Автор Гілка: TUG підтримує Україну  (Прочитано 130 раз)

Відсутній Олександр Барановський

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 348
  • Карма: +0/-0
TUG підтримує Україну
« : 2022-04-26 17:27:26 »
Міжнародна група користувачів TeX (TeX Users Group — TUG) у своїх матеріалах нагадує про війну і підтримує Україну.

«У країні, де я народився, триває війна, — пише Борис Вейцман, президент TUG, у березневому бюлетені організації. — І цілими днями я майже нічого не можу робити, тільки переглядаю новини, розмовляю з друзями чи намагаюся відірватися на рутинну роботу. Ми всі думали, що європейські війни залишилися в минулому столітті. Виявляється, ми помилилися».

У повідомленні йдеться про понад мільйон українських біженців (за станом на 8 березня). Президент закликає допомогти їм: чи безпосередньо, чи зробивши пожертву в поважну організацію.

Квітневий бюлетень починається із сумних повідомлень про величезні людські страждання. Президент TUG також нагадує, що Першу світову війну називали «війною, що завершить усі війни». Тепер це здається жорстокою іронією. Після жорстокості Другої світової війни ми сказали «ніколи знову» — але дозволили цій гидоті повторитися знову, і знову, і знову. «Страждання України, яка з початку 20 століття була місцем двох світових воєн, громадянської війни, великого голоду, терористичних кампаній, а нині стала жертвою жорстокої агресії, вражають, — вважає Борис Вейцман, — як і стійкість її народу, який має мужність битися і силу раз у раз відбудовувати свою країну».

Багато технічних і наукових товариств (серед них Американське фізичне товариство, Американське математичне товариство) започаткували програми допомоги своїм українським колегам, яких зачепила війна. «Ми також думаємо про те, якими діями можемо допомогти. Сподіваюся незабаром повідомити про них, — пише президент TUG. — Тим часом, якщо вам потрібна допомога або у вас є ідея, як TUG може допомогти, зв'яжіться з нами відразу».

Нагадаємо, що TeX Users Group — неприбуткова організація, заснована 1980 року, для всіх, хто використовує систему складання (набору) TeX, створену Дональдом Кнутом, та/або цікавиться типографією і дизайном шрифтів.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»