Автор Гілка: Хтось користується LinuxCNC?  (Прочитано 3370 раз)

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Привіт, давно не заходив. Останні роки дещо поміняв рід занятть: перескочив на 3D-моделювання та (професійно) оперую верстатами з ЧПК. В моделюванні в основному використовую Blender (Windows/Linux) та Rhinoceros (Windows). Верстати контролюються Mach3 (Windows), RichAuto DSP (пульти), а також LinuxCNC. В CAD/CAM-застосунках Linux на жаль дуже відстає (звідси й такий вибір програм), зате LinuxCNC я дуже задоволений. Тому цікаво, чи є ще хтось, хто ним користується?

Ось гілка на їхньому форумі, де я намагався зібрати RTAI/LinuxCNC з сирців (на жаль не дуже успішно, але намагався викласти максимально інформації щодо процесу): https://forum.linuxcnc.org/51-ot-posts/39134-compiling-linuxcnc-on-slackware-some-warnings.

Також у мене архівовано багато власних старих перекладів. Якщо комусь щось потрібно ще з того, то звертайтеся.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Хтось користується LinuxCNC?
« Відповідей #1 : 2021-06-19 13:37:07 »
Я маю випалювач, але він керується програмкою з під Віндовз. Я маю бажання переповзти на щось лінуксове. LinuxCNC вміє працювати з випалювачами? Бо я дивлюся зараз на GRBL/bcnc.
[Fedora Linux]

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Re: Хтось користується LinuxCNC?
« Відповідей #2 : 2021-06-19 18:06:11 »
Впевнений, що може. Там важливо тільки, яка інтерфейсна плата стоїть на верстаті. Деякі пропрієтарні, які ідуть тільки зі спеціальними програмами та нестандартними портами - NcStudio і плата з послідовним портом, наприклад - не дуже підходять. (Теж можна настроїти по ідеї, але не вартує того.) А так, усе більш-менш стандартне з паралельним портом чи етернетом підтримується LinuxCNC.

Ця досить добре себе зарекомендувала, але є й інші непогані, теж з опторозв'язкою, але простіші:



Можете спробувати, тим більше, що Debian ви знаєте добре.