Автор Гілка: LibreOffice 6.0  (Прочитано 1182 раз)

Відсутній Володимир Лісівка

 • Адміністратор ЩОДО
 • Видавець
 • *****
 • дописів: 3319
 • Програміст
LibreOffice 6.0
« : 2018-02-01 20:09:02 »
Фонд документів оголошує про випуск LibreOffice 6.0 - значно вдосконалений офісний набір, який святкує своє 7-річчя.    LibreOffice 6.0 доступний для Windows, macOS та Linux, а також для хмари.  Новий великий випуск додає багато значних нових функцій для основного двигуна та окремих модулів (Writer, Calc і Impress / Draw), з метою забезпечення найкращої особистої продуктивності.
  Відео, яке узагальнює найпопулярніші нові функції LibreOffice 6.0, доступне на YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=YHBve8v13VY.
  Потужність
  Ноутбук-панель, хоча і є експериментальною функцією, була збагачена двома новими варіантами: Групова панель, для Writer, Calc і Impress, а також Tabbed Compact для Writer.  Діалогове вікно спеціальних символів було перероблено, додавши списки останніх та улюблених символів разом із полем пошуку.  Діалогове вікно налаштування також було змінено, і тепер він є більш сучасним та інтуїтивно зрозумілим.
  У Writer додано меню форми, що полегшує доступ до одного з найбільш потужних і часто невідомого функціоналу LibreOffice: можливість розробляти форми та створювати стандартні PDF-форми.  Панель "Пошук" була покращена за допомогою розкривного списку типів пошуку, щоб прискорити навігацію.  Був доданий новий стиль таблиці за замовчуванням разом із новою колекцією стилів таблиці, щоб таблиці виглядали стильніше.
  Функція злиття була покращена, і тепер можна використовувати як документ Writer або файл XLSX як джерело даних.
  У Calc додано ODF 1.2-сумісні функції SEARCHB, FINDB та REPLACEB, щоб покращити підтримку формату стандарту ISO.  Крім того, вибраний діапазон клітинок, або вибрану групу форм (чи зображень), тепер можна експортувати у форматі PNG або JPG.
  У режимі Impress типовий розмір слайда був змінений на 16:9, щоб підтримувати типові форм-фактори сучасних екранів та проекторів.  Як наслідок, було додано 10 нових шаблонів Impress та оновлено пару старих шаблонів.
  Простота
  Старий WikiHelp був замінений новою системою довідкової мережі з привабливими веб-сторінками, які також можуть відображатися на мобільних пристроях.  Загалом, Довідка LibreOffice була оновлена ​​як з точки зору вмісту та коду, так і з іншими вдосконаленнями протягом усього життя сімʼї LibreOffice 6.
  Словники користувачів тепер дозволяють автоматично афікувати або поєднувати.  Це загальне поліпшення перевірки орфографії в LibreOffice, що може прискорити роботу для користувачів Writer.  Замість того, щоб вручну керувати кількома формами нового слова на мові з багатими морфологією або словотворенням, перевірка правопису Hunspell може автоматично розпізнавати нове слово з афіксами або з'єднаннями, засноване на моделі "Граматика".
  Безпека
  Ключі OpenPGP можуть бути використані для підписання документів ODF у всіх операційних системах настільних ПК, з експериментальною підтримкою шифрування на основі OpenPGP.  Щоб увімкнути цю функцію, користувачам доведеться встановити певне програмне забезпечення GPG для своїх операційних систем.
  Також було вдосконалено класифікацію документів та кілька політик конфіденційності (які зараз експортуються у файли OOXML).  У Writer маркування та підписання тепер підтримуються на рівні абзаців.
  Взаємодія
  OOXML сумісність була вдосконалена у кількох областях: імпорт SmartArt та імпорт / експорт елементів керування ActiveX, підтримка вбудованих текстових документів і таблиць, експорт вбудованих відео в PPTX, експорт перехресних посилань на DOCX, експорт полів MailMerge в DOCX, та вдосконалення фільтра PPTX, щоб запобігти створенню зламаних файлів.
