Автор Гілка: Шукаю варіанти збільшити розміри розділу  (Прочитано 3470 раз)

Відсутній karmeljuk

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Вітаю
Я планую оновити Ubuntu з версії 18.04 до 20.04. Також планую збільшити розмір кореневого розділу, бо наявних 10Гб вкрай мало. Скоріше всього доведеться зносити систему, ставити 20.04, позбуватися /mnt/opt and swap, тоді вийде принаймні 12Гб. В такому випадку файлу підкачки взагалі не буде, але при моїх 16Гб ОЗП це не обов'язково я так розумію



Чи можливо є кращий варіант залити файл підкачки і збільшити розмір кореневого розділу за рахунок розділу /home не видаливши дані? І чи можливо це зробити не зносячи систему?

Дякую

Відсутній prolinuxua

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +1/-0
    • Про Linux українською
Найбезпечнішим і простішим варіантом буде перенести дані на інший диск і по новому створити необхідні розіли.
Також можливий варіант знести sda7, sda6  і відщипнунути від sda5 не використаного простору і об'єднати в один розділ. На який можна встановити нову систему. Але при цьому sda1 нікуди не притулиш.
Тому вже краще розбити по новому і не морочитись.

Відсутній denkin

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 129
  • Карма: +3/-0
1. Чому б одразу не перескочити на 22.04?
Щоправда там є певні "таракани" які особисто мене примусили перейти на Debian - агресивне просування snap. Альтернатива звичайно є - прийдеться видаляти підтримку snap, та встановлювати вручну потрібні програми.

2. Варто виділяти для кореневого розділу щонайменше 20 Гб. Якщо "на виріст", то можна всі 30 Гб.

3. swap не завадить в будь якому випадку, хоча б 2 Гб.
Xubuntu 20.04.X + Xubuntu Testing

Відсутній karmeljuk

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Дякую

Мені здається 22.04 буде ще більше місця займати. Снап теж не довподоби, бо вимагає багато місця

Колись користвувався Дебіаном, для нього потрібно меше місця. Але на скільки я пам'ятаю не все працювало, що мені потрібно було

А весь диск у мене лише 128Гб, по суті 110 реальних. Можливо тоді є сенс просто змінити на 512 і легше буде перенсти

Відсутній denkin

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 129
  • Карма: +3/-0
1. Так, кожна нова версія потребує більше місця на диску, більше пам'яті для роботи та більшої потужності процесора. Така загальна тенденція.

2. Зараз Дебіан випускає образи non-free, де є невільні компоненти, тож проблем з обладнанням повинно бути менше.

3. Звичайно, що 512 Гб краще ніж 128, навіть 256 Гб краще ніж 128)))
Xubuntu 20.04.X + Xubuntu Testing

Відсутній karmeljuk

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Дякую denkin
Я все таки вирішив купити ssd диск на 512Гб

Може знаєте простий спосіб, як клонувати все зі старого диску на новий використовуючи ssd usb port ?

Відсутній karmeljuk

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Бачу всюди пишуть, що доведеться клонувати кожен розділ вручну, щоб не лишилося зайвого місця на новому диску

Відсутній denkin

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 129
  • Карма: +3/-0
Дякую denkin
Я все таки вирішив купити ssd диск на 512Гб

Може знаєте простий спосіб, як клонувати все зі старого диску на новий використовуючи ssd usb port ?
В принципі способів багато, але я маю звичку на нове залізо встановлювати систему начисто.
Xubuntu 20.04.X + Xubuntu Testing

averia

  • Гість
Дякую denkin
Я все таки вирішив купити ssd диск на 512Гб

Може знаєте простий спосіб, як клонувати все зі старого диску на новий використовуючи ssd usb port ?
В принципі способів багато, але я маю звичку на нове залізо встановлювати систему начисто.

Може є сенс використати LVM розмітку для більш гнучкого збільшення розміру розділів?