Опитування

Що скажете стосовно  зниженням якості ВПЗ останнім часом?

Нічого подібного, все якісне
9 (40.9%)
Ніколи не було якісним
2 (9.1%)
Знизилась, це погано
2 (9.1%)
Життя таке... все псується
3 (13.6%)
Треба щось з цим робити
0 (0%)
Вбив би, хто так пише
4 (18.2%)
Інше
2 (9.1%)

Проголосувало: 11

Автор Гілка: Що скажете стосовно  зниженням якості ВПЗ останнім  (Прочитано 11306 раз)

Відсутній Олексій Лукін

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 157
  • Карма: +0/-0
Останнім часом, на мою думку, суттєво, щоб не сказати, катастрофічно, знижується якість ВПЗ. Про це свідчить вихід в якості релізів пре-альфа версій багатьох проектів, в тому числі надважливих, таких як KDE 4.0 (вже забули?), X.org 1.6.0, і інших.
 
Дистрибутиви  в гонитві за "версіями" почали включати бети і навіть снапшоти пакетів. За тиждень після виходу релізу обсяг поновлень складає майже повний обсяг DVD для встановлення. Показовим в цьому плані був реліз Fedora 9 і, складається враження, буде Ubuntu 9.10

Може пора трошки спинитись і подумати?

Як ви ставитесь до поширення такої практики?
« Змінено: 2009-10-13 19:53:29 від alukin »
--
WBR, Alex Lukin,
RIPE NIC HDL: LEXA1-RIPE

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Загалом кажучи, на якість ВПЗ продуктів впливають лише розробники і збирачі дистрибутивів. Зайдіть на канал IRC розробників Ubuntu, і ви все зрозумієте: вони над вами жартують (kpackagekit, який не вміє встановлювати програми, Apparmor, від якого поступово відмовляється SUSE, тощо), а ви сприймаєте серйозно.  ;)

Ви, як розробник, могли б розказати про якість 4 гілки PHP (раніше трава була зеленіша, а сонце яскравішим).  ;D
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Praporshic

  • Гість
Тримаю на десктопах та власному лептопі Debian Unstable. Трохи стабільніше за релізи Ubuntu, хоча й «фіч» менше. Щоб отримати те, що в убунтах ставлю інколи з Experimental. Але завжди знаю що у такому випадку я сам собі злий антропоморфний дендромутант.
На серверах у мене всюди RHEL та клони. Усе працює як годинник нормальна ОС з нормальним ПЗ. Хіба що HP не можуть зробити драйвери для HBA (наявні лише під 5.2 хоча на дворі вже 5.4).

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
KDE 4.0 (вже забули?)
Доброго ранку! Звичайно, забули, бо за вікном уже стабільний 4.3...
Дистрибутиви  в гонитві за "версіями" почали включати бети і навіть снапшоти пакетів. За тиждень після виходу релізу обсяг поновлень складає майже повний обсяг DVD для встановлення. Показовим в цьому плані був реліз Fedora 9 і, складається враження, буде Ubuntu 9.10
У своїй суті Fedora має найновіше програмне забезпечення, тому там вада на ваді, вона не для повсякденної роботи! Про Ubuntu мовчу, тут її не так люблять. А Ви пробували щось інше, крім цих дистрибутивів?

Відсутній Олексій Лукін

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 157
  • Карма: +0/-0
Давно живу на світі, пробував навіть таке, що навколо всі вже і забули яке воно на смак :)
Мова просто про найбільш популярні, мейнстрим, дистрибутиви. OpenSUSE не хочу по анти-мор[м]онськім резонам.  :) Проте, і сузя, і Mandriva - ті ж самі яйця, тільки в профіль.


Знов повторюю, справа не в дистрибутиві. Справа в підході.  Вибачте за повтор, але ось:

багато розробників збочено зрозуміли "Release early, release often".  В орігіналі це значить - робіть невеличкі інкрементальні кроки і випускайте, не накопичуючи купу змін. А збоченці зрозуміли іншим чином - наковбась, чого у дурну макітру стукне, поламай все, і випускай що-півроку, аби всі з тим шедевром мали статеві відносини.

« Змінено: 2009-10-13 21:16:05 від alukin »
--
WBR, Alex Lukin,
RIPE NIC HDL: LEXA1-RIPE

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Тому викидаю в сміття її де можу і "лохую" її нещасних користувачів :)
Схоже, що мало місце протилежне явище - нещасні користувачі вінди познущалися з пана Олексія.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Олексій Лукін

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 157
  • Карма: +0/-0
Цитата
Доброго ранку! Звичайно, забули, бо за вікном уже стабільний 4.3...
;D ;D Він такий стабільний, як я - балерина. В тому то і справа, що ще довго прийдеться гикати від того 4.0. Мо аж до 4.10, поки всі підтягнуться розробники прикладних програм.

