Автор Гілка: PulseAudio  (Прочитано 22786 раз)

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Pulse Audio
« Відповідей #15 : 2010-05-19 15:46:28 »
Запустіть портативну систему Kubuntu 10.04 (вчора прийшов конвертик)
А вони, того, знову на халяву розсилають?
Мабуть не всім, але мені прийшов.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній case0lc

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 310
  • Карма: +0/-0
Re: Pulse Audio
« Відповідей #16 : 2010-05-19 20:46:45 »

 А на кого розраховано PA? На мене? На вас? Ви що маєте дві звукові картки і бездротову гарнітуру? Слухаєте на комп’ютері, з шумними вентиляторами звук у форматі 5.1?
Звичайно, що звук у форматі 5.1, поки що залишається потрібний багатьом користувачам. Формат DVD ще ніхто не відміняв. Додайте ще сюди, наприклад, можливості мікшера з окремого регулювання гучності конкретної програми.

А помилки, звичайно, у кожній розробці можуть зустрічатись. Давайте підемо ще далі: викинемо з дистрибутивів KDE, бо він не всім потрібен, а його розробники майже 2 роки "тероризували" користувачів напівробочими сирими версіями KDE четвертої версії
« Змінено: 2010-05-19 20:48:00 від case0lc »

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Pulse Audio
« Відповідей #17 : 2010-05-19 21:13:46 »

 А на кого розраховано PA? На мене? На вас? Ви що маєте дві звукові картки і бездротову гарнітуру? Слухаєте на комп’ютері, з шумними вентиляторами звук у форматі 5.1?
Звичайно, що звук у форматі 5.1, поки що залишається потрібний багатьом користувачам. Формат DVD ще ніхто не відміняв. Додайте ще сюди, наприклад, можливості мікшера з окремого регулювання гучності конкретної програми.
У медіацентрах він не потрібен. Якщо ви не чуєте вентиляторів, значить у вас не середньостатичний комп’ютер, а значить ви можете обійтися для перегляду DVD плазмовою метровою панеллю. Чи не так?

Далі. Визначення різного рівня гучності для різних програм — річ сміховинна. Коли я дивлюся кіно, я не хочу чути сповіщення від програми для миттєвого обміну повідомленнями, я хочу дивитися кіно. Якщо я розмовляю телефоном, музика має вимикатися, інакше це неповага до співрозмовника. То де тут місце для окремого рівня гучності для кожної програми у інтерфейсі іншої програми (що взагалі за маячня — міняти рівень гучності програвача у сторонній програмі)? Хто, крім фанатів, налаштовуватиме різні рівні для десятка різних програм? Чи за всіх вирішить якийсь Марк?  ;)

Цитата
А помилки, звичайно, у кожній розробці можуть зустрічатись. Давайте підемо ще далі: викинемо з дистрибутивів KDE, бо він не всім потрібен, а його розробники майже 2 роки "тероризували" користувачів напівробочими сирими версіями KDE четвертої версії
Ну, Ubuntu викинула його ще у версії 3.5. Чому б іншим дистрибутивам не викинути напівробочу систему без супроводу? Викидалися ж речі без супроводу і до цього? Патрік-он, викинув з дистрибутива GNOME. І нічого, всі, кому потрібен був GNOME пішли на інші операційні системи.

Зараз рулять саме операційні системи. Кожна підбиратиме собі програми як захоче. Епоха «великого єднання», коли у кожному дистрибутиві були всі 30000 пакунків, завершується. Тепер навіть Debuntu може жорстко поділитися.

Посилання за темою: роздуми одного з основних розробників GNOME про майбутнє цієї стільниці.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Pulse Audio
« Відповідей #18 : 2010-05-19 22:29:31 »
Зараз рулять саме операційні системи. Кожна підбиратиме собі програми як захоче. Епоха «великого єднання», коли у кожному дистрибутиві були всі 30000 пакунків, завершується. Тепер навіть Debuntu може жорстко поділитися.
Це дуже сумнівно. Як правило, це вузькоспеціалізовані дистрибутиви. Якщо в спільноти певного дистрибутиви велика кількість досвідчених користувачів, то, відповідно, більша кількість тих же пакунків, і їхній ґатунок вищий. Але основна проблема, що через високий рівень її користувачів ними новачки не користуються, тому вибирають щось на кшталт Ubuntu. Але дистрибутиви, які тяжітимуть до «великого єднання» залишаться, той же Debian, Fedora. Особисто я не бачу якоїсь глобальної проблеми в тій ситуації, яка склалась на цей день.

