Автор Гілка: [PXE] Підготовка образу ОС для бездискового завантаження  (Прочитано 1990 раз)

Відсутній HetmanNet

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 412
  • Карма: +0/-0
  • Fedora, CentOS, RHEL, KDE
Доброго дня :)
Вирішив трохи дурницями позайматися, а точніше зробити бездискове завантаження Win7. Тож маємо сервер під Linux (Fedora), маємо комп'ютер на якому Win7 (x64) з усім софтом, та ще десяток комп'ютерів для бездискового завантаження. Якщо із завантаженням linux зрозуміло, то ось з win7 все складніше, бо не зовсім розумію як створити з робочої win7 образ для завантаження. Є купа статей як підготувати win7 для встановлення, але поки не найшов жодної як для запуску.
Віддамся на один вечір в хороші дівочі руки.. не дорого, в у.о. .. Якщо сподобається, то залишуся безкоштовно назавжди..

Відсутній stalker_shaman

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
боюся це неможливо він 7 запускається тільки з hdd/ssd а те про що випишете схоже на термінальний сервер

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
боюся це неможливо він 7 запускається тільки з hdd/ssd а те про що випишете схоже на термінальний сервер
Та ви що??? А як же інсталяція по мережі? А як же різні WinPE? Ну й не треба плутати бездисковий термінал з термінальним клієнтом.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній stalker_shaman

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
я думав мова йде про він7

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Так, про офтопік 7 версії. Він, зокрема, може працювати по iSCSI, не маючи локального накопичувача взагалі.
Коротше кажучи: RTFM, бо ворога треба знати не лише в обличчя.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Відсутній RomadinR

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 123
  • Карма: +0/-0
Ну, не такі вже й дурниці. Хоча... Пробували зробити встановлення з мережі. Поки відмовилися, бо підготовка всього цього барахла до встановлення з мережі дуже вже таки марудна справа, дуже багато ручної роботи з неочевидними речами і проблеми вилазять у зовсім несподіваних місцях. Не знаю, може то у мене руки криві, але побороти "родові травми" (особисто я інакше цю "особливість" драйверів для мережі назвати не можу) WinXP, Vista, Win7 і Win8 мені повністю не вдалося. Win10 не пробував. Проблема у необхідних драйверах для мережі. Завантаження з PXE доходить до моменту передачі керування ядру Windows, після чого все зупиняється на більшості випробуваних машин (при тому, що Linux на ці машини ставиться по мережі без проблем). Windows не бачить мережу, і, відповідно, вантажитися далі не може. Поставлена ж з диска Windows працює з мережею без проблем на цих машинах. Ну і на нових машинах з UEFI теж є деякі проблеми з PXE.

Для підготовки необхідних файлів системи використовували AIK, офіційну інструкцію Microsoft з technet і купу неофіційних матеріалів з інтернету.

В принципі, якщо (зоо)парк машин не надто різношерстний, то можна інтегрувати такий пакет драйверів, щоб завантаження працювало. Але у нас в університеті такий зоопарк, що нічого з цього не вийшло - тут або тримати цей сервер заради <10% машин і гадати, запуститься чи доведеться з флешки/usb cd ставити, або тримати окремі сервери для кожного класу, але тоді простіше (та й швидше) зробити образ встановленої системи і розгортати його на машини класу за необхідності.

Зараз через PXE використовуємо "реанімаційну флешку" (різні утиліти на базі Linux або які можна запустити із floppy- чи iso-образу, закинутого в ОЗП) і для встановлення Linux.

Щодо запуску робочої системи з мережі, спробуйте поколупатися у ADK (Assessment and Deployment kit), може знайдете щось корисне. Проте, це не знімає проблему драйверів.
« Змінено: 2016-11-30 18:46:04 від RomadinR »

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Проблема у необхідних драйверах для мережі. Завантаження з PXE доходить до моменту передачі керування ядру Windows, після чого все зупиняється на більшості випробуваних машин (при тому, що Linux на ці машини ставиться по мережі без проблем). Windows не бачить мережу, і, відповідно, вантажитися далі не може. Поставлена ж з диска Windows працює з мережею без проблем на цих машинах.
Hint: RIS for Linux
Там є метод передати згодувати офтопіку драйвер мережевої картки. На XP точно працювало. На сучасних — має теж, але мені то вже не треба.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.