Автор Гілка: Хто з чого починав?...  (Прочитано 32319 раз)

dusoft

  • Гість
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #15 : 2004-06-27 03:22:04 »
Це ви маєте на увазі ті диски з яких тепер антени телевізійні роблять? (у формі вісімки)...

Відсутній vitalis

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 112
  • Карма: +0/-0
  • Як воно?
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #16 : 2004-06-27 14:35:35 »
Це ви маєте на увазі ті диски з яких тепер антени телевізійні роблять? (у формі вісімки)...
Ні, то була подоба сучасного - дві круглі пластини, зкріплені по центру.
« Змінено: 2004-06-27 14:36:27 від vitalis »
«Чтиво» - е-бібліотека україномовної літератури на всі смаки
Домівка.net - національний портал

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #17 : 2004-06-29 13:01:01 »
Якщо говорити про *справжні* диски, то на БЕСМ-6 стояли магнітні барабани. Коли її вимикали на профілактику (з сказаного далі зрозуміло, чому профілактика робилась рідко) то після закінчення її треба було чи то один день чи два, щоб ці барабани розкрутились. Скільки точно я не пам'ятаю, я сам з такими не працював, але мій однокурсник підробляв оператором на БЕСМ.

Відсутній Taras

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #18 : 2004-06-29 14:09:11 »
Цікаво, Дмитре, а як було в того народу, що через море від тебе. Як вони розкручували ті диски? Скільки спеціалістів брало в тому участь?

dusoft

  • Гість
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #19 : 2004-06-30 01:50:49 »
І були ж колись часи...

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #20 : 2004-06-30 06:40:18 »
Цікаво, Дмитре, а як було в того народу, що через море від тебе. Як вони розкручували ті диски? Скільки спеціалістів брало в тому участь?

"Через море від мене" це про китайців? Чи ти таки маєш на увазі Японію? Іще якщо дивитись від мене, то за морем буде Росія. Навряд чи саме це тебе цікавить.

Щодо китайців і японців не знаю. На жаль читаю я японською слабо (з розмовною легше), а все, що стосується історії комп'ютерів, це практично тільки японською. Під час стажування в Токійському університеті нам організували екскурсію (це було частиною навчального курсу), в інститут де розробляли так сильно свого часу розрекламований "комп'ютер п'ятого покоління". Це було, здається, за пару місяців до того, як його (проект) визнали офіційно проваленим і безперспективним. І визнали, що він ніколи й не був перспективним. Але ще під час екскурсії нам з ентузіазмом розповідали, як це круто і кльово. Одного разу також був на міжнародній конференції з штучного інтелекту. Через те, що японці були організаторами, в них була можливість напхати в доповідачі цілу купу студентів. Я б не сказав, що я був у великому захопленні від японських доповідей. Скоріше навпаки. Але тема навчання в японських університетах (не тільки університетах, але загалом про рівень навчання) дуже довга і не дуже приємна.

З того, що бачив своїми очима з історії комп'ютерів: це більшою мірою здирання з чогось, ніж розробка свого.

В часи ДОСу, Японія мала свій ДОС, абсолютно не сумісний з нічим. Були свої "IBM-сумісні" не сумісні з IBM-сумісними. Був свого часу Win31, не сумісний з звичайною віндою. Це було величезне досягнення, коли з'явилась версія ДОСу, який одночасно міг працювати і з японськими програмами і з іншими. Він став звались DOS/V. Ще й досі існує дві окремі версії Лінакса -- для i386 і для NEC'ів на основі i386. NEC'и абсолютно ні з чим не суміщаються, у них навіть SCSI кабелі свої власні. Звичайно-ж і флопіки, КД, тощо. Майже така-ж сама ситуація з будь-якою японською фірмою: Sony вимагає тільки сонівську периферію, Тошіба теж.

