Автор Гілка: Мережеве оновлення до нової версії дистрибутива  (Прочитано 2873 раз)

Відсутній mcree

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
Виникла в мене  така ситуація:
адмініструю я сервер, віддалено, на якому працює suse 10.2. хочу його підняти до 11.1 (аби не компілювати оновлення програм). так от, хотілося б почути вашу думку. чи можу я підняти його через інтернет, вказавши репозитарії останньої версії, чи все-таки доведеться брати диски і їхати до нього?
А взагалі, хто-небуть пробував піднятися до нової версії дистрибутива через мережне оновлення?

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Мене теж давно цікавила ця тема, але тільки зараз я зважився на цей смертельний номер. Система домашня, OpenSUSE 11.0. Оновилося. Працює. За добу ніяких див не помічено.

Виглядало це так:

* Зробив бекап через YaST (ну й довго ж, а з першого разу взагалі не вийшло, хоча працювало півдоби).

* Підключив тільки репозиторії для інсталяції
http://download.opensuse.org/distribution/11.1/repo/oss/
http://download.opensuse.org/distribution/11.1/repo/non-oss/
все інше вимкнув.

* Запустив "Мережеве оновлення" (взагалі, воно мало б бути "мережним"). YaST заявив: "Не вибрано діючих джерел оновлення [я б написав: "чинних"]. Завершити роботу інструмента оновлення?" Я йому сказав "ні", вибрав згори пункт "сховища" і у сховищі "@System" вказав, щоб все у списку оновлювалося, якщо є новіші версії.

* Оновлювалося кілька годин, це вам не з диска копіювати. Було кілька зупинок, коли щось не вантажилося, доводилося примушувати кнопочкою. Grub переконфігурувало само.

* Попрацював трохи для перевірки стабільності, перевантажився на нове ядро і вже тоді змінив усі репозиторії на нові (пошук "громадських сховищ" свою справу робить). Оновився ще раз з нових репозиторіїв.

Так і живу тепер. Мав трохи головного болю через аудіо/відео, бо кожного разу я забуваю, що для того, щоб бачити картинку і чути звук, треба не просто поставити libxine1, але й деінсталювати xine-lib.

Відсутній Andy Borovy

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 139
  • Карма: +0/-0
  • Працюю там, де цікаво
Виникла в мене  така ситуація:
адмініструю я сервер, віддалено, на якому працює suse 10.2. хочу його підняти до 11.1 (аби не компілювати оновлення програм). так от, хотілося б почути вашу думку. чи можу я підняти його через інтернет, вказавши репозитарії останньої версії, чи все-таки доведеться брати диски і їхати до нього?
А взагалі, хто-небуть пробував піднятися до нової версії дистрибутива через мережне оновлення?

Насамперед визначте, що саме у Вас з мережевих програм (критичних) у вас працює. Зробіть резервні копії отих речей, попередьте народ, що на сервері ведуться профілактичні роботи - і вперед :)
Без уст я іронічний жах,
Що упирем ікластим став би
З очима ніжними кульбаби,
Якби не очі в дзеркалах.

Відсутній mcree

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
Добрався до того моменту, щоб все таки оновити сервер. Тепер хотілося б звітуватися. 8-)

Дякую Campana за допомогу. Тільки повне оновлення системи пішло через Оновлення системи. Але в мене 10.2 оновлюватися не захотіло. Вже під час встановлення пакетів почало вивалювати помилки про неправильні архівні пакети. Виявляється в 11.1 (а можливо і раніше) було достатньо серйозно змінено пакет rpm  :'(. Тож все одно довелося йти до сервера та встановлювати з диска. :(

Можливо, якщо оновлювати підряд від версії до версії, то так як я хотів спочатку і вийшло б.

Саме встановлення принесло деякі несподіванки. Мій сервер має scsi диски Adaptec з налаштованим RAID10. І хоча раніше  проблем не виникало, цього разу система після встановлення відмовилася завантажуватися. Видавалася постійна помилка aac_srb: aac_fib_send failed with status: 8195.

Погуглив та знайшов найбільш підходящу відповідь тут: http://forum.openvz.org/index.php?t=msg&goto=35021&#msg_35021

Але сам пішов іншим шляхом. Систему вдалося завантажити через інсталяційний диск вибравши пункт Ремонтувати систему/ Завантажити встановлену систему. Після цього закінчилося встановлення та завантажилася операційка. А потім з'єднався з репозітарієм апдейтів та встановив звідти критичні оновлення, а головне нове ядро. Після перезавантаження все нарешті запрацювало.

PS. Сподіваюсь, комусь це допоможе, і не доведеться витрачати на елементарні речі кілька днів (як це получилося у мене  >:()