Автор Гілка: Інтернет і Gentoo  (Прочитано 19679 раз)

Відсутній andriyking

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0
Re: Інтернет і Gentoo
« Відповідей #15 : 2011-01-05 10:33:01 »
дякую за відгуки на моє повідомлення :( я якось попробую розібратись в лог файлах, якщо щось дізнаюсь нове - напишу  :-[

Відсутній wosh

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 66
  • Карма: +0/-0
Re: Інтернет і Gentoo
« Відповідей #16 : 2011-01-06 10:35:13 »
Здебільшого люди пізнають невідоме від простішого до складнішого, тільки такі винятки як ми - навпаки. Я теж починав майже з Gentoo - перед тим пробував Red Hat та Slackware, але то було не серйозно. В Gentoo я дізнався, що таке модулі ядра (вау - дрова ставляться без ребутів!), що писати в xorg.conf, fstab та інші основи. Але для цього мені довелося прочитати їх handsbook та пару десятків статей з Gentoo Wiki (воно все досі лежить роздруковане в глибині шухляд мого великого стола). А що тепер? А тепер я обжився на Debian і цими знаннями практично не користуюся. Поставив для проби Mandriva 2010, аж образився - і в консоль лазити не треба, все і так працює.

Ну на рахунок Mandriva, то я це швидше вінда тіки з консольками, але в Mandriva є один нюанс, якшо там хочеш щось скомпілювати ручками, то тоді і починається вивчення лінукса
Не люблю "страну совєтов", краще конктретно і по суті, а все решта знає гугл...

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Інтернет і Gentoo
« Відповідей #17 : 2011-01-06 16:43:32 »
Ну на рахунок Mandriva, то я це швидше вінда тіки з консольками, але в Mandriva є один нюанс, якшо там хочеш щось скомпілювати ручками, то тоді і починається вивчення лінукса
Тобто труЪ Linux, у вашому розумінні, передбачає обов'язкові походеньки в консолях по текстових конфігах, компіляцію, копирсання ручками у модулях ядра та інші танці з зірками бубном? А якщо ним можна просто скористатися для виконання прикладних завдань, обійшовшись без вищесказаного, то це вже швидше вінда, всеодно, що там жодного рядка коду від всесвітньо відомої корпорації?

P. S. До речі, у вінді консольки також є, якщо в них розібратися - то не такі і убогі.
« Змінено: 2011-01-06 16:44:57 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній wosh

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 66
  • Карма: +0/-0
Re: Інтернет і Gentoo
« Відповідей #18 : 2011-01-10 08:34:04 »
Тобто труЪ Linux, у вашому розумінні, передбачає обов'язкові походеньки в консолях по текстових конфігах, компіляцію, копирсання ручками у модулях ядра та інші танці з зірками бубном? А якщо ним можна просто скористатися для виконання прикладних завдань, обійшовшись без вищесказаного, то це вже швидше вінда, всеодно, що там жодного рядка коду від всесвітньо відомої корпорації?

P. S. До речі, у вінді консольки також є, якщо в них розібратися - то не такі і убогі.

Ну не знаю, але для вивчення лінукса, мені здається, Mandriva трошки не підходить, але це тіки моя думка.. Для роботи можливо і Mandriva вистарчає, але для науки вона слабенька, бо там все зразу працює і настроюється з графіки
Не люблю "страну совєтов", краще конктретно і по суті, а все решта знає гугл...

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Інтернет і Gentoo
« Відповідей #19 : 2011-01-10 13:19:39 »
Для роботи можливо і Mandriva вистачає
О! Це саме головне!
але для науки вона слабенька, бо там все зразу працює і настроюється з графіки
Графоманство
От ви влаштувалися на високооплачувану роботу (організували успішний бізнес), у вас з'явилися гроші, не солідно вже їздити на старому ВАЗ 2106, купуєте новий Мерседес. Німці на совість постаралися і за ваші гроші позбавили вас потреби лежати увечері з ключом під машиною, щоб на завтра вона завелася. (Ну, головне, ТО проходити вчасно та їздити нормально). Але якщо так трапилося, що ви і в новому Мерседесі копирсаєтеся, то напевне, ви - професійний автослюсар. Може мої приклади і слабенькі, але:
 - мені треба вилізти в інтернети, попраюцвати з текстами, намалювати плаката, послухати музику - Мандріва гуд дистрибутив. Я - водій Мерседеса. Головне, щоб я міг на ньому гарно їздити і стовпи не перебігали дорогу.
 - вам треба вигадати шейпінг трафіку, налаштувати сервер стійкий до зловмисних намірів віддалених хацкерів, прикрутити якусь хитровигадану віртуалізацію - ви - автослюсар. Вам і ЗАЗ 968 підійде, при бажанні з нього зробите лімузина.
- Врешті в Мандріві той-же bash, ті-ж текстові конфіги, той же gcc. Чим кисло?
 - Новачку спочатку треба показати, що воно працює. Не гірше за кватирки. А лише потім відкрити завісу - а ось тут, синку, за наявності знань та прямих рук із зіпера можна зробити майбах. У вінді так не вийде.
« Змінено: 2011-01-10 13:19:59 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній wosh

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 66
  • Карма: +0/-0
Re: Інтернет і Gentoo
« Відповідей #20 : 2011-01-10 16:24:37 »
Звичайно приклади Ви навели хороші, але більшість українців теж би і в мерсі колупалися, просто знань бракує в тій всій електроніці яка там встановлена, в жигулях простіше :) . Так само і з лінуксом, поки людина не стикнеться з явними проблемами, доти нічого вона не буде робити і не буде курити мануали, а в ипадку з Gentoo, не покуриш мани, то й нічого не поставиш, або будеш дурні питання задавати
Не люблю "страну совєтов", краще конктретно і по суті, а все решта знає гугл...

