Автор Гілка: Re: Книги на английском  (Прочитано 5870 раз)

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
У мене таке враження, що листи від Барса іноземною мовою стають вже трохи нездоровою традицією.

Час прийти на поміч модераторам?

Дякую наперед.

dusoft

  • Гість
Re: Книги на английском
« Відповідей #1 : 2004-06-16 01:30:06 »
Так.. неодноразове порушення правил форуму, й ігнорування застережень..

Відсутній AlexPretov

  • Новачок
  • *
  • дописів: 1
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Книги на английском
« Відповідей #2 : 2004-06-16 11:12:19 »
Російська мова для Вас вже іноземна? А, пробачте, англійська рідною стає?  Краще б не флейм розводили -- почитаєш Вас і думаєш чи заходити на сайт взагалі?

Не подобається -- візмить та перекладить -- і всі питання. А Барс надав цікаву інформацію та, звертаю на це особливо, яка на інших сайтах не була розміщена.

З повагою.

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Книги на английском
« Відповідей #3 : 2004-06-16 11:31:47 »
Російська мова для Вас вже іноземна? А, пробачте, англійська рідною стає?  Краще б не флейм розводили -- почитаєш Вас і думаєш чи заходити на сайт взагалі?

Не подобається -- візмить та перекладить -- і всі питання. А Барс надав цікаву інформацію та, звертаю на це особливо, яка на інших сайтах не була розміщена.

З повагою.

Так, російська для мене -- іноземна. Англійська також іноземна. Але англійська має дві переваги перед російською:

* англійці ніколи не завойовували і не колонізували України,
* англійська є визнаною міжнародною мовою.

Всі  інші мови стоять на одному рівні з російською -- іноземні.

Власне тому, що мені неподобається я вперше був подбав про те (так, я був першим редактором правил і ініціатором положення про мови -- валіть все на мене), щоб при заснуванні цього майданчика були встановлені правила: допускається дві мови українська і англійська. Такі правила з того часу існують і нікому з бажаючих бути тут не заважають. А це означає, що якщо мені (або будь-кому з існуючих тут) неподобається російська, то повинен перекладати не я, а порушник правил.

І не сталося б нічого страшного з Барсом, якби він трохи підучив українську. Навіть якщо він не українець, а "брат-слявянін".


Відсутній AlexPretov

  • Новачок
  • *
  • дописів: 1
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Книги на английском
« Відповідей #4 : 2004-06-16 18:23:57 »
Ми розмовляли про мови, до речі... Що ж до колонізації... То що, тепер до поляків не їздити, Туречині війну оголосити?... Дивний, Ви, якийсь... Хлопець надав посилання на чудове місце де є стільки цікавого... Знаєте, оце хохляцьке жлобство! Це, наскільки я розумію, суто технічний майданчик, так? Повідомлення касалось технічних питань, так? У Вас питаня по суті є? Лінк неробочий або щось подібне?

Що ж до російської, вважаю, що Вам прийдется її вчити. Або польську, або турецьку... Догадайтесь чому.

Порівняйте кількість україномовних сайтів і російських. Динаміку їх росту. Вражає?

А кількість українозованого софта? Гірко стає? І що буде відчувати Барс або хтось інший по відношенню до української? Чи захоче він взагалі вчити український?

З таким відношенням, з такою агресивністтю, з такою нетерплячісттю, Ви робите "медвежью" послугу не тільки суспільству цього майданчика, а й самій мові.

А.. також до речі, п"ята графа стосована... Чи вас більш цікавить колір крові?

З повагою.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Книги на английском
« Відповідей #5 : 2004-06-16 20:57:39 »
Цитата
Російська мова для Вас вже іноземна? А, пробачте, англійська рідною стає?  Краще б не флейм розводили -- почитаєш Вас і думаєш чи заходити на сайт взагалі?

От що значить: побував модератор в офлайні, зразу відчувається.

Ви знаєте, мені фіолетово, що хто думає про яку мову. Є правила, які обговорювати ніхто не заборонив, до речі. Є об"єктивна причина внести поправку? Гайда в "Адміністраторську" -- там поговоримо.

А от виконання чи невиконання правил у їхньому теперішньому вигляді обговоренню не підлягає. Якщо нема достатньо поважних причин на їх невиконання --  то це є хамство.

Ще один момент: це не тема для сторінки новин.

Присуд -- не сперечатися з правилами, з їх авторами, і не мішати сюди політику.

Відсутній vitalis

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 112
  • Карма: +0/-0
  • Як воно?
Re: Книги на английском
« Відповідей #6 : 2004-06-16 22:30:35 »
AlexPretov, зі своїм уставом в чужий монастир не ходять.
А щодо задавання стосовно "та Ви подивіться скільки софту російською...", то гляньте кіко є софту китайською і як множаться їхні сайти ;)
А щодо вивчення мов... то більшість тут присутніх знає по дві-три чи й більше.

