Автор Гілка: Видалення записів із лог-файлу  (Прочитано 1951 раз)

jkfmjrklgtkj

  • Гість
Як відноситись до видалення хостером конкретних записів із лог-файлу?Проводили мені сео-аналіз, але сайт хотро*пий, не хотів піддаватись сео-аналізу.

77.121.98.13    [14/May/2018:16:04:07    GET / HTTP/1.1    Screaming Frog SEO Spider/8.1
77.121.98.13    [14/May/2018:16:04:08    GET /robots.txt HTTP/1.1    Screaming Frog SEO Spider/8.1
77.121.98.13    [14/May/2018:16:04:08    GET / HTTP/1.1    Screaming Frog SEO Spider/8.1
...
93.171.203.15    [14/May/2018:17:56:22    GET /index.php?ct=1 HTTP/1.1    Validator.nu/LV
93.171.203.15    [14/May/2018:17:56:22    GET /404.php HTTP/1.1    Validator.nu/LV
Я не знаю для чого було видаляти ці записи. Щоб я не знав чим проводится сео-аналіз? Чи що?


Миха́йло Даниленко

  • Гість
Re: Видалення записів із лог-файлу
« Відповідей #1 : 2019-01-15 11:49:18 »
Не зовсім зрозумів, про що мова.
Були проблеми при прогоні аналітики по сайту? Бота блокував хостер?
Чи бота не блокував хостер, але в журналі звернень до сайту не було записів про бота, хоча він ніби на сайті був? Як ви тоді дізналися, що він таки там був? Ви ведете свій власний журнал методами рушія?

hyoiyu

  • Гість
Re: Видалення записів із лог-файлу
« Відповідей #2 : 2019-01-15 22:29:22 »
Я сам вручну копіював логфайли із серверу. І детально іх аналізував. Просто цікаво було.
Хостер в цей день, 14 травня, проводив сео-аналіз сайту. Я 14 числа стягнув логфайли. А потім, В ЦЕЙ ЖЕ ДЕНЬ, іще раз зробив копію логів, і Вінницьких адрес (77.121.98.13) там і близько не було.
Як  мені до цього ставитись? До сих пір я не можк зрозуміти таку логіку (чи її відсутність у) хостера.
Те що сайт мій нікому не потрібний, практично не відвідуваний, на ньому за рік з'вилось тільки два-чотири користувачі - це я чудово розімію.
І те що хтось може сказати (крутячи пальцем біля голови) що я "трішки/зовсім" неадекватний, вигадав якусь ахінєю, бо більше нічого робити - це я також розумію.

Хтос скаже, що я сам в процесі аналізу логів, міг випадково видалити оті записи, і тп, і тд..., але докази я в суд не збираю. Це вже ніяк і нічим/ніким не доведеш. <-- це я також розумію.

---АЛЕ з іншого боку це втручання в роботу інформаційних систем. А це вже кримінал (хоч ніхто і не пострадждав).
АЛЕ навіщо, для чого, якого, какова... потрібно було видаляти оті записи??? Та іще й хто видалив?! - сам хостер.
Коли доперепишу увесь код (приблизно 30 000 рядків) на ООП, буду звалювати до європейских хостерів, бо хвилююсь за свою інтелектуальні власність.

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Видалення записів із лог-файлу
« Відповідей #3 : 2019-01-15 22:41:10 »
Який ще кримінал? Де втручання у роботу інформаційних систем? За такою логікою, тех. підтримка не має права виправляти жодних аварійних ситуацій, бо це теж «втручання в роботу інформаційних систем». А криміналом є лише НЕСАНКЦІОНОВАНЕ втручання. Заспокойтесь. 99% що це спрацював logrotate. Або ще якийсь засіб ротації журналів. Якщо хтось вважає що подібні інструменти спрацьовують лише при зміні дати, то він — далека від реалій життя людина, що не має жодних практичних знань з системного адміністрування.
А що до інтелектуальної власності — не бійтесь. Коли звалите до європейських хостерів будете ще менш захищені, ніж зараз. Точніше, будете таким самим Невловимим Джо, тільки не спроможним навіть заяву до правоохоронних органів подати.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

hyoiyu

  • Гість
Re: Видалення записів із лог-файлу
« Відповідей #4 : 2019-01-15 22:43:24 »
Не зовсім зрозумів, про що мова....Як ви тоді дізналися, що він таки там був? Ви ведете свій власний журнал методами рушія?
Дійсно я з самого початку не зрозуміло написав. Про Screaming Frog SEO Spider/8.1 дізнався, бо в той день двічі стягував логфайли із серверу.
Сайт дійсно може блокувати (на рівні php-коду) хакерські нападки, сканери і всяке таке.

