Автор Гілка: Квантова фізика в одному фото  (Прочитано 760 раз)

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
 Коливання заряджених частинок створюють електромагнітні хвилі навколо частинки. Один квант (порція) — це одна хвиля. Електромагнітні хвилі створюють інтерференцію, яка впливає на курс частинок, так що вони поводять себе як частинки та хвилі одночасно.
 На фото — експеримент з двома щілинами. Частинка проходить через одну щілину, її хвилі — через обидві.
« Змінено: 2020-01-01 12:56:02 від Володимир Лісівка »
[Fedora Linux]

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Квантова фізика в одному фото
« Відповідей #1 : 2020-01-02 15:48:53 »
Пояснювати подібні речі без математики - справа так собі. Строго кажучи, три з чотирьох наведених вами тез є як мінімум частково невірними:
Цитата
Коливання заряджених частинок створюють електромагнітні хвилі навколо частинки.
Невірно. Світового ефіру не існує.
Цитата
Один квант (порція) — це одна хвиля.
Терміни "квант" і "частка" не є взаємозамінними.
Цитата
Електромагнітні хвилі створюють інтерференцію, яка впливає на курс частинок, так що вони поводять себе як частинки та хвилі одночасно.
Абсолютно невірно. Інтерференція хвиль, за означенням, впливає тільки на хвилі.
А от інтерференція (якщо калькувати з interference) від спостерігача таки може міняти природу ефектів випромінювання. Картинка гарна, але мало до чого придатна. Пошук по "double slit experiment" дасть дуже багато науково-популярних і кращих ілюстрацій та відео.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Квантова фізика в одному фото
« Відповідей #2 : 2020-01-02 16:19:36 »
Пояснювати подібні речі без математики - справа так собі. Строго кажучи, три з чотирьох наведених вами тез є як мінімум частково невірними:
Цитата
Коливання заряджених частинок створюють електромагнітні хвилі навколо частинки.
Невірно. Світового ефіру не існує.
0) Тут не згадувалося про ефір.
1) Зараз ефір називають «фізичним вакуумом».2) Флюктуації «квантового поля» є реальним явищем.3) Коливання можуть мати як зовнішню так і внутрішню природу (кварки).

Цитата
Цитата
Один квант (порція) — це одна хвиля.
Терміни "квант" і "частка" не є взаємозамінними.
Погляньте, будь ласка, на фото. Там є стрілочки на квант і на частинку.

Цитата
Цитата
Електромагнітні хвилі створюють інтерференцію, яка впливає на курс частинок, так що вони поводять себе як частинки та хвилі одночасно.
Абсолютно невірно. Інтерференція хвиль, за означенням, впливає тільки на хвилі.
Ну а хвилі впливають на курс частинок.
Цитата
А от інтерференція (якщо калькувати з interference) від спостерігача таки може міняти природу ефектів випромінювання. Картинка гарна, але мало до чого придатна. Пошук по "double slit experiment" дасть дуже багато науково-популярних і кращих ілюстрацій та відео.
Це є фотографія реального фізичного процесу, який демонструє квантові властивості. Без математики. Без CGI.
[Fedora Linux]

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Квантова фізика в одному фото
« Відповідей #3 : 2020-01-02 16:33:05 »
Цитата
Без математики. Без CGI.
Без реєстрації. Без SMS. Я утримаюсь від подальшої дискусії дилетантів (бо ви про квантову механіку явно взагалі нічого не знаєте, а я серйозні речі на цю тему читав ще в нульових) і не буду розбирати викладену вами нову порцію феєрично невірних висловлювань, але радив би вам почитати хоча б щось науково-популярне на цю тему. Почніть з пошуку по "double slit experiment", хоча б в об'ємі статті на вікіпедії.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Квантова фізика в одному фото
« Відповідей #4 : 2020-01-02 16:42:36 »
Цитата
Без математики. Без CGI.
Без реєстрації. Без SMS. Я утримаюсь від подальшої дискусії дилетантів (бо ви про квантову механіку явно взагалі нічого не знаєте, а я серйозні речі на цю тему читав ще в нульових) і не буду розбирати викладену вами нову порцію феєрично невірних висловлювань, але радив би вам почитати хоча б щось науково-популярне на цю тему. Почніть з пошуку по "double slit experiment", хоча б в об'ємі статті на вікіпедії.
Наука суттєво просунулася вперед з того часу. Я раджу вам хоч щось почитати про гідродинамічні квантові аналоги, щоб ви були у темі що взагалі відбувається у науці зараз.
Популярно пояснено тут: https://www.youtube.com/watch?v=WIyTZDHuarQ .
[Fedora Linux]

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Квантова фізика в одному фото
« Відповідей #5 : 2020-01-02 16:55:53 »
Наука суттєво просунулася вперед з того часу. Я раджу вам хоч щось почитати про гідродинамічні квантові аналоги, щоб ви були у темі що взагалі відбувається у науці зараз.
Популярно пояснено тут: https://www.youtube.com/watch?v=WIyTZDHuarQ .
Вірно, але припиніть робити вигляд, що ви маєте про це найменше уявлення. Відео аж занадто популярне, і про якісь останні досягнення в ньому не йдеться.
« Змінено: 2020-01-02 17:00:24 від Cthulhu »

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Квантова фізика в одному фото
« Відповідей #6 : 2020-01-02 17:35:34 »
Наука суттєво просунулася вперед з того часу. Я раджу вам хоч щось почитати про гідродинамічні квантові аналоги, щоб ви були у темі що взагалі відбувається у науці зараз.
Популярно пояснено тут: https://www.youtube.com/watch?v=WIyTZDHuarQ .
Вірно, але припиніть робити вигляд, що ви маєте про це найменше уявлення. Відео аж занадто популярне, і про якісь останні досягнення в ньому не йдеться.

Ви вважаєте що 10-ти років, які я потратив на популяризацію теорії Хвилі-Пілота, не достатньо щоб ознайомитися з усіма зауваженнями та запереченнями? :-)

[Fedora Linux]