Автор Гілка: "настроїти"  (Прочитано 2749 раз)

Відсутній 235

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 238
  • Карма: +0/-0
"настроїти"
« : 2006-06-05 19:32:58 »
багато де зустрічаю й не тільки на форумі, але й перекладеному ПЗ (незважаючи на подальше дякую перекладачам) використання "настроїти", "настройки" - можу тільки сказати, що емоційно подібні яскраві слова-кальки російськомовних мене короблять страшенно. Чи не краще буде саме "налаштувати" відчуття до подібних русизмів, які навіть звучать різко?

PS: тільки не потрібно посилатися на словники, нажаль такі яксраві русимзи давно вкорінюються й там. Відверто не вірю також в докази синонімічності.
Олександр Приймак |  Google Web Toolkit

Відсутній btr

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 653
  • Карма: +0/-0
Re: "настроїти"
« Відповідей #1 : 2006-06-06 10:36:41 »
"Офіційно" цей термін вже давно перекладається як "налаштувати". "Настроїти" може траплятися в давніх перекладах або ж у свіжих, де перекладач не турбується про якість перекладу.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3745
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: "настроїти"
« Відповідей #2 : 2006-06-06 13:33:46 »
Слово "настроїти" має три приголосні букви підряд, тому його бажано не використовувати.
[Fedora Linux]

Відсутній 235

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 238
  • Карма: +0/-0
Re: "настроїти"
« Відповідей #3 : 2006-06-14 00:15:41 »
дякую за підтримку, бо вже дійсно розпереживався за якість перекладів.

PS: от сьогодні зайшов на сторінку київстара, там що теж перекладають із страшно-іноземних мов інтефес головної сторінки... ех
Олександр Приймак |  Google Web Toolkit

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: "настроїти"
« Відповідей #4 : 2006-06-16 00:03:21 »
дякую за підтримку, бо вже дійсно розпереживався за якість перекладів.

PS: от сьогодні зайшов на сторінку київстара, там що теж перекладають із страшно-іноземних мов інтефес головної сторінки... ех

Київстар, UMC - відверто мовчать на вказані помилки, й невиправляють. Можите спробувати їм вказати, але відповіді та виправлень не чекайте. Life наприклад відповів, що офіційно термін решітка в українській мові існує й виправляти на ґратку не збирається. Ось я й замислився, наскільки мені відомо, слова такого в українській мові нема, а термін звідкілясь узявся... :-[
Linux. The future is open.

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: "настроїти"
« Відповідей #5 : 2006-06-16 00:21:53 »
ВТССУМ (aka slovnyk.net) все ж каже, що є в нас решітка  ;)
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній 235

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 238
  • Карма: +0/-0
Re: "настроїти"
« Відповідей #6 : 2006-06-16 01:35:23 »
за 70т років "виписування" словників багато чого знайти в них можливо. Загалом можу сказати, що й на парканах багато чого пишуть, а я не вірю. Невірно?
Олександр Приймак |  Google Web Toolkit

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: "настроїти"
« Відповідей #7 : 2006-06-17 00:35:58 »
ВТССУМ (aka slovnyk.net) все ж каже, що є в нас решітка  ;)

Отожбо й воно. :) Ще й дієз є в тому замому значені.
Linux. The future is open.

Відсутній Fixer

  • Новачок
  • *
  • дописів: 12
  • Карма: +0/-0
  • ААА КУЛЬМ ГЕЛЕ...
Re: "настроїти"
« Відповідей #8 : 2006-06-21 14:51:15 »
Мені чомусь все на думку спадає слово "Налашт" =)

