Автор Гілка: Звантаження  (Прочитано 13950 раз)

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Звантаження
« Відповідей #15 : 2011-03-13 15:48:00 »
yurchor, запропоноване мною призначалося тільки для того, щоб відокремити download від upload і не претендує на універсальність. У навадених вами прикладах можна використати "відкрити" замість "завантажити", чом би й ні? І навіть "завантаження" не так вже й муляє, якщо не ліпити його скрізь.
«Завантаження» не муляє і використовується там, де й слід (load). Можна використовувати, звичайно, і ваш варіант, але є один нюанс, на який я і спробував вказати…  ;)

Не ображайтеся, але для мене такі фортелі без додаткових пояснень є не зовсім прийнятними. Безграмотно сформульовані звіти про вади і ось такі обговорення не вражають натиском інтелекту і нагадують обговорення мисливців за котиками поведінки цих самих котиків у романі «Морський вовк» Джека Лондона: «ні, ось так, бо я так хочу, а ти — йолоп і всі, хто згоден з тобою, теж йолопи». Якщо кому цікаво, але дуже ліньки йти до бібліотеки чи книжкової крамниці, можу додати фотографію сторінки академічного орфографічного словника зі словом «звантажити».
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Re: Звантаження
« Відповідей #16 : 2011-03-13 16:21:51 »
yurchor, раджу подумки додавати IMHO до всього, сказаного мною :)

Ніхто не заперечує, що слово існує. Проте його значення слід шукати у ВТССУМ-і:

ЗВАНТАЖЕННЯ, -я, с. Дія за знач. звантажити
ЗВАНТАЖИТИ див. звантажувати
ЗВАНТАЖУВАТИ, -ую, -уєш, недок. Знімати з чогось який-небудь вантаж.

Тобто "unload". І гадаю в багатьох це слово саме з цим асоціюється.

Так, це дуже слизьке місце.
« Змінено: 2011-03-13 16:23:58 від tech »

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Звантаження
« Відповідей #17 : 2011-03-13 16:54:55 »
Ніхто не заперечує, що слово існує. Проте його значення слід шукати у ВТССУМ-і:

ЗВАНТАЖЕННЯ, -я, с. Дія за знач. звантажити
ЗВАНТАЖИТИ див. звантажувати
ЗВАНТАЖУВАТИ, -ую, -уєш, недок. Знімати з чогось який-небудь вантаж.

А ви можете привести з ВТССУМ-а значення слів ВІДВАНТАЖЕННЯ, ВИВАНТАЖЕННЯ, ЗАВАНТАЖЕННЯ?
Linux. The future is open.

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Re: Звантаження
« Відповідей #18 : 2011-03-13 17:30:59 »
Ніхто не заперечує, що слово існує. Проте його значення слід шукати у ВТССУМ-і:

ЗВАНТАЖЕННЯ, -я, с. Дія за знач. звантажити
ЗВАНТАЖИТИ див. звантажувати
ЗВАНТАЖУВАТИ, -ую, -уєш, недок. Знімати з чогось який-небудь вантаж.

А ви можете привести з ВТССУМ-а значення слів ВІДВАНТАЖЕННЯ, ВИВАНТАЖЕННЯ, ЗАВАНТАЖЕННЯ?

Передруковую ВТССУМ (як той зі "Спілки рудих"):

ВІДВАНТАЖИТИ див. ВІДВАНТАЖУВАТИ
ВІДВАНТАЖУВАТИ, -ую, -уєш, недок. 1. перех. Навантаживши що-небудь, відправляти в інше місце. 2. перех. Знімати частину вантажу; перевантажувати в інше місце. 3. тільки док. перех. і неперех. Закінчивши, перестати вантажити.

ВИВАНТАЖЕННЯ, -я, с. Дія в знач. вивантажити.
ВИВАНТАЖИТИ див. вивантажувати.
ВИВАНТАЖУВАТИ, -ую, уєш, недок, Знімати, виносити вантаж, що перевозиться (машиною, підводою і т. ін); виймати.

ЗАВАНТАЖЕННЯ, -я, с. 1. Дія за знач. завантажити. 2. Характеристика завантаженості роботою системи масового обслуговування. 3. Пересилання даних з носія даних в оперативну пам'ять або з оперативної пам'яті в регістрову. **Завантаження системи -- запис модулів системи із зовнішньої пам'яті в оперативну пам'ять.
ЗАВАНТАЖИТИ див. завантажувати.
ЗАВАНТАЖУВАТИ, -ую, -уєш, недок., 1. Наповнювати що-небудь (віз, вагон, судно і т. ін.) вантажем (у 1 знач.). 2. перен. Забезпечутати роботою в належному обсязі. // Заповнювати роботою (час). 3. спец. Заповнювати рудою, паливом і т. ін. (домну, піч тощо). // Засипати руду, паливо і т. ін. в домну, піч.


Словник синонімів (збірний):

вантажити (поміщати, класти вантаж у щось;  наповнювати щось вантажем) навантажувати, грузити, завантажувати, загружати, діал. ладувати.

(Кримського):

ЛАДУВАТИ, готувати, лаштувати, лагодити; (тягар) вантажити, наладовувати; (рушницю) заладовувати, заправляти, сов. заряджати.

(інших слів не знайдено серед синонімів)
« Змінено: 2011-03-13 17:36:10 від tech »

Відсутній btr

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 653
  • Карма: +0/-0
Re: Звантаження
« Відповідей #19 : 2011-03-14 15:32:53 »
Поки що користуємся тим, що напрацювали (завантажити-звантажити), але воно мені також здається не зовсім доречним. Мені не подобається застосування кореня "вантаж" до файлів, хоч при певній фантазії можна собі це уявити. Як варіант пропоную взяти зв’язку із поштових програм "відіслати-отримати" (на "upload-download"), а от load... Занести програму в пам’ять? Це щось із вірусами схоже. Переписати, розмістити, заладувати?

Відсутній Yury_Bulka

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 440
  • Карма: +0/-0
  • муз́ика
Re: Звантаження
« Відповідей #20 : 2011-03-17 21:03:33 »
А чому не Downloads -> Звантаження (звідкись), а Uploads -> Завантаження (кудись)? Хочу також звернути увагу на диференціяцію напряму в англійському варіянті: up -> догори, ніби від себе; down -> вниз, до себе. (Ви розумієте це так само?)

Такі ось роздуми... :-/

EDIT: До мене дійшло. Вивантаження й означає вантажити кудись. Дивно, спершу зовсім не звучало, а тепер (на другий день!) вже звучить. Це доводить, як мало часом потрібно, щоб перевчитись.
« Змінено: 2011-03-17 21:24:54 від Yury_Bulka »
http://freeUser.org.ua/ — колективний досвід із застосування вільних програм

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Re: Звантаження
« Відповідей #21 : 2011-04-17 12:11:17 »
Доречі, в ґуґлі докс завантаження використовується і для завантаження з комп’ютера, так і для завантаження на комп’ютер. Може хтось зможе виправити, щоб не плутатись, бо download та upload переклали однаково...
Linux. The future is open.

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Звантаження
« Відповідей #22 : 2011-04-17 13:23:52 »
Доречі, в ґуґлі докс завантаження використовується і для завантаження з комп’ютера, так і для завантаження на комп’ютер. Може хтось зможе виправити, щоб не плутатись, бо download та upload переклали однаково...
Як і в інших продуктах ґуґля. Писати немає куди.