Автор Гілка: Оновлення ОС  (Прочитано 6614 раз)

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Оновлення ОС
« : 2010-09-05 01:16:48 »
Треба оновити Mandriva з 2009.1 до 2010.1. Як краще (безболісно та з меньшими глюками):
1. Звантажити DVD образ. Завантажитись з нього й вибрати пункт оновлення системи.
2. Оновитись через аплет mdkonline який каже, що є нова збірка й пропонує Оновити систему.
?
Знаю, що краще встановити з нуля та підсунути старі конфіги, але налаштовувати все не сильно хочеться...
Linux. The future is open.

Відсутній btr

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 653
  • Карма: +0/-0
Re: Оновлення ОС
« Відповідей #1 : 2010-09-05 16:33:44 »
Я недавно намагався зробити по п. 1. В результаті завершилося тим пунктом, який ви просите не рекомендувати. Зараз я думаю оптимальний шлях такий: додаєте джерела з нової збірки і потроху оновлюєте систему.

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Оновлення ОС
« Відповідей #2 : 2010-09-05 18:38:01 »
Оновлювався з 2009.0 за другою схемою (i586/Core2 Duo E4700/NVidia9600GT/LAN 2009.0->2010.0->2010.1). Наче нічого, специфічних для дистрибутива глюків не помітив.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Оновлення ОС
« Відповідей #3 : 2010-09-05 21:55:25 »
Зараз я думаю оптимальний шлях такий: додаєте джерела з нової збірки і потроху оновлюєте систему.

Я вже так оновлювався в попередній версії, здається 2008.0. Тепер роблю це вибірково, бо таким чином, в мене вылізло деяка кількість неприємних фіч/глюків, якіх я не зміг подолати... Довелося ставити з нуля й підсовувати старі конфігі.

Оновлювався з 2009.0 за другою схемою (i586/Core2 Duo E4700/NVidia9600GT/LAN 2009.0->2010.0->2010.1). Наче нічого, специфічних для дистрибутива глюків не помітив.

Тобто ви два рази таким чином оновлювалися?

Напевно на дня два комп не чипати поки воно оновлюється, з моїм нетом...
« Змінено: 2010-09-05 21:57:26 від Ign1111 »
Linux. The future is open.

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Оновлення ОС
« Відповідей #4 : 2010-09-05 22:00:57 »
Тобто ви два рази таким чином оновлювалися?

Напевно на дня два комп не чипати поки воно оновлюється, з моїм нетом...
Так.

Без швидкісного інтернету важко... Якщо плануєте радикальне оновлення (з переходом на ext4 (я так і не перейшов на /), зміною розмірів розділів), напевно, краще варіант з повним знесенням кореня і встановленням з нуля з DVD або флешки (/home, звичайно, краще залишити на місці).
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Оновлення ОС
« Відповідей #5 : 2010-10-16 15:39:01 »
Намагаюся оновитися через mdk-applet.

Видає помилку:
Неможливо додати джерело, отримано звіт про помилку:

