Автор Гілка: Ось вам, панове, відповідь на нашого листа :(  (Прочитано 9715 раз)

Відсутній iip))

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 277
  • Карма: +0/-0
  • Перекладач KDE, openSUSE...
 З огляду на дописи змушений ще раз нагадати: в школах Львівщини з 2001р. класи поставляються з Linux ...
Цікаво, а який чи які саме дистрибутиви?
"You should not be satisfied with being a victim, nor with being a survivor. You should aim to be a conqueror." "Now, go do the right thing!" Dr. Laura

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
 З огляду на дописи змушений ще раз нагадати: в школах Львівщини з 2001р. класи поставляються з Linux,  є у нас і курси з вивченням ОС  Linux.
      Вже в багатьох приватних структурах користуються теж не вікнами.
(серед них і досить чималі підприємства - н/п "Менс")
  На мою думку, необхідно систематизувати такі дані і, на підставі аналізу, пропагувати вільні системи з конкретними прикладами їх використання.

Курси з вивчення Лінукса в студію! Точніше, створіть будь-ласка на http://docs.linux.org.ua
 або на
 http://linux.org.ua/cgi-bin/twiki/view/Projects/WebHome

проект і закиньте туди свої документи. Кожен такий документ може бути дуже цінним у контактах з міністерством (див. мій попередній допис). Цілком можливо, що є сенс орієнтувати на досвід Вас і Ваших колег цей самий Науково-методичний центр організації розробки та виробництва засобів навчання. Але це буде можливим тільки якщо їм можна буде тицьнути під ніс
  • курси і посібники
  • навчальні плани
  • Ваші висновки щодо результатів впровадження за весь період існування таких класів
  • Ваші координати або Вас особисто з усім переліченим на руках.
Також, думаю, повідомлення про такі матеріали буде цікавим для підписаних на linux@linux.org.ua та talk@linux.org.ua

Відсутній ZhouckA

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 62
  • Карма: +0/-0
  • Lamers Must Die!
Я от не розумію, а чим вам, панове, так не догодив Біл? Тим, що він розумніше вас? Багатше? Тим, що Windows користуються 95%, а ляпіхом - 2%, та й то, паралельно тримаючи вінду? Так зробіть щось достойне. Зробіть нормальний український дистр. Ви думаєте, президент за вас буде це робити? Забудьте про патерналізм. Нам скоро нададуть статус країни з ринковою економікою, а ви тут пропонуєте директивно насаджувати ляпіх скрізь, де можна. Не буде цього.
Замість того, щоби перейматися долями світу, краще зиінюйте його. Займіться, принаймні, перекладом ОпенОфіса. Популяризуйте латех. Роботи мало, чи що?
Слава Україні!

Відсутній PAL

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 317
  • Карма: +0/-0
  • Just linux admin
Я от не розумію, а чим вам, панове, так не догодив Біл? Тим, що він розумніше вас? Багатше? Тим, що Windows користуються 95%, а ляпіхом - 2%, та й то, паралельно тримаючи вінду?

Знову те ж саме! Я вже втомився усюди розповідати. Ви хоч листа нашого читали?
 Да не сам дядько Біл нам не подобається! Нам не подобається монополія продукту низької якості, нам не подобається активне насаджування нашою державою та службовцями продуктів компаніі M$! Будь ласка, поясніть мені, чому я, наприклад, щоб здати звітність до налогової, маю придбати операційну систему та офіс від M$ ("Звіт")? Чому мої діти мають обов'язково вивчити саме ОС та офіс від відомої фірми, але їм навіть не розкажуть про альтернативи (я вже мовчу про показати та навчити)? Чому мої гроші, як податкоплатника, мають їхати до кишені й так багатого дядька Білла а не до наших програмістів, що мають за краще виїхати хоча б до Москви (а ще краще - до Штатів чи Європи), бо інакще їм занадто важко годувати свої сім'ї?

Дайте відповідь хочаб на ці питання, потім можемо продовжити.

А щодо 95% та 2% - а ви давно були на ресурсах на кшталт Netcraft? Статистикою цікавилися? А чи задавали ви собі питання, чому на офіційному сайті M$ з'являються цікаві статті, наприклад, "Як деінсталювати Лінукс" або "Get The Facts" ?
Чи не тому, що дядько Білл злякався реальної конкуренціі?

Цитата
Так зробіть щось достойне. Зробіть нормальний український дистр. Ви думаєте, президент за вас буде це робити? Забудьте про патерналізм. Нам скоро нададуть статус країни з ринковою економікою, а ви тут пропонуєте директивно насаджувати ляпіх скрізь, де можна. Не буде цього.
Замість того, щоби перейматися долями світу, краще зиінюйте його. Займіться, принаймні, перекладом ОпенОфіса. Популяризуйте латех. Роботи мало, чи що?

