Автор Гілка: Нова версія spell-uk 1.4.9  (Прочитано 4853 раз)

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
звантажити можна звідси

* 3К нових слів
* деякі виправлення
* додано ігнорування наголосу в словах для словника myspell/hunspell, але це підтримується лише двигуном huspell 1.1.12 і новіше, тому реально це працює лише в Firefox 3 та має працювати в OpenOffice.org починаючи з наступної версії 2.4
* дещо підкориговано пакунки src.rpm тепер мають збиратися принаймні на Mandriva, Fedora та SuSE

велике прохання спробувати і написати, якщо є проблеми

також є прохання взяти участь у розвитку словника: якщо у вас є якісь слова, які б ви воліли бачити в словнику - присилайте, але бажано клунками не більше 1000 з раз, бо їх оброблювати не зовсім автоматична справа
і, що більш цінне, якщо spell-uk не розпізнає якихсь помилок, теж присилайте звіт

якщо будуть проблеми, надіслані доповнення або виправлення, будемо робити версію 1.5.0

наперед дякую
Fedora 35 (x86-64)

TuxRoot

  • Гість
Re: Нова версія spell-uk 1.4.9
« Відповідей #1 : 2008-01-10 14:17:57 »
Вибачаюсь наперід за може тупе питання, але як його включити і як саме він працює?

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: Нова версія spell-uk 1.4.9
« Відповідей #2 : 2008-01-11 16:32:04 »
Вибачаюсь наперід за може тупе питання, але як його включити і як саме він працює?
це, насправді, залежить від програми:
- в firefox треба відкрити *.xpi файл і потім натиснути "Встановити"
- для типових програм з дистрибутиву (з rpm) встановити пакунки rpm -Uvh aspell-*.rpm та myspell-*.rpm
- в більш загальному випадку можна взяти сирцевий tgz і зробити make install-aspell install-myspell
і т. д.

і працює він в різних програмах по різному:
- в firefox треба відмітити "Перевірити орфографію в цьому полі" в контекстному меню
- в інших, як правило, просто в меню десь є "Перевірити орфографію"

можна також користувати aspell з консолі:
aspell -l uk list < mytext.txt > list_of_bad_words.lst
...
Fedora 35 (x86-64)

TuxRoot

  • Гість
Re: Нова версія spell-uk 1.4.9
« Відповідей #3 : 2008-01-15 00:42:12 »
Фаєрис функціонує дуже не погано, хіба занотую , якщо текст великий, то воно до певної кількості символів, далі не ахті.. :-/
Цитата
Неможливо запустити програму перевірки правопису. Будь ласка, переконайтеся, що вибрано правильну програму перевірки правопису та шлях до неї присутній у PATH.
А це після встановлення сирців матюкається. Ще існує такі речі, як букви: "а", "й", "б", які ідуть як окрема складова речення, але їх також підмальовує :-[.

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: Нова версія spell-uk 1.4.9
« Відповідей #4 : 2008-01-15 06:41:57 »
Фаєрис функціонує дуже не погано, хіба занотую , якщо текст великий, то воно до певної кількості символів, далі не ахті.. :-/
це не зовсім зрозуміло, але теоретично для великих текстів краще вживати OOo

Цитата
Неможливо запустити програму перевірки правопису. Будь ласка, переконайтеся, що вибрано правильну програму перевірки правопису та шлях до неї присутній у PATH.
знову ж таки не зрозуміло де це, що це, яке середовище, яка команда запускалася...

А це після встановлення сирців матюкається. Ще існує такі речі, як букви: "а", "й", "б", які ідуть як окрема складова речення, але їх також підмальовує :-[.
так, це не проблема в aspell, де типово слова з однієї літери не перевіряються, але в hunspell такого немає, буде виправлено в 1.5.0, дякую
Fedora 35 (x86-64)

TuxRoot

  • Гість
Re: Нова версія spell-uk 1.4.9
« Відповідей #5 : 2008-01-16 02:42:19 »
це не зовсім зрозуміло, але теоретично для великих текстів краще вживати OOo
Так в тому й проблема, самі спробуйте затащити великий текст, наприклад у цьому форумі коли пишете повідомлення і перевірити та глянути на кінець тексту. Тоді зрозумієте про що я.
знову ж таки не зрозуміло де це, що це, яке середовище, яка команда запускалася...
Вибачаюсь, тут притупив, але в більшості це всі редактори KDE, тому і не задавав конкретної відповіді. З ООо не пробував гратися, тому для обстанівки там вже не знаю.
« Змінено: 2008-01-16 02:42:40 від TuxRoot »

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: Нова версія spell-uk 1.4.9
« Відповідей #6 : 2008-01-16 05:03:38 »
це не зовсім зрозуміло, але теоретично для великих текстів краще вживати OOo
Так в тому й проблема, самі спробуйте затащити великий текст, наприклад у цьому форумі коли пишете повідомлення і перевірити та глянути на кінець тексту. Тоді зрозумієте про що я.
я пробував відносно великий текст - до декількох десятків КБ файерфокс перевіряє без питань...

знову ж таки не зрозуміло де це, що це, яке середовище, яка команда запускалася...
Вибачаюсь, тут притупив, але в більшості це всі редактори KDE, тому і не задавав конкретної відповіді. З ООо не пробував гратися, тому для обстанівки там вже не знаю.
дві речі:
1) встановити aspell, перевірити, щоб шлях до нього був і він запускався з командового рядка
2) в центрі керування налаштувати систему перевірки орфографії
Fedora 35 (x86-64)

TuxRoot

  • Гість
Re: Нова версія spell-uk 1.4.9
« Відповідей #7 : 2008-01-16 07:09:32 »
я пробував відносно великий текст - до декількох десятків КБ файерфокс перевіряє без питань...
Видно то глюк, треба глянути як англійський буде перевіряти.
дві речі:
1) встановити aspell, перевірити, щоб шлях до нього був і він запускався з командового рядка
2) в центрі керування налаштувати систему перевірки орфографії
Обоє працює, а ось шлях де і котрий -- не збагнув як налаштувати.

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Нова версія spell-uk 1.4.9
« Відповідей #8 : 2008-01-16 16:37:01 »
Обоє працює, а ось шлях де і котрий -- не збагнув як налаштувати.
Я думаю, що малося на увазі, що він знаходиться у одній з тек, на які вказує системна змінна PATH. Перевірити це можна, віддавши команду $PATH
« Змінено: 2008-01-16 16:58:12 від yurchor »
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

TuxRoot

  • Гість
Re: Нова версія spell-uk 1.4.9
« Відповідей #9 : 2008-01-18 17:05:04 »
Обоє працює, а ось шлях де і котрий -- не збагнув як налаштувати.
Я думаю, що малося на увазі, що він знаходиться у одній з тек, на які вказує системна змінна PATH. Перевірити це можна, віддавши команду $PATH
Дякую, я ще спробую розібратися.
А тут виникло питання іншого характеру, а саме чи можна якось створити орфографічність щодо дефісу? Бо наприклад при написані слова "будьякий" вона його у виправленнях пропонує "будь який".

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: Нова версія spell-uk 1.4.9
« Відповідей #10 : 2008-01-19 04:07:36 »
А тут виникло питання іншого характеру, а саме чи можна якось створити орфографічність щодо дефісу? Бо наприклад при написані слова "будьякий" вона його у виправленнях пропонує "будь який".
aspell та останні версії hunspell (тобто firefox3 та OOo 2.4) пропонують також "будь-який"
не знайшов можливість швидко поладити myspell та старий hunspell
Fedora 35 (x86-64)