Відсутній Moses

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 156
  • Карма: +0/-0
  • Наша рросповідь...
Re: "настроїти"
« Відповідей #9 : 2007-07-07 14:14:31 »
Люди, чого ви? :) Я тут в іншій гілці протилежну тезу запостив. Аж тут натрапив на цю тему...
Три приголосні вряд? Може почнем в інших питомих українських словах приголосні рахувати і якщо їх 3 - геть з української мови!? Не так перевіряютья слова на доцільність вжитку.
Пропоную переглянути ставлення до групи слів, утворених від українського кореня строй, звернувшись до праць мовознавців. Одна з кращих краща, яка мені коли-небуть траплялась - "Секрети української мови" Святослава Караванського і "Пошук українського слова" його ж. Або дивіться тут.
Слова в мові не з"являються самі собою. Далі уважно.
Лаштувати - аналог рос. устраивать. Правильні звороти в українській мові: мене влаштовує, лаштувати побут, влаштувати бійку, тощо.
Строїти (настроювати) - аналог рос. настраивать. Настроїти радіо-приймач, збились настройки, як твій настрій?... Утворені від кореня "строй" слова настрій, устрій, пристрій, тощо. В літературі кобзи кобзарі завжди настроювали та ніколи не налаштовували.
Висновок. Як з"явилось слово (а воно з"явилось не так давно)  налаштовувати? Російськомовна людина думає як їй перекласти російське слово настроить. Настроїти для неї не достатньо українське, або ще якісь причини... натомість згадує, устраивать - буде влаштовувати, тож настраивать, еврика!!!, має бути налаштовувати. Але, підкреслюю, російські слова "устраивать" та "настраивать" є омонімами! Ці два слова несуть два різні сенси. І в українській для них є дві різні лексеми. Тож не збіднюймо нашу мову!
Трохи емоційно, вибачте. Але з повагою.
P.S.: А з працями Караванського ознайомтесь - не пошкодуєте.

Відсутній Moses

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 156
  • Карма: +0/-0
  • Наша рросповідь...
Re: "настроїти"
« Відповідей #10 : 2007-07-07 14:38:54 »
Ех, стара тема, виявилось...
За рік за настройки ніхто не вступився :(
А налаштування пруть на нас з відусюди. Дивлюсь формулу 1 - чую про налаштування болідів. Диктори просять налаштувати приймачі. Ставлю дистр. OpenSuse - самі налаштування.
Тут саме час мені (як мовив пан з ніком 235 - автор цієї теми і поборювач слів-кальок та інших русизмів) розпереживатись ;)

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: "настроїти"
« Відповідей #11 : 2007-07-31 15:37:51 »
Лаштувати - аналог рос. устраивать. Правильні звороти в українській мові: мене влаштовує, лаштувати побут, влаштувати бійку, тощо.
Строїти (настроювати) - аналог рос. настраивать. Настроїти радіо-приймач, збились настройки, як твій настрій?...

А укр. Налаштовувати якій відповідник для нього є в рос.?

Настроїти радіо-приймач, збились настройки, як твій настрій?...

Тобто злетіли настройки в програмі слід розуміти як "у програми зіпсувався настрій"?

В літературі кобзи кобзарі завжди настроювали та ніколи не налаштовували.

Хотів, щось вумне сказати, та забувся... :)
Linux. The future is open.

Відсутній ofcnz

  • Новачок
  • *
  • дописів: 25
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: "настроїти"
« Відповідей #12 : 2007-08-02 16:50:01 »
за 70т років "виписування" словників багато чого знайти в них можливо. Загалом можу сказати, що й на парканах багато чого пишуть, а я не вірю. Невірно?

Поливати брудом доробок людей, що створили словники - не надто шляхетна справа.

Відсутній ofcnz

  • Новачок
  • *
  • дописів: 25
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: "настроїти"
« Відповідей #13 : 2007-08-04 12:37:46 »
за 70т років "виписування" словників багато чого знайти в них можливо. Загалом можу сказати, що й на парканах багато чого пишуть, а я не вірю. Невірно?

Інтернет-форум більш схожий на паркан з написами, ніж академічний словник.
Отже, за твоєю логікою, твій допис на форумі проти того чи іншого українського слова або словника вартує стільки ж, як і будь-який подібний йому напис на паркані.

ЗІ Колись і мені не подобалось слово "настроїлись". Згодом я змінив свою думку.
« Змінено: 2007-08-04 12:54:53 від ofcnz »

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: "настроїти"
« Відповідей #14 : 2007-08-15 11:36:35 »
дякую за підтримку, бо вже дійсно розпереживався за якість перекладів.

PS: от сьогодні зайшов на сторінку київстара, там що теж перекладають із страшно-іноземних мов інтефес головної сторінки... ех

Київстар, UMC - відверто мовчать на вказані помилки, й невиправляють. Можите спробувати їм вказати, але відповіді та виправлень не чекайте. Life наприклад відповів, що офіційно термін решітка в українській мові існує й виправляти на ґратку не збирається. Ось я й замислився, наскільки мені відомо, слова такого в українській мові нема, а термін звідкілясь узявся... :-[
це де таке могло взятися на сайті моб оператора?? решітка є, це те саме, що решето, ґратка - кристалічна (lattice), те що в тюрмі або на перших поверхах будинків  - це ґрати.

Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"