А ось тут - згоден. Правда, тільки наполовину  ;) Працювати треба, це так. Але, без допомоги "зверху" - ситуація не змінится. Як популяризувати latex, якщо наші "видавництва" приймають статті лише у форматі word? (серьозні закордонні -
лише у tex)

До речі, проект перекладу ОО (як, наприклад, й Мозіли) українською - вже існує. Пошукайте у інеті.

Але чому Ви вважаєте, що ми пропонуємо "директивно насаджувати ляпіх скрізь, де можна" ? Де це написано чи сказано? Ми пропонуємо відмовитися від монополіі закритого ПЗ на користь відкритого, що робиться зараз усіма розвинутими країнами.
Чи чули Ви, наприклад, про скандал у Німеччині декілька років тому, коли з'ясувалося, що під час відеоконференціі між державними закладами трафік "їде" через сервери у штаті Каліфорнія? А чи читали Ви ліцензію на Windows XP, де відкритим текстом декларується право компаніі M$ отримувати будь-які дані про споживача та установлене ПЗ? Де не дається ніяких гарантій щодо працездатності ПЗ  у ніякому випадку? Чи певні Ви, що у продуктах M$ немає "закладки", яка після спеціальної команди виведе з ладу ПЗ на комп'ютері або не передасть відібрану якимось фільтром інформацію? Термін "інформаційна війна" колись чули? Це ж напряму відноситься до безпеки країни (й не треба мене називати параноїком, це дуже гарний механізм тиску на уряд). А наші вояки та СБУ з МВД дуже широко використовують ПЗ від M$. Я вже мовчу про величезну кількість вірусів та троянів - без файрволу та антивірусу до інету й не потикайся - за годину щось піймаєш.

Президент (точніше, уряд) повинен надати умови для розвитку вільного ПЗ, притримувати лобістів, що живуть "з відкату". А технічну сторону  співтовариство забезпечить.


Praporshic

  • Гість
Що до копії листа яка мала піти до пані Юлії відповім: пішло, але чи вона його читала чи ні - невідомо.
А що до українського дистра - вже знайшлися зацікавлені (хоч і комерційні) організації які пообіцяли мені розпочати роботу над дистром вже у травні (хоч "обіцяти - ще не одружитися")

Відсутній ZhouckA

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 62
  • Карма: +0/-0
  • Lamers Must Die!
[cite]
одукту низької якості, нам не подобається активне насаджування нашою державою та службовцями продуктів компаніі M$! Будь ласка, поясніть мені, чому я, наприклад, щоб здати звітність до налогової, маю придбати операційну систему та офіс від M$ ("Звіт")? Чому мої діти мають обов'язково вивчити саме ОС та офіс від відомої фірми, але їм навіть не розкажуть про альтернативи (я вже мовчу про показати та навчити)? Чому мої гроші, як податкоплатника, мають їхати до кишені й так багатого дядька Білла а не до наших програмістів, що мають за краще виїхати хоча б до Москви (а ще краще - до Штатів чи Європи), бо інакще їм занадто важко годувати свої сім'ї?
[/cite]
Я вас прошу - щоб до вас ставилися нормально, перестаньте називати Windows, MS Office та інші продукти МСофта низькоякісними. Принаймні, їх якість наразі вище за якість їх аналогів. Вам не подобається працювати зі "Звіт"? А до чого тут ОС? Я думаю, що закон про відкриті формати вирішить цю проблему. А ОС тут до чого? Які альтернативи? Немає їх. Доки не зробите нормального дистра, в якого не буде проблем з кирилицею (може, скажете, що їх нема? Або руки скажете випрямити? Та вибачте, я налагоджував її, але танці з бубнами простому користувачеві просто не цікаві. Йому не треба ОС. Він взагалі про неї й чути не хоче. Йому - аби можна було набрати текст, подивитися пошту, послухати музику, пограти в іграшки, глянути фільм, фото, можливо - звантажити фото з фотоапарата. Ну ще тирнет. І до всього цього він не хоче докладати розумових зусиль. Бо він цінує свій час), в якому налаштування мережі займатиме 2 хвилини тощо - не буде діла.
[cite]
 До речі, проект перекладу ОО (як, наприклад, й Мозіли) українською - вже існує. Пошукайте у інеті.  
[/cite]
Та знаю. Але скільки вже тягнеться процес перекладу ОО? 3 роки. Не забагато, як вам здається?
[cite]
Я вже мовчу про величезну кількість вірусів та троянів - без файрволу та антивірусу до інету й не потикайся - за годину щось піймаєш.
[/cite]
Саме через таку брехню ніхто всерйоз вас не сприймає
Слава Україні!

