Автор Гілка: 10 питань ще не вирішених мною в Убунту  (Прочитано 3411 раз)

Відсутній vladko

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Шановна громадо! Вже 10 місяців як я повністю перебрався з Windows (так вийшло, що сидів на ньому починаючи з версії 3.0) на Linux (у даному випадку - Ubuntu 6.06,6.10). Працюю зараз в Linux повний робочий день, ще й вдома використовую як мультимедійний центр (фільми, музика, іграшки, телевізор). Система мені вельми подобається (просто тащуся  ;D) Проте накопив собі такі 10 пунктиків, які ніяк вирішити не можу. Деякі з них, можливо ганжі певного ПЗ, деякі - моє незнання, деякі - концептуальні. Вирішив, ото, поділитися з Вами, може хтось підкаже новачку щось аби покращити свій "побут" в цій хатинці? Ось мій список:

1.  в українській/російскькій розкладці не працюють (майже в усіх програмах)  комбінації  ctrl+<латинська буква>, alt+<латинська буква>).  Наприклад,  ctrl+c, ctrl+z,... Наскільки я розумію, це УПРАВЛЯЮЧІ символи, чому вони прив'язуться до кирилиці...

2. зробив перемикачем розкладок клавіатури правий Shift (так звик, так в мене ще з DOS тягнеться). Відтепер для мене цей Shift пропав назавжди. Для Shift можу користуватись тільки лівою клавішою Shift. тобто правим зробити Shift+a не можу - тупо переключається клавіатура.

3. В ДОС-і і WIndows  я собі підлаштував роботу з клавіатурою так, що по AltGr (правий Alt) в українській розкладці мати декілька російських буквочок. Таким чином обходився тільки двома розкладками: en/ua. Як це зробити в Linux - не знаю (зараз використовую 3 розкладки. не вельми зручно).

  Думаю п.1.2.3 стосуються одного - драйвера клавіатури (чи як він там називається). Може воно якось і налаштовується, та поки не знаю... складно воно якось...

4. В повноекранному режимі різних плеєрів (пробував totem, vlc, mplayer) гасне екран. Приблизно через 10-20 хв. після того, як перестали "дьоргати" мишкою. Спостерігається цей глюк на Убунту 6.06, 6.10 (може був і на 5.10, не пам'ятаю) на трьох різних машинах. Як це обійти - убий не знаю! tvtime працює без проблем.

5. Відсутність глобального кліпбоарда між консольним mc і X-ами.  ctrl+shift+c, ctrl+shift+v в gnome-terminal працює тільки в межах екрану (для чистої консолі - трохи більше (по вертикалі). Крім того задобав глюк mcedit, при якому якщо вставляєш текст (з допомогою ctrl+shift+v) в якому є пропуски на початку рядка, то він вставляється "сходинками": кожний наступний рядок відступає вправо від попереднього.  Крім того відсутність глобального кліпбоарда в mc (між двома викликами mcedit, наприклад) робить незручним copy-paste між різними документами в консолі. Може це якось можна робити unix-way, поки не знаю...

6. повільний запуск X-програм.  На моїй машині (PIII-500/256) займає десятки секунд. Хотілось би 2-3. Хоча б як у попередній піратській Windows XP. Пробував prelink, preload. Щось не дуже допомогло. Може руки не звідти ростуть?

7. при активізації Skype (він сидить собі в треї і тут хтось пише) вся система завмирає на 10-20 секунд. Відчуття "зависання" - ні на що не реагує. Я раніше тупо тиснув "reset", потім зрозумів, що воно "відмерзає" і вже "здогадуюсь", що мені хтось "дзвонить". Таке відчуття, що Skype (або якась його підсистема) отримує приоритет ледь не realtime, а все решта тупо чекає поки це все відпрацює. Трохи неприємно. Як у Windows - не знаю, там skype не використовував.

8. Невелийий "ганж" програвання DVD під totem (під іншими плеєрами щось мені не "йде", тобто тотем - мене повністю влаштовує :)) - Грає DVD до першої подряпини і з матом-перематом вилітає. Щось пише про css. Так, стоїть бібліотека dvdcss. Але диски не захищені. Таким чином потроху позбуваюсь можливості переглядати мої "надбання". Пробував під Windows (powerdvd) - дьорнеться, проскочить проблемну зону і грає далі. Як це обходити в Linux - не знаю...

