[/table]

Тобто Лінукс як операційна система згадується, але далі йде програмне забезпечення що працює, за окремими винятками, лише під Віндус.
Ми могли б запропонувати лінуксівські альтеранативи і попросити їх внести до програми.

Відсутній Sandr

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 461
  • Карма: +0/-0
  • Мій вибір — Лінукс!
    • ФОП Осипенко
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #16 : 2009-03-06 22:07:10 »
Люди! Я працюю віднедавна вчителем інформатики.

То я вже на всі компи поставив Лінукс (openSUSE 10.3) і повністю перевів програму навчання на базу вільного програмного забезпечення.

І від цього всі (звісно крім Біла Гейтса) тільки виграли!  8-)

Учні, коли спробували Лінукс у роботі, то масово почали всі нести носії для копіювання дистрибутиву з метою установки Лінукса вдома. Отак то!!!  ;)

P.S. Я вважаю, що коли постійно чекати, доки вищі уми у вигляді міністрів освіти будуть чесати потилиці й мудрувати над покращенням освіти, то ми ту освіту в гроб заженемо... Тому потрібно діяти самим і не сподіватися ні на кого більше.
« Змінено: 2009-03-06 22:12:17 від Sandr »
openSUSE + KDE

Відсутній AndriyKo

  • Новачок
  • *
  • дописів: 17
  • Карма: +0/-0
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #17 : 2009-03-06 22:33:59 »
Люди! Я працюю віднедавна вчителем інформатики.

То я вже на всі компи поставив Лінукс (openSUSE 10.3) і повністю перевів програму навчання на базу вільного програмного забезпечення.

І від цього всі (звісно крім Біла Гейтса) тільки виграли!  8-)

Учні, коли спробували Лінукс у роботі, то масово почали всі нести носії для копіювання дистрибутиву з метою установки Лінукса вдома. Отак то!!!  ;)

P.S. Я вважаю, що коли постійно чекати, доки вищі уми у вигляді міністрів освіти будуть чесати потилиці й мудрувати над покращенням освіти, то ми ту освіту в гроб заженемо... Тому потрібно діяти самим і не сподіватися ні на кого більше.

Однак більшість Ваших колег продовжує користуватися Віндусом і привчає дітей до нього.

Ви, я думаю, спілкуєтеся з колегами.
Чому, на Вашу думку, вони не переходять на Лінукс?
Вони не знають де його взяти? Вони не вміють його встановлювати? Чи вони не впевнені що під нього є весь софт, який необхідний у школі?


Ще питання:
Під час Вашого навчання в університеті яке місце займали Вінда і Лінукс в навчальному процесі?
-------------
М: Я попереджав, ви не послухали. Тепер не ображайтеся за примусовий відпочинок. Щоб просто побалакати є "Балачки", а тему, пов'язану з політикою краще взагалі не чіпати.
« Змінено: 2009-03-06 22:51:17 від Piktor »

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #18 : 2009-03-06 22:50:33 »
Цитата
Однак більшість Ваших колег продовжує користуватися Віндусом і привчає дітей до нього.

Ви, я думаю, спілкуєтеся з колегами.
Чому, на Вашу думку, вони не переходять на Лінукс?
Вони не знають де його взяти? Вони не вміють його встановлювати? Чи вони не впевнені що під нього є весь софт, який необхідний у школі?
їм ліньки вчитися. коли я вчився в школі, ми вивчали тільки ДОС, власне з цієї ж причини. крім того, якщо МОН і може диктувати шкільну програму, вимагати цього від університетів воно не має права.
----------
М: І вам * за участь в цьому флуді.
« Змінено: 2009-03-06 22:55:07 від Piktor »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #19 : 2009-03-06 22:51:35 »
Залишок гілки відрізано, тепер він тут.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Andrij Roj

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 52
  • Карма: +0/-0
  • Мені подобається Linux
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #20 : 2009-03-07 15:17:07 »
Виглядає, ніби всі забули про історії з листом, про те, хто отримував великі гроші від Білла...
Допоки у нас такий гварант, навряд чи щось вийде.  Хіба криза навчить хабаринків рахувати?
--------------
М: Ну ось, ще один про політику та хабарі. Добу відпочиньте.
« Змінено: 2009-03-07 16:26:59 від Piktor »

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #21 : 2009-03-07 18:55:36 »
Наприклад, чи можемо ми запропонувати конкретний дистрибутив, який є найбільш оптимальним для використання в системі шкільної освіти?
На мою думку, це міг би бути Ubuntu.
Головна його перевага - простота у використанні: практично кожен, хто спроможний встановити Вінду, впораєтья і з інсталяцією Убунту.
Ну і використання теж просте, не складніше, ніж у Вінди.
Тобто Ubuntu (на відміну від інших дистрибутиві) може успішно конкурувати з Віндою саме в середовищі, де переважають не надто просунуті користувачі.

