Автор Гілка: Чого б хотілось...  (Прочитано 3861 раз)

Відсутній vitalis

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 112
  • Карма: +0/-0
  • Як воно?
Чого б хотілось...
« : 2004-02-21 18:51:52 »
...від перекладів Лінакса.
Перш за все я б хотів бачити описи програм при встановленні системи українською, бо трохи марудно читати і перетравлювати то англійською. Та й загалом не завадило б перекласти увесь процес встановлення.

А в цілому переклад мене дуже втішив. Набагато (!!!) ліпше, ніж у перекладах програм під Віндовз.
«Чтиво» - е-бібліотека україномовної літератури на всі смаки
Домівка.net - національний портал

Відсутній Taras

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Чого б хотілось...
« Відповідей #1 : 2004-02-22 07:09:51 »
Конкретніше, які програми ви маєте на увазі?

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3745
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Чого б хотілось...
« Відповідей #2 : 2004-02-22 19:06:22 »
Переклад коротких та повних описів кількох тисяч програм - це дуже великий шмат роботи. Можете приєднатися. :)
[Fedora Linux]

Відсутній vitalis

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 112
  • Карма: +0/-0
  • Як воно?
Re: Чого б хотілось...
« Відповідей #3 : 2004-02-27 01:59:02 »
Я не маю на увазі якісь певні програми. Хоча... файлові менеджери було б зовсім непогано. А загалом, хоча б найпопулярніші та найкорисніші (для загалу) програми.

Щодо приєднання... Вже думав. Треба спочатку трохи "поламерити" у Лінаксі, а вже потім за щось братись, бо зараз я не знаю й елементарного.
Сподіваюсь, що з часом приєднаюсь.
«Чтиво» - е-бібліотека україномовної літератури на всі смаки
Домівка.net - національний портал

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Чого б хотілось...
« Відповідей #4 : 2004-02-27 14:10:43 »
Консольні програми аж кричать, що на них ніхто уваги не зверта...

Відсутній vitalis

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 112
  • Карма: +0/-0
  • Як воно?
Re: Чого б хотілось...
« Відповідей #5 : 2004-02-27 23:57:11 »
Консольні програми аж кричать, що на них ніхто уваги не зверта...
Я мав на увазі менеджери для нормальних (як то полюбляє казати мій друг-програміст) людей - віконні. Щось типу Віндовз/Тотал Командер.
«Чтиво» - е-бібліотека україномовної літератури на всі смаки
Домівка.net - національний портал

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Чого б хотілось...
« Відповідей #6 : 2004-02-28 19:56:22 »
Цитата
А загалом, хоча б найпопулярніші та найкорисніші (для загалу) програми.

Я власне про це й говорив. Найкорисніші! Зрештою, Midnight Commander -- також не хвіст собачий, однак... Чим би ми не користувались , досить часто стає в нагоді приземлення до чогось такого, як cat/grep/ls/cp/mv/rm/awk/sed/diff/tar/gzip/bzip2/mount/bash/ash/tcsh/pdksh/zsh.

Список неповний; проте це саме те, що є в кожній дистрибуції Linux і користування (чи вміння користуватися) чим не може залежати від особистих уподобань (крім хіба оболонок -- останніх п'яти перелічених мною назв). Зробити оффтопік з Лінукса не вдасться ніколи, тому що це непотрібно.

Щодо питання "нормальності" людей, програм і так далі -- я повинен наголосити, що талановитих програмістів і талановитих людей узагалі рідко вважають нормальними. Хіба посмертно.

...А всі схожі на Юнікс системи, як і сам Юнікс, створювались програмістами для програмістів.

Відсутній vitalis

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 112
  • Карма: +0/-0
  • Як воно?
Re: Чого б хотілось...
« Відповідей #7 : 2004-02-29 20:36:22 »
1. Я власне про це й говорив. Найкорисніші! Зрештою, Midnight Commander -- також не хвіст собачий, однак...

2. Щодо питання "нормальності" людей, програм і так далі -- я повинен наголосити, що талановитих програмістів і талановитих людей узагалі рідко вважають нормальними. Хіба посмертно.