Відсутній Soft

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 100
  • Карма: +0/-0
  • Чому саме Лінукс?
Проблема в іншому.

Віндовз, Офіс, Photoshop, Corel, Delphi,MS Sql Server та ін в Україні розповсюджується майже за ціною носія. І поки це факт!

Якщо б кожен з користувачів виклав десь близько 300$-700$ з свого карману за ПО тоді б він подумав що йому краще і дешевше ставити. Чому для домашніх мереж люди купляють не дорогі якісні Cisco(1000$-20000$), а дешеві каньони та сюрекоми(20$-100$)? Циски ж кращі, чому б їх не купляти?
« Змінено: 2005-04-20 19:05:10 від Soft »

Відсутній Soft

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 100
  • Карма: +0/-0
  • Чому саме Лінукс?
Саме через таку брехню ніхто всерйоз вас не сприймає

Ги. Ви може ніколи не обслуговували користувачів в домашніх мережах чи просто домашні системи... тоді ви би дуже здивувалися.

Windows ще живе в корпоративних системах, не прибита троянами та вірусами, тому що стоїть за брандмаузером на базі Linux(BSD) чи Cisco як за кам`яною стіною. Хоча правильно налаштований Win2000AS+Winroute теж може трохи захистити мережу.

Praporshic

  • Гість
1. Я вас прошу - щоб до вас ставилися нормально, перестаньте називати Windows, MS Office та інші продукти МСофта низькоякісними. Принаймні, їх якість наразі вище за якість їх аналогів. Вам не подобається працювати зі "Звіт"? А до чого тут ОС? Я думаю, що закон про відкриті формати вирішить цю проблему. А ОС тут до чого? Які альтернативи? Немає їх. Доки не зробите нормального дистра, в якого не буде проблем з кирилицею (може, скажете, що їх нема? Або руки скажете випрямити? Та вибачте, я налагоджував її, але танці з бубнами простому користувачеві просто не цікаві. Йому не треба ОС. Він взагалі про неї й чути не хоче. Йому - аби можна було набрати текст, подивитися пошту, послухати музику, пограти в іграшки, глянути фільм, фото, можливо - звантажити фото з фотоапарата. Ну ще тирнет. І до всього цього він не хоче докладати розумових зусиль. Бо він цінує свій час), в якому налаштування мережі займатиме 2 хвилини тощо - не буде діла.
2. Та знаю. Але скільки вже тягнеться процес перекладу ОО? 3 роки. Не забагато, як вам здається?
1. До чого ОС? А де Ви, пане, бачили "Звіт" під щось крім досу чи віндів? Проблем з кирилицею в лінухах в мене менше ніж у віндах (і це без танців з бубном/тамтамом чи іншим). Текст набрати в лінухах не складно, музику послухати, подивитися пошту, фільми, фото та завантажити фото з фотоапарата - я ще проблем не мав. Іграшки - так, це недолік бо Return to the Castle Wolfenstein/Doom 3/Quake та інші "рідні" швидко набридають а з іншими багато мороки. Налаштування мережі за допомогою кррр в мене не довші за налаштування у мастдаї (тільки не треба казати що там нічого не треба налаштовувати, бо номер телефону, логін та пароль треба ввести, та ще модем підлаштувати бо жодна ОС не має телепатичних бібліотек).
2. А що, ООо вже не розробляють? Переклад буде вічним питанням. Ви, пане, краще спробуйте зґадати: як швидко M$ зробив поверхневий переклад віндів та офісу, залишивши більшість системи на анґлійській? Як вони про нього волали, а тепер його днем з вогнем не знайдеш.

Andy Morozov

  • Гість
Цитата
Саме через таку брехню ніхто всерйоз вас не сприймає

А що за ідіот говорить це?

Я зараз живу у США і працюю на одну із компаній Unix по такій причині як вже було згадано:
Цитата
Чому мої гроші, як податкоплатника, мають їхати до кишені й так багатого дядька Білла а не до наших програмістів, що мають за краще виїхати хоча б до Москви (а ще краще - до Штатів чи Європи), бо інакще їм занадто важко годувати свої сім'ї?

Білл Гейцова ОС просто заквасніла вірусами. Він сам це визнав.

А Ви - Фанатик що бажає збагатитися з його кишені.

Через таких як Ви, наші люди скитаються за кордоном.

І ще, а що Ви зробили доброго для України що інших судите?