9. це вже покруче. Це вже beril. Цікавий ганж - відсутність кадрової синхронізації берила (чи xgl) і  xv, що призводить до появи розриву кадру при перегляді фільмів під берилом - виявляїться як така собі горизонтальна "молнія" яка ділить кадр навпіл - одна частина (верхня) вже показує новий кадр, а нижня частина ще попередній. Помітна при різких рухах зі сторони в сторону. (це вже на core2duo2400, картка Ati x1300, драйвера amd/ati fglrx). Чистий Gnome - все показує гарно. (до речі PIII 500+Ati Radeon 7000 на вільних дровах - те ж показує суперськи :) )

(є ще один ганж xgl на моїй карточці (боюсь, тут ніхто не допоможе) - відео в totem мало зелену полоску зверху зображення. Вилікував змінивши режим xv на OpenGl. так тепер (раз на раз не приходиться) може злітати увесь берил при зміні розміру вікна totem або переключенні в/з повноекранного режиму)

10.  До кінця дня чисто суб'єктивно комп'ютер працює все повільніше і повільніше. Таке враження, що десь відбувається витік пам'яті. Грішу на xorg i firefox. Борюся тупим методом - перезавантаження. Нагадую - система PIII-500/256, Ubuntu-6.06

Ось так. Які можуть бути ідеї?

Влад
« Змінено: 2007-03-30 20:08:58 від vladko »

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Взагалі-то дуже мало інформації. Та й ще в купі дуже незручно розбирати. Не вистачає, хоча б, xorg.conf.

Дескоп, вірогідно, гном?
1.  в українській/російскькій розкладці не працюють (майже в усіх програмах)  комбінації  ctrl+<латинська буква>, alt+<латинська буква>).  Наприклад,  ctrl+c, ctrl+z,... Наскільки я розумію, це УПРАВЛЯЮЧІ символи, чому вони прив'язуться до кирилиці...
Таке теоретично може бути тільки в мозіллі. Якщо так - вам сюди.

Хоча як там себе гном може поводити навіть не знаю...

2. Зробив перемикачем розкладок клавіатури правий Shift (так звик, так в мене ще з DOS тягнеться). Відтепер для мене цей Shift пропав назавжди. Для Shift можу користуватись тільки лівою клавішою Shift. тобто правим зробити Shift+a не можу - тупо переключається клавіатура.
Природно. А чого ви ще очікували?

3. В ДОС-і і WIndows  я собі підлаштував роботу з клавіатурою так, що по AltGr (правий Alt) в українській розкладці мати російькі декілька букв. Таким чином обходився тільки двома розкладками: en/ua. Як це зробити в Linux - не знаю.
Створіть свою розкладку. Як це зробити, в гуглі інформації достатньо.

4. В повноекранному режимі різних плеєрів (пробував totem, vlc, mplayer) гасне екран. Приблизно через 10-20 хв. після того, як перестали "дьоргати" мишкою. Спостерігається цей глюк на Убунту 6.06, 6.10 (може був і на 5.10, не пам'ятаю) на трьох різних машинах. Як це обійти - убий не знаю! tvtime працює без проблем.
LOL.
xscreensaver вирубати не пробували? ;D ;D

5. Відсутність глобального кліпбоарда між консольним mc і X-ами.  ctrl+shift+c, ctrl+shift+v в gnome-terminal працює тільки в межах екрану (для чистої консолі - трохи більше (по вертикалі). Крім того задобав глюк mcedit, при якому якщо вставляєш текст (з допомогою ctrl+shift+v) в якому є пропуски на початку рядка, то він вставляється "сходинками": кожний наступний рядок відступає вправо від попереднього.  Крім того відсутність глобального кліпбоарда в mc (між двома викликами mcedit, наприклад) робить незручним copy-paste між різними документами в консолі. Може це якось можна робити unix-way, поки не знаю...
Так у вас же по шіфту розкладка перемикається, ні? Щодо кліпбордів (регістрів!!!)... Використовуйте vim=)

6. повільний запуск X-програм.  На моїй машині (PIII-500/256) займає десятки секунд. Хотілось би 2-3. Хоча б як у попередній піратській Windows XP. Пробував prelink, preload. Щось не дуже допомогло. Може руки не звідти ростуть?.
А які саме програми? Щось дуже повільно.

8. Невелийий "ганж" програвання DVD під totem (під іншими плеєрами щось мені не "йде", тобто тотем - мене повністю влаштовує :)) - Грає DVD до першої подряпини і з матом-перематом вилітає. Щось пише про css. Так, стоїть бібліотека dvdcss. Але диски не захищені. Таким чином потроху позбуваюсь можливості переглядати мої "надбання". Пробував під Windows (powerdvd) - дьорнеться, проскочить проблемну зону і грає далі. Як це обходити в Linux - не знаю...
mplayer. xine на битих потоках справді часом нервується.

