Автор Гілка: QCAD та думки над ергономікою  (Прочитано 7782 раз)

Praporshic

  • Гість
Походивши по різних меблевих магазинах прийшов до висновку, що нормальні меблі для роботи за комп'ютером зараз серійно не виробляють. Через це вирішив замовити собі стіл за власним кресленням, але от халепа - не зміг знайти вдома нормальні лінійку та олівець, вже не кажучи про те, що не пам'ятаю де моя дошка для креслення. Тут на допомогу прийшов QCAD. Як на мене то доволі зручний інструмент для пласких креслень.



P.S. Панове перекладачі, а що, ніхто не зайнявся досі перекладом цього інструменту? Російська версія є, а от українську би...
P.P.S. Цікаво, а хтось з тих, хто проектує меблі спробував хоча б раз посидіти за наслідком власної роботи?

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: QCAD та думки над ергономікою
« Відповідей #1 : 2008-03-31 11:36:08 »
P.S. Панове перекладачі, а що, ніхто не зайнявся досі перекладом цього інструменту? Російська версія є, а от українську би...
Це "шутка юмора"? Перекладати програму, яка стала комерційною? Хай заплатять гроші, тоді беруся за три дні перекласти. ;)
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: QCAD та думки над ергономікою
« Відповідей #2 : 2008-03-31 11:39:34 »
P.S. Панове перекладачі, а що, ніхто не зайнявся досі перекладом цього інструменту? Російська версія є, а от українську би...
Це "шутка юмора"? Перекладати програму, яка стала комерційною? Хай заплатять гроші, тоді беруся за три дні перекласти. ;)
Пане yurchor, а де можна поситати про процес перекладу софту під Лінукс, щоб змогти здійснити такі спроби самостійно?
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Praporshic

  • Гість
Re: QCAD та думки над ергономікою
« Відповідей #3 : 2008-03-31 12:03:15 »
Це "шутка юмора"? Перекладати програму, яка стала комерційною? Хай заплатять гроші, тоді беруся за три дні перекласти. ;)
Гм... не знав... думав, коли воно є у pool/main/ то вільне....

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: QCAD та думки над ергономікою
« Відповідей #4 : 2008-03-31 12:05:35 »
Пане yurchor, а де можна поситати про процес перекладу софту під Лінукс, щоб змогти здійснити такі спроби самостійно?
Застаріла, але все ж чудова стаття Володимира Лісівки.

Коротко: завантажуємо файли po або, як у даному випадку, ts у KBabel (KDE3) або Lokalize (KDE4) і легко і невимушено їх перекладаємо.

Не сприйміть за контр-агітацію, але відповідні програми для GNOME трохи, е-е-е, не дотягують функціоналом (грубо кажучи, недолугі).
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: QCAD та думки над ергономікою
« Відповідей #5 : 2008-03-31 12:09:31 »
Гм... не знав... думав, коли воно є у pool/main/ то вільне....
http://www.qcad.org/qcad_downloads.html

GPL-версія QCAD застаріла (2.0.5 проти 2.1.3.2 поточної) і постачається без можливості написання скриптів і підтримки ламаних. :(
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: QCAD та думки над ергономікою
« Відповідей #6 : 2008-03-31 15:08:43 »
Застаріла, але все ж чудова стаття Володимира Лісівки.
Коротко: завантажуємо файли po або, як у даному випадку, ts у KBabel (KDE3) або Lokalize (KDE4) і легко і невимушено їх перекладаємо.
Не сприйміть за контр-агітацію, але відповідні програми для GNOME трохи, е-е-е, не дотягують функціоналом (грубо кажучи, недолугі).
Не сприйму. Я під КДЕ зазвич.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній maister Bo

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 60
  • Карма: +0/-0
Re: QCAD та думки над ергономікою
« Відповідей #7 : 2008-03-31 22:18:17 »

Відсутній vanessa

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 468
  • Карма: +0/-0
Re: QCAD та думки над ергономікою
« Відповідей #8 : 2008-04-01 10:22:38 »
А що, і я qcad пару останніх днів  мучив. так наче й нічого виглядає після автокада. Можна жити.

