Автор Гілка: компіляція ядра лінюкса  (Прочитано 6458 раз)

Відсутній Shiqq-1

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0
будь ласка, приклади компіляції кернеля і його застосовання

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: компіляція ядра лінюкса
« Відповідей #1 : 2019-12-22 15:38:30 »
Приклад:
make xconfig (для KDE, вибираємо точно архітектуру процесора, щоб працювало швидше)
make -j3 (Core2 Duo)
Застосування — у кімнаті холодно (TDP — 65 Вт, на рівні Ryzen 2 3600; зима цього року не холодна, тому має вистачити для прогрівання, доки ви, обнімаючи корпус, розмірковуєте над подальшими діями).
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Миха́йло Даниленко

  • Гість
Re: компіляція ядра лінюкса
« Відповідей #2 : 2019-12-23 14:08:12 »
Реальний приклад (https://bugzilla.kernel.org/show_bug.cgi?id=196253):
sudo apt-get install build-essential fakeroot
sudo apt-get build-dep linux
apt-get source linux
cd linux-*
wget -O debian/patches/fix_trackpoint_3rdbutton.patch 'https://bugzilla.kernel.org/attachment.cgi?id=273725'
echo fix_trackpoint_3rdbutton.patch >> debian/patches/series
dch -l '~tpfix' 'fix trackpoint 3rd button detection'
fakeroot debian/rules binary

Відсутній Shiqq-1

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0
Re: компіляція ядра лінюкса
« Відповідей #3 : 2019-12-23 19:52:51 »
то був пач і пошук багів, я ж мав іа увазі компіляцію з джерела https://www.kernel.org/ з пошаговими інструкціями компілятору gcc, чи іншим: clion, slickedit, vs,.. І це все не з Інтернета, а зі своєї практики і розробки. Чи можліва компїляція лінюкса у Windows? тільки файлів .с.

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: компіляція ядра лінюкса
« Відповідей #4 : 2019-12-23 20:33:46 »
По-перше, не «лінюкса» а «лінукса».По-друге, вам не треба це робити. Вже з ваших питань видно що ви «не в темі» зовсім й не зможете досягнути результату.
Хоча, можете спробувати: https://kernelnewbies.org/KernelBuild
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Миха́йло Даниленко

  • Гість
Re: компіляція ядра лінюкса
« Відповідей #5 : 2019-12-24 14:14:11 »
то був пач і пошук багів
Ви запитали "приклади компіляції" та "застосування", що я зрозумів як "як зібрати ядро, і навіщо це треба?". От вам реальний випадок, коли це дійсно треба. Те, про що ви питаєте — це якась примха без конкретної цілі.

Відсутній Shiqq-1

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0
Re: компіляція ядра лінюкса
« Відповідей #6 : 2019-12-24 23:07:11 »
у мене виникли сумніви що у когось тут є рєальний досвід в компілюванні кернела, а по цьому нема прикладів щоб іх показуваті, навіть чужих.

Відсутній Shiqq-1

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0
Re: компіляція ядра лінюкса
« Відповідей #7 : 2019-12-24 23:12:56 »
По-перше, не «лінюкса» а «лінукса».По-друге, вам не треба це робити. Вже з ваших питань видно що ви «не в темі» зовсім й не зможете досягнути результату.
Хоча, можете спробувати: https://kernelnewbies.org/KernelBuild

розгляну вашу "пораду" тільки з умовою що ви зробите цю працю за мене.
« Змінено: 2019-12-24 23:19:48 від Shiqq-1 »

Відсутній prapor

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 518
  • Карма: +0/-0
Re: компіляція ядра лінюкса
« Відповідей #8 : 2019-12-24 23:22:14 »
Діагноз: або товстий троль, або «не дуже розумний» віндузятник-вайтішнік що не розуміє що таке ядро операційної системи та взагалі нащо його компілювати у вигляді відмінному від дистрибутивного.Й робити за вас ніхто нічого не буде. Хоча... еквівалент 25 GBP за годину мого часу — й я виконаю ваше замовлення. Хоча у мене дуже малий досвід з Linux, лише якихось 17 років.
- I'm afraid your son has the knack.
- The knack?
- The knack. It's a rare condition characterised by an extreme intuition about all things mechanical and electrical. And utter social ineptitude.
- Can he lead a normal life?
- No, he'll be an engineer.

Миха́йло Даниленко

  • Гість
Re: компіляція ядра лінюкса
« Відповідей #9 : 2019-12-26 14:08:03 »
Діагноз: або товстий троль
FTFY

Відсутній lpi3

  • Новачок
  • *
  • дописів: 30
  • Карма: +0/-0
Re: компіляція ядра лінюкса
« Відповідей #10 : 2020-01-10 13:33:26 »
 Колись давно (15 років тому) я таким бавився, збирав ядро вимикаючи ті речі, які мені не потрібні, а ті що потрібні вбудовуючи прямо в ядро. Зазвичай це призводило до більш швидкого завантаження саме ядра, але ніяк не впливало на швидкість системи як такої.
 Колись я вимкнув підтримку usb mass storage devices бо тоді не знав що це таке і вважав, що воно мені не потрібне. Як результат usb flash drives перестали монтуватися і я дізнався що ж таке usb mass storage devices =]

 Досвід цікавий і напевно корисний в якихось випадках, але я б рекомендував прочитати якусь книжку (understanding linux kernel daniel bovet marco cesati дуже гарна) - від цього буде набагато більше користі. Принаймні зі мною було саме так, коли постало питання писати драйвера для ядра (по роботі).