Автор Гілка: Що із swap в 20 бубунті?  (Прочитано 733 раз)

i_am_root_x

  • Гість
Коли я ставив 18 убу, то в інсталяторі не було можливості створити розділ для підкачки, бо розумні(?) люди вирішили що система буде працювати швидше якщо замість окремого розділу для підкачки, використовувати файл /swapfile.
А в 20 убу варіант створення розділу для підкачки повернули в інсталятор. От і питання виникає: для підкачки що потрібно використовувати - окремий разділ диску чи файл? Проблема(?) не критична, але для чого було відмовлятимсь від розділу для підкачки???
---Я пару днів назад сильно покалічив і основну систему і резервну (хоч вони були на різних дисках)  :'( . То все через дурну голову і УЄФІ-і-і-і. Всі дані цілі. І навіть повна копія основної системи забекаплена, але відновити вже не можу (або не знаю як правильно без рокнрольних танців це зробити).
Поки що думаю... що доведеться знову налаштовувати і демони і програми і все інше  :o , але я не хочу. було б краше якби можна було відновитись із архіву. Первинно ті "мертві"  системи встановлювались на древньому компі без УЄФІ.



i_am_root_x

  • Гість
Re: Що із swap в 20 бубунті?
« Відповідей #1 : 2020-05-18 06:23:27 »
ну що з абзацами у вас?  >:(

Миха́йло Даниле́нко

  • Гість
Re: Що із swap в 20 бубунті?
« Відповідей #2 : 2020-05-18 18:05:44 »
Колись читав, що по продуктивності виходить всеодно, бо після ініціалізації ядро працює з блоками свапфайлу на диску напряму, без звернення до коду файлової системи. Але то було давно.

Миха́йло Даниле́нко

  • Гість
Re: Що із swap в 20 бубунті?
« Відповідей #3 : 2020-05-18 18:17:57 »
Якщо є тарбол системи і завантаження через grub — то відновлення зводиться до створення фс, розпаковки туди бекапу, бінд-маунту /{dev,proc,sys}, chroot туди та grub-install. Якщо systemd-boot чи uefi — скоріше за все теж можливо, але прямо так рецепт не підкажу.

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Що із swap в 20 бубунті?
« Відповідей #4 : 2020-05-18 20:27:01 »
З окремим розділом для підкачки гібернізація налаштовується легше. А якщо, наприклад, відбувався запис до файлу підкачки і раптом зникло живлення або стався якйись збій, то чи може це призвести до якихось небажаних наслідків для всього розділу.
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

i_am

  • Гість
Re: Що із swap в 20 бубунті?
« Відповідей #5 : 2020-05-19 22:58:20 »

у мене не ноут, але "ждущий режим" працює і без окремого розділу підкачки. Але воно так може і не працювати, якщо ядро самому зібрати і якісь параметри там змінити.


У мене таке було.




А повну гібернізацію я не використовую. Та і "Режим очікування" також майже ніколи не використовую.



Нову систему ставив, але перевстановлення всього-і-всього я не переживу - та і улюблених програм для 20 уби іще нема (здається вона 23 квітня вийшла). Краще те що було відновлю.



---


Але стосовно відновлення системи не все так просто. Я восени 2019 десь тут на форумі запитував як/чим відкрити "диск" (не розділ диску, а увесь образ - /dev/sdb). То я так повністю бакапив систему командою dd. А потім... вирішив удосконалити  :( бакап.



Раром (з параметрами -ow -ol -oh) архівував ВСЮ систему із лів-флешки (або з іншого диску). З повного образу диску відновлення проходило на відмінно.


І от настав час іще одного відновлення. Розархівував я той архів...  :'(>:( а воно лінки не відновило (але не всі?). Я до кінця іще не розібрався, але здається в тих дирекоріях де створюються* "стартові лінки", цих лінків немає і через це сервіси не запускались (не запускаються).