Andy Morozov

  • Гість
Я забувся додати те, що моє звернення було до 'ZhouchA', що себе вважає Експертом в ПК та ІТ, і розповсюджує такий лозунг "Lamers Must Die!"

Саме Ви і є "Lamer" що намагається нав'язати свою монополію силоміць.

Яким судом судите, таким і Вас осудять.


Відсутній PAL

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 317
  • Карма: +0/-0
  • Just linux admin
[cite]
одукту низької якості, нам не подобається активне насаджування нашою державою та службовцями продуктів компаніі M$! Будь ласка, поясніть мені, чому я, наприклад, щоб здати звітність до налогової, маю придбати операційну систему та офіс від M$ ("Звіт")? Чому мої діти мають обов'язково вивчити саме ОС та офіс від відомої фірми, але їм навіть не розкажуть про альтернативи (я вже мовчу про показати та навчити)? Чому мої гроші, як податкоплатника, мають їхати до кишені й так багатого дядька Білла а не до наших програмістів, що мають за краще виїхати хоча б до Москви (а ще краще - до Штатів чи Європи), бо інакще їм занадто важко годувати свої сім'ї?
[/cite]
Я вас прошу - щоб до вас ставилися нормально, перестаньте називати Windows, MS Office та інші продукти МСофта низькоякісними. Принаймні, їх якість наразі вище за якість їх аналогів.

Брехня. Й "Get The Facts" це добре показали - після публікаціі статті на сайті MS було доказано дійсно незалежними експертами (пошукайте у неті). До того ж погана сумісність або несумісність с попередніми версіями (у XP не запускалася величезна кількість програм, що добре працювали у 98мому), ігнорування старого "заліза" (спробуйте, наприклад, прикрутити до WinXP модем Zyxel 1496U, при тому що у Win2000 драйвер є у комплекті ОС)  - відомі проблеми. А сервера ставити на autoupdate протипоказано категорично!

Чи можна назвати такі продукти високоякісними?

До речі, Ви не відповіли, чому я, як платник податків, маю спонсорувати американську корпорацію, а не наших украінських спеціалістів?

Цитата
Вам не подобається працювати зі "Звіт"? А до чого тут ОС? Я думаю, що закон про відкриті формати вирішить цю проблему. А ОС тут до чого? Які альтернативи? Немає їх.

До того, що "Звіт" працює тільки під платформами від MS. А заказ на випуск цієї програми робиться держструктурами.

А податкова приймає звітність тільки у форматі "Звіт". І обов'язково треба здавати у електронному вигляді. Тобто мене змушують придбати не тільки "Звіт" (що ще терпимо, бо не дуже дорого, я згоден заплатити), але й ПЗ, на якому ця программа буде працювати, тобто MS Win+Office. А це, на мою думку, забагато!

Цитата
Доки не зробите нормального дистра, в якого не буде проблем з кирилицею (може, скажете, що їх нема? Або руки скажете випрямити? Та вибачте, я налагоджував її, але танці з бубнами простому користувачеві просто не цікаві.

Коли Ви останній раз бачили дистр лінукса? НЕМАЄ там проблем с кирилицею. Ну немає, і все. На відміну від MS Win. Бо у Win використовуються одночасно 3 кодировки (866, 1251, unicode) з дуже хитрими зав'язками. Ніколи не пробували працювати на Win (з NT ядром), де дефолтова локаль - англійська? Дуже цікаво, спробуйте. Особливо у текстовій консолі.

Цитата
Йому не треба ОС. Він взагалі про неї й чути не хоче. Йому - аби можна було набрати текст, подивитися пошту, послухати музику, пограти в іграшки, глянути фільм, фото, можливо - звантажити фото з фотоапарата. Ну ще тирнет. І до всього цього він не хоче докладати розумових зусиль. Бо він цінує свій час), в якому налаштування мережі займатиме 2 хвилини тощо - не буде діла.

Корпоративному користувачу НЕ ТРЕБА слухати музику/дивитися відео, за рідкисними випадками (під лінухом, до речі, нема проблем з цим), іграти в іграшки ВЗАГАЛІ ЗАБОРОНЕНО. Дивитися картинки,фото, завантажити з фотоапарата, подивитися пошту, походити по інету - НУ НЕМАЄ ПРОБЛЕМИ. Працює все прямо з коробки.
У Win треба ще викачати та налаштувати кучу піратського ПЗ, бо у комплекті нічого немає.

Цитата
[cite]
 До речі, проект перекладу ОО (як, наприклад, й Мозіли) українською - вже існує. Пошукайте у інеті.  
[/cite]
Та знаю. Але скільки вже тягнеться процес перекладу ОО? 3 роки. Не забагато, як вам здається?