І PA, — гарний задум. Як би там не було, цей проект дуже важко реалізувати у цьому зоопарку аудіотехнологій. Те, що він сирий це нормально. Принаймні, ця ідея є найраціональнішим і найперспективнішим вирішенням аудіопроблеми в Linux при поточних умовах, на мою скромну.
Посилання за темою: роздуми одного з основних розробників GNOME про майбутнє цієї стільниці.
Цитата
So distributions are evolving into operating systems, what will GNOME do? what will GNOME become? I have no answer, sorry :)
І де тут про майбутнє стільниці? :)

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Pulse Audio
« Відповідей #19 : 2010-05-19 22:46:33 »
І PA, — гарний задум. Як би там не було, цей проект дуже важко реалізувати у цьому зоопарку аудіотехнологій. Те, що він сирий це нормально. Принаймні, ця ідея є найраціональнішим і найперспективнішим вирішенням аудіопроблеми в Linux при поточних умовах, на мою скромну.
Не можу заперечити. Чудова думка. Я теж не проти великої спільної роботи та хороших вирішень. Але погляньмо на історію: і aRts, і Enlightened Sound Daemon (EsounD) розвивалися так само. Спершу чудова ідея, далі непогана реалізація (залишалося лише якась дещиця, штук зі сто виправлених вад, і все), далі розчарування та забуття. PA вже пройшов дві перші стадії. Що далі?

Останній випуск (0.9.21) 23 листопада минулого року. Всі останні дописи Леннарта про панорами, про завантаження системи та про якісь чудні, давно ним забуті штуки з керування моніторами. Чи є взагалі майбутнє у недоробленого сервера без розробників? Чи було майбутнє без розробників у aRts та ESD? Ні! Якщо у PA не з’явиться нових розробників, він піде туди, куди вже пішли aRts та ESD. Автора Evolution називали злим тролем, коли він два роки тому спрогнозував PA саме таку долю. Тепер прогнози збуваються.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Pulse Audio
« Відповідей #20 : 2010-05-20 00:16:24 »
Останній випуск (0.9.21) 23 листопада минулого року. Всі останні дописи Леннарта про панорами, про завантаження системи та про якісь чудні, давно ним забуті штуки з керування моніторами. Чи є взагалі майбутнє у недоробленого сервера без розробників? Чи було майбутнє без розробників у aRts та ESD? Ні! Якщо у PA не з’явиться нових розробників, він піде туди, куди вже пішли aRts та ESD. Автора Evolution називали злим тролем, коли він два роки тому спрогнозував PA саме таку долю. Тепер прогнози збуваються.
Прогнози річ неточна, я б на них не орієнтувався, бо в дійсності, як Ви вже помітили, все залежить од розробників, і крапка, бо, фактично, більше нічого не перешкоджає розвиватись проекту в сучасних умовах. Я б не був настільки песимістичним. І я б не сказав, що aRts і ESD досягли такого успіху, як PA. Так, успіх незначний, але його знають і використовують, на відміну від двох попередніх.

Я не можу зараз стверджувати, чи PA помре, чи він буде й надалі розвиватись. Це парафія телепатів. Але в будь-якому разі через це прийдеться пройти. Навіть, Ubuntu далеко не просунеться без нього. Єдине, що з упевненістю можу написати, так це те, що: попит породжує пропозицію, тому це не кінець розвитку, а просто етап. А якщо під Ваші дописи підкласти Україну, то можна сказати, що вона ніколи не дожене Захід, бо це доказано емпірично. Все відносно. ;)

Відсутній modeus

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
  • openSUSE 11.4
Re: Pulse Audio
« Відповідей #21 : 2010-05-20 08:26:58 »
Чи за всіх вирішить якийсь Марк?  ;)
Та ну годі Вам ;) Коли це він за мене вирішував. Що мені не подобалось - зносив, що хотів доставляв.

Цитата
А помилки, звичайно, у кожній розробці можуть зустрічатись.
Можуть. Але коли звук постійно затинається, а потім взагалі кудись таємничо зникає. Ні так не годиться. І не треба все валити на криву збірку Кубунти. В людей на OpenSuse теж саме.

З.І. Сиджу ж якось без PA майже півтора роки - й нормально. Треба ще спробувати Jack.
« Змінено: 2010-05-20 08:27:35 від modeus »
Expectavimus lucem... Et esse tenebrae

Відсутній case0lc

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 310
  • Карма: +0/-0
Re: Pulse Audio
« Відповідей #22 : 2010-05-20 12:47:39 »
modeus, ви краще в першу чергу зі своїм дистрибутивом розберіться, а то у вас звукові драйвери не працюють, а ви за всіх у всьому Pulse Audio звинувачуєте :)

Відсутній case0lc

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 310
  • Карма: +0/-0
Re: Pulse Audio
« Відповідей #23 : 2010-05-20 12:58:27 »
Якщо ви не чуєте вентиляторів, значить у вас не середньостатичний комп’ютер,
Ви погано думаєте про сучасний комп’ютер. Зараз можна купити фактично безшумний. Чи ви думаєте, що у всіх Core i7 i GeForce 480?
Цитата
Визначення різного рівня гучності для різних програм — річ сміховинна
Такий приклад: запущено tvtime i в цей же час запускається firefox з 30 вкладками, в якому починається дуже голосно відтворюватись звук, який гучність tvtime перекриває. Як в таких випадках обійтись без Pulse Audio?

