Автор Гілка: Поясніть, ЧОМУ так?  (Прочитано 2518 раз)

Відсутній SGh

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 258
  • Карма: +0/-0
  • Heavy Metal, Rock & Punk!!!
Поясніть, ЧОМУ так?
« : 2003-11-07 13:50:53 »
Чому коли я компілюю програму (майже будь-яку), то її розмір виходить у мене більшим в 3-4 рази ніж та сама програма скомпільована дистрибутором Лінукса? (приклад плугін xmms-mad у мене пара сотень кб, у них декілька десятків), невже вони їх чимось пакують?

І ще питання чому в Лінуксі декілька пристроїв fd0, fd0u1660,... тощо, навіщо, чому б не зробити один універсальний, наприклад той самий 98й маздай читає дискети будь-яких форматів, та і ДОС так само, чи може причина в тому, що МікроМякі працюють с флопіком церез БІОС, а Лінукс напряму?

Поясніть будьласка!

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Поясніть, ЧОМУ так?
« Відповідей #1 : 2003-11-11 01:37:32 »
Цитата
Чому коли я компілюю програму (майже будь-яку), то її розмір виходить у мене більшим в 3-4 рази ніж та сама програма скомпільована дистрибутором Лінукса? (приклад плугін xmms-mad у мене пара сотень кб, у них декілька десятків), невже вони їх чимось пакують?

Ні, вони просто видаляють відлагоджувальну інформацію - man strip

Цитата
І ще питання чому в Лінуксі декілька пристроїв fd0, fd0u1660,... тощо, навіщо, чому б не зробити один універсальний,
Ви часом не про /dev/floppy? fd0 - це перший НГМД, fd1 - другий, fd255 - двісті п'ядесят п'ятий. fd0u1660 - це перший дисковід з ємністю 1660Kb - використовується для форматування чи для читання пошкоджених дискет.

Цитата
наприклад той самий 98й маздай читає дискети будь-яких форматів, та і ДОС так само,
Щось мені не віриться, я точно знаю що мастдай не читає дискетки з ext2. ;)

Цитата
чи може причина в тому, що МікроМякі працюють с флопіком церез БІОС, а Лінукс напряму?
Це ДОС працював з флопіком через БІОС, віконця працюють напряму (саме тому вони підтримують розширені формати, які раніше без додаткових драйверів не працювали).


[Fedora Linux]

Відсутній Misha

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 191
  • Карма: +0/-0
  • Насправді все не так, як у реальності
Re: Поясніть, ЧОМУ так?
« Відповідей #2 : 2003-11-11 09:53:42 »
Це ДОС працював з флопіком через БІОС, віконця працюють напряму (саме тому вони підтримують розширені формати, які раніше без додаткових драйверів не працювали).
Взагалі то, ВінНТ, 2000, ХР, і т.д. працюють напряму. А от Він9х - напряму тільки зі стандартними форматами (а інколи і з усіма через БІОС). Саме тому він так тормозить при роботі з дискетами. Також це пояснює неможливість роботи в ВінНТ з дискетами більше 1,6 Мб (більше 20 секторів на дорожку). Хоча Він9х з ними працює (навіть з 1,72 Мб - 82 дор. 21 сект.), але як... таких тормозів ще треба пошукати.
Стосовно ДОС. Версія 6,22 та новіші працює з усіма форматами, що підтримуються БІОС. Старіші версії мали глюки в цьому плані. А усі оті додаткові драйвери лише (в більшості випадків) виправляють кривий БІОС.


Відсутній SGh

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 258
  • Карма: +0/-0
  • Heavy Metal, Rock & Punk!!!
Re: Поясніть, ЧОМУ так?
« Відповідей #3 : 2003-11-11 11:31:28 »
Дякую за відповіді!

2lvm
Я знаю нашо ті всі пристрої, я тільки питав чому не зроблять один для усіх форматів, бо у маздая він один і читає всі, ... ну звичайно за винятком ext2 :)
зі stripом обовязково розберуся

2Misha
Я так і думав щодо маздаїв, але питаю я про Лінукс...




Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Поясніть, ЧОМУ так?
« Відповідей #4 : 2003-11-11 13:54:54 »
Цитата
Я знаю нашо ті всі пристрої, я тільки питав чому не зроблять один для усіх форматів
Так для читання ж використовується лише /dev/floppy (/dev/fd0), всі інші потрібні для форматуваня нових дискет.
[Fedora Linux]

Відсутній Misha

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 191
  • Карма: +0/-0
  • Насправді все не так, як у реальності
Re: Поясніть, ЧОМУ так?
« Відповідей #5 : 2003-11-11 17:52:11 »
До речі, а як прочитати дискету з 82 доріжками і 19 секторами на доріжку? Варіант з mdir/mcopy/m... працює, але ж це не зручно.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Поясніть, ЧОМУ так?
« Відповідей #6 : 2003-11-11 18:29:28 »
До речі, а як прочитати дискету з 82 доріжками і 19 секторами на доріжку? Варіант з mdir/mcopy/m... працює, але ж це не зручно.
Спробуйте використати /dev/fd0u1722, якщо не допоможе - тоді man setfdprm.

mc-ка  підтримує прямий доступ до дискети через mtools - натисніть Alt-C та введіть "a:"<enter> (або введіть "cd a:" у командному рядку).
[Fedora Linux]

Відсутній SGh

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 258
  • Карма: +0/-0
  • Heavy Metal, Rock &amp; Punk!!!
Re: Поясніть, ЧОМУ так?
« Відповідей #7 : 2003-11-13 08:34:07 »
Так для читання ж використовується лише /dev/floppy (/dev/fd0), всі інші потрібні для форматуваня нових дискет.

Не знаю де там як, але якщо я форматую дискету на fd0u1600, то на fd0 вона у мене нормально не читається..., щодо setfdprm подивлюся, а от що mc з mtoolsами так працює не знав, круто, спробую...

A strip це взагалі класна штука, ніколи не думав що у 5-ти метровому ELF-ніку може бути 2 метри відлагоджувальної інформації...
« Змінено: 2003-11-13 08:36:42 від SGh »

Відсутній SGh

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 258
  • Карма: +0/-0
  • Heavy Metal, Rock &amp; Punk!!!
Re: Поясніть, ЧОМУ так?
« Відповідей #8 : 2003-11-17 15:16:09 »
Подивився я, setfdprm виставляє конкретні параметри, а як же щодо автодетекту?
Знайшов я у fdutilsах fdmount він вміє монтувати дискети, завчасно визначивши їх параметри, але... як я зрозумів він це може робити тільки під рутом, і прописати його у fstab я теж не можу, і тому теж ніякої зручності немає :(

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Поясніть, ЧОМУ так?
« Відповідей #9 : 2003-11-17 16:01:09 »
Нічого не можу порадити - у мене і на рооботі й вдома вже давненько немає дисководів, немає на чому експериментувати. :(
[Fedora Linux]