Проект перекладу буде існувати, доки існує та розвивається відповідний продукт.
Не знати таких елементарних речей - соромно для IT спеціаліста.

А от переклад українською MS Office та Internet Explorer де знайти можна, га? Не підкажете? Бажано окремим модулем, бо купляти знову та переставляти усе нема ніякого бажання (пам'ятаєте, ліцензія на россійске ПЗ не дає права ставити ПЗ, переклане іншою мовою)

Цитата
[cite]
Я вже мовчу про величезну кількість вірусів та троянів - без файрволу та антивірусу до інету й не потикайся - за годину щось піймаєш.
[/cite]
Саме через таку брехню ніхто всерйоз вас не сприймає

А ви спробуйте. Виставте чисту установку win с дистру мордою в інет с реальною IP адресою, не захищену корпоративним си апаратним файрволом (хоч й діалапу) та антивірусом. Й хай повисить так годинки зо дві. А потім перевірте, скільки й чого ви зловили.

Повірте, я знаю, що кажу. Бо увесь час стежу за логами файрволу у себе на роботі (лінукс). Й бачу, скільки дурних вірусів ломиться до мене.


Й ще дуже рекомендую. Візьміть щось на зразок Suse 9.2 чи ASPLinux (хоча, чесно кажучи, остання версія не дуже вдала, краще взяти 9.2+updates). Й подивіться.
Там дійсно, є деякі проблеми. Але зовсім не там, де Ви вказали.

"Спорьте о вкусе устриц с теми, кто их ел" (c) не пам'ятаю чий.

« Змінено: 2005-04-21 09:35:35 від PAL »

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Ох і розійшлися українські хлопці... :о))
Андрію, слухай, а звідкіля в тебе така ворожа налаштованість проти лінуксу (лінукса? хм...) та ще й зважаючи на твою участь у вищезгаданому проекті перекладу опенофісу? Ні, звісно, твоя особиста справа, що з чим їсти і в якій осі працювати, але з деякими зауваженнями як от до прикладу з кирилицею ти помиляєшся. Не знаю, з чим ти мав справу, але до прикладу Mandrake 10.1 чудово розуміє кирилицю "з коробки". Все що я зробив при установці - це вибрав українську мову за головну. І жодних проблем з підєднаннями трьох віндових "дисків", один з котрих сформатований в NTFS; жодних непорозумінь з текстами, кодуваннями та іншими нюансами.

Ти, до речі, правий, що багато хто з тих, що користується лінуксом, тримає вінду поруч. Але для чого? Я - щоб в разі необхідності дельфі запустити; та й то останнім часом щось не виникає в мене вдома бажання попрацювати - хронічна втома :о((.
Та й щодо відео з музикою, інтернетом і забавками ти дещо помилився - з цим також немає в лінукса жодних проблем. При чому з коробки. Якщо ти скажеш, що ліцензійна вінда розуміє з коробки mpg4 з усім його теперішнім різноманіттям, я зїм власні шкарпетки :D

Звісно, що великих забав, писаних "під вінду" значно більше, аніж під лінукс. І так само звісно є те, що їхня вартість не по кишені більшості співгромадян.

До речі, можеш вірити, а ні - приїжджай до Коломиї (заодно в гори махнемо :) ) і я тобі покажу, що mp3 в лінуксі звучить "чистіше" як у вінді. Звісно що теж "з коробки" і звісно, що вінда неліцензійна. Звукова - вбудована AC97 на VIA-шному чіпсеті, вихід іде на старенький музичний центр SONY. Різницю чую "на вухо" при тому, що у мене абсолютна відсутність музичного слуху.

Розумна думка, до котрої рідко хто з радикально налаштованих адептів прислухається - зручне те, до чого звик. Вінда має масу недоліків на котрі ми не звертаємо уваги, бо настільки до них звикли що сприймаємо за необхідність. Приклад? Тут - http://windowssuxxx.boom.ru/.

Тьху ти, розійшовся. Ех, закинути б цей текст на "дельфімайстра", ото б я погроз наслухався... :D
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Що мене нервує в Віндовсі, так це та бульбашка яка вискакує коли він  думає чомусь що інтернет з'єднання перервалось... ;D
Жартую, але є доля правди.
« Змінено: 2005-04-21 11:18:31 від tech »

Відсутній PAL

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 317
  • Карма: +0/-0
  • Just linux admin
Приклад? Тут - http://windowssuxxx.boom.ru/.

 ;D
Деякі моменти суперечливі(можу аргументувати), але в цілому можна погодитися %))