спроба отримання [ftp://sunsite.icm.edu.pl/pub/Linux/mandrakelinux/official/2010.1/x86_64/media/main/release/media_info/synthesis.hdlist.cz] завершилася невдало (не збігається md5sum)
проблема читання файла synthesis для носія "Main"
спроба отримання [ftp://sunsite.icm.edu.pl/pub/Linux/mandrakelinux/official/2010.1/x86_64/media/debug_main/testing/media_info/synthesis.hdlist.cz] завершилася невдало (не збігається md5sum)
проблема читання файла synthesis для носія "Main Testing debug"
...відновлення невдале: Невдалий запуск aria2: завершено з 3
проблема читання файла synthesis для носія "Contrib Updates"
спроба отримання [ftp://sunsite.icm.edu.pl/pub/Linux/mandrakelinux/official/2010.1/x86_64/media/contrib/testing/media_info/synthesis.hdlist.cz] завершилася невдало (не збігається md5sum)
проблема читання файла synthesis для носія "Contrib Testing"
спроба отримання [ftp://sunsite.icm.edu.pl/pub/Linux/mandrakelinux/official/2010.1/x86_64/media/contrib/backports/media_info/synthesis.hdlist.cz] завершилася невдало (не збігається md5sum)
проблема читання файла synthesis для носія "Contrib Backports"
спроба отримання [ftp://sunsite.icm.edu.pl/pub/Linux/mandrakelinux/official/2010.1/x86_64/media/non-free/backports/media_info/synthesis.hdlist.cz] завершилася невдало (не збігається md5sum)
проблема читання файла synthesis для носія "Non-free Backports"
спроба отримання [ftp://sunsite.icm.edu.pl/pub/Linux/mandrakelinux/official/2010.1/x86_64/media/debug_non-free/release/media_info/synthesis.hdlist.cz] завершилася невдало (не збігається md5sum)
проблема читання файла synthesis для носія "debug_non-free_release"
спроба отримання [ftp://sunsite.icm.edu.pl/pub/Linux/mandrakelinux/official/2010.1/x86_64/media/debug_non-free/backports/media_info/synthesis.hdlist.cz] завершилася невдало (не збігається md5sum)
проблема читання файла synthesis для носія "debug_non-free_backports"

Справа в тому, що при оновленні джерел, додаються вони як параметр $MIRRORLIST
Я так розумію, що ті джерела записуються в /var/cache/urpmi/mirrors.cache а саме дефолтне джерело саме там і прописується як 'chosen' => 'ftp://sunsite.icm.edu.pl/pub/Linux/mandrakelinux/official/2010.1/x86_64',

При запуску того mdk-applets --testing з консолі виявив наступне

not using cached mirror list $MIRRORLIST since URPMI_ADDMEDIA_PRODUCT_VERSION is set                                                                          
отримання списку дзеркал з http://api.mandriva.com/mirrors/basic.2010.1.x86_64.list?reason=upgrade,upgrade_by=mdkapplet,upgrade_from=2009.1                  
отримано   basic.2010.1.x86_64.list?reason=upgrade,upgrade_by=mdkapplet,upgrade_from=2009.1                                                                  
знайдено розташування на земній кулі UA 50.43 30.52 з часового поясу Europe/Kiev                                                                              
using mirror ftp://sunsite.icm.edu.pl/pub/Linux/mandrakelinux/official/2010.1/x86_64

З того сайта ftp://sunsite.icm.edu.pl всі версіїї дистрибутива биті. Зокрема якщо додати в джерело ftp://sunsite.icm.edu.pl/mandriva/official/2009.1/x86_64/, через центр вручну, то центр на той сайт матюкається. Якщо додати ftp://mirror.yandex.ru/mandriva/official/2009.1/x86_64/ то все добре.

Питання, як зробити, щоб той mdk-applet вибирав не ftp://sunsite.icm.edu.pl а будь якій інший? Тобто де прописати в ручно інше дзеркало або вписати, щоб певне дзеркало ігнорувалося.

P.S. Заміна в файлі /var/cache/urpmi/mirrors.cache вручну дзеркала не допомагає. Воно його переписує при отриманні списка джерел.
Linux. The future is open.

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Оновлення ОС
« Відповідей #6 : 2010-10-16 15:46:20 »
Можна вибрати надійне дзеркало на http://mandrivausers.org/easyurpmi/index.php

Потім завантажити у Центрі керування створений файл і потерти записи, створені автоматично.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Оновлення ОС
« Відповідей #7 : 2010-10-16 15:57:45 »
Можна вибрати надійне дзеркало на http://mandrivausers.org/easyurpmi/index.php

Потім завантажити у Центрі керування створений файл і потерти записи, створені автоматично.

Я знаю надійне джерело і що далі?
Linux. The future is open.

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Оновлення ОС
« Відповідей #8 : 2010-10-16 15:59:51 »
Потім завантажити у Центрі керування створений файл і потерти записи, створені автоматично.

