Опитування

Економіка - це:

безумовно наука
7 (30.4%)
лженаука типу алхімії
6 (26.1%)
мистецтво
1 (4.3%)
ремесло
0 (0%)
cat economics /dev/bioreactor
4 (17.4%)
а мені байдуже
5 (21.7%)

Проголосувало: 22

Автор Гілка: Економіка - що то за звір?  (Прочитано 10663 раз)

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Цитата
Це не робить економічну статистику "лженаукою", правда?
Оглядаючись на фразу що є брехня, нагла брехня і статистика, а також на полеміку, що зараз точиться, щиро на процитованій фразі посміявся.
Тобто статистичний аналіз ви не вважаєте за розділ математики, я правильно зрозумів?
Скажімо так, я не можу назвати наукою пошук середньої температури по лікарні.
Тобто статистичний аналіз ви не вважаєте за розділ математики, я правильно зрозумів?
Скажімо так, я не можу назвати наукою пошук середньої температури по лікарні.

У кожного свої витрати, свої доходи, уподобання і настрій, і відповідно до них вони формують діапазон прийнятних цін. Що тут незрозуміло? І чому ви вважаєте що якийсь закон має описувати поведінку окремої розумної людини? Економіка (мікроекономіка) починається від рівня окремого підприємства.
О. Перша відповідь по суті на дев'ятій сторінці полеміки. Отже (мікро)економіка починається з підприємства. Це означає, що я, як людина, мікроекономіку не цікавлю; але я, як приватний підприємець її вже цікавлю, так? Правда, якщо для мого попереднього прикладу допустити, що Вася, Петя і інші - директори підприємств, котрі взаємодіють між собою як представники цих самих підприємств, то я також не розумію, що зміниться. Але є велика наука економіка, в котру треба просто вірити, і для котрої це є різні речі.

Закон збереження енергії в економіці не діє. Тупий приклад: можна йти по дорозі й знайти золотий самородок - з нічого отримати щось. Можна й навпаки.
І це все враховуєтсья у економіці?
Що саме?
Вищеописане і вами процитоване. По якісь причині ви не хочете розуміти опонента?
Закон збереження енергії тому і називається законом збереження Енергії, що він не стосується грошей. Ви точно нічого не вживали сьогодні? Крім того, закон збереження енергії діє тільки в замкнених системах, а товарно-грошова система не є замкненою.
Не вживав. Мав на увазі, що немає такого, що "вклав гроші - отримав більше грошей", як ви написали. Бо можна і не гроші вкладати і вклавши не отримати більше, ну і так далі.

Після цього економіка є частиною математики... Чи то в них є спільні розділи...
Математика має розділи, які використовуються в економіці і економічній науці. Ви напевно про фізику хотіли щось написати? (Закон збереження енергії - це фізичний закон).
Ви вже можете тільки висмикнути фразу з контексту і спробувати її обкритикувати? Прочитайте будьте ласкаві ще раз те ж саме, але спробуйте залишити контекст.
Ще більш складний приклад: Вася винен мені 20грв., я вірю що він мені їх завтра віддасть, значить завтра в мене буде 20грв. Або я НЕ вірю що він мені їх завтра віддасть, значить завтра в мене НЕ буде 20грв.
Тобто економіка звелась до "вірю-не вірю".
Це ви звелись а не економіка. :-)
Боюсь,  я лише процитував ваші слова. Але ви, на жаль (вже втретє у цитованому повідомленні) не можете свої слова обґрунтувати, а лише пробуєте пересмикувати.
Панове, чесно кажучи, не бачу сенсу далі продовжувати, бо розмова ведеться в ключі:
А: - Економіка - це наука.
Б: - Сумніваюсь, тому що ...
А: - Почитайте будь-який підручник з економіки. Там всюди написано, що це наука.
Б: - Чим же вона займається?
А: - Листочки, фізика-хімія, нацбанк, політика....
Б: - Не відволікайтесь, поясніть будь ласка, чим займається економіка як наука.
Та на самому початку цього епічного флейму я запропонував ознайомитися з визначеннями. Хтось не виконав домашнього завдання. :-)
Даруйте, далі буде російська.
Нау́ка — особый вид человеческой познавательной деятельности, направленный на выработку объективных, системно организованных и обоснованных знаний об окружающем мире. Основой этой деятельности является сбор фактов, их систематизация, критический анализ и на этой базе синтез новых знаний или обобщений, которые не только описывают наблюдаемые природные или общественные явления, но и позволяют построить причинно-следственные связи, и как следствие — прогнозировать.
Опоненти ще не навели жодного прикладу про те, що їх економічна наука об'єктивна (наразі вона виходить аж надто суб'єктивною), системно організована (пробували відкрутитись падаючими листочками), критично аналізує факти (не можуть або не хочуть пояснити з позицій своєї науки процеси, котрі зараз відбуваються), синтезує нові знання чи узагальнення, пргнозує (важка тема; опоненти можуть лише втікати від розмови).