Краще використовувати дистрибутив, в якому звіти про помилку можна заповняти українською мовою. Це напевно AltLinux (його шкільний варіант), або EduMandriva чи Russian Fedora чи хоча б Edubuntu.

Щодо освіти, то пропозиції можуть бути, наприклад, такі:
- обов'язкове вивчення Лінукса на факультетах, де готують вчителів з інформатики;
А хто буде навчати?

- проведення курсів підвищення кваліфікації вчителів інформатики з вивченням Лінукса.
Хто?

- забезпечення шкіл дистрибутивами (далеко не скрізь є швидкий інтеренет, щоб скачати).
Це легко.


Іще ідеї:
пробити ідею "netbook з лінуксом для кожної дитини віком від 14-ти до 16-ти років". Якщо вибрати нетбуки на ARM-і (вони дешевші і батарея тримає довше) то у віндовза просто не буде шансів. :-)

Я думаю що спроектувати такі нетбуки може й українська фірма (якщо їй заплатять, звісно), напр. та яка lbook-и робить. Якщо зафіксувати апаратне забезпечення (процесор, частоту, об’єм пам’яті, роздільна здатність екрану - як у ігрових приставок), то софту для них можна буде наклепати достатньо, а далі просто робити їх легшими і дешевшими.
« Змінено: 2009-03-07 18:59:11 від lvm »
[Fedora Linux]

Відсутній burbuzzi

  • Новачок
  • *
  • дописів: 10
  • Карма: +0/-0
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #22 : 2009-03-11 00:28:14 »
Привіт всім.

Перепрошую якщо упустив якийсь момент в дискусії бо переглянув її бігло. Але маю власну думку з цього питання.

Потрібно реально допомогти в реалізації РЕАЛЬНОГО ПЛАНУ ДІЙ!!! Я готовий взяти участь в такому проекті. Нажаль в мене досвіду з організації групової роботи в таких проектах немає, але як учасник я б залюбки допоміг.

Думаю, що дискусія з обвинуваченнями чиновників і нашої влади та системи освіти в державі кінця не будуть мати. Тому самий реальний варіант - це дії. А починати потрібно саме з запровадження державних програм в освіті та в самих державних органах. Тільки тоді можна буде добитись успіху з популяризації ОС Лінукс серед бізнесу та у користувачів а значить і розвитку нових проектів з відкритого ПЗ та вдосконалення існуючих проектів.

Думаю що плану дій повинен грунтуватись на певних принципах і засадах, а саме головне необхідно правильно організувати роботу і бажано залучити до цього ЗМІ, тому що без привернення уваги спільноти та людей до цих питань добитись результату купці ентузіастів потрібно буде десятками років.

Якщо з моїми твердженнями згідний принаймні автор теми, то давайте поговоримо про те щоб зформувати певний колектив для розробки такого плану. І те що хоча б бажання в державних органах розвивати цю тему є то це вже плюс. Може з Вокарчуком можна домовитись і поборонити наш край.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3742
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #23 : 2009-03-11 03:50:37 »
Як людина, яка отримала досвід за попередньої спроби, рекомендую не придумувати нічого глобального. Краще зробити щось дуже просте і маленьке, але зробити. Краще просуватися маленькими кроками (див. SCRUM).

Дуже проста річ, яку реально можна зробити:
  * компакт з вільним ПЗ для Віндовз для розповсюдження між школами і учнями цих шкіл, щоб вчитель мав повне право переписати Firefox, OpenOffice.org, GimPhoto, etc. на шкільні комп’ютери і учням для виконання домашнього завдання.
  * пробити рекомендацію від міністерства в кожну школу з використання цього ПЗ у школах для економії коштів на ліцензіях.

