Автор Гілка: свій AS  (Прочитано 7555 раз)

Відсутній User01

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
свій AS
« : 2020-01-22 13:02:07 »
Втомився сплачувати всяким дц за канали та їх шалені тарифи. Маю 6 фіз серверів, маю приміщення в києві. І тут у мене виникло питання, можливо краще купити свої айпі, купити канали у того ж гіганет UA. Але тут маса питань, і запитати власне немає у кого. Ось і привела мене ця ідея на цей форум) Насамперед потрібно мати AS, погуглив і не особливо зрозумів що це таке. Відразу нав'язується відповідь - не твоє це) Але все ж цікаво, навіть з метою з'ясування за що беруть ДЦ стільки грошей за канали. Далі потрібно зареєструвати блок айпі. Де це робиться розуму не прикладаю теж. Далі потрібно купити якийсь juniper яким можна буде управляти каналом. Далі сам канал, купувати його потрібно у магістральників, хто це й де їх шукати. ua-ix і гіганет це воно? Далі потрібно придбати власний канал, те ж саме питання.


У загальному все складно, і знань в цьому вкрай мало, але якось же люди в цьому починають розбиратися з малого, тому чому б і ні)

Модератор: Почніть з прочитання правил форуму. Перекладено з російської на українську.
« Змінено: 2020-01-22 13:08:48 від Володимир Лісівка »

Миха́йло Даниленко

  • Гість
Re: свій AS
« Відповідей #1 : 2020-01-22 15:18:33 »
Не думаю, що воно вам треба, але теоретично (я не робив цього сам, але на попередній роботі мали свою AS, тільки сервери були в ДЦ) вам треба зареєструватися у RIPE (https://www.ripe.net/participate/member-support/become-a-member), запросити собі мережу /24 (нові ipv4 скінчилися, є лише б/в, і то невідомо скільки їх, тому можливо доведеться чекати або використовувати ipv6), після чого знайти українського провайдера, який може з клієнтами робити bgp і може підключитися до вашого приміщення. Juniper не обов'язковий, можна й самому роутер побудувати (ми використовували фрю).

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: свій AS
« Відповідей #2 : 2020-01-28 17:36:30 »
А скільки вам треба ІР-адрес? Автономна система потрібна якщо їх треба багато, скажімо /24 або й більше і це не економний варіант.
І де знаходиться ваше приміщення і що туди можна протягнути?
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній ysenko

  • Новачок
  • *
  • дописів: 35
  • Карма: +1/-0
  • Python developer
Re: свій AS
« Відповідей #3 : 2020-01-31 16:41:25 »
Як на мене, то питання трохи ширше ніж 6 серверів, приміщення, канал і AC:
  • Хто буде підтримувати всю інфраструктуру (піднімати, що впало, роботти бакапи та  відновлюватися з них)
  • чи існує резервне живлення в приміщені? Якщо ні, то що робити як вимкнуть світло?
  • Приміщення може, для прикладу, затопити і якщо немає жодних інших резервних потужностей (або бакапи розміщені на тих самих серверах), то можна сушити весла.
Перелік того, що може піти не так практично безкінечний і питання чи готові ви самі розбиратися з проблемами, якщо це буде дешевше (а, мабуть, не буде)?
import antigravity