  Також були додані нові фільтри для експорту документів Writer на ePub та імпортування файлів QuarkXPress, а також покращений фільтр для імпорту файлів EMF + (Розширений формат формату Плюс), що використовуються документами Microsoft Office.  Деякі поліпшення також були додані до фільтра експорту ODF, що полегшує іншим читачам ODF відображення візуальних матеріалів.
  LibreOffice Online
  LibreOffice Online - це сервісна служба, яка повинна бути встановлена  ​​та налаштована шляхом додавання хмарного сховища та сертифіката SSL.  Це може розглядатися як потужна технологія для хмарних послуг, що пропонуються інтернет-провайдерами або приватною хмарою підприємств та великих організацій.
  Нові функції, представлені LibreOffice 6.0, спрямовані на вирівнювання функціональності версій настільних і хмарних, особливо в тих областях, де користувачі очікують подібного поводження.  Наприклад, додано функцію «Зберегти як», тоді як кількість рядків, керованих Calc, була збільшена до півмільйона.  Крім того, у вікні "Writer", "Calc" та "Impress" додано діалогове вікно "Знайти та замінити" та підтримку перевірки правопису.
  Побудовані найновіші вихідні коди LibreOffice Online доступні як зображення Docker: https://hub.docker.com/r/libreoffice/online/ .  Довідкова інформація про LibreOffice Online: https://nextcloud.documentfoundation.org/s/scDjtQPATAzpeyE .
  LibreOffice Viewer для Android
  Очікуваний випуск LibreOffice Viewer для Android дозволить створити нові документи, запропонує панель інструментів на основі вкладень із параметрами форматування та дозволить користувачам додавати зображення з камери або з файлу, що зберігається локально або в хмарі.  Крім того, користувацький інтерфейс Calc буде вдосконалено за допомогою заголовків стовпців, тоді як Impress запропонує режим презентації.  Випуск планується в першому кварталі 2018 року.
  Розгортання підприємств
  LibreOffice 6.0 являє собою надсучасну перевагу в термінах функцій для офісних комплексів з відкритим кодом, і як така призначена для ентузіастів технології, ранніх користувачів та просунутих користувачів.
  Для розгортання класу підприємства, TDF підтримує більш зрілу версію - 5.4 - тепер на 5.4.4 - яка завжди повинна підтримуватися сертифікованими фахівцями (перелік доступний тут: http://www.libreoffice.org/get-help/professional-support/ ).
  Кілька компаній, що входять до складу Консультативної Ради TDF ( http://www.documentfoundation.org/governance/advisory-board/ ), надають або довгострокові, підтримувані версії LibreOffice, або консультаційні послуги для міграції та тренінгів, на основі найкращих практик Фонду документів.
  LibreOffice розгортається великими організаціями на всіх континентах.  Список найбільш значних міграцій, оголошених у засобах масової інформації, доступний на wiki TDF: https://wiki.documentfoundation.org/LibreOffice_Migrations .
« Змінено: 2018-02-01 20:10:47 від Володимир Лісівка »
[Fedora Linux]

Відсутній denkin

 • Дописувач
 • **
 • дописів: 55
Re: LibreOffice 6.0
« Відповідей #1 : 2018-02-01 20:20:19 »
Планую спробувати на роботі, загалом скоро буде 11 років, як я повністю перейшов на OOo/LO.
MSO на моєму робочому компі існує лише завдяки адмінам)
« Змінено: 2018-02-01 20:31:39 від denkin »

Присутній prapor

 • Графоман
 • ****
 • дописів: 460
Re: LibreOffice 6.0
« Відповідей #2 : 2018-02-01 22:19:42 »
Версія що у openSUSE Tumbleweed одразу почала ковбаситись через використання OpenGL для відображення усього інтерфейсу. Коли вимкнув, лишивши апаратне прискорення, стало можна працювати.
А взагалі, приємно що випиляли Windows XP підтримку. Нарешті де-кого з клієнтів дотисну на заміну старого мотлоху.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.