Автор Гілка: Неціклічне перемикання розкладок - які ще способи налаштувати?  (Прочитано 2112 раз)

Відсутній Mia

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
Привіт всім! Я звикла до нециклічного перемикання розкладок, тобто Caps перемикає на першу, Ctrl+Caps - на другу, Shift+Caps - на третю, Ctrl+Shift+Caps - на четверту, яка б із них не була активною перед цим. Дуже зручно, і не потрібен індікатор розкладки, не відволікаюся на нього. Але є проблемка.


Раніше в мене це було налаштовано через xkb. Але чомусь його налаштування "злітають" при підключенні зовнішньої клави. Коли в мене була usb-клава, це не було проблемою, бо я відключала її досить рідко. Зараз bluetooth-клава, яка відключається сама через пару хвилин бездіяльності. Перезапускати кожного разу setxkbmap/xkbcomp дуже незручно (навіть якщо повісити їх на hotkey).

Знайшла інший спосіб - додала Custom Shortcuts в cinnamon на команди 'setxkbmap us', 'setxkbmap ua' і т.д. Тепер працює завжди, але інши hotkeys тепер працюють лише коли ввімкнена латинка, - теж не дуже зручно.

Отже, може хтось підкаже будь-який спосіб без цих недоліків? Будь-що: якийсь графічний перемикач розкладок, чи спосіб автоматично перезапускати setxkbmap/xkbcomp при підключенні клавіатури, чи що завгодно інше.

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
kde-шний та gnome-ний перемикачі автоматично переналаштовують розкладки коли міняються ввідні пристрої
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній Mia

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
А хіба вони вміють нециклічне перемикання чотирьох розкладок (чи принаймні трьох)? Останній раз коли я дивилася, не вміли.

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
KDE точно так можна. Для кожної розкладки можна призначити своє скорочення. Принаймні, в мене працює.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
kde має вкладку налаштувань, де можна надаються всі параметри xkb
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній Mia

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
Дякую. Мабуть, я дуже давно не користувалась KDE. Спробую.


Але я не впевнена, що захочу на нього переходити, тому за поради щодо більш універсальних рішень також буду вдячна. )

Відсутній post-factum

  • Новачок
  • *
  • дописів: 44
  • Карма: +0/-0
  • Linuxoid
    • Блог
Можна залишити дві розкладки, умовну латиницю й умовну кирилицю, а всілякі доповнення набирати через compose key.


Якщо мова про щось неєвропейське (типу катакани), то, звісно, це не допоможе.
vX.Y-pfZ

Відсутній Mia

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
Ну, грецьку можна відкинути (зараз не актуально) - тоді так і буде. То яке рішення?

Відсутній post-factum

  • Новачок
  • *
  • дописів: 44
  • Карма: +0/-0
  • Linuxoid
    • Блог
Ось мій .XCompose.

У KDE маю дві розкладки (англійську й українську), перемикання вибрано через Right Ctrl, а як compose key призначена Left Win.


Наприклад, натискаючи Win+і+і вводжу «ы». А коли треба ввести č, то натискаю Win+c+c.
vX.Y-pfZ

Відсутній Mia

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
Я не про це. Я думала, мова йде про якийсь спосіб саме нециклічного перемикання двох розкладок (який не вміє більше двох) - тоді це мало б сенс. Циклічне перемикання (через Right Ctrl у т.ч.) мені вкрай незручно - треба пам'ятати, що ввімкнено зараз.

Відсутній post-factum

  • Новачок
  • *
  • дописів: 44
  • Карма: +0/-0
  • Linuxoid
    • Блог
Для двох розкладок можна використовувати Caps Lock й орієнтуватися по світлодіоду.
vX.Y-pfZ

Відсутній Mia

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
Не принципово, на що саме відволікатися - на індікатор на екрані чи на світлодіод. Мені це незручно.

Відсутній post-factum

  • Новачок
  • *
  • дописів: 44
  • Карма: +0/-0
  • Linuxoid
    • Блог
Нууу, ОК, у KDE можна на кожну розкладку призначити свою комбінацію клавіш.
vX.Y-pfZ

Відсутній ukrkyi

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 99
  • Карма: +0/-0
Можна створити правило udev на підʼєднання клавіатури (як ідея, але виглядає трохи костильно).

Off-topic:
Місяць не заходив на форум, а тут стільки нових тем зʼявилося! І не "хто що їсть", а по темі! :o
openSUSE TUMBLEWEED | Arch Linux | HP ProBook 4540s | Шукаю драйвер rtbth… Відлетів після оновлення ядра і не повернувся…

Відсутній Mia

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
Можна створити правило udev на підʼєднання клавіатури (як ідея, але виглядає трохи костильно).

Почитала про udev, написала правило:
s $ cat /lib/udev/rules.d/99-xkb-layouts.rules
KERNEL=="input*", ATTR{uniq}=="dc:2c:26:00:04:74", ENV{DISPLAY}=":0", \
ENV{XAUTHORITY}="/home/s/.Xauthority", RUN+="/usr/local/bin/xkb-layouts"
Але працює якось дивно - лише для клавіатури лептопа; для зовнішньої його ніби нема. Схоже, ніби /usr/local/bin/xkb-layouts стартує до остаточного підключення клавіатури; але я спробувала додати затримку кілька секунд на початку скрипта - це не допомогло.