За таким компактом зверніться до Альтівців (до Майка, напр.) - вони вже мають разом з документацією.

Це дуже проста річ, яку реально можна зробити вже зараз. Коли ця річ буде зроблена, тоді можна буде переходити на наступний етап.
[Fedora Linux]

Відсутній burbuzzi

  • Новачок
  • *
  • дописів: 10
  • Карма: +0/-0
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #24 : 2009-03-11 09:34:13 »
Проблема не в забезпеченні безкоштовним ПЗ чи Лінуксом користувачів чи інших. Якщо брати до прикладу освіту, то це більше стосується програми навчання де прописано чи не на 90% ОС Віндовс та його пропрієтарні додатки. Альтернативи там практично не вказано. Я взагалі ж за те щоб користувач знав всі ази і вмів користуватись як Віндовсом так і Лінуксом і Маком, але для того щоб це зробити в навчальному процесі необхідно школи та інститути забезпечити цими ж самими ОС та програмним забезпеченням. Поки що наша держава (ще й плюс в світлі нинішньої фінансової кризи з дифіцитом свого бюджету на нинішній рік) може дозволити собі тільки ОС Лінукс по ціні від 15 до 20 грн. за такий Диск типу "Олл ін для Школи". Такі ж диски можна і робити для Бізнесу типу "Олл ін для Приватного Підприємця" з інтеграцією в нього основних необхідних програм для роботи. Я на даний момент уважно слідкую за розвитком кількох відкритих проектів, що можуть бути альтернативою домінуючій на ринку на даний момент 1С і займаюсь їх перекладом на українську.

А на рахунок компактів - це хороша ідея. Але братись за неї необхідно теж за державної підтримки. Я наприклад від себе можу, ну припустимо, 20 таких компактів пожертвувати на нашу школу і школярів, а далі... У нас в районі може знайдеться ще пару таких добровільців, але все одно це все одно що з рогатки в літак стріляти. В мене була розмова з директором нашої місцевої школи на рахунок того щоб налаштувати їх локальну мережу в школі та встановити там Лінукси (Убунту). Так все й закінчилось тільки розмовою. Він сказав, що в шкільній програмі його немає і їм немає сенсу його ставити, не допомогли аргументи про віруси, безпеку, безкоштовність і т.п. Їх фактично держава змушує йти на злочин створюючи наступний прицидент справі Поносова, що була в Росії. Доречі Росія в цьому плані вже крокнула далеко вперед, взяти до прикладу хоча б те, що в них є свої дистрибутиви і розроблена програма розвитку вільного ПЗ в школах і створено так званий "Шкільний дистрибутив".

Давайте Володимир тоді ініціюємо групу активістів в цьому напрямку. Я не кажу що одразу братись за все, тому що реально усвідомлюю що на перших порах прийдеться працювати тільки на голому ентузіазмі, але починати з чогось потрібно. Може з часом і вдасться отримати державну підтрику (і фінансову також). Ви зможете згуртувати людей довкола цих завдань?

Відсутній Ayello

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 108
  • Карма: +0/-0
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #25 : 2009-03-11 09:41:31 »
Доброго!
Та чи існує економічно обґрунтовані висновки в різниці використання ОС (ліцензії, підтримка, оновлення, тощо)?
Хтось має уяву про мотив поширення "Віндовс"  на теренах України (наприклад іграшкова платформа, мультимедійна платформа, офісна, доступність), тобто Віндовс виявляєтеся є теж "вільним "?
Хто в структурі фірми є людиною, що приймає рішення, на якій платформі працювати?
Хоч один власник фірми вислухав звіт про витрати на ліцензії, чи то є справа сисадміна, що десь взяв "вільний Віндовс" та "розповсюджує" на фірмі?

Відсутній burbuzzi

  • Новачок
  • *
  • дописів: 10
  • Карма: +0/-0
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #26 : 2009-03-11 10:03:28 »
У нас поки що лыцензыями не залякаєш. Бували поодинокі випадки, що на фірмах робили рейди правохоронні органи з перевіркою дотримання ліцензій на ПЗ, але це поодинокі випадки.

На рахунок економічних обґрунтувань, то вони вже є. Взяти до прикладу Росію, в якій фірма АльтЛінукс виграла тендер на впровадження шкільного дистрибутиву Лінукса і скоріш за все подавала економічні обгрунтування доцільності свого проекту.

