Автор Гілка: Відповідь лінуксоїда на лист із документом MS Word  (Прочитано 1962 раз)

Відсутній Олександр Кравчук

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 131
  • Карма: +0/-0
  • Rivne's LUG
Стандертна відповідь користувача лінакс на лист із документом Microsoft Word

Річард Столман радить відправляти цей лист у відповіть усім тим, від кого Вам прийде лист із документом Microsoft Word. Думаю, його можна використати, і для, скажімо, .xls (Microsoft Excel). Українського варіанту я не знайшов, тож вирішив перекласти його самотужки.

Ви прислали мені документ у форматі Microsoft Word. Це закритий фірмовий формат, і у мене виникли проблеми із його читанням. Тож перш ніж відправляти комусь документ у форматі MS Word, будь ласка, врахуйте наступні речі:

1  --  Оскільки формат документів Microsoft Word є закритим і постійно змінюється, у людей, що не мають даного програмного забезпечення, виникають проблеми із його читанням.

2  --  Microsoft Word працює лише під Microsoft Windows. Відправляючи документ у форматі Microsoft Word, Ви змушуєте людей встановлювати і завантажувати Microsoft Windows, і тим самим підтримуєте її монопольне становище на ринку операційних систем.

3  --  Файли у форматі Microsoft Word мають значно більший об'єм, ніж потрібно для передачі тексту із необхідним оформленням у будь якому відкритому форматі: текстовому, html, чи TeX. Трафік у мережі інтернет коштує грошей.

4  --  Файли у форматі Microsoft Word містять відомості про Вашу копію операційної системи Microsoft Windows, а також можуть містити фрагменти із інших документів, які Ви раніше створили за допомогою Microsoft Word. Розсилаючи документи у форматі Microsoft Word, Ви розсилаєте свою приватну інформацію, про наявність якої у файлі Ви можете і не підозрювати.

5  --  Документи у форматі Microsoft Word можуть містити віруси. Відкриття таких файлів, навіть тих, що були відправлені Вашими друзями, може вийвитися небезпечно.

6  --  Багато людей користуються іншими операційними системами відмінними від Microsoft Windows (на приклад, Linux) і текстовими процесорами, відмінними від Microsoft Word (на приклад, Open Office Writer, AbiWord, TeX тощо). Це програмне забезпечення є абсолютно безкоштовним, і при тому значно зручніше та безпечніше, ніж продукція корпорації Microsoft. Присилаючи цим людям документи у форматі Microsoft Word, ви обмежуєте свободу їхнього вибіру.

7  --  Ви можете легко уникнути усіх вище вказаних проблем, навіть якщо звикли до текстового процесора Microsoft Word. Для цього достатньо перед відправкою документу електронною поштою зберегти його у будь якому відкритому форматі, скажімо, простому текстовому, чи html.

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Це ще що, я зустрічав десь листа, котрий рекомендували відправляти замовникам спаму. Там була посилань на статті карного та інших кодексів (правда, російських) і погроза пустити розсилача з торбами, якщо він не відшкодує час та трафік, потрачені на зкачування та прочитання листа і моральні збитки. :о)

А ідея у РМС хороша. В принципі, як і багато інших його ідей ;о) Лише якщо її вводити у нас, то, нмсд, потрібно робити не переклад, а швидше переказ - з врахуванням вітчизняних реалій.
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній Олександр Кравчук

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 131
  • Карма: +0/-0
  • Rivne's LUG
Лише якщо її вводити у нас, то, нмсд, потрібно робити не переклад, а швидше переказ - з врахуванням вітчизняних реалій.
Вносьте свої пропозиції, саме для того я його тут і опублікував.

А щодо спаму, то він і у Нас заборонений законодавчо, так що і ми можемо зробити щось подібне, але більшість спаму відправляється із лівих адрес, власника яких визначити майже не реально.

Відсутній notdead

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Цитата
Річард Столман радить відправляти цей лист у відповіть усім тим, від кого Вам прийде лист із документом Microsoft Word. Думаю, його можна використати, і для, скажімо, .xls (Microsoft Excel). Українського варіанту я не знайшов, тож вирішив перекласти його самотужки.
Річарду Столману варто вивчити албанську мову. Щодо трафіку я несперечаюсь, але навіщо нести маячню щодо "не можу відкрити"(типу опенофіс не вміє імпортувати вордівські доки), "мені треба вінду для цього завантажувати" (типу емуляторів нема, якщо дуже треба), документи віруси містять (типу макроси у ворді не вимикаються) етс...