10.  До кінця дня чисто суб'єктивно комп'ютер працює все повільніше і повільніше. Таке враження, що десь відбувається витік пам'яті. Грішу на xorg i firefox. Борюся тупим методом - перезавантаження. Нагадую - система PIII-500/256, Ubuntu-6.06
На даному етапі єдина рекомендація - викиньте beryl під три чорти.

Відсутній vladko

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Взагалі-то дуже мало інформації. Та й ще в купі дуже незручно розбирати. Не вистачає, хоча б, xorg.conf.
вибачте. трохи "причисав". Це всього лиш мої нотатки. Інформації як такої справді мало. питайте, буду прагнути надати всю необхідну інформацію.

Дескоп, вірогідно, гном?
так. Ubuntu 6.06/6.10 (на різних машинах)

1.  в українській/російскькій розкладці не працюють (майже в усіх програмах)  комбінації  ctrl+<латинська буква>, alt+<латинська буква>).  Наприклад,  ctrl+c, ctrl+z,... Наскільки я розумію, це УПРАВЛЯЮЧІ символи, чому вони прив'язуться до кирилиці...
Таке теоретично може бути тільки в мозіллі. Якщо так - вам сюди.

Хоча як там себе гном може поводити навіть не знаю...
дякуп за посилання. Мушу його творчо переосмислити. В мене нестандартна розкладка(фонетична). напряму цей додаток не працює.
Так. напевне гном. або фонетична клавіатура (зараз дойшло, хоч вона і з поставки ubuntu).  в мене ці проблеми є, наприклад, в OpenOffice і gedit....

2. Зробив перемикачем розкладок клавіатури правий Shift (так звик, так в мене ще з DOS тягнеться). Відтепер для мене цей Shift пропав назавжди. Для Shift можу користуватись тільки лівою клавішою Shift. тобто правим зробити Shift+a не можу - тупо переключається клавіатура.
Природно. А чого ви ще очікували?
очікував: toggle mode - перемикач розкладок; shift+<інша клавіша> - стандартна поведінка. Так було в мене в Windows. Боюсь, що й тут так можна налаштувати - драйвер клавіатури дуже моцний. Але щось вже дуже зарозумний (для мене:() Може є якась більш зрозуміла документація з цього питання? Інтернет вже обшарив ого! Але не дуже надибав на відповідь :(

3. В ДОС-і і WIndows  я собі підлаштував роботу з клавіатурою так, що по AltGr (правий Alt) в українській розкладці мати російькі декілька букв. Таким чином обходився тільки двома розкладками: en/ua. Як це зробити в Linux - не знаю.
Створіть свою розкладку. Як це зробити, в гуглі інформації достатньо.
Розкладку то я створив (взяв стандартну ubuntu phonetic ukrainian. і змінив пару символів. Але це стосується українських/російських символів і їх розміщення (layout). А от спец-символів (alt, ctrl, altgr). щось не врубився як робити :(

4. В повноекранному режимі різних плеєрів (пробував totem, vlc, mplayer) гасне екран. Приблизно через 10-20 хв. після того, як перестали "дьоргати" мишкою. Спостерігається цей глюк на Убунту 6.06, 6.10 (може був і на 5.10, не пам'ятаю) на трьох різних машинах. Як це обійти - убий не знаю! tvtime працює без проблем.
LOL.
xscreensaver вирубати не пробували? ;D ;D
В Ubuntu 6.06 i 6.10 нема xscreensaver. Там є нове "чудо" - gnome-screensaver. Звичайно пробував його виключати; пробував навіть його зносити і ставити xscreensaver. Нічого не помогло. Навіть якщо його нагло кільнути з пам'яті, все одно через деякий час при показі гаситься екран. :( До речі і totem i mplayer i vlc чесно пишуть що повідомляють screensaver що машина працює без клавіатури (фактично відрубають його). Так написано на їх сайтах. Та в мене щось це не діє...

5. Відсутність глобального кліпбоарда між консольним mc і X-ами.  ctrl+shift+c, ctrl+shift+v в gnome-terminal працює тільки в межах екрану (для чистої консолі - трохи більше (по вертикалі). Крім того задобав глюк mcedit, при якому якщо вставляєш текст (з допомогою ctrl+shift+v) в якому є пропуски на початку рядка, то він вставляється "сходинками": кожний наступний рядок відступає вправо від попереднього.  Крім того відсутність глобального кліпбоарда в mc (між двома викликами mcedit, наприклад) робить незручним copy-paste між різними документами в консолі. Може це якось можна робити unix-way, поки не знаю...
Так у вас же по шіфту розкладка перемикається, ні? Щодо кліпбордів (регістрів!!!)... Використовуйте vim=)
Натяк зрозумів  ;) В планах обов'язково вивчити. Правда була вже спроба, але щось мені здалося дуже геморойним працювати з українським текстом в vim - команди там ідуть англійською? потрібно постійно перемикати мови. Чи я щось робив не так?