Тобто, розвиток був приблизно такий: беремо щось імпортне, вставляємо в нього свою мульку, ставимо свою лейбочку і продаємо втричі дорожче. Тошіба, Фуджіцу, CTT продають стандартну Sun'івську техніку, на якій просто поверх лейбочки Sun  наклеєно Fujitsu чи Toshiba, чи ще що (ще й зараз продають). Одного разу я взагалі бачив повний прикол. Приїхали до одного з клієнтів встановлювати апаратуру. Я працював тоді в фірмі, яка постачала плати з послідовними інтерфейсами для Sun'ів.  Їхня машина -- якась величезна коробка. Лейбочка - Тошіба. Починаємо розкручувати, а в середині *повністю* вставлений Sun Sparc 20 в своєму власному корпусі. Тільки підключені роз'єми і виведені від внутрішнього корпусу на зовнішній.
« Змінено: 2004-06-30 06:43:35 від dmytro »

dusoft

  • Гість
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #21 : 2004-07-01 01:23:50 »
Ви Дмитро, дуже цікаво все розповідаєте :) де ж ви мешкаєте?

Як кажуть усілякі хіп-хопери, респект брате!  :D :D ;)

Відсутній vitalis

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 112
  • Карма: +0/-0
  • Як воно?
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #22 : 2004-07-01 03:30:05 »
Їхня машина -- якась величезна коробка. Лейбочка - Тошіба. Починаємо розкручувати, а в середині *повністю* вставлений Sun Sparc 20 в своєму власному корпусі. Тільки підключені роз'єми і виведені від внутрішнього корпусу на зовнішній.
Не одні японці грішні. Нещодавно бачив два ідентичні жорсткі диски -- на одному наліпка "Макстор", а на іншому "Хюле Паккард" ;)
«Чтиво» - е-бібліотека україномовної літератури на всі смаки
Домівка.net - національний портал

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #23 : 2004-07-01 05:38:58 »
де ж ви мешкаєте?
За походженням я -- киянин. Але от занесло...
http://kraiany.sytes.net -- сторінка на моєму домашньому сервері.
Якщо точніше -- в Токіо.
« Змінено: 2004-07-01 05:40:40 від dmytro »

dusoft

  • Гість
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #24 : 2004-07-02 02:49:06 »
Так... непогано вас занесло... :)

Відсутній Andrij Roj

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 52
  • Карма: +0/-0
  • Мені подобається Linux
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #25 : 2004-07-03 04:13:48 »
Ера, Наірі (не відомо на якій), Промінь, Мінськи, інші ЄЕС-ки, потім Спектруми, Радіо,... ПіСі- ХТ,АТ....  А були ще такі цікаві ДВК.. Перша з кольоровим дисплеєм -ДВК-3М. Звичайно пам'ятаю і Пошуки (ХТ).
Алгол, Кобол, Фортран.. Бейсік.. Давно це було, а мо' й неправда...

Ярослав

  • Гість
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #26 : 2004-07-20 11:39:16 »
1й MACintosh - 1993 року ...
2 386 без вінчестеру ;-)
3 286 та 386 під win 3.11
...
today PII win98 (боюсь, що із виходом cedega настали її останні дні) + Linux Mandrake 10 + ASP 9 це - удома... для кіно та музики - досить ... а веб-сати пишу на роботі із Р3 - 700 ... ОС - ті ж Лінукси, без віндів.

dusoft

  • Гість
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #27 : 2004-07-21 01:16:16 »
Що таке cedega?

Відсутній diligent

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 201
  • Карма: +0/-0
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #28 : 2004-07-21 04:02:51 »
Починав з ZX-Spectrum'а, потiм (рiк назад!!! нарештi!!!) в мене з'явився i8086, навiть з дисководом, на якому не було нiчого особливого, крiм "Лексикона" та турбо паскалю 7.0, завдяки якому почав програмувати - за що йому велике спасибi.
Software is like sex: it's better when it's free.  (c) Linus Torvalds

dusoft

  • Гість
Re: Хто з чого починав?...
« Відповідей #29 : 2004-07-21 05:09:46 »
Цитата
потiм (рiк назад!!! нарештi!!!) в мене з'явився i8086
То ви зараз на i8086?