Автор Гілка: wayland + kde = ? (чим "відкрити" диск)  (Прочитано 1020 раз)

retyu

  • Гість
Встановив wayland. після після запуску у вейланд-терміналі nautilus - nautilus запускається. Якщо пробувати запустити кдє-програму - не працюєґне стартує.
Питання: wayland тільки для Ґнома?
При спробі видалити wayland-пакети, воно потягнуло все КДЄ, я протупив, не встиг вчасно зреагувати, але, але...
Після компіляції ядра https://linux.org.ua/index.php?topic=11459.new#new я відзеркалив увесь диск (не  окремий розділ, а увесь диск) командою dd. Тому бе проблем зразу ж все відновив без танців з бубенями.
---писав більше тексту, але довелось іще раз все заново писати. Вийшло в скороченому варіанті, але основну суть передав.
---і іще питання: Чи можна (і як) працювати з образом диску*, створеним командою dd ?

* - не розділ диску, а увесь диск. Чи можна його якось примонтувати, чи відкрити ..., наприклад у віртуальній машині, вказавши в налаштуваннях цей образ?

retyu

  • Гість
Re: wayland + kde = ? (чим "відкрити" диск)
« Відповідей #1 : 2019-08-18 11:43:52 »
nautilus встановився у мене разом із furiusisomount.
ДЕ у мене більш-менш "чисто КДЄшне"

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: wayland + kde = ? (чим "відкрити" диск)
« Відповідей #2 : 2019-08-18 14:09:30 »
Програма має мати підтримку Вейленда. І GTK+ і QT вже мають таку підтримку, тому і Гном і КДЕ мають працювати (на Федорі — працюють). Якщо ж програма потребує Іксів, то її можна запустити під XWayland.
[Fedora Linux]

retyu

  • Гість
Re: wayland + kde = ? (чим "відкрити" диск)
« Відповідей #3 : 2019-08-18 14:34:04 »
хм-м... дивно.

Запитувати як його запускати щоб все працювало - не буду (хоч і цікаво), бо вже спробував оди раз :(. добре що образ диску є. Є з чого відновитись швидко і без проблем.
Та і час на експерименти не хочу витрачати.

Миха́йло Даниленко

  • Гість
Re: wayland + kde = ? (чим "відкрити" диск)
« Відповідей #4 : 2019-08-19 12:50:02 »
щодо диску — мабуть losetup + kpartx

P.S. Якщо часто експериментуєте з системою і маєте достатньо пам'яті — раджу zfs — зробив снапшот системи і експериментуй хоч до
rm -rf /

retyu

  • Гість
Re: wayland + kde = ? (чим "відкрити" диск)
« Відповідей #5 : 2019-08-21 00:55:18 »
про zfs і btrfs чув, ніколи не використовував. З системою не експериментую, нема часу на це. Місця не багато: 2 ссд і 1 500 гб напівжива hitacha.
Стало цікаво що то за вейлаанд такий. В результаті я його встановив - він легко встановлюється, але як конкретно - я вже не пам'ятаю. Прям у sddm можна було обирати сеанс. Потрібно history | grep зробити щоб згадати як я його встановив.
Але воно повністю коректно не захотіло працювати. Після завантаження графіки миша і клавіатура заморожувались (вся система заморожувалась). Читав що у wayland`а проблеми з нвідіа. У мене нвідіа.---
Я після компіляції ядра створив образ диску на всяк випадок - такий випадок стався.
Спасибкі за підказки.
---ох і капчі у вас тут :(

Миха́йло Даниленко

  • Гість
Re: wayland + kde = ? (чим "відкрити" диск)
« Відповідей #6 : 2019-08-21 17:44:52 »
Я про оперативну — zfs on linux не варто ставити на щось з менш ніж 4G RAM.

retyu

  • Гість
Re: wayland + kde = ? (чим "відкрити" диск)
« Відповідей #7 : 2019-08-22 18:51:19 »
Я про оперативну — zfs on linux не варто ставити на щось з менш ніж 4G RAM.
хм-м... Ну то добре що питання виникають. Пішов з'ясовувати.
Я дума(ю) що для створення снапшотів потрібно багато "зайвого" вільного місця - тому і сприйняв маєте достатньо пам'яті стосовно дискового простору.

Миха́йло Даниленко

  • Гість
Re: wayland + kde = ? (чим "відкрити" диск)
« Відповідей #8 : 2019-08-23 14:47:34 »
Ні, zfs працює за принципом copy on write, тому снапшот технічно не займає місця взагалі, він лише посилається на об'єкти файлової системи. Якщо ці об'єкти вилучено чи змінено у поточному стані файлової системи — то можна сказати, що снапшот "займає" стільки місця, скільки займають змінені/вилучені об'єкти.