Автор Гілка: Lazarus, or not Lazarus  (Прочитано 7184 раз)

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Lazarus, or not Lazarus
« : 2017-10-19 19:39:57 »
Дано: мій ноутбук, викладацький комп'ютер, студентські комп'ютери. Всі на Debian 9.
На прохання колеги в кабінеті поставив Lazarus 1.6. Просто apt install lazarus. На викладацькому все гаразд, на ноутбуці все гаразд, на студентських при спробі запустити програму на етапі компіляції викидає помилку на uses interfaces, лаєьтся, що не знаходить lcl (пакунки lcl, lcl-qt, lcl-gtk2 та інші є).
Пробував перезібрати Lazarus, вилітає з помилками. Ставив із sf.net — вирішило проблему частково — під одним юзером працює, під іншим — ні (навіть коли скопіював ~/.lazarus).
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Lazarus, or not Lazarus
« Відповідей #1 : 2017-10-19 20:55:34 »
Спробуйте з допомогою strace -e trace=file взнати які саме файли шукає Лазарус. Можливо не та архітектура або не та версія, або якийсь симлінк відсутній. :-/
[Fedora Linux]

Відсутній cadca

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 955
  • Карма: +0/-0
  • free like beer
Re: Lazarus, or not Lazarus
« Відповідей #2 : 2017-10-21 02:14:47 »
Виконайте на різних комп'ютерах
dpkg --list|grep -E '(Lazarus|Pascal)'
на студентських при спробі запустити програму на етапі компіляції викидає помилку на uses interfaces, лаєьтся, що не знаходить lcl (пакунки lcl, lcl-qt, lcl-gtk2 та інші є).
таке враження, що бракує lcl-units :-\
Пробував перезібрати Lazarus, вилітає з помилками.
Покажіть ті помилки.
Ubuntu 20.04/18.04; CentOS 7.x

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Lazarus, or not Lazarus
« Відповідей #3 : 2017-10-24 14:37:13 »
Можливо були зайві пакунки, поставлені вручну. Коли я видалив усі залежності із опцією --purge і поставив командою apt install lazarus, лаятися принипило, але при запуску програми видає помилку GDM:
",msg="During startup program exited with code 127.""
-----------
В студентській консолі відображається лише символ $, нічого іншого — ні кольорів, ні назви поточної теки. Можливо, проблема із змінними оточення, де їх фіксити?
« Змінено: 2017-10-24 14:51:07 від piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній recht

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 125
  • Карма: +0/-0
Re: Lazarus, or not Lazarus
« Відповідей #4 : 2017-10-25 09:02:39 »
Цитата
В студентській консолі відображається лише символ $, нічого іншого — ні кольорів, ні назви поточної теки. Можливо, проблема із змінними оточення, де їх фіксити?
Схоже на те, що у користувача командна оболонка sh. Поміняйте на bash. Можливо з цим же пов'язана помилка на скріншоті.
« Змінено: 2017-10-25 09:09:27 від recht »