічого подібного, треба в ґномi змінити пароль рута через System -> Administration -> root password, і тоді можна заходити й через su.
та звичайно можна, але так само як взагалі жити без звичайних користувачів,
тобто якщо дистрибутив впроваджує якийсь кодекс поведінки, то не варто його ламати без крайньої потреби
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній rangel

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 281
  • Карма: +0/-0
  • Python programmer
Re: Що за дивина з root?
« Відповідей #9 : 2007-05-10 18:03:52 »
треба в ґномi змінити пароль рута через System -> Administration -> root password, і тоді можна заходити й через su.
та звичайно можна, але так само як взагалі жити без звичайних користувачів,
тобто якщо дистрибутив впроваджує якийсь кодекс поведінки, то не варто його ламати без крайньої потреби
Погоджуюся. Мав доствід створення пароля для root`а в Ubuntu. Відразу ж накрилися графічні утиліти роботи з системою, що вимагали привілеїв root'a. Просто не сприймався пароль. Ні користувача, ні рута.
Roman Suprotkin

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Що за дивина з root?
« Відповідей #10 : 2007-05-10 21:53:03 »
не знаю. у мене все працює. для sudo і графічних утиліт треба вводити свій пароль, а для su - встановлений мною пароль рута.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Satan

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • C++ Guru
Re: Що за дивина з root?
« Відповідей #11 : 2007-05-11 00:46:05 »
я теж просто змінив пароль руту і прекрасно себе почуваю.. постійно все робити через sudo незручно ІМХО
« Змінено: 2007-05-11 11:21:46 від Satan »
Ubuntu 8.04

Praporshic

  • Гість
Re: Що за дивина з root?
« Відповідей #12 : 2007-05-11 01:06:31 »
До речі, а ніхто не пробував sudo -s? Щось я останній рік не відчуваю різниці (ну, майже) між su та sudo -s....

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Що за дивина з root?
« Відповідей #13 : 2007-05-11 13:29:07 »
До речі, а ніхто не пробував sudo -s? Щось я останній рік не відчуваю різниці (ну, майже) між su та sudo -s....
а це те саме, що sudo bash ? я теж не відчуваю жодної різниці, тому su майже не використовую.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Praporshic

  • Гість
Re: Що за дивина з root?
« Відповідей #14 : 2007-05-11 13:49:24 »
До речі, а ніхто не пробував sudo -s? Щось я останній рік не відчуваю різниці (ну, майже) між su та sudo -s....
а це те саме, що sudo bash ?
Ну, десь так.