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Інтернет і Gentoo
« Відповідей #21 : 2011-01-10 19:15:32 »
Ну, так, більшість українців не проти зекономити на послугах автослюсаря, і з думкою "а чим я гірше" спробує полагодити самостійно.
Як казав Лінус Торвальдс, що хорошої ОС не повинно бути видно.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній wosh

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 66
  • Карма: +0/-0
Re: Інтернет і Gentoo
« Відповідей #22 : 2011-01-10 23:12:37 »
Розумно сказав, але чи є хоч одна ОС без жодного бага? А якби ОС не було видно, то це означало б повне отупіння, бо виходило б, що плеснув в долоні і вже все готово, так теж не може бути, бо тоді звивини в голові дуже розрівняються :)
Не люблю "страну совєтов", краще конктретно і по суті, а все решта знає гугл...

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Інтернет і Gentoo
« Відповідей #23 : 2011-01-11 18:13:11 »
Розумно сказав, але чи є хоч одна ОС без жодного бага?
Ну, не збулася ще мрія у людини.
А якби ОС не було видно, то це означало б повне отупіння, бо виходило б, що плеснув в долоні і вже все готово, так теж не може бути, бо тоді звивини в голові дуже розрівняються :)
Тобто, виходить, що інтелект людини пропорційний знанням нею ОС? Але той час, який ви витрачали на ОС, тепер можна витратити на більш корисні речі, скажімо, написання дисертації, створення гарного веб-сайту, просто прочитання цікавих статей в інтернеті на різну тематику. Від цього людина хіба ступіє?
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній wosh

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 66
  • Карма: +0/-0
Re: Інтернет і Gentoo
« Відповідей #24 : 2011-01-11 19:22:44 »
Одне нескромне питання, якшо можна... Скільки дисертацій Ви вже написали? І що цікавіше писати дисертацію чи "колупатися" в проблемах лінукса? Щодо мене, то краще лінукс.
Не люблю "страну совєтов", краще конктретно і по суті, а все решта знає гугл...

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Інтернет і Gentoo
« Відповідей #25 : 2011-01-11 19:36:11 »
Скільки дисертацій Ви вже написали?
Ну, дисертацій - жодної, а сайт створив. Мій власний зараз в запустінні, робочий - цілком функціонує. Щоправда, редактори після свят ще не встигли свіжих статей накидати, але то не мої клопоти. Врешті, то я для прикладу.
Щодо мене, то краще лінукс.
Ну, тут справа особиста. Лінукс він на то і ВПЗ, щоб давати свободу вибору. А щодо мене - то конструкторами в дитинстві був забезпечений (не танчики та автомати купували, а конструктори  :)), тому зараз не тягне.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній wosh

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 66
  • Карма: +0/-0
Re: Інтернет і Gentoo
« Відповідей #26 : 2011-01-11 21:10:43 »
Ну на рахунок конструкторів, то теж не бракувало, але можливо від і появився потяг до того щоб в чомусь поколупатися, але Ви праві, справа особиста, що кому подобається...

Але, повертаючись до початкових постів теми, працювати з лінуксом і не знати що таке логи, то цього я напевно ніколи не зрозумію.
Не люблю "страну совєтов", краще конктретно і по суті, а все решта знає гугл...

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Інтернет і Gentoo
« Відповідей #27 : 2011-01-11 21:40:00 »
Але, повертаючись до початкових постів теми, працювати з лінуксом і не знати що таке логи, то цього я напевно ніколи не зрозумію.
Це — стереотип. Саме він залишає частку ринку персональних комп'ютерів на рівні 1%. Це потрібно системному адміністратору знати, а щоб бухгалтеру писати звіт достатньо однієї програми і байдуже, яка операційна система, але з погляду кошторису краще безплатну та надійну, якою і є Лінукс.

Якщо кожен початковий бухгалтер буде починати роботу зі збирання світу, то це буде радше адміністратор, а не бухгалтер. Лінукс — це насамперед операційна система (бажано вам ознайомитись саме з цим терміном), а не крута штука, якою користуються лише через знання її внутрішньої структури.  
« Змінено: 2011-01-11 21:49:37 від Re. »

Відсутній wosh

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 66
  • Карма: +0/-0
Re: Інтернет і Gentoo
« Відповідей #28 : 2011-01-11 23:02:14 »
І назвіть мені хоча б декілька відомих фірм, де всі бухгалтери працюють під лінуксом???

І ніхто не має на увазі збирання світу тоді коли людина РРРоЕ-з"єднання не може підняти, і не може пояснити на якому саме етапі є проблема, я думаю бухгалтеру це теж ні до чого знати про РРРоЕ, відповідно це писав не бухгалтер
« Змінено: 2011-01-12 08:09:12 від wosh »
Не люблю "страну совєтов", краще конктретно і по суті, а все решта знає гугл...

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Інтернет і Gentoo
« Відповідей #29 : 2011-01-12 09:36:50 »
І назвіть мені хоча б декілька відомих фірм, де всі бухгалтери працюють під лінуксом???
У нас ціла гілка цьому присвячена. Й узагалі не розумію, яка в цьому проблема?