Автор Гілка: Як обрати ноутбук для лінукс  (Прочитано 7206 раз)

Хандога Даниїл

  • Гість
Добрий день шановні учасники форуму!!!
Мені потрібна ваша порада з приводу вибору ноутбука під лінукс.
Основні задачі що будуть виконуватись:
Робота з офісними додатками;
Робота в інтернеті
Перегляд фільмів
Прослуховування музики
Робота з додатками доступності для слабозорих людей.
Є два варіанти які влаштовують за цими параметрами, але який буде краще не розумію. Можливо ви підкажете...
Варіант 1 HP 255 G7 (1Q3H0ES) Dark Ash Silver  https://rozetka.com.ua/ua/hp_1q3h0es/p262203756/characteristics/
Варіант 2 Lenovo ideapad 510-15ISK (LCM15J73US)  "Refurbished"
https://allo.ua/ua/products/notebooks/lenovo-ideapad-510-15isk-lcm15j73us-refurbished.html?tab=specs
[/b][/b]

gdekjifgb

  • Гість
Re: Як обрати ноутбук для лінукс
« Відповідей #1 : 2020-11-24 14:00:53 »
Новий, сучасний ноут із більшістю задач стандартного користувача справиться.

А от стосовно очей... Я для себе брав би (якби була потреба і необмежені фінансові ресурси) ноут із найбільшим дисплеєм (не роздільною здатністю, а з дисплеєм - діагональ в дюймах).

Миха́йло Даниленко

  • Гість
Re: Як обрати ноутбук для лінукс
« Відповідей #2 : 2020-11-24 18:40:55 »
Якщо лише з цих двох — я б взяв lenovo. Але 1) я фанбой thinkpad'ів 2) зараз сиджу за E470 з 940MX, тому точно знаю що її вистачить навіть на трошки погратися, а з повністю AMD-шним сетапом справи досі не мав, тому невідомо що від нього очікувати 3) наявність 1TB hdd — гарна можливість складати туди музло/відео/..., але це потребує деякої самодисципліни і може не всім підійти, бо ssd маленький.

Взагалі залежить від того, як ноут буде використовуватися, якщо він здебільшого стояти буде — то може краще таки пошукати 17". Або подумати про роботу з додатковим більшим монітором.

Миха́йло Даниленко

  • Гість
Re: Як обрати ноутбук для лінукс
« Відповідей #3 : 2020-11-24 18:55:08 »
P.S. З цих двох також варто було б їх помацати, бо клави на обох виглядають не дуже.

Хандога Даниїл

  • Гість
Re: Як обрати ноутбук для лінукс
« Відповідей #4 : 2020-11-24 20:30:18 »
Дякую за поради. А як щодо Dell Precision M6600 (CA203PM6800MUMWS). Машинка наче стара буде, але за параметрами він мене повністю влаштовує. Одне цікавить чи не прогадаю з потужністю. Ноут 2012-го року. https://allo.ua/ua/products/notebooks/dell-precision-m6600-ca203pm6800mumws-refurbished.html?tab=specs

Миха́йло Даниленко

  • Гість
Re: Як обрати ноутбук для лінукс
« Відповідей #5 : 2020-11-24 21:03:57 »
Вони явно вписали CA203PM6800MUMWS в заголовок неправильно — це тег M6800 за 100+ кілогривень :)
Плюс фотка явно не прямо з експонату, бо вказано, що "роздільна здатність веб-камери є", а на фото її немає.

Щодо продуктивності — точно не скажу, бо "модель i7 не вказано", але загалом dell'и можна апгрейдити в межах лінійки, тобто навіть якщо там слабенький проц, його можна потім замінити. Пам'ять доставляється аж до 32 гіг (принаймні в специфікації лінійки так сказано). На ці ноути самі dell ставили red hat, тобто проблем специфічних для linux не має бути (гугляться лише проблеми з amd-шними картками, але у вашому — nvidia). Додатковий плюс — можна dvd замінити на додатковий жорсткий диск (третій?) і догнати-таки вагу до 4 кг :D
Роздільна здатність для 17" дещо outdated, але для поганого зору це мабуть не критично.

Миха́йло Даниленко

  • Гість
Re: Як обрати ноутбук для лінукс
« Відповідей #6 : 2020-11-24 21:09:16 »
P.S. Фізичні клавіші гучності — це плюс. І лівий Ctrl в правильному місці. Там навіть трекпойнт є, правда я Dell-овими не користувався, лише чув що вони тугіші за Lenovo'івські.

gdekjifgb

  • Гість
Re: Як обрати ноутбук для лінукс
« Відповідей #7 : 2020-11-25 12:27:07 »
...
Я вже давно для себе вирішив: Якщо колись буду обирати ноут, то в першу чергу буду обирати за розміром дисплею та дивитимусь на розташування кнопок на клавіатурі.

Бо працював по декілька годин пару раз з різними ноутами... цензурно про це не можу і слова сказати.
« Змінено: 2020-11-25 12:30:27 від gdekjifgb »

Миха́йло Даниленко

  • Гість
Re: Як обрати ноутбук для лінукс
« Відповідей #8 : 2020-11-25 13:55:47 »
Off-topic:
Мені так сподобалась клава thinkpad з трекпойнтом, що у мене зараз на десктопі отаке
:D

Єдиний мінус — не переставляються місцями ctrl та fn, як на ноуті.

Хандога Даниїл

  • Гість
Re: Як обрати ноутбук для лінукс
« Відповідей #9 : 2020-11-25 16:38:33 »
Добрий день!!!
З'явилась інформація з приводу ноутбука: уточнив у продавця модель процесора
Intel® Core™ i7-2960XM Extreme Edition -- https://ark.intel.com/content/www/ru/ru/ark/products/53478/intel-core-i7-2960xm-processor-extreme-edition-8m-cache-up-to-3-70-ghz.html
Так то в цьому я не розбираюсь: тому потрібна ваша думка. Одне знаю: проц старий 2011-го року.

Миха́йло Даниленко

  • Гість
Re: Як обрати ноутбук для лінукс
« Відповідей #10 : 2020-11-25 18:18:16 »
4 ядра (8 потоків з HT) на 2.7-3.7 Ггц — дуже непогано на мою думку.