Автор Гілка: VPN (LibreSWAN) та SMB  (Прочитано 784 раз)

Відсутній HetmanNet

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 412
  • Карма: +0/-0
  • Fedora, CentOS, RHEL, KDE
VPN (LibreSWAN) та SMB
« : 2020-03-24 13:41:32 »
Є VPN підключення. Детальніше про нього тут.
Так ось, при спробі підключитися по ньому до SMB сервера по ІP адресі виходить, а ось по повному доменому імені (наприклад, smb://server.company.lan) та по скороченому  (smb://server) виходить лиш на linux (network-manager kde), а на windows 10 (shrew fre) ні (помилка 0x80004005). Хоча на веб-сайт внутрішній можна зайти на всіх.

Хто знає куди рити? Що може бути?
« Змінено: 2020-03-24 13:45:04 від HetmanNet »
Віддамся на один вечір в хороші дівочі руки.. не дорого, в у.о. .. Якщо сподобається, то залишуся безкоштовно назавжди..

Відсутній RomadinR

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 123
  • Карма: +0/-0
Re: VPN (LibreSWAN) та SMB
« Відповідей #1 : 2020-04-18 22:00:30 »
Тут може бути причина у тому, що, наскільки мені не зраджує мій склєроз, "Мережа Windows" (реалізація SMB від Microsoft) з налаштуваннями за умовчанням не використовує DNS для співставлення назв із IP, а використовує WINS. Найпростіший спосіб обійти обмеження - додати відповідні записи у локальний файл hosts (як правило, знаходиться у каталозі C:\Windows\System32\drivers\etc, тільки не забудьте блокнот запускати від імені адміністратора, інакше не збережеться файл). Для невеликої мережі цілком прийнятний вихід. Якщо у Вас в мережі виділений SMB-сервер, який точно стає WINS-сервером (це залежить від налаштувань сервера у Linux або (нічого дивного, все типово для Microsoft) від версії Windows), то в налаштування DHCP (не знаю, правда, як це вказати у LibreSWAN) можна додати параметр "option netbios-name-servers    192.168.0.1;" (адреса, звичайно, повинна бути Вашого WINS-сервера).

Ще іноді допомагає видалення прихованих пристроїв "Microsoft 6to4 adapter" у диспетчері пристроїв (у меню «Вид» увімкнути відображення прихованих пристроїв), якщо, звичайно, Ви цю технологію не використовуєте.
« Змінено: 2020-04-18 22:08:17 від RomadinR »

Відсутній HetmanNet

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 412
  • Карма: +0/-0
  • Fedora, CentOS, RHEL, KDE
Re: VPN (LibreSWAN) та SMB
« Відповідей #2 : 2020-04-18 23:37:10 »
Тут може бути причина у тому, що, наскільки мені не зраджує мій склєроз, "Мережа Windows" (реалізація SMB від Microsoft) з налаштуваннями за умовчанням не використовує DNS для співставлення назв із IP, а використовує WINS. Найпростіший спосіб обійти обмеження - додати відповідні записи у локальний файл hosts (як правило, знаходиться у каталозі C:\Windows\System32\drivers\etc, тільки не забудьте блокнот запускати від імені адміністратора, інакше не збережеться файл). Для невеликої мережі цілком прийнятний вихід. Якщо у Вас в мережі виділений SMB-сервер, який точно стає WINS-сервером (це залежить від налаштувань сервера у Linux або (нічого дивного, все типово для Microsoft) від версії Windows), то в налаштування DHCP (не знаю, правда, як це вказати у LibreSWAN) можна додати параметр "option netbios-name-servers    192.168.0.1;" (адреса, звичайно, повинна бути Вашого WINS-сервера).

Ще іноді допомагає видалення прихованих пристроїв "Microsoft 6to4 adapter" у диспетчері пристроїв (у меню «Вид» увімкнути відображення прихованих пристроїв), якщо, звичайно, Ви цю технологію не використовуєте.
Причину знайшов, справа у тому що в ipsec є два параметри без яких не працюватиме:

modecfgdns=10.0.0.2
modecfgdomains=company.lan

Так, ось виявилося, що останній параметр чомусь клієнт screw vpn client для windows не бачить (хоча теоретично має, якщо вірити документації).
Тому в linux у нас параметр serarch company.lan є в resolv, а на windows 10 немає через баґ чи якісь особливості. Але якщо цей параметр (dns suffix) в клієнті прописати самостійно то все працює.
« Змінено: 2020-04-20 01:05:27 від HetmanNet »
Віддамся на один вечір в хороші дівочі руки.. не дорого, в у.о. .. Якщо сподобається, то залишуся безкоштовно назавжди..