Далі. Якщо ми прагнемо до інтеграції в цивілізовану Європу і розвитку нашої країни, то ми повинні дотримуватись законів і інтелектуальних прав власності на програмні продукти. І рано чи пізно в нас почнеться кампанія з легалізації ПЗ принаймні в сфері бізнесу і гадаю, що якщо ми до цього моменту запропонуємо людині альтернативу, яка буде коштувати 20 грн. замість ~500$ (Вінда+Офіс), то думаю спочатку людина обере перший варіант. А якщо в її регіоні ще й буде фірма яка зможе запропонувати людині повний пакет безкоштовного стартового ПЗ і навіть платні аналоги, то думаю ця людина вже не відмовиться від Лінукса.

На рахунок економічної доцільності використання в бізнесі, то тут все просто. Якщо будуть аналоги 1С хоча б з половиною тих можливостей що пропонує це ПЗ, то думаю й половина потенційних користувачів залюбки поміняють платформу.

Далі. На мою думку основною проблемою для людей що вже користуються Віндою - це звички. Для мене самого в моїх 25 було нелегко повністю перейти на Убунту і ще місяці 3 в мене паралельно стояв Віндовс, але я себе поборов і Віндовса в мене вже немає. Я мусив відмовитись від декількох програм та іграшок (хоча для Лінукса їх теж предостатньо).

Коротше кажучи, - це комплексна проблема, підхід до вирішення якої теж мусить бути комплексним а то маленькі рішення на реальну ситуацію не вплинуть. Треба діяти.

Хто готовий очолити цю кампанію?

Відсутній Yurkomik

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #27 : 2009-03-11 15:20:16 »
Є певні зрушення. В антикризовій програмі уряду прямо про ВПЗ прописано. По міністерствах на опрацювання кинули. Хоч швидше за все Ураїна буде дивитись в сторону ВПЗ лише після усіх інших країн. Глянте долю звернень УАФОС і відповідного закнопроекту Зрештою, тиснути треба, як мінімум організувати репозитарій успішних історій та ініціатив та рекламного, аналітичного контенту.

Ось частина нещодавно відправленого звернення. Деякі документи є на сайті держкомінформатизація та УАФОС

Бланк
Голові Державного комітету  інформатизації України
Рубану Ігору Анатолійовичу
01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 22


Депутатське звернення
(в порядку ст. 16 Закону України “Про статус народного депутата України”)