---Про інтелектВласність - ідея у мене чудова, а далі буде ще. Але реалізація не красива. Тому і хвилююсь за код. Та тільки зараз в коді ніхто нічого не змомже зрозуміти, бо я сам в ньому вже не все розумію. Тому і вирішив переписати на ООП. І я нарешті зрозумів ООП (дійшло :) ).

hyoiyu

  • Гість
Re: Видалення записів із лог-файлу
« Відповідей #5 : 2019-01-15 22:45:56 »
Заспокойтесь. 99% що це спрацював logrotate. Або ще якийсь засіб ротації журналів.
Я вже на це відповів.

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Видалення записів із лог-файлу
« Відповідей #6 : 2019-01-15 22:46:47 »
Сайт дійсно може блокувати (на рівні php-коду) хакерські нападки, сканери і всяке таке.
;D
Вибачте... не втримався....
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

hyoiyu

  • Гість
Re: Видалення записів із лог-файлу
« Відповідей #7 : 2019-01-15 22:48:39 »
заяву до правоохоронних органів подати.
типу в Україні щось можна вирішити звернувшись до правоохоронорг. (про політику не хочу - і так тошно)

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Видалення записів із лог-файлу
« Відповідей #8 : 2019-01-15 22:51:01 »
Я вже на це відповів.

Де? Навели приклад того, що був журнал з записами, а потім виявилось що першої частини тих записів нема?
До речі, цілком могло статись, що хостер був вимушений щось там відновити з резервної копії. Як наслідок, залишилось лише те, що було заархівовано, й втрачено усе, що відбулось у період між виконанням копії та відновленням.

Не шукайте чорну кішку у темній кімнаті, якщо кішки там нема. Та й взагалі, спитайте у хостера «а де воно поділось, мені треба для аналізу», й не будуйте конспірологічних теорій.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

hyoiyu

  • Гість
Re: Видалення записів із лог-файлу
« Відповідей #9 : 2019-01-15 22:53:25 »
Сайт дійсно може блокувати (на рівні php-коду) хакерські нападки, сканери і всяке таке.
;D
Вибачте... не втримався....


та я знаю що таке блокування смішне але: скануйте як завгодно і чим завгодно. Адресу знайдете в темі "суто пореготати". не хочу тут зайвий раз рекламуватись.

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Видалення записів із лог-файлу
« Відповідей #10 : 2019-01-15 22:53:32 »
типу в Україні щось можна вирішити звернувшись до правоохоронорг. (про політику не хочу - і так тошно)

Якщо звертатись з реальними справами — можна. А якщо з такими — то звісно що ні. Ще й можуть справу завести, за «фальшиве повідомлення про злочин», та й будуть праві.
Читайте усі договори що підписуєте. Оферти читайте також.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

hyoiyu

  • Гість
Re: Видалення записів із лог-файлу
« Відповідей #11 : 2019-01-15 22:58:14 »
типу в Україні щось можна вирішити звернувшись до правоохоронорг. (про політику не хочу - і так тошно)

Якщо звертатись з реальними справами — можна. А якщо з такими — то звісно що ні. Ще й можуть справу завести, за «фальшиве повідомлення про злочин», та й будуть праві.
Читайте усі договори що підписуєте. Оферти читайте також.



Я в договорі хостера знайшов помилку. І вони її дійсно виправили. Я ЄДИНИЙ хто читав і вивчав договір!


На ваші питання я заздалегідь відповів у третьмоу повідомленні цієї теми

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Видалення записів із лог-файлу
« Відповідей #12 : 2019-01-15 22:59:29 »
На ваші питання я заздалегідь відповів у третьмоу повідомленні цієї теми

А чому ви не зробили це так, щоб ці відповіді були здатні прочитати інші люди, а не лише ви?
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

hyoiyu

  • Гість
Re: Видалення записів із лог-файлу
« Відповідей #13 : 2019-01-15 23:03:42 »
На ваші питання я заздалегідь відповів у третьмоу повідомленні цієї теми

А чому ви не зробили це так, щоб ці відповіді були здатні прочитати інші люди, а не лише ви?

А чому ви не уважно читали?


---
І мова не про половину логфайлу, не про логротацію, а про видалення ВСИХ записів  із айпі 77.121.98.13



Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: Видалення записів із лог-файлу
« Відповідей #14 : 2019-01-16 11:49:48 »
А чому ви не уважно читали?
Я читав уважно. Кілька разів. Окрім конспірології нічого не знайшов.
І мова не про половину логфайлу, не про логротацію, а про видалення ВСИХ записів  із айпі 77.121.98.13
А з чого це видно? З наведеного прикладу видно, що зникли записи раніше за якийсь період. Тобто це ознаки ротації логів. Прикладу того, що там саме якась «дірка» не наведено.
Якби ви виклали diff, у якому видно саме видалення конкретних рядків — це була б зовсім інша справа. Але якщо там зникли записи саме за якийсь проміжок часу, то це напевне або ротація, або наслідок відновлення системи з резервної копії.
Й так, де-які хостери видаляють з журналів частину записів. Щоб не збивати аналізатори статистики відвідувань з пантелику своїми моніторингами та подібними речами.

Ну й найголовніше: телепати у відпустці, тому пишіть що відповів на це питання сам хостер.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.