Автор Гілка: Які питання?  (Прочитано 6449 раз)

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Які питання?
« : 2006-11-22 12:32:26 »
В мене стоїть "старенька" FC3 і цілком мене влаштовує  :)
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній EG142

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Які питання?
« Відповідей #1 : 2006-12-02 00:34:21 »
Будь ласка де я зможу знайти відповідь про RedHat у вигляді хронологічного розвитку.
Давно був  RedHat 7.0, у наші часи дуже багато згадують Fedor-у, CentOS.
Заранєе пробачаюсь за некорректне питання, але по іншому сформулювати не зможу.
« Змінено: 2006-12-02 00:39:23 від EG142 »

Відсутній PAL

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 317
  • Карма: +0/-0
  • Just linux admin
Re: Які питання?
« Відповідей #2 : 2006-12-02 17:06:34 »
А що Ви маєте на увазi?
Якщо взагалi, як, й до чого, то коротко десь так:

Був такий собi RedHat. Перший дистр, що попав менi до рук - 4.1
Й вийшло у цiэi фiрми так добре робити дистри, що з'явилося маса сумiсних клонiв (наприклад, той же ASPlinux/BlackCat)
Десь на початку 2000них вийшла остання версiя, що червоношапочники вiддали у виглядi бiнарникiв (образiв) - RedHat 9.
Але остання вельми гарна й стабiльна версiя (НМД) - 7.3, як для слабеньких компiв - саме те, що треба.

Й ось RedHat вирiшила ще й грошенять трохи пiдзаробити, а тому припинила роздавати бiнарнi версii своiх продуктiв, а натомiсть, по-перше, почали робити декiлька версiй, усi для корпоративного сектору - окремо для робочих станцiй та окремо для серверiв (RHES). А щоб, по-перше, зекономити на тестерах, а, по-друге, щоб не дуже ображати ком'юнiтi, почали пiдтримувати нестабiльну версiю, яку назвали FedoraCore.

Але, вимушенi виконувати GPL, клятим капiталiстам було нiкуди дiватися, тому вихiднi коди iх продуктiв, за якi вони хочуть грошенят, також залишилися доступнi для усiх. Тому декiлька груп добрих хлопцiв з головами на плечах з цих сирцiв збирають дистрибутиви (CentOS, Fermi OS), а що цi хлопцi до грошей не дуже ласi - то й вони вiддають зiбране усiм бажаючим.

От, десь так  :D

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Які питання?
« Відповідей #3 : 2006-12-02 18:41:08 »
EG142, хоч це і :[||||||||]:, але в просвітницьких цілях цікаво: http://www.kde-files.org/content/files/44218-linuxdistrotimeline-6.8.2.png

PAL, RH і раніше заробляла гроші, і модель з тих часів майже не змінилась. Ви маєте пам'ятати, що вони там посилено пропонують реєстрацію в "Red Hat network" (чи якось так, давно то було), ще й аплетик в kde висить=). RH просто захотіли на повну котушку використовувати громаду, що не дуже вдавалось з Red Hat Linux. Звідси й Fedora. І називати RH клятими капіталістами я б не став, просто з вдячності - вони дуже багато зробили для Linux, для GNU i для community.

До речі, копіювати і ставити rhel можна в будь-яких кількостях і з чистою совістю. І в інеті його скачати не є великою проблемою. Можна поставити і спокійно користуватись. Тільки за поновлення, патчі etc треба буде платити грошики, або самому шукати, де їх можна знайти. Сюрприз?

ЗІ Якось ставив Red Hat 8 на P-166MHz/64M RAM. Юзабельно)))

Відсутній PAL

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 317
  • Карма: +0/-0
  • Just linux admin
Re: Які питання?
« Відповідей #4 : 2006-12-03 11:55:53 »
Про роль RH у ком'юніті я в курсі - вони платять гроші багатьом розробникам ядра. За це, до речі, їм велике спасибі.

А щодо капіталістів - так у штатах вони усі такі, бо інакше там важко. А взагалі - це їх справа, яким чином гроші заробляти, аби не на шкоду лінуксу та не порушували GPL. Я жодним чином не хотів принизити RH.

Щодо ж RHEL - НМД краще користуватися CentOS, Fermi або White - клонами RH. Клопоту меньше з поновленнями, а так - фактично той же RHEL.

