Автор Гілка: Не по темі: "Зламались" гальма на спорті  (Прочитано 2038 раз)

ussca

  • Гість
Я не знайщов живий, діючий велофорум.

Я попав під ДУЖЕ ВЕЛИКИЙ дощ. Можна сказати що велосипед був 30 хвилин повністю під водою в річці. Коли їхав під час зливи, то вже тоді гальма перестали працювати.

Через день я розібрав передній тормоз. Зняв колодки (вони були грязні), протер їх наждачкою, спиртом. Тормозний диск НЕ знімав. На колесі поялозив його нвждвчкою, сухими тряпками, спиртом. Це я про переднє колесо. На задньому я тільки диск протирав наждачкою, тряпками та спиртом. Заднє ніколи не знімав.
---
Зібрав колесо, гальма.... Але результат, здається, зовсім трішки покращився. Того ж дня до вечора все знову перестало працювати.

Наступного дня знову зняв переднє колесо, витяг колодки, СФОТКАВ їх (які зняв і які поставив після чистки). Хотів жалібливо пожалітись, запитати в мережі що чому і як.

Почистив спиртом, потім об наждачку, зняв тормозний диск, помив його, витер насухо і протер спиртом. Ідеально чистий обезжирений диск. Коли ставив його на колесо, то пальцями робочі поверхні не мацав!

Зібрав все до купи. Результату ніякого. Це я все про переднє колесо. Заднє не чіпаю - "тренуюсь" ремонтувати на передньому.

ЯК І ЩО НЕ ПРАЦЮЄ: і задній і передній тормоз дуже погано, слабо працюють.
---
Ну не знайшов я підходящий велофорум, а в соц мережах і месенджерах мене нема. Вирішив запитати тут, бо памятаю що у тутешгнх форумчан були/є спортвелосипи.
---

Як було раніше: При натисканні на гальма, я по інерції аж з сідла іноді злітав вперед. Також міг заблокувати колесо і воно на грунтовій дорозі залишало тормозний слід. Зараз такого нема. Для того щоб ПЛАНОВО (НЕ екстрено) зупинитись мені потрібно метрів за 10 до зупинки починати натискати на тормоза. !!!ШВИДКІСТЬ при цьому значно нижче середньої!!!

!!!Регуляція колодок (я вже вмію) бажаних результатів не принесла. Можна зробити так що начебто гальма стали працювати так як треба, АЛЕ!!! тоді колесо з НЕНАТИСНУТИМИ гальмами вільно не крутиться.!!!

Описую іще один"глюк". Коли раніше я котив велосипед (наприклад викочував його з двору), то при натисканні на передній тормоз, переднє колесо блокувалось намертво аж заднє колесо відривалось від землі

Зараз при натисканні на тормоз, переднє колесо не блокується і якщо сильніше пхати велік вперед, то колесо прокручується, хоч і з значним зусиллям. Але не стопориться намертво.

На фото колодки після того як я їх зняв, і після чистки. АЛЕ здається мені що вони і зараз вже з металевим блиском.

Я думаю що причина в колодках. І мене така ситуація дуже не влаштовує. Це після дощу мені потрібно кожного разу ставити нові колоди на велік? Чи може встановлені колодки дуже погної якості?

А які тоді ставити? Керамічні, залізні чи такі самі тільки більш якісні?
---

Підкажіть що робити з тормозами, і якщо знаєте, то підкажіть де є живий, діючий велофорум (НЕ група в соц мережах).


зняті і очищені https://i2.paste.pics/90eddf86dc188e35b1e1c709d2c8d985.png

ussca

  • Гість
А іще на диску з'являється отакий бруд. https://ru.paste.pics/0ece2f5c97e3407d9420c1b63f3ed303

Витискається  він, мабуть (скоріш за все), із чистих! (вчора чистив, 150-200 м проїхав після ремонту)
тормозних колодок.

Це колодки всмоктали в себе бруд як мочалка?, і тепер нові потрібні? ЯКІ? Такі самі, до першого дощу?

ussca

  • Гість
Знову я поліз туди. Але на цей раз перед тим як ставити колодки,я поклав їх на лавочку. Через деякий час на одній колодці з''явилось... масло(?). https://i2.paste.pics/f7f53727af7ea777cbb31559799f2ca2.png

Відкусив я ту частину, АЛЕ не повністю (це я тільки зараз помітив на фото). Зібрав все до купи - не працює. Ну тобто працює, але погано. З''їздив в магазин - диск сухий, але коли білою ватою тернути його, то там (на ваті) сіра якась фігня залишається.

Який висновок я роблю?: тільки заміна колодок. Але!, їх після кожного дощу міняти чи що? Фігня якась нєвєдома.

ussca

  • Гість

ussca

  • Гість
вже все нормос. то щось масне потрапило на колодки.
Задні наждачкою очистив і склав - працюють. Думав буде морока як і з передніми.