Автор Гілка: HOWTO з постановки питань для початківців. v0.1  (Прочитано 13823 раз)

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Паном rangel була висловлена дуже правильна думка про створення короткої початкової інструкції для новачків.

Запропонований текст:

1. Перед тим як спитати
  • спробуйте пошукати опис проблеми в Google (ключовими словами можна зробити назву дистрибутиву, назву програми і ключове слово проблеми).
  • скористайтесь пошуком форуму. Не виключено, що хтось вже піднімав таку ж, або схожу проблему.
[/i]
2. Задавайте осмислені, конкретні назви для тем.
Не давайте темам назви штибу "Please help!", "Що за фігня?", "ДОПОМОЖІТЬ, ПЛЗ".
Бажано, щоб назва теми була достатньо інформативною.
Хорошим тоном можна було б вважати модель "об'єкт - відхилення".
Частина "об'єкт" задає, з чим саме виникла проблема.
Частина "відхилення" описує, що саме працює не так, як ви очікували.

Погана назва: Хелп! В мене на ноуті погано працює відеокарта.
Хороша назва: Неправильно працює курсор. Відеокарта ATI.  Mandriva 2007.1
Дуже хороша назва: Mandriva 2007.1, відео ATI, курсор промальовуєтсь нижче від реальної позиції.

3. Детально опишіть проблему.
  • Чітко опишіть симптоми виявленої проблеми
  • Вкажіть середовище де проблема виникає (особливості заліза, софта). Вкажіть дистрибутив і реліз.
  • Опишіть, що ви зробили, щоб зрозуміти суть проблеми, перед тим, як задати запитання.
  • Опишіть, що ви зробили для діагностики проблеми.
  • Опишіть останні зміни конфігурації заліза/ПЗ, що можуть стосуватися проблеми.
4. Уникайте змішування тем. Не варто задавати запитання і відразу ж додавати ще одне запитання, що суттєво відрізняється від основної теми розмови.

Напр.
Які можуть виникнути проблеми при роботі з широкоформатними моніторами в Linux.
О, ще одне, а чому в мене флешка на 1 гіг читаєть/пишеться повільніше, ніж на 256 мб
(До речі, запитання відносяться до розряду поганих :( )
[/i]

Текст написаний rangel та базується на "How To Ask Questions The Smart Way"

Очікуються пропозиції та побажання з наступних питань:
1. Як можна покращити текст.
2. Куди його присобачити.
« Змінено: 2007-05-20 16:46:23 від Cthulhu »

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Хто не зрозумів, для чого це треба. Особисто я вже задовбався щотижня відповідати на питання про звук та кириличні mp3-теги.

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
Стосовно куди - у 2.1 є така фіча - розділ загальних оголошень (точніше, розділ можна відмітити як такий), усі створені там гілки видно як приліплені в усіх інших розділах. От тільки не знаю, чи присутня ця фіча у 2.0 rc3...
P.S. Щойно спробував - присутня.
« Змінено: 2007-05-20 22:13:56 від ISBear »

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
все добре. Тільки ІМХО, непотрібним є включення інформації про дистр та іншої в назву топіка - це треба в повідомленні писати, особливо якщо питання задається в дистрибутивних дошках.

Я думаю, треба трохи більше ексзамплів. Адже для питань щодо мережі як правило потрібен буде вивід ifconfig, для питань щодо перемикання розкладки - xorg.conf, для монтування - fstab. І так далі.

Тому треба доповнити п3:

- якщо питання щодо монтування змінних носіїв тощо - покажіть вміст /etc/fstab
і тд
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній rangel

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 281
  • Карма: +0/-0
  • Python programmer
Загалом, мені сподобалася думка пана Cthulhu, висловлена ним під-час початкового обговорення в сусідній гілці. Лаконічність і ще раз лаконічність. Великі тексти юзер просто не читатиме.

Щодо назви дистрибутива, можливо Ви й праві. Якщо ж просити в користувача fstab/xorg.conf/вивід ifconfig то ми можемо отримати трохи роздуте howto :(, хоча завтра я над цим подумаю.
Roman Suprotkin

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Стосовно куди - у 2.1 є така фіча - розділ загальних оголошень (точніше, розділ можна відмітити як такий), усі створені там гілки видно як приліплені в усіх інших розділах. От тільки не знаю, чи присутня ця фіча у 2.0 rc3...
P.S. Щойно спробував - присутня.
Ну, у всіх, напевне, не треба=)

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Хто не зрозумів, для чого це треба. Особисто я вже задовбався щотижня відповідати на питання про звук та кириличні mp3-теги.
Тут, нмд, треба ЧАП писати, а не "як задавати питання". Хоче і те й те потрібне і одно другому воно не заважатиме.
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Хто не зрозумів, для чого це треба. Особисто я вже задовбався щотижня відповідати на питання про звук та кириличні mp3-теги.
Тут, нмд, треба ЧАП писати, а не "як задавати питання". Хоче і те й те потрібне і одно другому воно не заважатиме.
Та таки треба.

Praporshic

  • Гість
Може приліпимо це повідомлення на видному місці?

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Може приліпимо це повідомлення на видному місці?
Чому ви раніше мені цього не показали? Або самі не приліпили?
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Praporshic

  • Гість
Чому ви раніше мені цього не показали? Або самі не приліпили?
Та ось забулося якось.... :-[

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Пропоную в Правилах дописати посилання на це HOWTO, ну і ще дещо сюди дописати, чого робити не бажано, наприклад, список болючих тем, які часто призводять до флеймів та потрапляють під роздачу модератора та в патівен.
P.S. Знаходяться користувачі, які Правила, таки, читають. А всі інші - їх проблема.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.