6. повільний запуск X-програм.  На моїй машині (PIII-500/256) займає десятки секунд. Хотілось би 2-3. Хоча б як у попередній піратській Windows XP. Пробував prelink, preload. Щось не дуже допомогло. Може руки не звідти ростуть?.
А які саме програми? Щось дуже повільно.
та повільно завантажуються майже всі програми в gnome: OpenOffice, gedit, gnome-terminal, firefox, mozilla-thunderbird, kate та ін. X-програми. Крім консольних.

8. Невелийий "ганж" програвання DVD під totem (під іншими плеєрами щось мені не "йде", тобто тотем - мене повністю влаштовує :)) - Грає DVD до першої подряпини і з матом-перематом вилітає. Щось пише про css. Так, стоїть бібліотека dvdcss. Але диски не захищені. Таким чином потроху позбуваюсь можливості переглядати мої "надбання". Пробував під Windows (powerdvd) - дьорнеться, проскочить проблемну зону і грає далі. Як це обходити в Linux - не знаю...
mplayer. xine на битих потоках справді часом нервується.
як на мене, то щось занадто нервуються... додати їм більше "пофігізму" до відеопотоку способів нема? щоб перескакувати і йшли далі? Може варто шукати lindvd? виробник його ніби та ж фірма що випускає windvd. може в неї інших рушій, який цих проблем не має? Хоча ця думка мені дуже не подобається.

10.  До кінця дня чисто суб'єктивно комп'ютер працює все повільніше і повільніше. Таке враження, що десь відбувається витік пам'яті. Грішу на xorg i firefox. Борюся тупим методом - перезавантаження. Нагадую - система PIII-500/256, Ubuntu-6.06
На даному етапі єдина рекомендація - викиньте beryl під три чорти.
На цій машині берилу нема (занадто слабка). Це моя робоча машина. Берил на новій, яку я недавно купив і зараз просто з нею експериментую. Хоча згідний, берил ще не для масового використання. Хоча деякі моменти дуже зручні, на мою думку...
« Змінено: 2007-03-30 20:59:54 від vladko »

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
очікував: toggle mode - перемикач розкладок; shift+<інша клавіша> - стандартна поведінка. Так було в мене в Windows. Боюсь, що й тут так можна налаштувати - драйвер клавіатури дуже моцний. Але щось вже дуже зарозумний (для мене:() Може є якась більш зрозуміла документація з цього питання? Інтернет вже обшарив ого! Але не дуже надибав на відповідь :(
Ікси при перемиканні розкладок ловлять не keypressed івенти, а keyrealeased. Наскільки мені відомо, способу це виправити нема, окрім як правити сирці іксів. Хоча точно не скажу - ніколи не цікавився.

Розкладку то я створив (взяв стандартну ubuntu phonetic ukrainian. і змінив пару символів. Але це стосується українських/російських символів і їх розміщення (layout). А от спец-символів (alt, ctrl, altgr). щось не врубився як робити :(
Гуглити за вас я не буду=)

В Ubuntu 6.06 i 6.10 нема xscreensaver. Там є нове "чудо" - gnome-screensaver. Звичайно пробував його виключати; пробував навіть його зносити і ставити xscreensaver. Нічого не помогло. Навіть якщо його нагло кільнути з пам'яті, все одно через деякий час при показі гаситься екран. :( До речі і totem i mplayer i vlc чесно пишуть що повідомляють screensaver що машина працює без клавіатури (фактично відрубають його). Так написано на їх сайтах. Та в мене щось це не діє...
Да-а-а... А часом у вас не пропрієтарні nvidia-драйвери? В них на цю тему глюки бувають будь-здоров...

Натяк зрозумів  ;) В планах обов'язково вивчити. Правда була вже спроба, але щось мені здалося дуже геморойним працювати з українським текстом в vim - команди там ідуть англійською? потрібно постійно перемикати мови. Чи я щось робив не так?
Зробити маппінги основних команд на українські.

та повільно завантажуються майже всі програми в gnome: OpenOffice, gedit, gnome-terminal, firefox, mozilla-thunderbird, kate та ін. X-програми. Крім консольних.
Тоді конфіг іксів. Хоча OO i mozilla ресурсів жеруть будь здоров...

