Автор Гілка: Хтось вже навчив самбу українській букві "І&q  (Прочитано 3865 раз)

Відсутній pmd

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
  • все відносно...
Привіт.

Хтось вже навчив САМБУ розуміти українську букву "І"? Хтось вже використовує це в реальних умовах?
З повагою, pmd

Відсутній Taras

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Хтось вже навчив самбу українській букві "
« Відповідей #1 : 2004-09-23 17:25:48 »
А навіщо її вчити? Якраз Самба цю букву і знає.

Andrew Krymchuk

  • Гість
Re: Хтось вже навчив самбу українській букві "
« Відповідей #2 : 2004-09-23 17:48:32 »
Став 3 самбу - тоді ніяких проблем не буде

Відсутній pmd

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
  • все відносно...
Re: Хтось вже навчив самбу українській букві "
« Відповідей #3 : 2004-09-23 23:46:50 »
Дивно? Я пробував і не раз. І все одно буква "і" не сприймалась правильно. Які параметри ви використовуєте?  Кодову сторінку я маю на увазі.
З повагою, pmd

Відсутній Taras

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Хтось вже навчив самбу українській букві "
« Відповідей #4 : 2004-09-24 08:14:50 »
Це залежить від того, як Ви хочете побачити результат. Якщо монтувати ресурс, доступ до якого дає самба, то вона тут і не при чім. Проблема в тому, що немає згенерованої локалі cp1125. Коли монтувати, то потрібно вказувати цю локаль.
Щодо версії самби, то не впевнений, що є різниця. В мене типово друга самба показувала букву і, коли наприклад в конкверорі написати //smb/hostname/path (може помилився), бо в самій була прописана ця локаль. В 10-му Мандрейку вже третя самба і цієї локалі не було. Відповідно і букви і - теж.

Відсутній pmd

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
  • все відносно...
Re: Хтось вже навчив самбу українській букві "
« Відповідей #5 : 2004-09-24 10:11:02 »
О, це вже більш конкретно. :-)
Виникли питання:
1. як монтувати коли ресурс на Лінуксі (ФріБСД), а клієнти на Мастдайках?
2. де взяти ці кляті локалі?
3. можливий варіант, коли кодова сторінка прописується в smb.conf (а не примонтуванні диска чи настройках клієнта), а клієнти під Мастдайками отримують саме те, що і при відкриванні будь-якого ресурсу на іншій Мастдайці, тобто букву "і".
4. якщо така локаль є для ФріБСД і я її підставлю Лінуксу, він її сприйме?

Дякую за допомогу.
З повагою, pmd

Відсутній iip))

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 277
  • Карма: +0/-0
  • Перекладач KDE, openSUSE...
Re: Хтось вже навчив самбу українській букві "
« Відповідей #6 : 2004-09-25 09:42:21 »
Не маю прямої відповіді на вашу проблему, просто хотів привернути увагу до програми, яка робить монтування спільних ресурсів досить простою справою - Переглядач спільних ресурсів SMB - smb4k (http://smb4k.berlios.de/).
"You should not be satisfied with being a victim, nor with being a survivor. You should aim to be a conqueror." "Now, go do the right thing!" Dr. Laura

Відсутній Taras

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Хтось вже навчив самбу українській букві "
« Відповідей #7 : 2004-09-26 09:01:12 »
1. Тут не монтувати потрібно. З ресурсом, доступ до якого Ви хочете роздати, потрібно зробити дві речі. Перше: дозволити доступ на рівні системи (напр., я конкверорі чи наутілусі клацнути на властивостях і дозволити доступ. Це в Мандрейку. Як там в інших - не знаю). Друге: вписати цей ресурс в кінці smb.conf. Там є заремарені зразки.
2. Локалі можна створити самому. Читайте статтю Володимира Лісівки в журналі Локаль, а також більш уважно цей форум, бо подібні питання вже були.
3. Тут не до кінця мені зрозуміле питання. Можливо я помиляюся (хай мене тоді поправлять), але моя думка така, що два кодування, які описуються в smb.conf, вказують, як самба отримує інформацію від мережі (тобто cp1125, якщо потрібно відображати і), і як її відображати, тобто koi8-u, cp1251, utf8 чи що у Вас там. Щоб працював зворотній напрямок, потрібно спочатку навчити сам віндовс відображати ці букви. Для цього є латки. На рахунок цього є коротенька стаття на kde.org.ua.
4. Не знаю.