Не вживайте більше ці речовини. :-)
На жаль надто люблю яблука щоб відмовитись від їх вживання.
Панове, хтось з нас не розуміє, чому економіка - наука, і не боїться у цьому признатись; а хтось вірить, що економіка - наука, але не може пояснити, чому. Просто вірить.
Весело з вами.

З вами теж. :-)
З вами вже нецікаво. На жаль.
PS.
Хоч один розділ економіки, в який ви не вірите, назвіть будь ласка. :-)
Мікроекономіка, котра мене як людину не розглядає, але мене як підприємця вже розглядає. Це вже не те що не смішно, це - хвора маячня.
На жаль, інших розділів своєї божественної (бо в неї треба просто вірити) науки ви не назвали. А продиратись крізь терени термінів на першій сторінці будь-якої книжки по економіці не маю бажання. Як я вже цитував, якщо ви не можете доступно пояснити, чим ви займаєтесь, то ви й самі цього не розумієте. Безумовно (зараз же знову почнуться висмикування з контексту, опоненти це вміють), маються на увазі не учасники форуму, а т.зв. науковці-економісти.



Про всяк випадок хочу наголосити, що я ні в якому разі не хочу образити будь-кого з учасників дискусії. Мене направду цікавить, за що економіку можна назвати наукою.
« Змінено: 2009-03-08 18:43:02 від miwa »
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Економіка - що то за звір?
« Відповідей #1 : 2009-03-09 21:16:39 »
Наводив приклад підручника, бо там є багато чого корисного і цікавого. Ви ж жодного не читали і чому я це знаю? Бо я це бачу у Ваших повідомленнях. Гаразд, припустимо, економіка не наука. На чому має базуватись економіка як галузь? Як може розвиватись Ваш добробут, якщо Ви вважаєте, що це не потрібно вивчати? Економіка вивчає задоволення необмежених людських потреб при обмежені світових ресурсів.

P.S. Тему можна було не переносити, а-то будемо мати «Політика — що за звір?», «Україна — що за країна» тощо.

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Економіка - що то за звір?
« Відповідей #2 : 2009-03-10 13:45:57 »
Тему переносив не я; просто в один прекрасний момент її хтось замкнув не пояснюючи причин, я ж, не отримавши обґрунтування за що економіку вважати наукою, просто продовжив суперечку.

Економіка, як галузь має базуватись на людях. Точно так само, як будь-який інший вид людської діяльності. При цьому вона використовує цілий ряд наук для досягнення тієї самої мети задоволення потреб при обмеженні ресурсів. Єдино проблемний момент, коли діяльність економіки, як галузі, мені зрозуміла, то діяльність економіки, як науки, - ні. У першому повідомленні цієї теми я навів приклад визначення науки і пояснив, де, на мою думку, економіка як наука суперечить даному визначенню. Ви ж знову втікаєте від відповіді і посилаєте мене у невідомому напрямку (цебто до невказаної книжки, невказаного розділу і т.д). Знаєте, як називають людей, котрі посилають в документацію, не уточняючи, про яку документацію йдеться?

Звісно, що економіку як галузь вивчати потрібно. І економісти, як галузеві спеціалісти, безумовно, потрібні. Все той же приклад з автомобілем - вміти його водити потрібно, але ніхто при цьому не біжить називати водіння автомобілем наукою і розвивати теорії на штиб "залежність частоти натискування педалі гальма від стану бруківки на сусідній вулиці". І не називає водіння автомобілем наукою. Ремесло - так. Мистецтво, якщо водінням займається справді майстер водіння - безумовно. Але наука?...

Власне, вже неодноразово пояснив свою точку зору; розжував як міг. Хочете - погоджуйтесь, хочете - вірте, що економіка є наукою. Можете (?) - наводьте агрументи (а не посилайте у невідомому напрямку) на свою користь; якщо такі будуть - постараюсь відреагувати. Наразі ж мушу йти працювати, бо завдяки тим, котрим ви вірите, надворі економічна криза і у мене до дідька роботи.

З.І. Бачу, при формуванні голосування (його формував не я) було допущено грубу помилку - перемішано економіку як галузь, вид діяльності людини, і економіку, як науку. Тому голосувати не буду.
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Економіка - що то за звір?
« Відповідей #3 : 2009-03-10 13:51:40 »
Лише щойно побачив підпис Owl'a під опитуванням  :D