як на мене, то щось занадто нервуються... додати їм більше "пофігізму" до відеопотоку способів нема? щоб перескакувати і йшли далі? Може варто шукати lindvd? виробник його ніби та ж фірма що випускає windvd. може в неї інших рушій, який цих проблем не має? Хоча ця думка мені дуже не подобається.
Спробуйте перезібрати ксін, мало що там убунтовці напихали. Або mplayer=)

На цій машині берилу нема (занадто слабка). Це моя робоча машина. Берил на новій, яку я недавно купив і зараз просто з нею експериментую. Хоча згідний, берил ще не для масового використання. Хоча деякі моменти дуже зручні, на мою думку...
Ну да, віндузятників переманювати дуже зручно.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3744
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Цитата
2. зробив перемикачем розкладок клавіатури правий Shift (так звик, так в мене ще з DOS тягнеться). Відтепер для мене цей Shift пропав назавжди. Для Shift можу користуватись тільки лівою клавішою Shift. тобто правим зробити Shift+a не можу - тупо переключається клавіатура.
Зробіть перемикачем правий Cntrl.

Цитата
3. В ДОС-і і WIndows  я собі підлаштував роботу з клавіатурою так, що по AltGr (правий Alt) в українській розкладці мати декілька російських буквочок. Таким чином обходився тільки двома розкладками: en/ua. Як це зробити в Linux - не знаю (зараз використовую 3 розкладки. не вельми зручно).
Повісьте гноміський індикатор клавіатури на панель - буде дві а третю можна буде викликати через меню. Або зробіть свою розкладку - це не складно. Або перемикайте розкладки через setxkbmap .....

Цитата
4. В повноекранному режимі різних плеєрів (пробував totem, vlc, mplayer) гасне екран. Приблизно через 10-20 хв. після того, як перестали "дьоргати" мишкою. Спостерігається цей глюк на Убунту 6.06, 6.10 (може був і на 5.10, не пам'ятаю) на трьох різних машинах. Як це обійти - убий не знаю! tvtime працює без проблем.

Для mplayer-а можна додати параметр в конфігурацію, який зупинятиме xscreensaver.

Цитата
5. Відсутність глобального кліпбоарда між консольним mc і X-ами.  ctrl+shift+c, ctrl+shift+v в gnome-terminal працює тільки в межах екрану (для чистої консолі - трохи більше (по вертикалі). Крім того задобав глюк mcedit, при якому якщо вставляєш текст (з допомогою ctrl+shift+v) в якому є пропуски на початку рядка, то він вставляється "сходинками": кожний наступний рядок відступає вправо від попереднього.  Крім того відсутність глобального кліпбоарда в mc (між двома викликами mcedit, наприклад) робить незручним copy-paste між різними документами в консолі. Може це якось можна робити unix-way, поки не знаю...
F9 викликає меню. Ctrl-Shift-V (чи Shift-Ins) не має до mc ніякого відношення - це функція консолі. Для mc це виглядає ніби користувач просто набирає текст, тому і спрацьовує автовідступ. Кишеня mcedit (CoolEdit) валяється у ~/.mc/cedit/cooledit.clip. Відкриваєте цей файл з допомогою gedit і маєте обмін. Виділити текст - F3, занести - Ctrl-Ins або Ctrl-F, вставити - Shift-F5 (Shift-Ins не працює бо перехоплюється GUI-ною консоллю), видалити - Ctrl-Del.

Цитата
6. повільний запуск X-програм.  На моїй машині (PIII-500/256) займає десятки секунд. Хотілось би 2-3. Хоча б як у попередній піратській Windows XP. Пробував prelink, preload. Щось не дуже допомогло. Може руки не звідти ростуть?
В мене так само. Гномівські прогри розбиті на сотню бібіліотек і використовують тисячі файлів (і ще перевіряють на існування десятків якщо не сотень тисяч файлів). Це все плата за гнучкість Гнома. :-(

Цитата
7. при активізації Skype
Проблеми Skype напевно треба обговорювати за авторами Skype.

Цитата
9. це вже покруче. Це вже beril.
metacity працює цілком стабільно.