3. ...А всі схожі на Юнікс системи, як і сам Юнікс, створювались програмістами для програмістів.

1. Певно, саме його я й шукав. Дякую.
Але знову питання... Щоб не вийшло не по темі подаю запитання сюди: http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=problems;action=display;num=1077051287;start=0

2. Важко і безглуздо заперечувати.

3. Так, але ж KDE, Gnome та ін. похитнули це твердження, як беззаперечне.
«Чтиво» - е-бібліотека україномовної літератури на всі смаки
Домівка.net - національний портал

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Чого б хотілось...
« Відповідей #8 : 2004-03-01 14:44:38 »
Щодо відповіді на п. 3: так, але досить цікаво, що ні перший, ні другий не оминають боком програмістів і стараються до них підлаштовуватись (усміхається). Вам, напевно, все ж цікаво буде дізнатись, що більшість графічних програм, чи то для гнома, чи для KDE, створені саме як front-end'и (чесно, не знаю, як його вдало перекласти). Цебто вони за зазначеними Вами параметрами запускають "основних трудівників" -- консольні програми, котрі виконують ту роботу. Різниця лише в тому, як Ви даєте накази -- мишкою чи параметрами командного рядка. Так працюють Grip, K3B, Cervisia, та й багато інших також.

Багато речей стануть ясними, коли про програми думати саме так -- і саме тому найбільше "віжок" у руки дає вивчення безпосередньо інструментів, котрі власне виконують роботу. Це придасться потім, коли Ви, наприклад, вирішите, що було б добре автоматизувати все, що можна, й звільнити таким чином немало часу... Адже юнікс тим і славиться, що йому варто один раз сказати, а потім він буде це сумлінно виконувати.

Звісно, для початківця фронт-енд -- це добре. Ну а потім... Вам самим захочеться більшого.

До того ж, виявиться, що можна з легкістю виконувати ту ж роботу на не такій потужній машині... Ось так.

Відсутній vitalis

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 112
  • Карма: +0/-0
  • Як воно?
Re: Чого б хотілось...
« Відповідей #9 : 2004-03-02 22:46:40 »
Звісно, для початківця фронт-енд -- це добре. Ну а потім... Вам самим захочеться більшого.
Нема питань.

До речі. Для тих, хто "перепрофілюється" з-під Windows є такий файловий менеджер, як Tux Commander, який є "двійником" Tota; Commander'a для Windows.
Докладніше не скажу, бо сам щойно надибав.
Знимки екрану на сайті програми: http://tuxcmd.sourceforge.net/screenshots.php
«Чтиво» - е-бібліотека україномовної літератури на всі смаки
Домівка.net - національний портал

Antique

  • Гість
Re: Чого б хотілось...
« Відповідей #10 : 2004-06-28 20:28:07 »
Мені подобається як україзлваний ASP Linux! Та от тільки гальмує він дуже >:(

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Чого б хотілось...
« Відповідей #11 : 2004-06-29 11:40:44 »
Linux не гальмує. Гальмують зайві програми. Подивіться, які саме, витріть їх або змусіть не запускатись... І все. Але це не про переклади...

k_ilya_

  • Гість
Re: Чого б хотілось...
« Відповідей #12 : 2004-08-21 22:40:01 »
...від перекладів Лінакса.
Перш за все я б хотів бачити описи програм при встановленні системи українською, бо трохи марудно читати і перетравлювати то англійською.

Таке є в АЛьТі

Відсутній Сергій Дубик

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 51
  • Карма: +0/-0
Re: Чого б хотілось...
« Відповідей #13 : 2008-09-09 23:14:18 »
...від перекладів Лінакса.
Перш за все я б хотів бачити описи програм при встановленні системи українською, бо трохи марудно читати і перетравлювати то англійською.
Є таке у Дебіані!
Можна приєднатися тут - http://ddtp.debian.net/ddtss/index.cgi/uk
А обговорення тут - http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1200852642
Дебіен, Гном, Перл