До речі, може й справді весь сир-бор із-за того, що не маючи нічого проти економіки як галузі і економіки як ремесла/мистецтва, не вважаю економіку наукою. А хтось неуважно читав і міг подумати, що я взагалі проти економіки. Є надто мало речей, котрі я категорично відкидаю і економіка (як галузь, ремесло, мистецтво) до них не відноситься.
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Економіка - що то за звір?
« Відповідей #4 : 2009-03-11 03:59:09 »
Звісно, що економіку як галузь вивчати потрібно.
:o Як, тицяти пальцем?
Все той же приклад з автомобілем - вміти його водити потрібно, але ніхто при цьому не біжить називати водіння автомобілем наукою і розвивати теорії на штиб "залежність частоти натискування педалі гальма від стану бруківки на сусідній вулиці". І не називає водіння автомобілем наукою. Ремесло - так. Мистецтво, якщо водінням займається справді майстер водіння - безумовно. Але наука?...
Автомобільне водіння ґрунтується на фізиці, в переважній більшості на її розділі «механіка», чи вважаєте, що без фізики, як науки, автомобілі б існували? Ось бачите, Ви знову змушуєте писати про фізику. Ви взагалі ймете тяму про що Ви пишете? Це немов ропалювати вогнище не розуміючи, як воно має розпалитись. Що не так в економічній науці? Я Вам не збираюсь писати багато теорій, які застосовуються на практиці. Це Ви, будь ласка, напишіть, що в них не так.

Гаразд, почну з простого. Є попит та пропозиція. Коли Ви маєте фірму, Вам не потрібно знати, якими вони є? Будемо в сліпу йти, за інтуїцією? Тоді ми нескоро переживемо цей безлад і фінансовау кризу. Це лише саме просте. А податки? Чи вони не наукою розроблені, зі стелі взяті? Чесно пишучи, Ви не знаєте, «кого і за що ведете до страти».

P.S. Даруйте, але я неправильно трохи зазначив: еконімка не як галузь, а як сфера діяльності.


Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Економіка - що то за звір?
« Відповідей #5 : 2009-03-30 02:00:34 »
піднімаючи стару тему: погано, що в українській мові не розрізняють слова economy (поль. gospodarka, біл. гаспадарка) та economics (поль. ekonomia, біл. эканоміка). Обидва слова українською звучать як «економіка», що вносить плутанину.

Наукою є лише друге з них — economics — це наука про те, як розподіляються ресурси в суспільстві.

Перше — economy/gospodarka/гаспадарка — це не наука, а власне система кругообігу товарів і ресурсів у світі чи країні.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Економіка - що то за звір?
« Відповідей #6 : 2009-03-30 02:21:39 »
піднімаючи стару тему: погано, що в українській мові не розрізняють слова economy (поль. gospodarka, біл. гаспадарка) та economics (поль. ekonomia, біл. эканоміка). Обидва слова українською звучать як «економіка», що вносить плутанину.
Хіба? Є таке, бачив пару підручників, які називаються «Економікс».

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Економіка - що то за звір?
« Відповідей #7 : 2009-03-30 10:34:26 »
піднімаючи стару тему: погано, що в українській мові не розрізняють слова economy (поль. gospodarka, біл. гаспадарка) та economics (поль. ekonomia, біл. эканоміка). Обидва слова українською звучать як «економіка», що вносить плутанину.
Хіба? Є таке, бачив пару підручників, які називаються «Економікс».
це американські підручники, і там хтось наполіг на такому перекладі. А так цей термін більше не вживається ніде.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Економіка - що то за звір?
« Відповідей #8 : 2009-03-30 16:48:28 »
піднімаючи стару тему: погано, що в українській мові не розрізняють слова economy (поль. gospodarka, біл. гаспадарка) та economics (поль. ekonomia, біл. эканоміка). Обидва слова українською звучать як «економіка», що вносить плутанину.

Наукою є лише друге з них — economics — це наука про те, як розподіляються ресурси в суспільстві.

Перше — economy/gospodarka/гаспадарка — це не наука, а власне система кругообігу товарів і ресурсів у світі чи країні.

І як ті яблука падали, поки Ньютон закони свої не видав? То одне впаде, то інше зависне - ніякого порядку. А от зараз, тільки якесь яблуко закон порушить, йому відразу штраф за перевищення швидкості падіння. ;-)

Ми будемо розрізняти процес чи явище саме по собі, науку, яка вивчає процес чи явище і шукає закономірності, і інженерію, яка використовує закономірності знайдені наукою?

Господарській діяльності, як і будь-якому іншому процесу чи явищу, наука не потрібна для існування.
Економічна наука вивчає господарську діяльність і шукає закономірності (і находить).
Бізнесмени використовують закономірності, знайдені науковцями, для створення фінансового бізнесу.
Фінансовий бізнес є частиною господарської діяльності, відповідно господарська діяльність змінюється під впливом нового фінансового бізнесу, таким чином частина наукові здобутки нівелюються так як процес вже інший ніж був раніше.
[Fedora Linux]

Відсутній sto0oned

  • Новачок
  • *
  • дописів: 1
  • Карма: +0/-0
Re: Економіка - що то за звір?
« Відповідей #9 : 2016-11-16 11:38:31 »
Під "економіка" я розумію (еко номо) облік навколишнього, а через різних шахраїв та ошуканців - люди перестали довіряти даній "науці", так само і з алхімією.