Як?
Linux. The future is open.

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Оновлення ОС
« Відповідей #9 : 2010-10-16 16:01:34 »
Можна вибрати надійне дзеркало на http://mandrivausers.org/easyurpmi/index.php

Потім завантажити у Центрі керування створений файл і потерти записи, створені автоматично.

Я знаю надійне джерело і що далі?
Далі перемикаєтеся на вибір дзеркала вручну (Switch to manual mirror selection), вибираєте архітектуру, джерело, сховища, які бажаєте увімкнути. Натискаєте кнопку створення списку сховищ і використовуєте той файл, який отримаєте (можна попросити механіку сайта створити команди, які потім слід виконати у консолі, але це незручно).
« Змінено: 2010-10-16 16:03:54 від yurchor »
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Оновлення ОС
« Відповідей #10 : 2010-10-16 16:06:07 »
Потім завантажити у Центрі керування створений файл і потерти записи, створені автоматично.

Як?
Коли у програмі перегляду інтернету побачите вікно з питаннями щодо способу поводження з файлом, який звантажується, просто виберіть «Відкрити». Введіть пароль root. Відкрийте вікно керування джерелами у Центрі керування. Витріть старі записи. Нові позначте (якщо їх ще не позначено).
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Оновлення ОС
« Відповідей #11 : 2010-10-16 16:14:09 »
Коли у програмі перегляду інтернету побачите вікно з питаннями щодо способу поводження з файлом, який звантажується, просто виберіть «Відкрити». Введіть пароль root. Відкрийте вікно керування джерелами у Центрі керування. Витріть старі записи. Нові позначте (якщо їх ще не позначено).

Угу, я так робив тільки вручну прописував. mdk-aplet стирає старі джерела, отримує нові і додає ... ті кляті польські сервера.
Linux. The future is open.

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Оновлення ОС
« Відповідей #12 : 2010-10-16 16:26:18 »
Коли у програмі перегляду інтернету побачите вікно з питаннями щодо способу поводження з файлом, який звантажується, просто виберіть «Відкрити». Введіть пароль root. Відкрийте вікно керування джерелами у Центрі керування. Витріть старі записи. Нові позначте (якщо їх ще не позначено).

Угу, я так робив тільки вручну прописував. mdk-aplet стирає старі джерела, отримує нові і додає ... ті кляті польські сервера.
Ух... Недарма я кожен раз, коли встановлюю систему, його позбуваюся. :-?

Знаєте C? Можете випиляти ручками (але до першого оновлення).  :)

Може простіше написати куди слід з проханням виключити сервер зі списку?
« Змінено: 2010-10-16 16:26:49 від yurchor »
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Оновлення ОС
« Відповідей #13 : 2010-10-16 16:37:45 »
Ух... Недарма я кожен раз, коли встановлюю систему, його позбуваюся. :-?

Знаєте C? Можете випиляти ручками (але до першого оновлення).  :)

Може простіше написати куди слід з проханням виключити сервер зі списку?

Можна зробити простіше, якщо підкажете як.  :D

http://wiki.mandriva.com/en/Aria2#How_it_works

Тобто:
1. Підмінити http://api.mandriva.com/mirrors/basic.2010.1.x86_64.list?reason=upgrade,upgrade_by=mdkapplet,upgrade_from=2009.1 на якійсь локальный... http://my.site/mirrors/basic.2010.1.x86_64.list?reason=upgrade,upgrade_by=mdkapplet,upgrade_from=2009.1

2. Змінити свою geolocalisation information of the user from his timezone подалі від польских серверів.

3. Заблокувати на запис /var/cache/urpmi/mirrors.cache або /var/cache/urpmi/.metalink попередньо повикидував звідти польські сервера.
Linux. The future is open.

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Оновлення ОС
« Відповідей #14 : 2010-10-16 16:39:46 »
Може простіше написати куди слід з проханням виключити сервер зі списку?

Як би я знав куди писати. А головне як писати?  ;)
Linux. The future is open.