Цитата
10.  До кінця дня чисто суб'єктивно комп'ютер працює все повільніше і повільніше. Таке враження, що десь відбувається витік пам'яті. Грішу на xorg i firefox. Борюся тупим методом - перезавантаження. Нагадую - система PIII-500/256, Ubuntu-6.06
Запустіть якийсь монітор (gnome-system-monitor, htop, top, etc.) зранку і ввечері і подивіться хто саме їсть пам'ять (хто збільшився в розмірі в декілька раз).
[Fedora Linux]

Відсутній vladko

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
очікував: toggle mode - перемикач розкладок; shift+<інша клавіша> - стандартна поведінка. Так було в мене в Windows. Боюсь, що й тут так можна налаштувати - драйвер клавіатури дуже моцний. Але щось вже дуже зарозумний (для мене:() Може є якась більш зрозуміла документація з цього питання? Інтернет вже обшарив ого! Але не дуже надибав на відповідь :(
Ікси при перемиканні розкладок ловлять не keypressed івенти, а keyrealeased. Наскільки мені відомо, способу це виправити нема, окрім як правити сирці іксів. Хоча точно не скажу - ніколи не цікавився.
ясно. буду потроху шукати відповідь. Може колись і знайду.

В Ubuntu 6.06 i 6.10 нема xscreensaver. Там є нове "чудо" - gnome-screensaver. Звичайно пробував його виключати; пробував навіть його зносити і ставити xscreensaver. Нічого не помогло. Навіть якщо його нагло кільнути з пам'яті, все одно через деякий час при показі гаситься екран. :( До речі і totem i mplayer i vlc чесно пишуть що повідомляють screensaver що машина працює без клавіатури (фактично відрубають його). Так написано на їх сайтах. Та в мене щось це не діє...
Да-а-а... А часом у вас не пропрієтарні nvidia-драйвери? В них на цю тему глюки бувають будь-здоров...
Ні. на одній машині фрішні radeon; на іншій (ноутбук) - intell; на третій - пропрієтарні ati fglrx; Усюди однакова реакція, на жаль. Може це в мене "карма" така :) що всі машини при мені так глючать?

Натяк зрозумів  ;) В планах обов'язково вивчити. Правда була вже спроба, але щось мені здалося дуже геморойним працювати з українським текстом в vim - команди там ідуть англійською? потрібно постійно перемикати мови. Чи я щось робив не так?
Зробити маппінги основних команд на українські.
Навіть можна так?!? Добре, ще раз гляну. Дякую за підказку.

та повільно завантажуються майже всі програми в gnome: OpenOffice, gedit, gnome-terminal, firefox, mozilla-thunderbird, kate та ін. X-програми. Крім консольних.
Тоді конфіг іксів. Хоча OO i mozilla ресурсів жеруть будь здоров...
Щось мені здається, що змінити цей стан справ мені буде не під силу. Мені не подобається, що воно повільно завантажується, але якось вже 10 місяців з цим працюю...

як на мене, то щось занадто нервуються... додати їм більше "пофігізму" до відеопотоку способів нема? щоб перескакувати і йшли далі? Може варто шукати lindvd? виробник його ніби та ж фірма що випускає windvd. може в неї інших рушій, який цих проблем не має? Хоча ця думка мені дуже не подобається.
Спробуйте перезібрати ксін, мало що там убунтовці напихали. Або mplayer=)
цікава думка... матиму час - спробую. Хто зна, може допоможе?

На цій машині берилу нема (занадто слабка). Це моя робоча машина. Берил на новій, яку я недавно купив і зараз просто з нею експериментую. Хоча згідний, берил ще не для масового використання. Хоча деякі моменти дуже зручні, на мою думку...
Ну да, віндузятників переманювати дуже зручно.
та ні :) там справді є цікаві ідеї (показ зменшеної копії вікна при наїзді на таскбар, масштабування вікон, той самий куб при перемиканні стільниць, напівпрозорність вікон часом дуже доречна... якщо ця технологія буде відладжена - матимемо зручний інтерфейс не тільки для понтів але й для роботи.

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
Натяк зрозумів  ;) В планах обов'язково вивчити. Правда була вже спроба, але щось мені здалося дуже геморойним працювати з українським текстом в vim - команди там ідуть англійською? потрібно постійно перемикати мови. Чи я щось робив не так?
:help langmap

Відсутній vladko

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Натяк зрозумів  ;) В планах обов'язково вивчити. Правда була вже спроба, але щось мені здалося дуже геморойним працювати з українським текстом в vim - команди там ідуть англійською? потрібно постійно перемикати мови. Чи я щось робив не так?
:help langmap
дякую. буду дивитись

Відсутній vladko

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Цитата
2. зробив перемикачем розкладок клавіатури правий Shift (так звик, так в мене ще з DOS тягнеться). Відтепер для мене цей Shift пропав назавжди. Для Shift можу користуватись тільки лівою клавішою Shift. тобто правим зробити Shift+a не можу - тупо переключається клавіатура.
Зробіть перемикачем правий Cntrl.
та вже думаю про це... проте звичка - діло серйозне :)