Ну все, перестаю флудити 8)
«Чтиво» - е-бібліотека україномовної літератури на всі смаки
Домівка.net - національний портал

dusoft

  • Гість
Re: Книги на английском
« Відповідей #7 : 2004-06-17 02:45:31 »
І мої п'ять копійок. Тільки що читав довжелезний флейм на лорі про огг та відео який перейшов в мп3vsогг, джабберvsвсі_інші і таке інше.. Ірсі як завжди нікого не чув... ніхто йому нічого не довів... І він тільки й казав - все в інтернеті в мп3, навіщо той огг, мп3 працює з коробки в плеєрах і все таке... ви мені нагадали трохи його в цьому плані... навіщо щось інше якщо є російською і ми це розуміємо... російська розповсюджена більш ніж українська тому забудемо про українську. Це смішно.

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Книги на английском
« Відповідей #8 : 2004-06-17 03:41:13 »
Трохи спробуємо рознести в просторі котлети з мухами.

Мова крутиться по суті навколо трьох пунктів, які не потрібно змішувати до купи.

 1. використання не української чи не  англійської мови при існучих правилах.
 2. цінність наданої Барсом інформації.
 3. необхідність зміни правил.

На перше запитання вже відповів Ярослав (себто Модератор) -- використовувати російську (як і будь яку іншу крім зазначених) не можна, правила цього не дозволяють.

Цінність інформації не повинна розглядатися до тих пір, поки порушуються правила. Тому всі Ваші арґументи про те, що дуже багато російських сайтів і будь-що ще не мають до цієї дискусії аніякісінького відношення. Цінність інформації не втратиться, якщо людина її донесе сюди української мовою.

Тобто, я так розумію дискусія точиться зараз тільки навколо одного питання -- чи потрібно змінити правила і дозволити використання російської на майданчику. Напевне, для Вас не буде секретом, що я проти цього, а далі вже йде моє пояснення чому.

 
Ми розмовляли про мови, до речі... Що ж до колонізації... То що, тепер до поляків не їздити, Туречині війну оголосити?...
 

 Ми розмовляли не про мови взагалі, а про мови, які мають право використовуватись тут, на цьому майданчику. Ні, їздити звичайно до Польщі можна, і не треба воювати з Туреччиною. Але немає потреби дозволяти використання ні польської, ні турецької, ні російської, ні литовської на цьому майданчику.

 Трохи про дещо особливу ситуацію з російською:

 Так, звичайно, Україна була за свою історію багато під ким -- литва, поляки, татари, росіяни. Але скажіть мені, будь-ласка, чи знайдете Ви в Україні  сьогодні татаризований регіон? Розумієте до чого я веду? Навіть під час моїх двох останніх візитів до Львову, він мені постав набагато більше зрусифікованим, ніж зполонізованим. А потурчених я в Україні і зовсім не знаю.

І це -- принципова відмінність російської мови в Україні від будь-якої іншої іноземної. Так, саме іноземної. Російська мова -- не є мовою корінного населення України. Як би Вам не не було неприємно чути: російська мова в Україні -- іноземна.

 
Дивний, Ви, якийсь... Хлопець надав посилання на чудове місце де є стільки цікавого... Знаєте, оце хохляцьке жлобство! Це, наскільки я розумію, суто технічний майданчик, так? Повідомлення касалось технічних питань, так? У Вас питаня по суті є? Лінк неробочий або щось подібне?
 

Див. вище про те, що це посилання можна було-би написати українською.

 
Що ж до російської, вважаю, що Вам прийдется її вчити. Або польську, або турецьку...

 Російської мені вчити не доведеться, тому що нею я володію вільно. Що стосується польскої чи турецької -- я не проти б вивчити при нагоді і при потребі. Поки-що в мене немає потреби і я до того ж ледачий. З поляками, чехами, білорусами і практично всіма іншими слов'янами я чудово обходжусь українською (тобто я до них українською, вони до мене своєю) і ми чудово один одного розуміємо.

З росіянами такий фокус не проходить. Вони зразу починають згадувати расизм, фашизм, п'яту графу (подивіться свою цитату нижче).

 Мова йде про дуже просту річ -- українці хочуть говорити українською між собою. Для спілкування з іншомовними націями і національностями є визнана міжнародна мова -- англійська.

 
Порівняйте кількість україномовних сайтів і російських. Динаміку їх росту. Вражає?
 
 А кількість українозованого софта? Гірко стає? І що буде відчувати Барс або хтось інший по відношенню до української? Чи захоче він взагалі вчити український?
 

Кількість російсько мовних майданчиків є тільки ще однією причиною для того, щоб російської тут не було. А щодо українізованого софту -- то, власне, цей майданчик засновувася спочатку для того, щоб допомогти з поширенням ПЗ українською мовою. Російська мова в цьому процесі не допоможе аж ніяк.

Чи захоче Барс вчити українську? Мене це не обходить. Я навіть впевнений, що не захоче. Може навіть гірше -- може виявитися, що він нею чудово володіє, але навмисне не хоче користуватися. То хто в такому випадку з нас расист? (я не хочу закидати цього персонально Барсу -- я не знаю хто він такий і звідки взявся і чи володіє насправді українською, але повірте людей які принципово відмовлялися користуватися українською я на своєму віку зустрічав і немало).