Відсутній bum

  • Новачок
  • *
  • дописів: 19
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: QCAD та думки над ергономікою
« Відповідей #9 : 2008-05-25 21:20:24 »
Ну, для нескладних креслень QCad цілком може згодитися, приємний інструмент. Правда для архітектурних креслень без комерційної версії не обійтися (лише остання версія QCad нарешті навчилася проставляти розміри з засічками). Мені взагалі дуже сподобалася MEDUSA4, у них є безплатна версія для некомерційного використання. Правда це дуже крутий інструмент і повна версія коштує великих грошей. У інших CAD'ів під Linux на жаль є серйозні проблеми з кирилицею.  :(

На даний момент, я б порекомендував би ще звернути увагу на легенький віндузячий A9 CAD. Безплатна версія чудово встановлюється і запускається у Wine. На відміну від QCad вона без проблем відкриває і зберігає файли AutoCAD.

Відсутній darion

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Re: QCAD та думки над ергономікою
« Відповідей #10 : 2008-05-26 20:11:37 »
Мені соромно коли я чую такі балачки. Linux, одна з тих систем на яких проєктують найсерйозніші аппарати та технічні засоби. Американська розробка військової техніки базується на Unix вже досить багато часу, ще ніхто і гадки не мав хто такий отой Біллі Гейтс ! Подивіться на цю лінку http://brlcad.org/ - там багато скріншотів. Є на що подивитись. Схоже в Україні навіть Google summer code ніхто не читає.
Що до архітектурних або конструкційних рішень то теж є багато чого
http://sourceforge.net/projects/varkon
http://sourceforge.net/projects/avocado-cad


http://sourceforge.net/projects/free-cad

Я вже мовчу за платний софт. Фактично windows аналоги треба співвідносити з цією категорією.

Praporshic

  • Гість
Re: QCAD та думки над ергономікою
« Відповідей #11 : 2008-05-26 21:46:41 »
А Ви їх не читайте. Бо соромно має бути за нашу систему освіти яка бере свої переваги та замінює їх вадами західної системи освіти. Що до CAD-систем, то AutoCAD майже стандарт хіба що у колишньому СРСР. У розвинених країнах він - для бідних, що не можуть собі дозволити робочу станцію на UltraSPARC з Solaris та нормальною CAD-системою.

P.S. На Linux, як мені відомо, проектують поки що замало. Тут є лідерами справжні UNIX`и.
P.P.S. Читайте уважніше. QCAD, на відміну від іншого, є у дистрі Debian. Питання: на біса мені щось тягнути, якщо мені просто ліньки шукати олівця з лінійкою?

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: QCAD та думки над ергономікою
« Відповідей #12 : 2008-05-27 15:49:24 »
P.S. На Linux, як мені відомо, проектують поки що замало. Тут є лідерами справжні UNIX`и.
зате програмують до біса =)
Якщо вірити книжці "ненадто короткий вступ до LaTeX2e" - справжні чоловіки, коли їм ліньки шукати олівця - переводять одиниці довжини в метричні і кркеслять в ЛаТесі без усіляких хом'ячків  ;)

А якщо і на це лінь розбиває - шкребуть графіку на пряму в постскрипті  ;D
« Змінено: 2008-05-27 15:50:51 від serg_ik »
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній Nazarium

  • Новачок
  • *
  • дописів: 42
  • Карма: +0/-0
  • Debian Lenny
Re: QCAD та думки над ергономікою
« Відповідей #13 : 2008-05-28 13:48:57 »
Насправді в Лінусковських КАД програмах мало працюють, це мабуть через нерозвиненість програмного забезпечення (дані програми не дають можливості розвивати в них великі проекти), та більшу досконалість таких програм як AutoCAD, (Corel, Photoshop). Ось тому приходиться сидіти на клятій відні. :(
Як на мене, причини слабого розвитку програм такого плану такі:
1. немає чіткого формулювання задачі програмістам (з точки зору користувача) з побудови програм такого плану
2. великі трудозатрати на створення такого ПЗ.

Звичайно, багато хто з програмістів може посперечатись з моєю думко, але це моя точка зору як архітектора, користувача програм такого плану
PS якщоб знайшлось достойне ВІЛЬНЕ (CAD) програмне забепечення із задоволеням допоміг би у розробці
PSS Велика дяка розробникам вільного ПЗ  ;)

Praporshic

  • Гість
Re: QCAD та думки над ергономікою
« Відповідей #14 : 2008-05-28 14:35:51 »
Те, що на наших розвалах не можна знайти CAD системи професійного рівня (а не дит. садок рівня AutoCAD) ще не означає їх відсутність.