Автор Гілка: Bash скрипт сповіщення про події через IRC канал.  (Прочитано 3710 раз)

Відсутній HetmanNet

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 412
  • Карма: +0/-0
  • Fedora, CentOS, RHEL, KDE
Доброго вечора пані і панове :)
Нещодавно виникла потреба у створенні скрипта на bash (shell), що запускатиметься періодично для створення короткого звіту про стан сервера та отримуватиме команди по створеню повного звіту, все добре крім того, що звіт він писатиме в IRC канал і звідти братиме адресовані йому команди. Проблема лиш в тому, що не знаю як в shell відправити повідомленні через IRC і звідти отримати (головне надіслати, отримати то вже можна і потім поламати голову). Треба щось просте і легке, бо не хочеться тримати повноцінний IRC клієнт з GUI чи щось подібне, знаю є консольні клієнти бо сам ними користуюся, але вони не дають змоги просто надіслати повідомлення shell командою чи нею отримати. Знаходив ботів, але мені не треба повноцінного бота з БД і т.д., бо це зайве навантаження, булоб добре бот який лиш під'єднується, надсилає, отримує, від'єднується але лиш по команді, не підіймаючи в сто раз більші за себе БД і скрипти для автоматичної відповіді і т.д. Тобто якогось бота-полуфабріката чи щось подібне, проста програмка, яка стартує на прохання і зупиняється так само. Що порадите?
« Змінено: 2012-07-16 17:47:01 від HetmanNet »
Віддамся на один вечір в хороші дівочі руки.. не дорого, в у.о. .. Якщо сподобається, то залишуся безкоштовно назавжди..

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Полазивши трохи по Гуглю дійшов висновку, що вам треба або навчитися програмувати IRC-клієнтів (багато з них мають власні інтерпретовані мови, ось приклади для BitchX: http://www.bitchx.com/scripts.php ), що доволі марудно і не виправдовує себе, або написати власного IRC-клієнта на Perl чи Python (ось приклад бота на Perl: http://oreilly.com/pub/h/1964). З останнього, як на мене - більше користі. Після цього ви можете запускати сценарій клієнта зі сценарію Bash, або перекласти все на Perl чи Python.

Ключові слова для пошуку: Perl|Python IRC client

(Ще один можливий спосіб: телнетити через expect сервер IRC. Це вже для гакерів ;) Але якщо надумаєте, то ось маленька підказка: http://void.net.ua/man/man1/autoexpect.1.html )
« Змінено: 2012-07-16 19:46:47 від tech »

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3745
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Щось типу такого: :-)
exec 3<>/dev/tcp/www.google.com/80
echo -e "GET / HTTP/1.1\n\n" >&3
cat <&3
[Fedora Linux]

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Щось типу такого: :-)
exec 3<>/dev/tcp/www.google.com/80
echo -e "GET / HTTP/1.1\n\n" >&3
cat <&3

Поки я в бункері був Bash уже сокети навчився відкривати :) Додайте до цього RFC 1459 і потреба в чомусь іншому відпадає.
« Змінено: 2012-07-16 22:37:20 від tech »

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Гаразд. В процесі написання власної версії (застряг на PING-у) надибав на цю сторінку:

http://shudder.daemonette.org/source/BashNP-Guide.txt

Круто.

Відсутній HetmanNet

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 412
  • Карма: +0/-0
  • Fedora, CentOS, RHEL, KDE
Знайшов ще таку цяцьку, теж цікава штука. Але BashNP-Guide.txt все таки спробую, якщо все добре вийде то мабуть по ньому зроблю, бо здається в ньому нічого особливого ставити не треба на відміну від того що я знайшов. :)
Віддамся на один вечір в хороші дівочі руки.. не дорого, в у.о. .. Якщо сподобається, то залишуся безкоштовно назавжди..

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
« Змінено: 2012-07-18 01:32:58 від tech »

Відсутній HetmanNet

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 412
  • Карма: +0/-0
  • Fedora, CentOS, RHEL, KDE
Дякую :) З перекладом набагато краще :)
« Змінено: 2012-07-18 08:44:32 від HetmanNet »
Віддамся на один вечір в хороші дівочі руки.. не дорого, в у.о. .. Якщо сподобається, то залишуся безкоштовно назавжди..