Шановний Ігоре Анатолійовичу!
Сьогодні Україна опинилась у скрутній соціально-економічній ситуації, яка створює з однієї сторони значні ризики, а з іншої змушує по новому глянути на необхідність здійснення реформ у державі. Не викликає жодного сумніву той факт, що саме ввірена Вам сфера Інформаційно-комунікативних технологій є тією галуззю яка може стати стрижнем підняття конкурентоспроможності держави, здійснити прорив у підняття рівня освіченості населення, покращення системи державного управління та боротьби з корупцією. Стрімка зміна ситуації у сфері ІКТ вимагає ефективного та вчасного реагування на нові тенденції, що у ній складаються, що й проявляється у багатьох новелах інформаційного законодавства більшості держав. Уряди європейських країн масово переходять на Вільне/Відкрите програмне забезпечення (ВВПЗ) і Відкриті стандарти в інформатиці. Вартість лише централізованих програм впровадження ВВПЗ в Євросоюзі на 2008 рік становить більше 9 мільярдів доларів. З іншого боку, в Росії в 2007 році прийнято трирічний план переходу державного сектору і закладів освіти на Вільне/Відкрите програмне забезпечення, внаслідок чого фінансовані з бюджету інвестиції у закупівлю пропрієтарних комп'ютерних програм масової функціональності повністю припиняться на користь розповсюдження уніфікованого набору програмного забезпечення під Вільною/Відкритою ліцензією з 2010 року. Цей набір базується на відкритому і загальнодоступному державному репозитарії програмного коду. Наявні безліч аналогічних програм інших держав, в тому числі уряду Великої Британії.1
Британський уряд опублікував план, згідно з яким перевага буде віддаватися відкритому програмному забезпеченню:2
коли загальна вартість володіння відкритим програмним забезпеченням (OSS)  не перевищує загальної вартості володіння пропіріетарного (закритого, обмеженого приватно-всласницькими ліцензіями) програмного забезпечення;
уряд буде уникати проприєтарного програмного забезпечення і залежності від постачальників;
в оцінку вартості пропрієтарних рішень буде включаться ціна переключення на альтернативи;
обов'язковою умовою для постачальників пропрієтарного програмного забезпечення буде специфікація того, як можна буде від цього програмного забезпечення відмовитись;
якщо ліцензії на пропрієтарне ПЗ не потрібно купувати для державних органів, то обов'язковими умовами є доступність програмного забезпечення  на цих же умовах для всіх суспільних інституцій і трансферабельність ліцензій без додаткової оплати та обмежень , а контракти укладаються безпосередньо з урядом, як єдиної стороною;
уряд буде використовувати відкриті стандарти і вимагати їх підтримки у рішень, які вона купує;
уряд буде вимагати передачу прав на замовлені розробки та випускати їх під OSS ліцензіями;
та ін
Згадані рішення допомагають згаданим державам покращувати ситуацію для локальних розробників програмного забезпечення, забезпечують значну економію коштів та політичну і інформаційну безпеку, змушують проприєтарних, монопольних виробників програмного забезпечення вдаватись до демпінгових заходів, знижуючи ціни на їх програмне забезпечення у десятки і сотні разів.
На жаль, українській громадськості та депутатському корпусу не відомо чи здійснюються схожі організаційні та правові напрацювання в Україні. Розміщений на офіційній веб-сторінці комітету “Проект розпорядження КМУ "Про схвалення Концепції Державної цільової програми впровадження в органах державної влади програмного забезпечення з відкритим кодом" є успішним зрушенням, проте, далекий до ідеалу, його активне громадське обговорення не розпочато, норми викладені у проекті жодним чином не відображаються у інших проектах нормативних актів, в тому числі й у “Проекті постанови КМУ "Про затвердження Загальних вимог до програмних продуктів, які закуповуються та створюються на замовлення державних органів" та “Проекті Закону України "Про інформаційну систему "Електронний Уряд", майже не відображається у Проекті завдання Національної програми інформатизації на 2009—2011 роки. Затримка розробки та впровадження  “Концепції Державної цільової програми впровадження в органах державної влади програмного забезпечення з відкритим кодом” завдає непоправної шкоди не лише через необґрунтовані ліцензійні видатки, а й через потребу у майбутньому у значно більших видатках на перенавчання фахівців підготовлених за чинними освітніми програмами, неможливістю та великою вартістю забезпечення сумісності програмних комплексів з відкритими аналогами в рамках пропонованих нормативних актів.  