Мабуть про API deprecation новомодні розробники ВПЗ і не чули по своїх університетах... Один, правда, з розробників кедів, звать Аарон, чув, але сказав, що йому ніхто не платить за properly designed deprecation і він плювати на всіх хотів.
--
WBR, Alex Lukin,
RIPE NIC HDL: LEXA1-RIPE

Відсутній Олексій Лукін

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 157
  • Карма: +0/-0
Цитата
Схоже, що мало місце протилежне явище - нещасні користувачі вінди познущалися з пана Олексія.
 ;D
Точно! Так і було :) На тому ж OSDN-і один до мене причепився спочатку, я втік, так він до Андрія, потім до наших студентів (думав вже копняків йому надають) з такою от, коротко кажучи думкою тезою:
"А навіщо взагалі вчити думати? Багатьом це не потрібно і шкідливо".
« Змінено: 2009-10-13 21:28:25 від alukin »
--
WBR, Alex Lukin,
RIPE NIC HDL: LEXA1-RIPE

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
"А навіщо взагалі вчити думати? Багатьом це не потрібно і шкідливо".
То був Віталій Луговський.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
;D ;D Він такий стабільний, як я - балерина.
Зверніть Вашу увагу на повідомлення Yurchor'а. Повірте, таки від збірки дуже багато залежить, тобто від дистрибутива відповідно. Ви коли востаннє пробували оту Mandriva? Не вірю, що там Ви знайдете багато реальних вад, які Вам справді заважають.
Flame:
Мабуть про API deprecation новомодні розробники ВПЗ і не чули по своїх університетах... Один, правда, з розробників кедів, звать Аарон, чув, але сказав, що йому ніхто не платить за properly designed deprecation і він плювати на всіх хотів.
Java? :-X

Відсутній Олексій Лукін

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 157
  • Карма: +0/-0
У мене руки ще поки на місці, поруч з головою, а не з іншим місцем. Так що в самому кривому дистрибутиві воно мені заважає аж поки руки не дійдуть допиляти рашпілем, щоб не заважало.  :)

Я ж не жаліюсь, що мені погано. Я кажу, що у розробників з отими самими руками, а мо і вище трохи, зовсім кепсько стало.

А шо Java? Це єдине місце, де Ви бачили API deprectaion? Так і в С, і в С++, виявляється, таке також можна робити, якщо руки відірвати від того місця, що біля ніг, і перешити туди, де вони повинні бути - біля голови.
--
WBR, Alex Lukin,
RIPE NIC HDL: LEXA1-RIPE

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Я ж не жаліюсь, що мені погано. Я кажу, що у розробників з отими самими руками, а мо і вище трохи, зовсім кепсько стало.
Але ж у кожного дистрибутива не різні розробники одного і того ж ПЗ, а за причинно-наслідковим зв'язком у цьому пояснюється його диференціація якості, захист серверів же не почали обходити частіше...
А шо Java? Це єдине місце, де Ви бачили API deprectaion? Так і в С, і в С++
Задля цікавості, де то там таке є? Гадаю, що на Qt можна гарно собі писати програми, втім я не програміст, тому можу помилятись.

Відсутній Олексій Лукін

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 157
  • Карма: +0/-0
Як напишете, так і буде, справа ж не в механізмі. Спочатку версій зо дві треба підтримувати функцію API і видавати попередження (warnig) при компіляції чи збірці, а потім тільки  видаляти, щоб виникла помилка.  Це називається, поважати користувача коду і дати йому певний час на адаптацію своєї програми до нового API.  Але ж для цього треба головою думати і планувати еволюційні  зміни, а не вчиняти великі жовтневі революції. Для цього треба не звалювати все в одну дурну купу, а виносити старанно публічний API і внутрішній API... Купа роботи, але без неї нікуди. Без цієї роботи буде не бібліотека, а "подєліе Кулібіна" чи кого там... Блоха підкована, але вже не скаче, бо скалічена.

В GCC можна, наприклад, сказати таке

extern int old_var __attribute__ ((deprecated));

Але для інших компіляторів може бути інший вираз. Краще користуватись макросами і зробити свій WARINIG_DEPRECATED з #ifdef для підтримуваних компіляторів. Можна просто писати в debug log... способів винайти купу можна, якщо компілер не підтримує механізму декларації  зістарювання.

І тести регресії треба писати, та хто ж їх пише... Хіба що розробники таких "залізобетонних" проектів, як PostgreSQL.

Мабуть, хріново стали вчити програмістів. ПТУ-шники одні пішли...
« Змінено: 2009-10-13 23:36:53 від alukin »
--
WBR, Alex Lukin,
RIPE NIC HDL: LEXA1-RIPE

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Я просив приклади на C та C++. Чи воно якось інакше зветься там? А ви мені тут уроки пихаєте, не те, що «Programming for dummy», а цілі ідеалогії правильних парадигм програмування. У мене нелюбов до Java вийнятково через користувацькі вподобання.

Відсутній Олексій Лукін

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 157
  • Карма: +0/-0
Я просив приклади на C та C++. Чи воно якось інакше зветься там? А ви мені тут уроки пихаєте, не те, що «Programming for dummy», а цілі ідеалогії правильних парадигм програмування. У мене нелюбов до Java вийнятково через користувацькі вподобання.

extern int old_var __attribute__ ((deprecated));   - чи це китайською жабою?

І ще одне. Нічого я Вам не "пихаю", навіть не збираюсь. Я не по тих справах.  ;D
« Змінено: 2009-10-14 01:00:32 від alukin »
--
WBR, Alex Lukin,
RIPE NIC HDL: LEXA1-RIPE