Цитата
3. В ДОС-і і WIndows  я собі підлаштував роботу з клавіатурою так, що по AltGr (правий Alt) в українській розкладці мати декілька російських буквочок. Таким чином обходився тільки двома розкладками: en/ua. Як це зробити в Linux - не знаю (зараз використовую 3 розкладки. не вельми зручно).
Повісьте гноміський індикатор клавіатури на панель - буде дві а третю можна буде викликати через меню. Або зробіть свою розкладку - це не складно. Або перемикайте розкладки через setxkbmap .....
В мене стоїть гномівський індикатор клавіатури. але через меню викликати якось не дуже зручно. Щось було вичитав, що можна якось AltGr налаштувати. таким чином різні європейські символи з унляутами вводяться з двох натискувань u+:  a+~. А як це прилаштувати для російських символів - треба буде розбиратись ще...

Цитата
Цитата
4. В повноекранному режимі різних плеєрів (пробував totem, vlc, mplayer) гасне екран. Приблизно через 10-20 хв. після того, як перестали "дьоргати" мишкою. Спостерігається цей глюк на Убунту 6.06, 6.10 (може був і на 5.10, не пам'ятаю) на трьох різних машинах. Як це обійти - убий не знаю! tvtime працює без проблем.

Для mplayer-а можна додати параметр в конфігурацію, який зупинятиме xscreensaver.
я взагалі виключаю (і навіть вилучаю з пам'яті) gnome-screensaver abo xscreensaver. - ноль на масу.

Цитата
Цитата
5. Відсутність глобального кліпбоарда між консольним mc і X-ами.  ctrl+shift+c, ctrl+shift+v в gnome-terminal працює тільки в межах екрану (для чистої консолі - трохи більше (по вертикалі). Крім того задобав глюк mcedit, при якому якщо вставляєш текст (з допомогою ctrl+shift+v) в якому є пропуски на початку рядка, то він вставляється "сходинками": кожний наступний рядок відступає вправо від попереднього.  Крім того відсутність глобального кліпбоарда в mc (між двома викликами mcedit, наприклад) робить незручним copy-paste між різними документами в консолі. Може це якось можна робити unix-way, поки не знаю...
F9 викликає меню. Ctrl-Shift-V (чи Shift-Ins) не має до mc ніякого відношення - це функція консолі. Для mc це виглядає ніби користувач просто набирає текст, тому і спрацьовує автовідступ. Кишеня mcedit (CoolEdit) валяється у ~/.mc/cedit/cooledit.clip. Відкриваєте цей файл з допомогою gedit і маєте обмін. Виділити текст - F3, занести - Ctrl-Ins або Ctrl-F, вставити - Shift-F5 (Shift-Ins не працює бо перехоплюється GUI-ною консоллю), видалити - Ctrl-Del.
про Ctrl-Shift-V (Shift-Ins) я знаю. і часто використовую. наприклад в телнеті. А ось про mc - суперськи! Дякую за поради. Я цього не знав. Тепер все стає на свої місця. Буду використовувати!

Цитата
Цитата
9. це вже покруче. Це вже beril.
metacity працює цілком стабільно.
в мене беріл працює досить стабільно. Просто помічена відсутність одностайності в кадровій синхронізації між xgl i xv (для виводу відео).

Цитата
Цитата
10.  До кінця дня чисто суб'єктивно комп'ютер працює все повільніше і повільніше. Таке враження, що десь відбувається витік пам'яті. Грішу на xorg i firefox. Борюся тупим методом - перезавантаження. Нагадую - система PIII-500/256, Ubuntu-6.06
Запустіть якийсь монітор (gnome-system-monitor, htop, top, etc.) зранку і ввечері і подивіться хто саме їсть пам'ять (хто збільшився в розмірі в декілька раз).
вже робив. правда результати не пам'ятаю. Спробую ще раз. якщо буде щось цікаве - розповім

Відсутній Абрамчук Вадим

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 225
  • Карма: +0/-0
  • Графоман LOU третього (четвертого?) пришестя
в мене беріл працює досить стабільно. Просто помічена відсутність одностайності в кадровій синхронізації між xgl i xv (для виводу відео).
Ага. Перший день завжди так здається  ;D. А на AIGLX цього бага нема ;)
Debian GNU/Linux lenny/sid
MontaVista Linux (Motorola ROKR Z6). Міняю на A1200.