Якщо не захоче вчити українську, він не буде мати права писати тут. Якщо правила не будуть змінені, чого я всією душею сподіваюся, не станеться.
 
 
З таким відношенням, з такою агресивністтю, з такою нетерплячісттю, Ви робите "медвежью" послугу не тільки суспільству цього майданчика, а й самій мові.
 
 А.. також до речі, п"ята графа стосована... Чи вас більш цікавить колір крові?
 

Це до речі не "нетерплячість", а "нетерпимість". Це було перше. Друге: де в моїх листах Ви побачили агресивність?

Повторю ще раз одну дуже просту річ:

мова йде про одну дуже-дуже просту річ -- українці на цьому майданчику хочуть спілкуватися українською (тобто рідною) мовою.

Це -- не фашизм, не расизм. Це -- не хуторянство чи "мєстєчковий націоналізм". Це -- саме звичайне бажання будь-якого народу. Росіяни хочуть говорити російською -- Вас це не дивує? Японці (чомусь -- дивні якісь!) хочуть говорити японською. Ні в кого в світі не виникає бажання назвати когось з цих двох (і сотень їм подібних) фашистами тільки за бажання мати свою мову.

А українці хочуть говорити українською. Дайте нам це право.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Книги на английском
« Відповідей #9 : 2004-06-17 13:23:05 »
Правила мінятись не будуть. Зрідка вони можуть доповнюватись.

Цитата
Це -- не фашизм, не расизм. Це -- не хуторянство чи "мєстєчковий націоналізм". Це -- саме звичайне бажання будь-якого народу. Росіяни хочуть говорити російською -- Вас це не дивує? Японці (чомусь -- дивні якісь!) хочуть говорити японською. Ні в кого в світі не виникає бажання назвати когось з цих двох (і сотень їм подібних) фашистами тільки за бажання мати свою мову.

Отож-бо! Я в російськомовному форумі дав фразу українською -- мене просто не зрозуміли. Факт. Чому тут  всі мають бути зобов'язані знати яку іншу мову, крім двох означених? До того ж, друга -- це в надзвичайних ситуаціях.

Тим, хто балака про 5-ту графу, я нагадаю про першу. І попрошу не ображатись.

Так між іншим. Я давно думав про те, що на кожному форумі повинен бути свій Санич і свій Ірсі. Так що все нормально. Псевдо Irsi в нас вакантне, до речі, як і Sun-ch. Налітайте, флеймери :)
« Змінено: 2004-06-17 14:01:53 від JaFd »

Відсутній Yevgen

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
флейм
« Відповідей #10 : 2004-06-17 14:07:30 »
мені дуже подобається позиція майдану з цього приводу:

----
http://www.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_faq&trs=-1&key=1048850025&first=1080754059&last=997413889

Написати матюк на паркані багато розуму не треба. НЕ написати матюк на паркані у відповідь - то є природня та здорова реакція будь якої психічно здорової людини.

...

3. Мовне питання

Будь-які спроби нав"язувати мову спілкування вважаються провокацією. Просимо не реагувати та не втягуватися у безплідні суперечки.

...

Всі дискусій щодо розвитку української мови та її місці у суспільному житті та всесвіті ведуться на мовному форумі.

http://maidan.org.ua/news/list.php3?bn=maidan_mova
-------

хоча на майдані дозволяється використовувати російську - то справа модерів майдану. правила lou мені подобаються і цілком влаштовують. тому пропоную додати до правил подібне до майданівського застереження (не вступати у мовні дискусії, а кому дуже хочеться нехай іде на вказану гілку майдану). і всі повідомлення що стосуються мовних питань безжалісно рубати - включно із цією гілкою.
« Змінено: 2004-06-17 14:12:23 від yevgen »

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Книги на английском
« Відповідей #11 : 2004-06-17 14:28:51 »
Виняток: не гадаю, що цю гілку варто рубати, бо вона може стати прецедентом. Так, щоб усі бачили і знали.

А взагалі, якщо б ви прийшли в гості до друзів, а вам би сказали: "У нас залишають взуття на коридорі" -- як ви поведетесь? Чи будете говорити "А в таких-то взагалі не роззуваються", чи "А чому на коридорі?". Гадаю, що ні, а радше погодитесь із правилами, заведеними в домі, в який ви зайшли.

ЛОУ -- це не майдан. Тут інша мета, і правила доброго поводження також свої. Після того, як на запитання такого плану будуть дані вичерпні відповіді, то й дискусії будуть рубатись, але вказуватиметься й URL, де це питання вирішено.
« Змінено: 2004-06-17 14:34:38 від JaFd »

dusoft

  • Гість
Re: Книги на английском
« Відповідей #12 : 2004-06-18 02:14:34 »
Здається всім все розтлумачили, і гілку цю мабуть треба зачинити, бо нічого нового з цього приводу вже не написати, і не потрібно.