Ось наприклад:
xuser@ssd60:~$ ll /lib64/ld-linux-x86-64.so.2
lrwxrwxrwx 1 root root 32 мая 18 20:24 /lib64/ld-linux-x86-64.so.2 -> /lib/x86_64-linux-gnu/ld-2.27.so*
xuser@ssd60:~$
у відновленій  :( системі директорія /lib64/ виявилась ПУСТА.





*по команді systemctl enable якийсь.service в директоріях створюються посилланя/лінки. І от саме цих лінків здається нема(?).


Стосовно уєфі і граба - я вже розібрався. уєфі відімкнув у біосі. Стало набагато легше!.


Лінукс має суттєвий недолік: Один раз налаштував -  все працює. Забув як і що робив, а потім якщо знову потрібно таке саме зробити - то так просто і не згадаєш :(.



У мене буде іще питання по vpn. Мабуть окрему гілку  створю.

i_am

  • Гість
Re: Що із swap в 20 бубунті?
« Відповідей #6 : 2020-05-19 23:03:20 »
З повного образу диску відновлення проходило на відмінно. - це з того що я створював  командою dd/

Миха́йло Даниленко

  • Гість
Re: Що із swap в 20 бубунті?
« Відповідей #7 : 2020-05-19 23:33:53 »
RAR-ом? Який жах.
Якщо він викинув всі симлінки — то єдиний варіант, що я собі уявляю — чрут туди, витягнути список встановлених пакунків (dpkg -l), з чистого листа встановити точно таку ж версію операційної системи (можна в чруті), встановити ті ж самі пакунки зі списку, потім знайти (find -xdev / -type l -ls) всі симлінки, що там є, і постворювати ці симлінки в бекапі. Якщо одразу dpkg не запрацює (бо симлінків немає) — значить встановити мінімальну систему, подивитися там симлінки, поробити їх в бекапі, щоб dpkg запрацював, і далі те ж саме. Звісно, що списки пакунків/симлінків великі, тому знадобляться якісь навички програмної обробки тексту.
Ну і надалі використовувати для бекапів утиліти, які для цього призначені — наприклад, tar.

i_am

  • Гість
Re: Що із swap в 20 бубунті?
« Відповідей #8 : 2020-05-20 00:07:59 »

RAR-ом? Який жах.
...
Ну і надалі використовувати для бекапів утиліти, які для цього призначені — наприклад, tar.

Отож. Краще dd, бо я вже відновлювався з dd`шного "архіву" без проблем. Про tar знаю. колись давно-давно бакапився і відновлювався.



dpkg ??? ... ну незн., спочатку подумаю... може спробую, ну якщо іншого шляху не буде.

---


Питання про vpn уже не актуальне.

i_am

  • Гість
Re: Що із swap в 20 бубунті?
« Відповідей #9 : 2020-05-20 00:12:58 »


Якщо він викинув всі симлінки



 Звісно, що списки пакунків/симлінків великі, тому знадобляться якісь навички програмної обробки тексту.Ну і надалі використовувати для бекапів утиліти, які для цього призначені — наприклад, tar.

та от справа в тому що лінки викинуті не всі(?)


grep, cut - трішки знаю.

i_am

  • Гість
Re: Що із swap в 20 бубунті?
« Відповідей #10 : 2020-05-20 19:45:20 »

Дивно. Дуже дивно. хйзн яких лінків не вистачає - не всі вони "пропали".





Дійсно не стартували стартові сервіси (причину я вказав вище: не було лінків). І навіть firefox не запускався. довелось його перевстановити.


Півсистеми зламано, але вже завантажується в gui. Доведеться перевстановити всі пакунки/програми. Або зберегти список пакунків, встановити систему наново (скоріш за все буду ставити убу сервер - щоб без зайвого непотребу), і доставити програми.



Бд, налаштування серверів, та інші критичні дані у мене є, налаштування користувача також збережені (не RAR`ом).



Але причина "чому я вирішив відновитись" - жахливенька. Ні з того, ні з сього поламався apache2 ^(. Не знаю, грішу на ссд (новенький 120гб ссд). чомусь у нього бувають збої. Збої були і на старому компі, і на поточному.