Відсутній Nickispeaki2

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 86
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Шановна громадо! Вже 10 місяців як я повністю перебрався з Windows (так вийшло, що сидів на ньому починаючи з версії 3.0) на Linux (у даному випадку - Ubuntu 6.06,6.10).
Боже майже я! ;-) як я пана розумію.... Я ще з досом 5.0 до того працював.... А до того ср-м.  ::) на ЛінуксМінт перейшов от у цьому році (десь близько 2 січня 2007 року ;-)

Цитата
Система мені вельми подобається (просто тащуся  ;D)
не те слово! ;D
Цитата
Проте накопив собі такі 10 пунктиків
у мене вже тих пунктиків ... але із Ваших десят моїх десь із 8. ;-)
З клавіатурою. З скрінсейвером. З гальмами.

З гальмами бачу тільки одне: зробити (написати ! ;-) ) свою прогу, яка і буде швидкою. Бо навіть швидкий комп (у мене якраз новий ;-) ) не вирішує проблем із гальмами.

гедіт - то взагалі гальмо суперове.  А живе(і підтримується розробниками), як я гадаю через те, що підтримує всі можливі кодування...  А памяті це вигрібає і ресурсів неміряно. ООО -  ;-( я навіть з авторами зявувався.... ;-( поки що мовчать. Та й офіс ОО завжди був громіздким. Якщо порівнювати із тим ще Майкрософт, то Майкрософт літає, як перинка. Я маю на увазі ВІДПОВІДНІ версії на аналогічних машинах ( от перший ооо на хр у мене літає. але ж то перший! ;-0 )

Цитата
які ніяк вирішити не можу.
можливо разом потрошку вирішимо. ;-)

Цитата
До кінця дня чисто суб'єктивно комп'ютер працює все повільніше і
не помічав.... у мене інше враження, що з часом глюків стає більше - видно від інсталяції-деінсталяції ПЗ. Видно треба буде знову все зносить і ставити нову 2.2 версію. Заодно перейду на нову версію.

ще така штука ооо - він же на яві! а то значить за кросплатформенність платимо швидкістю... можна вибористовувати абіворд  - майже літає. Я його поставив за замовчуванням. ЩО він не відкриває ( в одному з 10 випадків ;-) ) запускаю ооо.
« Змінено: 2007-04-11 14:08:18 від Nickispeaki2 »

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Цитата
при активізації Skype (він сидить собі в треї і тут хтось пише) вся система завмирає на 10-20 секунд. Відчуття "зависання" - ні на що не реагує. Я раніше тупо тиснув "reset", потім зрозумів, що воно "відмерзає" і вже "здогадуюсь", що мені хтось "дзвонить". Таке відчуття, що Skype (або якась його підсистема) отримує приоритет ледь не realtime, а все решта тупо чекає поки це все відпрацює. Трохи неприємно. Як у Windows - не знаю, там skype не використовував.
скайп для лінукс - дуже глючна штука, у мене, наприклад, він нормально працює лише під рутом. Окрім того, з жовтня 2006 не вийшло жодного оновлення, розробка по суті заморожена, а коди не хотять відкрити. Рекомендую або перейти на альтернативи (наприклад, WengoPhone, він кросплатформовий), або спробувати підняти windows-версію через wine. Щоправда, мені це поки не вдалося :)
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Цитата
5. Відсутність глобального кліпбоарда між консольним mc і X-ами. ctrl+shift+c, ctrl+shift+v в gnome-terminal працює тільки в межах екрану (для чистої консолі - трохи більше (по вертикалі). Крім того задобав глюк mcedit, при якому якщо вставляєш текст (з допомогою ctrl+shift+v) в якому є пропуски на початку рядка, то він вставляється "сходинками": кожний наступний рядок відступає вправо від попереднього. Крім того відсутність глобального кліпбоарда в mc (між двома викликами mcedit, наприклад) робить незручним copy-paste між різними документами в консолі. Може це якось можна робити unix-way, поки не знаю...
Ctrl-Ins - Shift-Ins наче працює нормально. Щодо mcedit, в опціях вимкніть Return does autoindent, і буде щастя.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній knedlyk

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 99
  • Карма: +0/-0
  • Archlinux форева!
Щоб скайп не вішав систему, поставте oss а не alsa в Tools-> Sound Devices

Відсутній resistor

  • Новачок
  • *
  • дописів: 46
  • Карма: +0/-0
  • fedora 12
А у мене в 7й Убунту чомусь частота оновлення тільки 60 Мгц.НВІДІА ФХ5200 :-[