Відсутній btr

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 653
  • Карма: +0/-0
Re: Pulse Audio
« Відповідей #24 : 2010-05-20 13:30:17 »
Ви погано думаєте про сучасний комп’ютер. Зараз можна купити фактично безшумний.
Я дуже погано думаю. Аж тепер зрозумів, чому сусіди знизу мене періодично питають, чи я не роблю ремонт в квартирі.
« Змінено: 2010-05-20 13:30:43 від btr »

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Pulse Audio
« Відповідей #25 : 2010-05-20 13:32:37 »
Якщо ви не чуєте вентиляторів, значить у вас не середньостатичний комп’ютер,
Ви погано думаєте про сучасний комп’ютер. Зараз можна купити фактично безшумний. Чи ви думаєте, що у всіх Core i7 i GeForce 480?
Практично безшумний=шумний. Навіщо вам шум комп’ютера, якщо DVD-програвач:
а) повністю безшумний;
б) дешевий;
в) портативний;
г) на ньому звук навіть теоретично не затинається?
Чи PA для тих, хто тиритьознайомлюється з DVD за допомогою торентів?
Цитата
Цитата
Визначення різного рівня гучності для різних програм — річ сміховинна
Такий приклад: запущено tvtime i в цей же час запускається firefox з 30 вкладками, в якому починається дуже голосно відтворюватись звук, який гучність tvtime перекриває. Як в таких випадках обійтись без Pulse Audio?
Фантастично смішний приклад.  ;D

У вас на комп’ютері живуть привиди, які запускають FF з тридцятьма вкладками, які тут же починають відтворювати звук? Якщо ви розумієте, що ви робите, тут найкраще спрацює найгірший з можливих варіантів: повне перехоплення і вивід звуку у один потік. Не можна одночасно дивитися телевізор і ролики YouTube або принаймні такий перегляд межує з альфовим «дивлюся телевізори». Отже, якщо керуватися гном’ячим «do the right things out of box», PA має працювати так, щоб забивати dmix, і відтворювати ситуацію до появи мікшера у ALSA.

До речі, всі говорять про різні рівні звуку для різних програм, але мало хто говорить про те, як цього досягти. Так ось: поточна версія графічної оболонки pavucontrol дає змогу це робити лише заздалегідь. Тому у вашому прикладі доведеться тиснути Alt+F2, запускати pavucontrol чи аплет GNOME, відкривати вікно KMix... Та я краще просто натисну клавіатурне скорочення для зниження рівня звуку у відповідній програмі. В чому перевага?

До речі, ні у Kubuntu, ні у Milestone openSUSE PA вже немає у типовій конфігурації. Звук відтворюється у нормальному режимі (я довго не тестував, але хвилин 15, думаю, вистачить). У Mandriva, думаю, PA затримається у типових пакунках ще до наступної весни. Далі його викинуть і звідти. PA — це просто новий ESD (для пересічного користувача вміє десь стільки ж, але трохи глючніший).
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній btr

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 653
  • Карма: +0/-0
Re: Pulse Audio
« Відповідей #26 : 2010-05-20 13:43:20 »
Навіщо вам шум комп’ютера, якщо DVD-програвач:
а) повністю безшумний;
б) дешевий;
в) портативний;
г) на ньому звук навіть теоретично не затинається?
Чи PA для тих, хто тиритьознайомлюється з DVD за допомогою торентів?
На моніторі набагато якісніше зображення, ніж в телевізорі, навіть з врахуванням розмірів (Acer, 20 inch). Це та причина, через які я дивлюся фільми на компі. Не бачу змісту купувати дорогий телевізор, оскільки практично дивитися там немає що.

Відсутній modeus

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
  • openSUSE 11.4
Re: Pulse Audio
« Відповідей #27 : 2010-05-20 14:18:26 »
у вас звукові драйвери не працюють

А чому ж тоді ALSA в мене працює відмінно? І жодних нарікань на неї нема в мене.
Expectavimus lucem... Et esse tenebrae

Відсутній case0lc

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 310
  • Карма: +0/-0
Re: Pulse Audio
« Відповідей #28 : 2010-05-20 14:48:18 »
Цитата
Мінус: тепер звук працює одночасно лише в одній програмі
Це не ваше повідомлення?

Відсутній case0lc

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 310
  • Карма: +0/-0
Re: Pulse Audio
« Відповідей #29 : 2010-05-20 15:02:16 »
Цитата
Навіщо вам шум комп’ютера, якщо DVD-програвач
І що кожен обов’язково має купляти DVD-програвач, щоб кілька фільмів за місяць переглянути? Я вам те ж можу запропонувати купити собі звукову карту, де буде нормально працювати Pulse Audio
Цитата
У вас на комп’ютері живуть привиди, які запускають FF з тридцятьма вкладками, які тут же починають відтворювати звук?
Уявляєте, трапляються сайти з вбудованими звуковими файлами, які починають відтворюватись після завантаження сторінки. Мені це не дуже подобається, але це так дійсно є
Цитата
Та я краще просто натисну клавіатурне скорочення для зниження рівня звуку у відповідній програмі. В чому перевага?
І для браузерів є клавіатурні скорочення для регулювання гучності?
Цитата
До речі, ні у Kubuntu, ні у Milestone openSUSE PA вже немає у типовій конфігурації
У гілці main дистрибутивів, напевно, є. Вас ніхто ним не заставляє користуватись. Хоч взагалі звук відключайте :)