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Які питання?
« Відповідей #5 : 2006-12-03 13:44:21 »
А щодо капіталістів - так у штатах вони усі такі, бо інакше там важко. А взагалі - це їх справа, яким чином гроші заробляти, аби не на шкоду лінуксу та не порушували GPL. Я жодним чином не хотів принизити RH.
Правду кажучи, я не-капіталістів в свому житті ще не бачив. Але то вже питання філософське=)

Щодо ж RHEL - НМД краще користуватися CentOS, Fermi або White - клонами RH. Клопоту меньше з поновленнями, а так - фактично той же RHEL.
Ну да:) Хоча чим так мучиись, простіше поставити слаку ;D

Praporshic

  • Гість
Re: Які питання?
« Відповідей #6 : 2006-12-03 14:27:50 »
Ну да:) Хоча чим так мучиись, простіше поставити слаку ;D
Може посперечаємось ;) Або Holly War влаштуємо. В мене аргументів проти слаки та червоної шапки вдосталь... ( і щоб не казали чого - проти улюбленого деба також). Хоча... вагові у нас різні та й по званню я вищий  ::)

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Які питання?
« Відповідей #7 : 2006-12-03 18:16:41 »
Може посперечаємось ;) Або Holly War влаштуємо. В мене аргументів проти слаки та червоної шапки вдосталь... ( і щоб не казали чого - проти улюбленого деба також). Хоча... вагові у нас різні та й по званню я вищий  ::)
/me (з фанатичним блиском в очах):
Патрік мені допоможе! Покайся, нечестивцю, поки не пізно! В ім'я Слаки і Зенвока і Небесної Дискети!
 ;) ;D ;D

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Які питання?
« Відповідей #8 : 2006-12-03 18:37:09 »
А якщо серйозно, то про що нам сперечатись? Ви, здається, адміністратор, а я - програміст. Ваші пріорітети (ну, грубо) - безпека і надійність на сервері, мої - щоб нормально пахало на десктопній машині і не було кривих бібліотек. Посперечатись я ще можу з панами Володимиром Лисівкою чи gvy (власне, вже, але той славний холівар ви прибили:)).

Praporshic

  • Гість
Re: Які питання?
« Відповідей #9 : 2006-12-03 19:13:21 »
Патрік мені допоможе! Покайся, нечестивцю, поки не пізно! В ім'я Слаки і Зенвока і Небесної Дискети!
 ;) ;D ;D
Як то кажуть: Аллах височенько, мулла далеченько. Тому Патрік не допоможе, а з небесною дискетою за допомогою ЗРГК 2К22 можна впоратись  8-)

А якщо серйозно, то про що нам сперечатись? Ви, здається, адміністратор, а я - програміст. Ваші пріорітети (ну, грубо) - безпека і надійність на сервері, мої - щоб нормально пахало на десктопній машині і не було кривих бібліотек.
Ну,  власне, я це і мав на увазі  ;)
« Змінено: 2006-12-03 19:14:34 від Praporshic »

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Які питання?
« Відповідей #10 : 2006-12-06 11:01:10 »
Щодо ж RHEL - НМД краще користуватися CentOS, Fermi або White - клонами RH. Клопоту меньше з поновленнями, а так - фактично той же RHEL.
А хіба не можна просто поміняти програму, що відповідає за поновлення (в мене тут висів якийсь значок з галочкою, та я його прибив: нічого він не оновлював)? Мені здавалось, що клони мусять бути сумісними з оригіналом  ;)
-------------------
От цікаво: принтери в лінуксі ставляться без проблем (тільки клепки тре трохи більше, ніж під віндою). А як тут справа зі сканерами (особливо зі збоченими напр. phodox ultrascan 300, який у власному меню вибирає, в яку віндовську програму він данні кидє : smart ware бачите-но)?
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Praporshic

  • Гість
Re: Які питання?
« Відповідей #11 : 2006-12-06 11:19:15 »
От цікаво: принтери в лінуксі ставляться без проблем (тільки клепки тре трохи більше, ніж під віндою). А як тут справа зі сканерами (особливо зі збоченими напр. phodox ultrascan 300, який у власному меню вибирає, в яку віндовську програму він данні кидє : smart ware бачите-но)?
Особисто я стикався з досить великою кількістю сканерів, що взагалі не працюють під *nix. Саме через це, коли обирав собі не шкодував грошей - аби залізо без зайвих проблем завелось під лінуксом.

Відсутній PAL

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 317
  • Карма: +0/-0
  • Just linux admin
Re: Які питання?
« Відповідей #12 : 2006-12-06 12:02:11 »
Щодо ж RHEL - НМД краще користуватися CentOS, Fermi або White - клонами RH. Клопоту меньше з поновленнями, а так - фактично той же RHEL.
А хіба не можна просто поміняти програму, що відповідає за поновлення (в мене тут висів якийсь значок з галочкою, та я його прибив: нічого він не оновлював)? Мені здавалось, що клони мусять бути сумісними з оригіналом  ;)

Але ніхто не гарантує, що оригінал буде сумісний з клоном. Відчуваєте різницю?
До того ж зміна програми непотрібна - й там й там yum ;), тре лише налаштувати

Цитата
От цікаво: принтери в лінуксі ставляться без проблем (тільки клепки тре трохи більше, ніж під віндою). А як тут справа зі сканерами (особливо зі збоченими напр. phodox ultrascan 300, який у власному меню вибирає, в яку віндовську програму він данні кидє : smart ware бачите-но)?

Спочатку треба перевірити сумісність. Сучасні USB сканери дуже нагадують win-devices, тобто частина коду виконує сам компьютер. Але деякі такі сканери підтримуються sane