Автор Гілка: Як додати українську мову для гарячих клавіш у Vim  (Прочитано 6227 раз)

Відсутній bebyx

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 69
  • Карма: +0/-0
    • bebyx
Що більше користуєшся Vim'ом, то складніше від нього відмовитися.

Переді мною постала проблема, щоб гарячі клавіші працювали й з українською розкладкою клавіатури. Що зручно, коли, скажімо, набираєш у Vim'і текст українською мовою.

Рішення є: вставити langmap у файл .vimrc.

Оскільки в значення змінної треба вводити багато літер, я вирішив запостити тут вже готовий рядок - як готовий рецепт.

Отже, відкриваємо файл конфігурації Виму для профілю:

vim ~/.vimrc
І додаємо рядок:

:set langmap=йq,цw,уe,кr,еt,нy,гu,шi,щo,зp,х[,ї],фa,іs,вd,аf,пg,рh,оj,лk,дl,ж\\;,є',ґ\\,яz,чx,сc,мv,иb,тn,ьm,ю.,./,ЙQ,ЦW,УE,КR,ЕT,НY,НY,ГU,ШI,ЩO,ЗP,Х{,Ї},ФA,ІS,ВD,АF,ПG,РH,ОJ,ЛK,ДL,Ж\\:,Є\\",Ґ<bar>,ЯZ,ЧX,СC,МV,ИB,ТN,ЬM,Б\\<,Ю>,№#
Зберігаємо й виходимо з файлу .vimrc:

:wq
або просто

:x
Готово!

П.С. Зважте, що я не всі знаки включив (особливо допікає $ та ?). Тому хто знає як додати - ласкаво прошу до теми.

Оновлено 5.2.20: додав №.
« Змінено: 2020-03-05 19:46:42 від bebyx »

Відсутній bebyx

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 69
  • Карма: +0/-0
    • bebyx
Створив невеликий gist, щоб автоматизувати цю справу.

Додайте до vimrc одним рядком:

curl -w "\n" https://gist.githubusercontent.com/bebyx/09307c0d9bdd381add8e9fd623a827d3/raw >> ~/.vimrc
« Змінено: 2020-03-04 00:27:05 від bebyx »

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Аналогічно. Тільки я, коли почав освоювати vim, в той рядок упхав геть усі алфавітно-цифрові клавіші, що міняють своє значення залежно від розкладки. Напевне, то зайве.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній bebyx

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 69
  • Карма: +0/-0
    • bebyx
Аналогічно. Тільки я, коли почав освоювати vim, в той рядок упхав геть усі алфавітно-цифрові клавіші, що міняють своє значення залежно від розкладки. Напевне, то зайве.

Деякі з цифрових усе ж варт додати, гадаю - ті, що я зазначив у ПС принаймні.  :)

Відсутній bebyx

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 69
  • Карма: +0/-0
    • bebyx
Додав . З Shift-4 та Shift-6 проблематично, бо звичайна комбінація перемикає команди і в англійській розкладці, наприклад, : замість командного рядка викликає $. А теґи <S-4> і <S-6> чомусь не працюють як годиться.