Автор Гілка: Як заставити ноутбук працювати від адаптера і не чіпати акумулятор?  (Прочитано 6583 раз)

Відсутній PowerBattle

  • Новачок
  • *
  • дописів: 18
  • Карма: +0/-0
По старій памяті я знаю, що ноутбук під час використання на зарядці не псує акумулятор, але в мене зіпсувався. Точно не скажу, здється це ще відбулось на windows10 а можливо зараз на Ubuntu 20.04 lts.

Axmed

  • Гість
Якщо заряджати від зарядки, то псується зарядка. Я он раз в рік нову зарядку купую.

Покажіть:
$ ls /sys/class/power_supply/
$ cat /sys/class/power_supply/ADP1/online
$ cat /sys/class/power_supply/BAT1/uevent

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Як правило, це зроблено апаратно, а не програмно, щоб ноутбук міг заряджатися навіть коли вимкнений чи повністю розряджений.

Якщо ви не хочете використовувати акумулятор, то просто витягніть його, якщо він витягується. Але він всеодно зіпсується з часом.

Для мінімізації зношення акумулятора під час зарядки, потрібно обмежити верхній вольтаж батареї, щоб батарея не заряджалася на більш ніж на 80% (4.05В). Для цього потрібно мати доступ до мікросхеми регулятора напруги через драйвер. Попередження: якщо перевищити напругу (щоб більше влізло у старий акумулятор), то можна спричинити пожежу акумулятора через швидкий ріст та закорочення дендритів.

Якщо драйвер підтримує обмеження заряду, то можна скористатися TLP: https://linrunner.de/tlp/
[Fedora Linux]

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
На жаль, зміна верхнього рівня заряду для батареї за допомогою tlp підтримується тільки для деяких ноутбуків:

Цитата
Version 1.3.1 and lower

    IBM/Lenovo ThinkPads only: start and stop charge threshold, discharge and recalibration

Version 1.4 and higher - additionally:

    ASUS laptops: stop charge threshold

    Huawei MateBooks: start and stop charge threshold

    LG Gram laptops: fixed stop charge threshold at 80% aka battery care limit

    Lenovo laptops (non-ThinkPad series): fixed stop charge threshold at 60% aka battery conservation mode

    Samsung laptops: fixed stop charge threshold at 80% aka battery life extender
« Змінено: 2021-11-04 13:40:39 від Володимир Лісівка »
[Fedora Linux]