Виходячи з вищенаведеного, для покращення законопроектної діяльності прошу Вас:
-        надіслати мені копії усіх наявних на сьогодні проектів нормативних актів в галузі ІКТ які, можливо, ще не розміщені на офіційній веб-сторінці, план підготовки проектів нормативно-правових актів комітету, а також посилання на ті діючі сьогодні нормативні акти, що врегульовують питання проведення закупівель програмних та апаратних засобів для потреб державних органів та  визначають правила виготовлення технічних завдань на розробку програмного забезпечення для відповідних органів;  
також прошу повідомити  мене чи проводиться Вашим відомством моніторинг законодавчих ініціатив та відомчих програм у сфері інформатизації іноземних держав? Чи проводилась відомством оцінка можливої економічної та  сусільно-політичної вигоди України від запозичення вищезгаданого іноземного досвіду? Які документи напрацьовані чи напрацьовуються і як можна з ними ознайомитися? Чи наявні успішні приклади імплементації згаданого досвіду у Вашому відомстві? Чи будуть застосовані принципи які в тій чи іншій мірі випливають зі згаданих документів при впровадженні національних програм інформатизації?
повідомити яка доля на сьогодні проекту запровадження електронного урядування і чи розглядались відомством можливості запровадження проекту частково на комерційній основі (об'єднання з комерційними сегментами, н-д. єдиним банківським реєстром) ?
прошу надати якомога детальнішу інформацію про стан розробки “Єдиної інформаційної системи судів України”, (1) хто є фактичними виконавцями системи і яким чином вони відбирались, які кошти закладено на програму, яка остаточна вартість програми і який її календарний план, на яких ліцензійних умовах здійснюватиметься розробка, хто стає власником інтелектуальних прав на розробку? (2) Чи не вимагатиме вказане програмне забезпечення від громадян та кінцевих користувачів придбання ліцензій на використання проприєтарних операційних систем та програмних засобів, в тому числі антивірусного ПЗ? (3) Яка вартість відмови від відповідних програмних засобів та чи передбачено таку можливість через збереження інформації у відкритих форматах даних? (4)Чи можливе згідно ліцензійних умов залучення до підтримки програмно-апаратних засобів системи сторонніх від розробника фахівців у випадку, коли це буде економічно вигідно, чи можна вносити зміни і доопрацьовувати систему чи її частину без згоди розробника системи або використовувати окремі модулі в інших сферах державного управління?  
чи здійснюються заходи до уніфікації державних замовлень на розробку програмного забезпечення, в тому числі засобів електронного документообігу та зв'язку? Чи здійснюються заходи протидії однотипним замовленням на розробку програмного забезпечення різними державними органами та їх підрозділами?    
чи розроблено уже проект Закону про внесення змін до чинного законодавства України які б дозволяли вільне розповсюдження “вільного контенту” на компакт дисках для лазерних систем зчитування, а також законодавчого закріплення правового режиму об'єктів права інтелектуальної власності, що розповсюджуються на умовах “вільних” ліцензій?
чи можливе включення до Концепції Державної цільової програми впровадження в органах державної влади програмного забезпечення з відкритим кодом положень про необхідність використання також відкритих форматів обміну даними та визнання міжнародних відкритих ліцензій;
чи при закупівлі обладнання за державні кошти в тендерні умови закладається вимога сумісності обладнання з відкритим програмним забезпеченням і чи заявляється у згаданих умовах можливість його застосування?
        Також було б цікаво дізнатись які першочергові заходи на Вашу думку необхідно здійснити для підвищення ефективності здійснення державної політики в галузі інформаційних технологій та їх застосуванні у державному секторі.



До звернення додаю копію “Плану дій” інформаційного міністерства Великої Британії та інші додатки на 6 аркушах. *
Дякую

З повагою і з надією на плідну співпрацю,  
народний депутат України                                                        

*(~успіхи в німців, французів, Росії, США, Венесуели за 2008-2009 роки)

Відсутній burbuzzi

  • Новачок
  • *
  • дописів: 10
  • Карма: +0/-0
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #28 : 2009-03-11 16:35:53 »
Це все добре, що написано.

Я думаю у всіх присутніх тут не виникає сумнівів в необхідності поширення вільного ПЗ та ОС Лінукс в нашій державі. Є хтось, хто готовий взяти участь в організації певного "комюніті" для вирішення даних питань.

Необхідні організатори і люди, які за собою б організували цю роботу. Якщо вже є такого роду товариства, то прошу мене спрямувати в потрібному напрямку або надати відповідні контакти.

Якщо є зацікавлені люди, прошу зв'язатись зі мною:

SKYPE: eugene.babiy
ICQ: 220197928
e-mail: eugene.babiy@gmail.com

Praporshic

  • Гість
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #29 : 2009-03-11 16:48:37 »
Ось, маєте можливість "підмазатись": http://itc.ua/node/36556
 

 

Автор Гілка: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука  (Прочитано 9267 раз)

Відсутній AndriyKo

  • Новачок
  • *
  • дописів: 17
  • Карма: +0/-0
Re: Добра новина з МОН особисто від Вакарчука
« Відповідей #15 : 2009-03-06 21:39:47 »
Ось ще цікавий лінк http://www.mon.gov.ua/main.php?query=education/average/new_pr

Там є програма з інформатики, у якій є табличка:

[/td]
Тип програмного забезпеченняПриклад програми
Операційна система з графічним інтерфейсомWindows, Linux
Веб-браузерInternet Explorer, Opera
Текстовий процесор
MS Word
Векторний графічний редактор (можливо, вбудований у середовище офісної програми)
MS Word, MS PowerPoint,
CorelDraw

Растровий графічний редактор
Paint, Photoshop
Програма для запису інформації на оптичні носії
Nero
Архіватор
WinRar, WinZip
Антивірусна програма
Kaspersky, Symantec
Клавіатурний тренажер
Stamina, Aspekt