А щодо проблеми несумісності, то RTF вирішує такі проблеми - його розуміють всі пристойні текстові процесори.


Щодо спаму, то боротися з ним можуть тільки прови, яким цей спам засмічує канал. Тож і скаржитися треба провайдеру (див. RFC-заголовки листа). Якщо виділенка - вимикають моментально. А на діал-ап картки, я вважаю, тре ввести обмеження на максимальну кількість листів на годину, і все...
« Змінено: 2005-08-18 21:27:22 від NotDead »

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Цей текст Столмана був написаний доволі давно. Тоді ше дійсно було практично неможливо відкрити *.doc документи у Лінуксі і Віндовс кишів вірусами. Зараз ситуація дещо змінилась, Майкрософт, ніби навіть, має намір перевести  на XML (відкритий стандарт) свої документи. Думаю, не останню роль зіграв саме цей лист.
Історичний документ. Дякую за переклад.

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Цитата
Річарду Столману варто вивчити албанську мову.
Ну, я б не був таким категоричним. Все-таки людина дещо зробила і має деякий досвід.

Цитата
(типу опенофіс не вміє імпортувати вордівські доки) ... (типу емуляторів нема, якщо дуже треба) ... (типу макроси у ворді не вимикаються) етс...
Якщо проблему можна вирішити в принципі, то її можна вирішити засобами лінукс. Залишається запитання - а нафіга? Нафіга я буду запускати емулятор, чи чекати на завантаження ОО, якщо мій співрозмовник навіть не спромігся подумати, чи зможу я прочитати його листа?

Цитата
Щодо спаму, то боротися з ним можуть тільки прови, яким цей спам засмічує канал. Тож і скаржитися треба провайдеру (див. RFC-заголовки листа). Якщо виділенка - вимикають моментально. А на діал-ап картки, я вважаю, тре ввести обмеження на максимальну кількість листів на годину, і все...
Ну якщо вже відсилаємо до RFC, то дозвольте порекомендувати вам RFC по smtp протоколу. Особливості протоколу не дають можливості заблокувати спам повністю.

Цитата
більшість спаму відправляється із лівих адрес, власника яких визначити майже не реально.
Так, але зате реально знайти замовника - його координати завжди вказуються. От замовнику й відправляється лист, котрий може змусити останнього задуматись.
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Тіки от біда -- як навчити робота автоматом парсити листи на предмет координат, якщо самому баблятись у цьому нема бажання?

Відсутній balu

  • Новачок
  • *
  • дописів: 19
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Якщо проблему можна вирішити в принципі, то її можна вирішити засобами лінукс. Залишається запитання - а нафіга? Нафіга я буду запускати емулятор, чи чекати на завантаження ОО, якщо мій співрозмовник навіть не спромігся подумати, чи зможу я прочитати його листа?
Є дуже багато людей, для яких слова Windows, Word, комп"ютер - синоніми, нерозривне ціле. Я особисто бачив людей які дивувались: чому файл з розширенням zip не відкривається у ворді.  :'(
Декілька раз я посилав такого листа, тільки російською. Колись я навіть письмово пояснював абоненту як зберегти листа в rtf але успіху не добився - виявилося занадто складно  :o.
А скільки чайників навіть не підозрюють, що існують інші операційні системи, кодування і інші технічні нюанси і викладають в інтернеті документи з кирилічними символами та спецсимволами.
Іноді дешевше помучитись та якось прочитати той же Ворд ніж пояснювати це все чайнику, особливо якщо після цього всього він все рівно візьметься за старе ...
« Змінено: 2005-08-26 10:20:23 від balu »
Нічого лишньго

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Декілька раз я посилав такого листа, тільки російською. Колись я навіть письмово пояснював абоненту як зберегти листа в rtf але успіху не добився - виявилося занадто складно  :o.
&

А Ви йому у відповідь swx шліть... [smiley=evil.gif]
Linux. The future is open.

Praporshic

  • Гість
Можете мені надіслати будь-який файл у sxw, зараз, сидячи в консолі з links я його без жодних проблем відкрию. Розпакую та продивлюсь ті xml що там лежать ;). Хоча з вордівським так не зробиш.