Автор Гілка: Вам відомий такий баг/прикол? /.cache in ubuntu 18.04  (Прочитано 7434 раз)

gdekjifgb

  • Гість
Не зовсім підходить у "Прикладні програми" тому тут пишу.

У мене на убу 18.04 64бітн періодично в / з'являється директорія /.cache

Спочатку я подумав що це може через те що у мене кеш в домашн директорії знаходиться в /home/xuser/.cache і монтується він у пам'ять, і можливо щось-якось-такось стається що при завантаженні воно не вірно монтується? - ну це перше з чого я почав думати.

root@mbs:/home/xuser# ls -la /home/xuser/ |grep cach
drwx------  19 xuser xuser       580 фев 16 16:50 .cache
lrwxrwxrwx   1 xuser xuser        18 июл 16  2021 .nbi -> /home/xuser/.cache

root@mbs:/home/xuser# df -hT|grep cac
tmpfs          tmpfs      512M         172M  341M           34% /home/xuser/.cache

root@mbs:/home/xuser# cat /etc/fstab|grep cac
tmpfs /home/xuser/.cache tmpfs noatime,nodiratime,nosuid,uid=1000,gid=1000,mode=0700,size=512M 0 0
root@mbs:/home/xuser#

Потім виявилось що навіть після завантаження і видалення /.cache воно все рівно знову з'являється. Ламати систему, досліджувати, проводити експерименти, впадати в паніку я не став. Ну з''являється, ні і хф з ним.

В гуглі періодично щось запитував, щойно також прогуглився - толком нічого не знайшов.

І коли я ставив сусідам 32 бітн убу18.04 то тоді вже повністю заспокоївся. Там також я помітив цю дивну директорію /.cache/

Що воно таке і чи відомий цей баг/прикол розробниками?

Мова не про ~/.cache/ в домашньому каталозі користувачів, мова про директорію /.cache/
« Змінено: 2022-02-16 17:11:59 від gdekjifgb »

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Напевно у якогось системного сервіса, який запускається під root (автоматичне оновлення пакетів?), не встановлено змінну $HOME, тому він пише свій кеш в /. Не маю Убунти — не маю цих проблем.
« Змінено: 2022-02-16 17:49:48 від Володимир Лісівка »
[Fedora Linux]

gdekjifgb

  • Гість
Оновлення у мене не автоматичне (та я зрозумів, що це як приклад).

Не знаю що воно таке і чому, і в мене дома, і в сусіда таке було, поки він не поставив віндовс.

Але цікаво.